Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » czw sty 02, 2020 4:20 pm

Nowy PS Plus z Kolekcją Nathana i Goat Simulator. W końcu! W końcu będę mogła demolować miasto szaloną kozą! :D

Jak tam wasze gry roku 2019? Jakieś zaskoczenia? Odkrycia?
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » czw sty 02, 2020 5:03 pm

Wszystko co ograłem w 2019 (w przypadku gier niesinglowych na listę trafiły tylko tytuły, gdzie spędziłem przynajmniej 50h), pogrubione to co mi się najbardziej spodobało.
► Pokaż Spoiler
W AA2: Justice for All została mi ostatnia, sprawa, nie mogę się do niej zebrać, może się uda przed powrotem do pracy we wtorek.

Z zawodów to w sumie Wolf TNC przez dość słaby projekt kolejnych poziomów, w TNO grało mi się lepiej. Więcej w sumie nie, bo jak mi nie pasuje gierka to jej nie kończę, nie ma sensu sie męczyć.

Z gier nieuwzględnionych wyżej na pewno sobie będę wracał czasem do Slay the Spire (chętnie bym pograł na telefonie/tablecie), i Hadesa, którego kupiłem ostatnio.

Z innych rzeczy na plus na pewno Game Pass na PC, mam tam jeszcze kilka rzeczy do ogrania, fajna sprawa. Nie mam parcia na posiadanie niektórych gier, więc game pass się sprawdza u mnie. Do tego na epicu mi doszło trochę tytułów do ogrania. 2020 spokojnie mogę spędzić na grzebaniu w backlogu (czy jakichś replayach), by dopiero w połowie 2021 przy ogarnięciu nowego kompa się zainteresować np Control czy innymi świeżymi AAA. Czekam też, aż Sega się zlituje i chociaż ogłosi porty remasterów Yakuzy 3/4/5 i no i też 6 na pc.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » sob sty 04, 2020 10:31 am


Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » pn sty 06, 2020 12:13 pm

Cieszmy się i radujmy, oto Utawarerumono wychodzi na PC na steamie 23 stycznia :)

https://store.steampowered.com/app/1149 ... Deception/
obie nowe części, remake jedynki pojawi się później :) świetna okazja dla PCtowców żeby zapoznać się z tą wyśmienitą serią :)

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » pn sty 13, 2020 9:52 pm

Opłaciłem w końcu edycję Pierwsza Klasa FF7.
Wcześniej martwiłem się, że doliczą bliżej nieokreślone koszty wysyłki, ale okazało się, że są one już wliczone w cenę.
Mam nadzieję, że będzie to kurier, skoro wzięli za to 17,50 euro.

W pracy już zapowiedziałem, że przez pierwsze dziesięć dni marca jestem na urlopie, więc mam nadzieję, że gra okaże się tego wszystkiego warta.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr sty 15, 2020 3:00 pm

Krzych Ayanami pisze:
pn sty 13, 2020 9:52 pm
W pracy już zapowiedziałem, że przez pierwsze dziesięć dni marca jestem na urlopie, więc mam nadzieję, że gra okaże się tego wszystkiego warta.
Premiera została przesunięta na 10 kwietnia już parę dni temu. Kto wie czy potem znowu nie zostanie przesunięta, też nigdy nie wiadomo.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr sty 15, 2020 5:25 pm

A w ogóle wiadomo w ilu częściach ten remake FFVII będzie? Jak w więcej niż w 3 to ja podziękuję, nie będę czekał 10 lat na dokończenie jednej gry xD

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr sty 15, 2020 10:30 pm

Grey, brak oficjalnego potwierdzenia, ale powinni wyrobić się w 3, więcej to byłoby już naciąganie. Wbrew temu co mówią ludzie, Midgar zajmowało sporo czasu, a otwarty świat był mocno rozciągnięty przez eksplorację i grind i było to odzwierciedlone choćby w zawartości płyt. Jeżeli remake rozegrają tak jak obiecują to dostaniemy pełnoprawną grę z rozbudowanym światem. Fakt że wiemy o tym że historia "urwie" się w konkretnym momencie niewiele tu zmienia, bo przecież takie zabiegi stosuje się bardzo często, różnica polega tylko na tym że po premierze "kontynuacji" nie mówi się o tym że historia była od początku rozpisana na X gier i tylko nam się wydaje że coś jest kompletne. Dlatego nie postrzegałbym FF VIIR jako nieskończoną grę, a po prostu pierwszą cześć trylogii, ale jednocześnie kompletną samą w sobie. Świadczy o tym choćby brak żadnego "Part 1" w tytule, to nie Life Is Strange czy inne Walking Dead że w epizodach będzie wychodzić i granie w jeden epizod nie ma sensu.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » czw sty 16, 2020 6:00 am

Nelinnor, trudno jest postrzegać remake FFVII jako skończoną grę, skoro będzie wycinkiem oryginału :/ zawsze zwracam na to uwagę (i bardzo mnie boli, że większośc mang/LN/anime olewa dalsze etapy), by utwór miał początek, rozwinięcie i zakończenie, urwanie na początku rozwinięcia (strzelam) nie może być uznane nawet za quasi zakończenie.
Gdyby ta pierwsza część, jak to optymistycznie stwierdzasz, trylogii miała sens sam w sobie, to wyszła by jako osobna gra lata temu. Tak się nie stało i zapewne nie bez powodu.
Byłem mocno podjarany remakiem FFVII ale jak dowiedziałem się o tym podziale na części mój entuzjazm mocno opadł. Teraz czekam na informacje odnośnie ilości i premier tych części i od tego uzależniam decyzję o kupnie :)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » czw sty 16, 2020 5:30 pm

Grey, nie pamiętam czy o tym wspomniałeś, ale wnioskuję że chyba w oryginał nie grałeś, no bo wtedy siłą rzeczy taki zabieg nie byłby wadą. Bez spoilerów powiem więc tak, Midgar było o tyle specyficznym miejscem w FF VII, że miało swój początek, rozwinięcie i zakończenie, grając wiele osób myślało że zbliża się do końca gry, po czym została wyrzucona na ekran mapy. Twórcy nie będą musieli kombinować z jakimś oryginalnym zakończeniem jak w anime na podstawie mangi, bo już w oryginale była tutaj postawiona gruba kreska. Fragment ten miał swoje własne tło fabularne dotyczące lokalnych problemów i niewiele poruszał w kwestii tego co dzieje się później na skalę "globalną". Można by powiedzieć, że Midgar do reszty FF VII miało się trochę jak FF XIII do XIII-2 i LRFF XIII. Starsze FF były mocno rozciągnięte fabularnie bo to były też inne czasy, samo Midgar będzie zajmować teraz 2 płyty BD.

No ale oczywiście nie namawiam na siłę, po prostu chcę zwrócić uwagę że akurat w tym przypadku nie jest to wielka wada i nie powinna powstrzymywać od zakupu nawet kogoś kto pierwszy raz zapozna się z tą częścią. ;) Inna kwestia jest taka, że pewnie parę miesięcy po premierze cena mocno spadnie. Sam nie mam zamiaru brać na premierę, zobaczę jak się przyjmie i dopiero potem. Jeżeli okaże się że wyjdzie świetnie, to szkoda byłoby przegapić tak dobrą grę tylko dlatego że remake nie obejmuje całości, no bo jak wyżej, nie powinno to mieć znaczenia.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » czw sty 16, 2020 7:13 pm

Nelinnor pisze:
czw sty 16, 2020 5:30 pm
Jeżeli okaże się że wyjdzie świetnie, to szkoda byłoby przegapić tak dobrą grę tylko dlatego że remake nie obejmuje całości, no bo jak wyżej, nie powinno to mieć znaczenia.
Nie do końca mnie zrozumiałeś. Chodziło mi w skrócie o to, że gdyby to tak jak mówisz nie miało znaczenia to w oryginale by tak było. Niemniej jednak wypuszczono jedną grę obejmującą pewną całość a obecnie się ją tnie. Tak jakby zakończenia Nier Automata pociąć na różne części. Skala problemu zapewne inna, niemniej jednak zasada tak sama i mocno mi się to nie podoba.
Ale nie skreślam - podobnie jak Ty poczekam i zobaczę. Szczególnie poczekam na informacje odnośnie dalszych części.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » czw sty 16, 2020 7:20 pm

CP2077 też z obsuwą, z Kwietnia na 17-tego Września. https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status ... 9446182912
► Pokaż Spoiler

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » czw sty 16, 2020 11:47 pm

Nelinnor pisze:
śr sty 15, 2020 3:00 pm
Premiera została przesunięta na 10 kwietnia już parę dni temu. Kto wie czy potem znowu nie zostanie przesunięta, też nigdy nie wiadomo.
Grafik w pracy mam układany w ostatnim tygodniu przed kolejnym miesiącem, więc to nie problem.
Bardziej mnie wpieniło, że Santander potrącił mi prawie 40 złotych przewalutowania przy okazji.

W sumie bardzo mi to przesunięcie pomogło, bo chciałem zrobić przy okazji parę rzeczy - a muszę do nich kupić to i owo...

Co do podziału gry na części, to zupełnie mi to nie przeszkadza a liczę na to, że z misjami dodatkowymi wyjdzie jakieś 200 godziny zabawy.
Ideałem jest dla mnie Xenoblade Chronicles 2, no ale to się zobaczy.
Liczę na to, że do czasu premiery Nintendo wypuści Direct'a gdzie zapowie datę premiery pierwszej części.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » pt sty 17, 2020 7:23 pm

Krzych Ayanami pisze:
czw sty 16, 2020 11:47 pm
Bardziej mnie wpieniło, że Santander potrącił mi prawie 40 złotych przewalutowania przy okazji.
Zacznij korzystać z Revoluta.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pn sty 20, 2020 6:56 pm

deffik, 200h w TD2. Nieźle. Ograłam darmowy weekend i jakoś nie mogłam się do tej części przekonać. Totalnie nie pasuje mi letni setting.

Przeklejam tu, żeby nie spamować w temacie o animcach.
Krylan pisze:
pn sty 13, 2020 10:29 pm
Ogólnie widać też, szczególnie w branży growej, że media są zalewane treściami i opiniami skręcającymi wyraźnie w lewą stronę. Czasami aż nie mam ochoty Twittera przeglądać, bo tam to jest dopiero dramat.
A co jest złego w bardziej postępowym podejściu do gier? To nie jest medium zarezerwowane dla jedynej słusznej, prawilnej ideologii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krylan » sob sty 25, 2020 10:19 pm

Wolałbym nie zagłębiać się w polityczno-społeczne tematy na tym forum, ale widzę, że zostałem wywołany do odpowiedzi.
Lou pisze:
pn sty 20, 2020 6:56 pm
A co jest złego w bardziej postępowym podejściu do gier?
To o czym mówię, to nie jest "bardziej postępowe podejście". U wielu ludzi taki zestaw poglądów staje się centrum ich życia i starają się to manifestować na każdym kroku, a tych, którzy mają inne zdanie (jakiekolwiek by ono nie było), za wszelką cenę zdyskredytować (wyzywając od rasistów, seksistów, homofobów, ciemnogrodu, zacofania itd., jednocześnie prowadząc do tego, że te słowa tracą na znaczeniu). Na wspomnianym Twitterze czasem nawet nie trzeba czytać komentarza: wystarczy zerknąć na awatar osoby wypowiadającej się i już wiadomo, jakie ma poglądy i o czym będzie pisać.

Rzeczą naturalną powinna być chęć stworzenia dobrej historii i dobrego świata, zamiast skupianiu się na tym, jak bardzo "postępowy" jest utwór. Niektórzy jednak na szczycie stawiają właśnie ową "postępowość", a ludzie o podobnych poglądach kupują to właśnie z tego względu (stąd też czasem jest to decyzja czysto marketingowa). Przez to dostajemy sporo gier, filmów, muzyki, która jest wypełniona po brzegi "ideologiczną papką", która jest tylko opakowana w formę rozrywki. Czasami się już zdarza, że nawet osoby o lewicowych poglądach zauważają przesadę w tym, jak korporacje próbują się prześcignąć w tym, która będzie bardziej "postępowa" w swoich produkcjach. Bo to po prostu widać na pierwszy rzut oka.
Lou pisze:
pn sty 20, 2020 6:56 pm
To nie jest medium zarezerwowane dla jedynej słusznej, prawilnej ideologii.
Jak dla mnie to żadna ideologia nie powinna być wciskana na siłę do żadnego medium.
Dajmy robić gry artystom, a nie polityczno-społecznym aktywistom.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » sob sty 25, 2020 11:31 pm

Krylan pisze:
sob sty 25, 2020 10:19 pm
Dajmy robić gry artystom, a nie polityczno-społecznym aktywistom.
:klap:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » ndz sty 26, 2020 8:09 am

Krylan, nic dodać nic ująć, dobrze powiedziane :) zgadzam się w 100%

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz sty 26, 2020 11:52 am

Krylan pisze:
sob sty 25, 2020 10:19 pm
Rzeczą naturalną powinna być chęć stworzenia dobrej historii i dobrego świata, zamiast skupianiu się na tym, jak bardzo "postępowy" jest utwór.
Jeśli dla kogoś 'męska zbroja to tona stali a kobieta to aluminiowe bikini' tworzy 'dobrą historię i świat' to raczej powinni trzymać się z dala od tworzenia czegokolwiek. I ideologia ma to mało wspólnego. :roll:

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » ndz sty 26, 2020 1:26 pm

Krylan, jesteś niekonsekwentny. Przeszkadza ci lewactwo, a prawactwo już nie. A przecież nie chcesz w grach żadnej ideologii.

Chciałabym też poznać tytuły sprzedawane poprzez postępowość, o których wspominasz. Zaraz pewnie się okaże, że albo mają kobietę w obsadzie (olaboga jako main hero!!) albo mniejszość narodową/seksualną. No rzeczywiście, bo przecież społeczeństwo składa się jedynie z kopiuj-wklej jednostek.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości