Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » ndz sty 26, 2020 1:40 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
ndz sty 26, 2020 11:52 am
Jeśli dla kogoś 'męska zbroja to tona stali a kobieta to aluminiowe bikini' tworzy 'dobrą historię i świat' to raczej powinni trzymać się z dala od tworzenia czegokolwiek. I ideologia ma to mało wspólnego. :roll:
No ale to normalne przecież, że utwory są przeznaczone dla różnych odbiorców :) tak jak Ty nie chcesz grać w tego typu zapewne MMO, tak ja nigdy nie grałem w żadne FF bo bodajże jedyne jakie wyszło na tę generację konsol czyli XV ma za głównych protagonistów bandę striptizerów xD i nie dam rady w to grać po prostu xD
Mam nadzieję, że w FFXVI będę w końcu mógł zagrać :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Mormicc » ndz sty 26, 2020 2:05 pm

Sytuacja sprzed dwóch dni - biedni gracze są uciskani przez możliwość wybrania tego jakim zaimkiem będzie określana twoja postać w grze TemTem :lol:
https://m.facebook.com/groups/163494635 ... oser=false

Spłycając zagadnienie jak tylko się da - zawsze docenie jak twórcy nie zmuszają mnie do ogrywania hetero *tfu* romansu jako jedynej dostępnej opcji :v
I rozumiem, że np. w takim Wiedźminie tego nie było bo wkońcu Gerald to Gerald (chociaż i bez tego gra ma mocno progresywny przekaz), ale wiecie, to jest jak ser z rodzynkami - jak ich nie chcecie to je sobie po prostu możecie wyjąć i nie mieć z nimi nic wspólnego, a jak ich nie ma to ich sobie nie włożycie :v
I skoro ta progresywność tak niszczy gry to proszę, wskażcie mi choć jeden duży, popularny tytuł gdzie jedyną opcją romansową była ta homo? :roll:

Tak zbaczając z tematu - grał ktoś w Gris? Kupiłem teraz na promocji, pograłem z 2 godziny i chyba należę do tego 1% ludzi, którym się nie podobało. Pierwszy akt był dla mnie nudny, drugi od połowy irytujący. W trakcie
► Pokaż Spoiler
wyłączyłem grę i już drugi dzień nie mam ochoty do niej wracać. Pierwszy raz poważnie zastanawiam się nad zwrotem (jestem 3 minuty poniżej limitu :v).
Oraz kocham promocje, ta jedna gra na którą nakręcam się od dłuższego czasu, że chciałbym zagrać nie jest na promocji xD (Just shapes & beats).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Araden
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 28, 2017 10:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Araden » ndz sty 26, 2020 3:14 pm

Lou pisze:
ndz sty 26, 2020 1:26 pm
Chciałabym też poznać tytuły sprzedawane poprzez postępowość, o których wspominasz. Zaraz pewnie się okaże, że albo mają kobietę w obsadzie (olaboga jako main hero!!) albo mniejszość narodową/seksualną. No rzeczywiście, bo przecież społeczeństwo składa się jedynie z kopiuj-wklej jednostek.
Mass Effect, Dragon age. W reklamach wręcz było podkreślane że te gry są wyjątkowe bo można łączyć się w pary homoseksualne i spędzać upojną noc.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz sty 26, 2020 5:15 pm

Araden pisze:
ndz sty 26, 2020 3:14 pm
Lou pisze:
ndz sty 26, 2020 1:26 pm
Chciałabym też poznać tytuły sprzedawane poprzez postępowość, o których wspominasz. Zaraz pewnie się okaże, że albo mają kobietę w obsadzie (olaboga jako main hero!!) albo mniejszość narodową/seksualną. No rzeczywiście, bo przecież społeczeństwo składa się jedynie z kopiuj-wklej jednostek.
Mass Effect, Dragon age. W reklamach wręcz było podkreślane że te gry są wyjątkowe bo można łączyć się w pary homoseksualne i spędzać upojną noc.
I coooo ci przeszkadza, że tak to reklamowali...? :lol: Nie były to jedyne reklamy, więc jeśli taki kąt cię nie interesuje to możesz użyć innych kryteriów, a jeśli kogoś to interesuje to ściągną więcej klientów.

Najbardziej bawi mnie chyba to, że ktokolwiek uważa to 'epatowanie inkluzywnością' za coś nowego. :roll: Pani Pacman jak rozumiem nikt już nie pamięta? :roll:
Grey pisze:
ndz sty 26, 2020 1:40 pm
tak ja nigdy nie grałem w żadne FF bo bodajże jedyne jakie wyszło na tę generację konsol czyli XV ma za głównych protagonistów bandę striptizerów xD i nie dam rady w to grać po prostu xD
Oh, biedactwo ty moje. Kompletnie nie umiem sobie wyobrazić męki bycia zmuszoną do grania w tytuł, gdzie kobiece postacie są tworzone tylko po to by świecić przesadzonymi walorami piękna i seksualności. No zupełnie sobie nie wyobrażam cierpienia, jakie budziłoby we mnie wcielanie się w kobiecą postać zaprojektowaną tylko po to by sycić oczy seksapilem i gołą skórą.
Doprawdy, bezprecedensowy problem w historii gier video. :P
Mam ochotę zalinkować Jim Sterlinga i jego odczyt komentarzy uciśnionych graczy... :roll:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Angu » pn sty 27, 2020 3:08 pm

Mormicc pisze:
ndz sty 26, 2020 2:05 pm
Tak zbaczając z tematu - grał ktoś w Gris?
Ja do takich gier muszę mieć przede wszystkim odpowiedni nastrój (nie typu "pogram w coś dla zabicia czasu") - dlatego gra poczekała chyba z pół roku zanim ją dziś odpaliłam.

Imo nie gra dla każdego. Raczej dla kogoś, kto doceni sam... artyzm? z którym została wykonana. Proste zagadki, prosty gameplay. Muzyka i grafika niby też nieskomplikowana, ale mnie potrafi chwycić, tylko ,że musi być warunek jak napisałam wyżej.
Jestem na razie na początku. Odblokowalam dwa kolory i jestem w lesie. Mnie akurat ciekawi do czego to wszystko zmierza. Szczątkowa (czy nawet żadna) fabuła, ale można sobie dopowiadać i interpretować to co się dzieje na swój sposób.
Jak dla mnie fajna odskocznia od innych gier, w które ostatnio grałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » wt sty 28, 2020 5:22 pm

Araden, hahaha nie no, dawno nie czytałam większej bzdury. A masz te tytuły chociaż ograne? Czy piszesz tak, bo ktoś gdzieś tak napisał? To moje ulubione uniwersa i obejrzałam praktycznie wszystkie materiały promocyjne dot. tych tytułów. W żadnym z nich nie było podkreślane jako to możesz uprawiać homo orgietki. Wręcz przeciwnie, protagoniści ME zawsze dostawali w trailerach kanonicznych partnerów płci przeciwnej. DA też skupiał się na fabule. Jedynie co, to artykuł (bodajże na Kotaku) o Dorianie, że otwarcie homoseksualna postać i wątek coming outu. No i co z tego? O scenach seksu w Wiedźminie, tatuażach Kratosa i wielkości końskich jaj w RDR2 też pisali. Czy to znaczy, że R* uprawiał w ten sposób propagandę wśród zoofili :lol: Te dwa uniwersa reprezentują gatunek rpg. Gatunek polegający na wyborach. Możesz romansować z kim chcesz, możesz nie romansować wcale. Najważniejsza jest w nich historia i to ona była eksponowana w trailerach i innych materiałach promocyjnych. A jeśli ktoś widzi w tym homopropagandę to chyba naprawdę żyje w innym świecie.

Z innych rzeczy, obejrzałam sporo rozgrywki z Hunt: Shodown, które w wersji na PS4 ma premierę w lutym. Dawno żaden tytuł mnie tak nie zaintrygował. Strasznie podoba mi się setting i strach towarzyszący kolejnym rozgrywkom. Gdyby nie maksymalnie ograniczony budżet, prawdopodobnie wzięłabym tytuł na premierę. Potem próg wejścia może być już zbyt wysoki.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » pt sty 31, 2020 3:38 pm

Nowy trailer FF VIIR.

Strasznie dużo się tutaj dzieje, wiele nowych scenek, postaci, crossdressing Clouda :P , Red XIII, Jenova. Mam wrażenie że celują tutaj w starszą bazę graczy, bo spoilerów tutaj pod dostatkiem.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ogi » pt sty 31, 2020 6:06 pm

Ta gra przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Miałem poczekać, aż wyjdą wszystkie epizody i kupić edycję kompletną, ale chyba nie dam rady ^^ Z resztą patrząc na ilość nowej treści, być może będą celowali w epizody z zamkniętą historią, pozostawionymi pytaniami i intrygami(nie pamiętam już dokładnie, ale na Hojo to chyba za wcześnie?) jako wspólny wątek całej sagi. W ten sposób mogliby faktycznie rozszerzyć tą opowieść i dodać sporo nowej zawartości, co wyszłoby na duży plus.

Jaram się okrutnie :mrgreen:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » pt sty 31, 2020 10:17 pm

Kurcze... no chyba trzeba jednak będzie zaufać, że tych epizodów nie będzie zbyt wiele i w miarę sprawnie będę wychodzić i wziąć to na premierę xD

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lut 01, 2020 12:51 am

Ogi, z tego co pamiętam Hojo pojawiał się pierwszy właśnie w siedzibie Shinra, doszło do małej konfrontacji słownej po czym ucieka. W tym samym czasie do drużyny dołącza też Red XIII. Ciekawy jestem jak rozwiążą tą kwestię, bo to praktycznie sam koniec gry, czy będzie jakiś post game itd.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ogi » sob lut 01, 2020 11:28 am

Też jestem tego ciekaw. Z tego co pamiętam, to po opuszczeniu Midgaru nie mieliśmy do niego dostępu, więc ewentualny post game, musiałby być związany z jakimś "time travel", tak jak w FFXV. No chyba, że dostaniemy opcję - wkraczasz w decydującą fazę i od tej pory nie będziesz miał dostępu do contentu, którego nie wykonałeś i w tedy ewentualny post game zaczynałbyś od tego momentu.

Mają tu na prawdę sporo pole do popisu, bo w końcu to remake i chciałbym aby na prawdę stanęli na wysokości zadania. Dotychczas w trailerach oszczędnie pokazują nowości, celując bardziej w nostalgię. Jednak czymś te dwie płyty blu-ray musieli wypełnić i to na pewno nie są same przerywniki filmowe. No i gra kosztuje pełną cenę.

A ten motyw końcowy to jest obłędny. Czekam na jakiegoś pełnego osta.

Theme Song Behind the Scenes

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lut 01, 2020 4:02 pm

Ogi, ach, muzyka to już w ogóle swoją drogą. :)

Też nie mogę się doczekać pełnego OST. Zawsze uwielbiałem te klasyczne kompozycje z ery SNES czy PSX, ale ich jakość produkcji była nawet wtedy dosyć słaba bazując na niskiej jakości modułach dźwiękowych. Tak naprawdę więc będzie to chyba pierwszy raz w historii kiedy kompozycje Nobuo Uematsu będzie można usłyszeć w pełnej świetności, ponownie nagrane i zrewidowane przez niego samego na potrzeby gry, nie licząc paru koncertów na żywo, czy serii Distant Worlds. Wiele lat czekałem żeby usłyszeć motyw bitewny z FF VII w pełnej okazałości, bez wolniejszego tempa i tak dalej. W sieci są już nagrania z dema E3 i to jest bajka jak rozpisali to na kilka dynamicznych motywów płynnie przechodzących pomiędzy sobą.

Those Who Fight [Quiet]
Those Who Fight

Fikusna
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 03, 2020 4:09 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Fikusna » pn lut 03, 2020 4:34 pm

Siema!
Gra ktoś może ciągle w EFT? Szukam kompana :) ttps://www.sellersandfriends.com/buy-escape-fr ... /eft-euros
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2020 1:07 pm przez Fikusna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » pt lut 14, 2020 5:35 pm

Może ktoś będzie zainteresowany. Na uplayu jest The Division 2 za 12 zł. Ot taka promocja do 17 lutego.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pt lut 14, 2020 8:13 pm

Wzięłabym Division za tyle jakby było na PS Storze. Uplay mi nic nie daje :(

Tymczasem, czy ktoś ma ochotę rozegrać ze mną parę meczy w Hunt: Showdown na PS4? We wtorek ruszają serwery i szukam kompana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » pn lut 24, 2020 8:51 pm

Właśnie skończyłem A Plague Tale Innocence :twisted: Naprawdę świetna gierka. Granie Amicią to była przyjemność 8-) W niektórych momentach nieźle wnerwiałem się, przez złe decyzje :D Podobało mi się zakończenie :) Pewnie nie raz wrócę do tej gierki, bo polubiłem ją i nie udało mi się wszystkiego zebrać :P

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » pn mar 02, 2020 4:12 pm

Demo Final Fantasy VIIR już dostępne na PS Store. :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » wt mar 03, 2020 9:54 am

Nelinnor pisze:
pn mar 02, 2020 4:12 pm
Demo Final Fantasy VIIR już dostępne na PS Store. :D
Ono ma jakieś ograniczenie czasowe czy w każdej chwili będzie się dało je ściągnąć?:)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » wt mar 03, 2020 10:05 am

Grey, ciężko powiedzieć, nie ma nigdzie żadnej pewnej informacji o ograniczonej dostępności. Jest jednak wspomniane że od 10 kwietnia dostępny będzie unikalny motyw, o ile demo zostanie pobrane do 11 maja, czyli do tego czasu powinno być dostępne. Być może nawet dłużej, bo pewnie jest to data dostępności tego motywu.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: kesah » wt mar 03, 2020 11:26 am

Ja w sumie ostatnio ogrywam sporo gier na bazie anime.

Dragon Ball Kakarot mnie rozczarował, poza przeprowadzeniem przez fabułę - całkiem dobrą z resztą, to cała reszta robi wrażenie wrzuconego na siłę, monotonnego i niepotrzebnego. Twórcy mieli tu kiepski zamysł i wyszło to dość przeciętnie. Tak jak i większość zadań pobocznych, jakie wyglądały niczym generowane losowo z jakiejś przeciętnej gry MMO. Więc nie specjalnie po przejściu gry miałem ochotę na dalszą zabawę i nadrabianie tego, co pominąłem.

Ostatnio też przeszedłem Attack on Titan 2 : Final Battle - Gra mnie zaskoczyła pozytywnie, fajnie prowadzi przez fabułę, nie ma tego co jest np. w Kakarocie, gdzie jest 3x więcej cutscenek niż samego gameplayu, mechanika walki z Tytanami jest naprawdę satysfakcjonująca i wciągająca dzięki czemu mimo powtarzalności misji, to nie czuje się tak szybko znużenia. Ciekawy jest system relacji jaki pozwala nam na zdobywanie ataków i bonusów do statystyk.
new Captain Tsubasa
Czekam na Captain Tsubasa : Rise of new champion oraz Fairy Tail - grę RPG

Ostatnio też wyszła gra bazująca na One Punch Man, pograłem trochę i na razie jakoś słabo to się prezentuje. Po zapowiedziach spodziewałem się czegoś więcej... Mam wrażenie, że Bandai robi coraz gorsze gry i szkoda, że stale oni trzymają licencję do produkcji zw. z anime/mangą
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości