Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » pt sty 17, 2020 8:27 pm

Nie znałam wcześniej tytułu, ale zdecydowanie mój klimat, choć mam wątpliwość co do tego czy musi to być w twardej ;P pewnie bliżej pyry poleci prenumerata, fajnie też, że jest to seria zakończona, o wiele za dużo on-going ostatnio zbieram :roll:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt sty 17, 2020 10:27 pm

Zakończona, obyczajówka, tybet, kojarzy się z OPM, twarda oprawa - biorę, pierwszy tom przynajmniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt sty 17, 2020 11:58 pm

Autor tej mangi ewidentnie inspirował się Opowieściami Panny Młodej, nie mam co do tego wątpliwości. Klimat podobny, temat podobny, szczegółowość strojów i wnętrz podobna. Nawet kreska podobna, tylko gorsza.
Czyta się przyjemnie, ale nie wiem, czy nie będzie szkoda mi pieniędzy na klona OPM, bo to drogie wydanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Momomiya » sob sty 18, 2020 9:34 am

Meliona pisze:
pt sty 17, 2020 11:58 pm
Czyta się przyjemnie, ale nie wiem, czy nie będzie szkoda mi pieniędzy na klona OPM, bo to drogie wydanie
A mnie właśnie ta "klonowatość" kupuje, bo OPM mam pierwszy tom i mi się podobał, ale zrezygnowałam ze zbierania całości ze względu na długość serii. Więc jestem zadowolona z pojawienia się krótszej wersji, zwłaszcza że miejsce akcji bardziej mnie interesuje niż przy OPM. :D Myślę, że może taka była nawet logika przy wybieraniu tego tytułu do wydania.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » sob sty 18, 2020 1:23 pm

ask pisze:Dobry wieczor, czy beda wkrotce od Was jakies zapowiedzi shoujo lub db fantasy? Klasyki, albo nowosci.
Studio JG
około 12 godzin temu
SJG: Hmmm, w najbliższym czasie szojka żadna raczej nie wpadnie, sporo już ich mamy, ale wiecie, bylibyśmy chorzy, gdybyśmy nie zapowiedzieli jakiegoś fantasy.

Wydacie kolejne mangi w powiększonym formacie też w miękkiej oprawie? Lubię tytuły exclusive, ale preferuję sposób wydania Somali - cenowo i ze względu na komfort czytania.
Studio JG
około 12 godzin temu
SJG: Każda manga ma format i typ wydania dopasowany indywidualnie pod tytuł. Do serii exclusive trafiają zwykle mangi, o których raczej mało kto słyszał, takie perełki mające piękną kreskę, ciekawą fabułę, co najczęściej wyklucza je pod kątem posiadania anime (a co za tym idzie szansę na bycie serią komercyjną). Taki typ wydania to dla nich szansa, żeby zaistnieć. W Somali widzieliśmy potencjał na anime (ostatecznie je dostało, z czego się bardzo ucieszyliśmy) i trochę szerszą grupę odbiorców, więc nie widzieliśmy potrzeby wrzucania jej w twardą oprawę. W formacie A5 i miękkiej oprawie na pewno będą pojawiać się kolejne nasze mangi, zwykle właśnie przeznaczone dla trochę starszych odbiorców lub z piękną kreską, ale o szerszym zasięgu. Bardzo lubimy ten format, więc na pewno z niego nie zrezygnujemy. :)

zapowiedzi na pyrkon można się spodziewać w lutym, czy troche później?
Studio JG
około 12 godzin temu
SJG: Dzisiejsza zapowiedź była już na Pyrkon, więc hmmm... Następna też będzie na festiwal, a wpadnie gdzieś w najbliższych tygodniach pewnie. ^^

Ogłoszenie świetne! ❤ Za tydzień następne? 😁
Studio JG
około 13 godzin temu
SJG: Różnie może być.^^

Z jaka czestotliwoscia beda ukazywaly sie tomiki?
Studio JG
około 13 godzin temu
SJG: Co trzy miesiące. :)
Raczej to znowu będzie nudne fantasy w stylu Somali czy Dziennika medycyny magicznej (?). Przygarnęłabym w sumie któregoś spin-offa Oblubienicy, ale wątpię, by chcieli go wydać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob sty 18, 2020 1:34 pm

Znowu ja bym chętnie przygarnęła coś w stylu Somali, czy Zwierząt. Chociaż fantasy niekoniecznie musi się odnosić do takich klimatów. W każdym razie ciekawi mnie co tam jeszcze mają.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » sob sty 18, 2020 6:14 pm

Nie znam tego tytułu. Opis nie za bardzo zachęca, obczaje skany i wtedy pomyślimy.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » sob sty 18, 2020 6:40 pm

Przejrzałam skany i jednak daruję sobie ten tytuł. Przy "Pannie Młodej" też miałam taką sytuację, że nie byłam pewna czy kupować. Jednak jak zajrzałam do skanów to zaiskrzyło od razu i od tamtej pory kupiłam wszystkie tomiki. W przypadku tego tytułu jakoś nie ma między nami chemii :wink:.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 10:29 am

Na ask'u pisza, ze na bank jeszcze jakis tytul z serii exclusive zostanie ogloszonym, wiec moze tym razem bedzie to cos, co mnie zainteresuje :D Licze na "ONO" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1254
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » ndz sty 19, 2020 11:49 am

Wątpię, żeby SJG zaryzykowało wydanie w twardej oprawie "Otouto..." . Ten tytuł bardziej pasuje do Dango lub Kotori. Najlepiej byłoby, gdyby wyszedł w zastępstwie "Naszych marzeń...".

I mam nadzieję, że Studio sięgnie też po coś poważniejszego (niż fantasy) na Pyrkon. Na dużo nie liczę. Żeby chociaż jeden tytuł mnie zainteresował.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 12:12 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz sty 19, 2020 11:49 am
Wątpię, żeby SJG zaryzykowało wydanie w twardej oprawie "Otouto..." . Ten tytuł bardziej pasuje do Dango lub Kotori. Najlepiej byłoby, gdyby wyszedł w zastępstwie "Naszych marzeń...".
Tyle, ze ten tytul idealnie pasuje do opisu mang branych pod uwage do tej serii :D Wydali "Moje lesbijskie..." wlasnie w tej serii, wiec ja bym jej nie przekreslal. Kotori bardzo wzbranialo sie przed jej wydaniem, wiec ja z kolei watpie, ze biora ten tytul pod uwage, ale z Dango... kto wie, wspolpracuja z tym wydawca, ale z kolei Studio JG swietnie wydaje mangi w tej serii...
Mr.Chiquita pisze:
ndz sty 19, 2020 11:49 am
I mam nadzieję, że Studio sięgnie też po coś poważniejszego (niż fantasy) na Pyrkon. Na dużo nie liczę. Żeby chociaż jeden tytuł mnie zainteresował.
Do Pyrkonu sporo czasu, a zapowiedzi na festiwal zaczynaja sie klarowac, wiec na bank kazdy znajdzie cos dla siebie. Jeszcze bedzie jakas zapowiedz do Macek ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » ndz sty 19, 2020 1:05 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz sty 19, 2020 11:49 am
I mam nadzieję, że Studio sięgnie też po coś poważniejszego (niż fantasy) na Pyrkon.
W sumie są jeszcze inne wydawnictwa. Kotori podobno ma mieć coś zróżnicowanego, także ja bym czekała na ich zapowiedzi.
Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 12:12 pm
Tyle, ze ten tytul idealnie pasuje do opisu mang branych pod uwage do tej serii
Szanse na to, że SJG wyda to w twardej, jak dla mnie są prawie zerowe.
Znowu wątpię, żeby Dango ryzykowało, a Kotori chyba pisało, że na razie nie mają w planach bara.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 1:28 pm

Yuriko pisze:
ndz sty 19, 2020 1:05 pm
Szanse na to, że SJG wyda to w twardej, jak dla mnie są prawie zerowe.
Znowu wątpię, żeby Dango ryzykowało, a Kotori chyba pisało, że na razie nie mają w planach bara.
Tyle, ze ta manga, i niektore osoby juz to podkreslaly, to nie bara, a "czysta" manga :) To obyczajowka. Takze, sa dosc spore szanse, ze Studio JG to wyda w twardej oprawie, bo to dosc krotka seria, tylko 4 tomy, po drugie, nie ma anime, a po trzecie, ciagle niewiele osob w Polsce ja zna.
Kotori cos tam wspominalo, ze nie biora tego tytulu pod uwage, a szkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » ndz sty 19, 2020 2:07 pm

W My brother's husband nie ma scen męsko-męskich poza, nie wiem, przytuleniem się. Kanadyjskiemu chłopu zmarł mąż, więc postanowił wyruszyć do Japonii, by poznać rodzinę swojego zmarłego męża i miejsce, w którym się wychowywał. Więc no, romans umarł przed rozpoczęciem mangi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » ndz sty 19, 2020 2:13 pm

Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 1:28 pm
to nie bara, a "czysta" manga
Jeżeli ktoś się zapozna z mangą to tak, ale jeżeli jakaś osóbka, która nie zna serii, zobaczy 1 tom, to prawdopodobnie z góry powie, że to bara i już nawet nie sprawdzi, czy warto kupić. A nie oszukujmy się, sporo osób ocenia mangi po okładkach.
Sama bym chętnie przegarnęła serię, ale patrzę dość realistycznie na szanse wydania w Polsce.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » ndz sty 19, 2020 4:03 pm

Według Baki Wasz tytuł ma gatunek shounen ai i... jest seinenem? Serio? Nigdy bym nie pomyślał, że te dwa gatunki mogą iść ze sobą w parze. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 4:05 pm

Yuriko pisze:
ndz sty 19, 2020 2:13 pm
Jeżeli ktoś się zapozna z mangą to tak, ale jeżeli jakaś osóbka, która nie zna serii, zobaczy 1 tom, to prawdopodobnie z góry powie, że to bara i już nawet nie sprawdzi, czy warto kupić. A nie oszukujmy się, sporo osób ocenia mangi po okładkach.
Sama bym chętnie przegarnęła serię, ale patrzę dość realistycznie na szanse wydania w Polsce.
Na serio okladka pierwszego tomu przywodzi Ci na mysl bara? Przyznam sie, ze mnie by nawet nie przyszlo do glowy. Na okladce mamy dwoch gosci, a w srodku mala, slodka dziewczynka...
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » ndz sty 19, 2020 4:19 pm

Sebek pisze:
ndz sty 19, 2020 4:05 pm
Na serio okladka pierwszego tomu przywodzi Ci na mysl bara?
Wiesz, myślę że wiele osób odróżnia kreski, a szczególnie już w bara. Na okładce widać różnicę. Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » ndz sty 19, 2020 4:40 pm

Zgadzam się z Yuriko. Bara to pierwsze co przychodzi na myśl po obczajeniu pierwszej okładki. Myślę, że tu nie ma co polemizować. :P

Natomiast czy seria jest na tyle dobra, żeby SJG miało to wydać w twardej oprawie, to już zostawiam Wam. Ja do tego tytułu podchodzić nawet nie zamierzam.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz sty 19, 2020 4:58 pm

Bukafo pisze:
ndz sty 19, 2020 4:40 pm
Zgadzam się z Yuriko. Bara to pierwsze co przychodzi na myśl po obczajeniu pierwszej okładki. Myślę, że tu nie ma co polemizować. :P
Nawet jak postacie sa ubrane? W dodatku ta mala dziewczynka miedzy nimi... No ale jak tam chcecie xD
Bukafo pisze:
ndz sty 19, 2020 4:40 pm
Natomiast czy seria jest na tyle dobra, żeby SJG miało to wydać w twardej oprawie, to już zostawiam Wam. Ja do tego tytułu podchodzić nawet nie zamierzam.
Jest wiecej, niz dobra, aby wydac ja jak nalezy. Ten tytul zdobyl wiele nagrod, do tego wydany w wielu krajach. Ostatnio w Hiszpanii... Chyba nie bylo jeszcze takiego czytelnika, ktoremu podobaloby sie wszystko ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości