Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz sty 19, 2020 4:59 pm

Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 1:28 pm
Tyle, ze ta manga, i niektore osoby juz to podkreslaly, to nie bara, a "czysta" manga To obyczajowka.
Problem w tym, że to nadal komiks i kreska bara jest tu równie rozpoznawalna, co 'yaoi hands' albo 'shoujo eyes'. :lol:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 5:02 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
ndz sty 19, 2020 4:59 pm
Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 1:28 pm
Tyle, ze ta manga, i niektore osoby juz to podkreslaly, to nie bara, a "czysta" manga To obyczajowka.
Problem w tym, że to nadal komiks i kreska bara jest tu równie rozpoznawalna, co 'yaoi hands' albo 'shoujo eyes'. :lol:
Ciekaw jestem jakby przyjela sie w Polsce. Wie ktos, czy cos w Polsce z taka kreska juz wyszlo? Oby wyszla, ale jak nie doczekam sie tej mangi do przyszlego roku, zamawiam wydanie angielskie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » ndz sty 19, 2020 5:13 pm

Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 4:58 pm
Nawet jak postacie sa ubrane? W dodatku ta mala dziewczynka miedzy nimi...
Ale tu nie chodzi o to, jak są ubrani, czy to facet i dziewczynka, czy jak stoją, uśmiechają się. Tu chodzi o KRESKĘ, która wygląda jak bara.
Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 5:02 pm
Wie ktos, czy cos w Polsce z taka kreska juz wyszlo?
Nic nie wyszło z taką kreską. Rynek się rozwija i wszystko możliwe, ale nie nastawiałabym się na szybką zmianę, co do wydawania takich mang.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 4:58 pm
W dodatku ta mala dziewczynka miedzy nimi..
Moje pierwsze skojarzenie: to jest "Rodzinka od zaraz" w wersji bara. Także tego... Zaznaczam, że nie siedzę w bl, więc mogę ostro jechać po stereotypach.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 5:23 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz sty 19, 2020 5:19 pm
Moje pierwsze skojarzenie: to jest "Rodzinka od zaraz" w wersji bara. Także tego... Zaznaczam, że nie siedzę w bl, więc mogę ostro jechać po stereotypach.
Tyle, ze to zadna bara :D Jak wyzej Yuriko syngalizuje, kreska jej przypomina bara, tyle, ze ta manga ma tyle wspolego z bara, co "Czarodziejka z ksiezyca" z horrorem. BL to rowniez nie jest. Jeszcze troche i kazdy na forum bedzie zdawal sobie z tego sprawe ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » ndz sty 19, 2020 5:32 pm

Sebek, nie żeby coś. Wierzę ci na słowo, że to nie jest bara. Po prostu nie zamierzam sięgać po tą mangę. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz sty 19, 2020 7:16 pm

Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 5:23 pm
Tyle, ze to zadna bara Jak wyzej Yuriko syngalizuje, kreska jej przypomina bara, tyle, ze ta manga ma tyle wspolego z bara, co "Czarodziejka z ksiezyca" z horrorem. BL to rowniez nie jest. Jeszcze troche i kazdy na forum bedzie zdawal sobie z tego sprawe ;)
Tylko to nie ma znaczenia w kontekście czyt się sprzeda. Wygląda jak bara, tak o wiele więcej ludzi zignoruje bez choćby czytania opisu, bo komiks to jednak wciąż medium wizualne i w tym tkwi problem.
A 'na forum' to miałki wyznacznik czy coś się sprzeda jak wszyscy wiemy. :lol:

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Dembol » ndz sty 19, 2020 7:23 pm

Naprawdę myślicie, że przeciętny fan mangi wie co to bara i jak wygląda?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz sty 19, 2020 7:57 pm

Może i nie wie, ale: 1) AntyYaoiści zobaczą dwu facetów na okładce i dom w tle i zaraz skojarzy im się z BL, po czym rzucą w kont nie zaglądając do opisu; 2) Yaoistki zobaczą dwu staruchów i ich entuzjazm od razu wyparuje.
Nie ma znaczenia, czy manga jest BL, czy nie - będzie postrzegana jako BLka z bardzo brzydką szatą graficzną. Docenią ją tylko ci co wiedzą co to za cudo, a tych jest niewielu.

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bartolus » ndz sty 19, 2020 8:46 pm

Abstrahujac od tego czy wygląda to jak bara.
Mnie bardziej zastanawia jak bardzo jest u nas rozpoznawany autor tej mangi. Kojarzę, co niektóre jego dzieła i na miejscu wydawnictw nie odważyłbym się wydać jego tytułów obawiając się właśnie jego barafamy.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » ndz sty 19, 2020 9:25 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz sty 19, 2020 7:57 pm
AntyYaoiści zobaczą dwu facetów na okładce i dom w tle i zaraz skojarzy im się z BL, po czym rzucą w kont nie zaglądając do opisu;
Tak było chyba w przypadku "Przekleństwo siedemnastej wiosny" od Ringo ame. Dwóch facetów na okładce i ludzie nie kupowali, bo myśleli, że to yaoi, a był to normalny horror.
Dembol pisze:
ndz sty 19, 2020 7:23 pm
Naprawdę myślicie, że przeciętny fan mangi wie co to bara i jak wygląda?
Myślę, że ludzie w miarę jakoś kojarzą. A nawet jeśli nie, to tę charakterystyczną kreskę już tak.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pn sty 20, 2020 3:47 am

Yuriko pisze:
ndz sty 19, 2020 9:25 pm
Alexandrus888 pisze:
ndz sty 19, 2020 7:57 pm
AntyYaoiści zobaczą dwu facetów na okładce i dom w tle i zaraz skojarzy im się z BL, po czym rzucą w kont nie zaglądając do opisu;
Tak było chyba w przypadku "Przekleństwo siedemnastej wiosny" od Ringo ame. Dwóch facetów na okładce i ludzie nie kupowali, bo myśleli, że to yaoi, a był to normalny horror.
Poza tym, autorka Przekleństwa jest w zasadzie znana z rysowania właśnie yaoi. Bardzo lubię kreskę pani Kotetsuko.

Szkoda w sumie, że przez takie głupoty szansa na wydanie My Brother's Husband jest taka niska. Chętnie kupiłabym tę mangę.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pn sty 20, 2020 11:10 am

Kocurzyca pisze:
pn sty 20, 2020 3:47 am
Szkoda w sumie, że przez takie głupoty szansa na wydanie My Brother's Husband jest taka niska. Chętnie kupiłabym tę mangę.
Ja poki co nie postawilem kreski na polskich wydawnictwach, jesli chodzi o wydanie tej mangi, ale poczekam z rok, jesli do tego czasu sie nie pojawi, to po prostu sobie kupie wydanie angielskie. To tylko co niektorzy tutaj rzucaja takimi haslami, ze kreska "bara", ze to, ze tamto. Akurat ta manga jest przeznaczona dla wszystkich. Jak Meliona wspominala, to tutaj, jesli chodzi o milosc miedzy dwoma facetami, to mamy tylko przytulanie, wiec jest znacznie mniej, niz w "Moich lesbijskich...".
Yuriko pisze:
ndz sty 19, 2020 9:25 pm
Tak było chyba w przypadku "Przekleństwo siedemnastej wiosny" od Ringo ame. Dwóch facetów na okładce i ludzie nie kupowali, bo myśleli, że to yaoi, a był to normalny horror.
Dlatego przy kazdej zapowiedzi wydawnictwa pisza pod jakie gatunki podchodzi dany tytul :)
Bartolus pisze:
ndz sty 19, 2020 8:46 pm
Mnie bardziej zastanawia jak bardzo jest u nas rozpoznawany autor tej mangi. Kojarzę, co niektóre jego dzieła i na miejscu wydawnictw nie odważyłbym się wydać jego tytułów obawiając się właśnie jego barafamy.
Mysle, ze nie tak znowu popularny, jak powinien byc ;), ale jakby rzeczywiscie byl tak popularny, to jest to akurat atut, ktory mozna by wykorzystac. Ci co nie znaja, pewnie czym predzej by kupili. Antyreklama dziala znakomicie.
No nic, pozyjemy, zobaczymy. Ja mam nadzieje, ze jednak ta manga u nas wyjdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pn sty 20, 2020 11:33 am

Sebek pisze:
pn sty 20, 2020 11:10 am
Dlatego przy kazdej zapowiedzi wydawnictwa pisza pod jakie gatunki podchodzi dany tytul
Wierz mi lub nie, zawsze, ALE to zawsze ktoś się znajdzie i zapyta co to za gatunek, mimo że było podawane :lol:
Chociaż to głównie przy premierze danej mangi.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » pn sty 20, 2020 12:06 pm

Sebek pisze:
pn sty 20, 2020 11:10 am
Jak Meliona wspominala, to tutaj, jesli chodzi o milosc miedzy dwoma facetami, to mamy tylko przytulanie, wiec jest znacznie mniej, niz w "Moich lesbijskich...".
Jest jeszcze scena pod prysznicem, gdzie obydwaj są nadzy.

Na niekorzyść działają jeszcze poprzednie prace autora, który właśnie w bara się pasjonuje. Jeśli ktoś to sprawdzi, to na bank nie siądzie do tego.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pn sty 20, 2020 2:48 pm

Sebek pisze:
pn sty 20, 2020 11:10 am
Kocurzyca pisze:
pn sty 20, 2020 3:47 am
Szkoda w sumie, że przez takie głupoty szansa na wydanie My Brother's Husband jest taka niska. Chętnie kupiłabym tę mangę.
Ja poki co nie postawilem kreski na polskich wydawnictwach, jesli chodzi o wydanie tej mangi
Nie postawiłam kreski, stwierdziłam, że szansa jest niska. Bo jest niska, ale nie uważam, że zerowa ;) Nasze wydawnictwa już parokrotnie zapowiedziały jakieś tytuły, co do których wydawało się, że nikt ich nie wyda, a przynajmniej nie przez najbliższe kilka lat, więc jakiś tam promyk nadziei zawsze jest.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pn sty 20, 2020 3:11 pm

Kocurzyca pisze:
pn sty 20, 2020 2:48 pm
Nie postawiłam kreski, stwierdziłam, że szansa jest niska. Bo jest niska, ale nie uważam, że zerowa ;) Nasze wydawnictwa już parokrotnie zapowiedziały jakieś tytuły, co do których wydawało się, że nikt ich nie wyda, a przynajmniej nie przez najbliższe kilka lat, więc jakiś tam promyk nadziei zawsze jest.
I takie podejscie mi sie jak najbardziej podoba. A co do tych tytulow, ktore mialy znikome szanse na polskie wydanie, to ktore Twoim zdaniem? Chetnie poznam tytuly :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pn sty 20, 2020 3:13 pm

Chyba najbardziej znikomą szansą na wydanie było Jojo.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1355
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » pn sty 20, 2020 8:42 pm

Kocurzyca pisze:
pn sty 20, 2020 2:48 pm
Sebek pisze:
pn sty 20, 2020 11:10 am
Kocurzyca pisze:
pn sty 20, 2020 3:47 am
Szkoda w sumie, że przez takie głupoty szansa na wydanie My Brother's Husband jest taka niska. Chętnie kupiłabym tę mangę.
Ja poki co nie postawilem kreski na polskich wydawnictwach, jesli chodzi o wydanie tej mangi
Nie postawiłam kreski, stwierdziłam, że szansa jest niska. Bo jest niska, ale nie uważam, że zerowa ;) Nasze wydawnictwa już parokrotnie zapowiedziały jakieś tytuły, co do których wydawało się, że nikt ich nie wyda, a przynajmniej nie przez najbliższe kilka lat, więc jakiś tam promyk nadziei zawsze jest.
Oby! Też bym bardzo chciał tą mangę u siebie na półce.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » wt sty 21, 2020 4:54 pm

Tenju no kuni - nie wpisałam na listę zakupów, ale ma status "może". Wygląda to to na całkiem ciekawe, ale patrząc się na początkowe strony - coś czuję, że może wypaść słabo - zarówno pod względem fabuły, jak i kreski. Zwłaszcza że automatycznie będziemy to porównywać do OPM - które naprawdę stawia poprzeczkę wysoko...

Zobaczymy...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości