Plany wydawnicze Light Novelek

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Dejwidd
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Dejwidd » śr wrz 18, 2019 7:41 pm

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, czy na rok 2020 macie plany wydania jakiegoś nowego tytułu w formie light novel? Spodobała mi się ta forma czytania za sprawą Re:Zero, więc byłem ciekaw, czy poza aktualnymi tytułami które wydaliście, macie coś zaplanowane, albo staracie się o licencje.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5372
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Yuriko » śr wrz 18, 2019 9:42 pm

Wielokrotnie Waneko pisało, że nie mają nic w planach, ale wydawnictwo Kotori podobno czeka na jakieś licencje.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3292
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Alexandrus888 » śr wrz 18, 2019 9:58 pm

Tak, Kotori czeka na lickę, ale od razu trzeba ostudzić entuzjazm, bo będzie to tytuł krótki, może nawet jednotomowy.

Trochę trudno mi sobie wyobrazić ecchi w formie ln... Znaczy wyobrażam to sobie, ale wymyślone opisy wydają mi strasznie sztuczne i żenujące. Może jednak rzeczywistość jest inna...?

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: nikotynaimalina » śr wrz 18, 2019 10:07 pm

No Game No Life to ecchi. Bardziej chodzi o rysunki i podniecające opisy (tego drugiego nie ma NGNL). A jak nie ma rysunków, to jest wyobraźnia. A jak nie ma wyobraźni, to po co czytać książki? :mysli:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3292
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Alexandrus888 » śr wrz 18, 2019 10:19 pm

Rysunki rozumiem (choć w ln jest ich stosunkowo mało), ale opisy do mnie nie przemawiają. W znaczeniu wszystko co jestem sobie wyobrazić, że może się tam znajdować, jest bardziej żenujące niż podniecające. A wyobraźnie trzeba na czymś opszeć by zadziałała.
Może ktoś podać przykład opisu ecchi? Albo fragment tekstu mający być taką właśnie pożywką dla wyobraźni?

A tak jeszcze w kontekście dyskusji o MiA która toczy się równolegle: czy w NGNL niema tego ecchi w kontekście pedo i incest?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Fani » śr wrz 18, 2019 10:20 pm

Nie dla ecchi LN. Te novelki i tak są "miernie" napisane, nie potrzeba nam jeszcze gorszych opisów golizny. Sposób i styl napisania NGNL szura o dno, nie chcę widzieć jak coś o to dno puka od spodu. I przede wszystkim ecchi ma cieszyć oko, jeśli w LN znajduje się jeden rysunek na sto stron to mija się to wszystko z celem.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: nikotynaimalina » śr wrz 18, 2019 10:41 pm

Alexandrus888 pisze:
śr wrz 18, 2019 10:19 pm
Rysunki rozumiem (choć w ln jest ich stosunkowo mało), ale opisy do mnie nie przemawiają. W znaczeniu wszystko co jestem sobie wyobrazić, że może się tam znajdować, jest bardziej żenujące niż podniecające. A wyobraźnie trzeba na czymś opszeć by zadziałała.
Może ktoś podać przykład opisu ecchi? Albo fragment tekstu mający być taką właśnie pożywką dla wyobraźni?

A tak jeszcze w kontekście dyskusji o MiA która toczy się równolegle: czy w NGNL niema tego ecchi w kontekście pedo i incest?
Poczytaj fanfiki, może któryś cię podnieci. XD Tak jak napisał Fani, NGNL to gówno jeśli chodzi o treść. I tak, jest też pedofilia i "kazirodztwo", a autor zrobił nawet doujina gdzie Sora i Shiro uprawiają seks. Ale rysunki są ładne. I o to głównie chodzi. Nie zmienia to faktu, że to pedofilia i prawie kazirodztwo.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Canis » czw wrz 19, 2019 12:17 am

Alexandrus888 pisze:
śr wrz 18, 2019 10:19 pm
Może ktoś podać przykład opisu ecchi? Albo fragment tekstu mający być taką właśnie pożywką dla wyobraźni?
Zdarzają się LN ecchi, które są do czegoś podobne. Niestety fragment wyjęty z kontekstu straci cały swój urok i będzie brzmiał co najwyżej dennie, dlatego nie zacytuję żadnego kawałka (przed chwilą próbowałem przetłumaczyć pewien soczysty kawałek i wychodziło to marnie :( ).

Jeśli miałbym wskazać jakieś przykłady dobrych scen ecchi w LN, to przychodzi mi do głowy:
-Drugi tom KonoSuby, jak Darkness i Kazuma skończyli razem w łaźni. Nie wiedziałem czy się śmiać, czy może poświęcić uwagę erotycznej części sceny. Ostatecznie wybrałem to pierwsze. :lol:
-Ostatni tom Psycho Love Comedy - scena pocałunku - naprawdę zrobiło mi się gorąco.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: ZenekPsychopata » ndz sty 12, 2020 8:58 pm

W sumie szkoda, że Waneko rezygnuje z LN...
Obrazek

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Avatar97 » ndz sty 12, 2020 9:03 pm

Gdzie tak napisano?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5372
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Yuriko » ndz sty 12, 2020 10:34 pm

Nigdzie nie napisali, że na 100% rezygnują z LN, ale po ich odpowiedziach na mediach społecznościowych, jasno widać, że podchodzą do tego tematu bardzo ostrożnie i szanse są niskie na wydanie.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1309
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Sebek » pn sty 13, 2020 9:28 am

Yuriko pisze:
ndz sty 12, 2020 10:34 pm
Nigdzie nie napisali, że na 100% rezygnują z LN, ale po ich odpowiedziach na mediach społecznościowych, jasno widać, że podchodzą do tego tematu bardzo ostrożnie i szanse są niskie na wydanie.
Pewnie przysiada nad poszukiwaniem nowej serii LN, jak tylko dogonia "Re: Zero- Życie w innym świecie od zera".
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Mormicc » pn sty 13, 2020 10:55 am

Pisali, że slot na nową LN zwolni się dopiero jak Re:Zero lub NGNL zakończą się w Japonii. Więc wątpie. Zwłaszcza po tym jak widać, że LN wszystkim wydawcą wychodzą bokiem.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5372
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Yuriko » pn sty 13, 2020 11:32 am

Sebek pisze:
pn sty 13, 2020 9:28 am
Pewnie przysiada nad poszukiwaniem nowej serii LN, jak tylko dogonia "Re: Zero- Życie w innym świecie od zera".
Nie, za Re zero nic nie wejdzie.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Mammoth » wt lut 11, 2020 5:13 pm

Ech, czyli trzeba będzie nowelkę, której pragnę, kupić jednak na Amazonie, a w dodatku podszkolić się trochę z angielskiego... Tak zajrzałem, bo MOŻE coś w kwestii LN się ruszyło, ale widzę jednak, że nasz polski rynek dla LN jest porażką...
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: ZenekPsychopata » czw lut 18, 2021 9:39 am

Waneko zdecydowało się wydać LN do Yakusoku no Neverland: https://waneko.pl/nowosc-kwiecien
Tak więc, myślę, że idą w kierunku wydawania pobocznych historii do serii, które już wydają?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5372
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Yuriko » czw lut 18, 2021 11:42 am

ZenekPsychopata pisze:
czw lut 18, 2021 9:39 am
Tak więc, myślę, że idą w kierunku wydawania pobocznych historii do serii, które już wydają?
Tak, do serii, które mają rewelacyjną sprzedaż :lol:

liswitalis
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 24, 2021 12:49 pm
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: liswitalis » śr mar 24, 2021 1:47 pm

A tak jeszcze w kontekście dyskusji o MiA która toczy się równolegle: czy w NGNL niema tego ecchi w kontekście pedo i incest?[/quote]

nie,nie ma czegoś takiego,nowelka NGNL jest o rozwiązywaniu różnych problemów za pomocą gier,tylko miejscami z podtekstem erotycznym,ale bardziej zbliżonym do szkolnego podrywania,niż w jakiś bardziej erotyczny sposób.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: yikkimy » śr mar 24, 2021 2:47 pm

Szkoda, ze w Polsce LN nie sprzedają się tak dobrze jak mangi i zawsze jest ryzyko. Sama chciałabym zobaczyć LN Kagerou Daze po polsku. Właśnie, co z nowym wydawnictwa, który podobno ich cel będzie głownie na LN? Czy jest jakaś nowa informacja z ich strony? (Zapomniałam jak nazywa ta firma).

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3292
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plany wydawnicze Light Novelek

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 24, 2021 2:51 pm

Nope, ostatnia aktywność ze strony Moon Rune - Księżycowa Runa to ta z 21 grudnia z podsumowaniem ankiety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość