Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Cavaliere » wt sty 07, 2020 8:59 pm

zandam, JAKIE ŁADNE WYDANIE!! "The arabian nights"! Jestem zakochana w po prostu w okładce jak to zobaczyłam. <3 Pokażesz więcej zdjęć? (proszę <3 )
Jak oceniasz ksiazke? Czytałaś ją już?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » śr sty 15, 2020 4:18 pm

Moje najnowsze nabytki [połowa listopada-grudzień-styczeń]. Nie powiem trochę się tego nazbierało. :D
Polskie:
► Pokaż Spoiler
Zagraniczne:
► Pokaż Spoiler
Pierwotnie nie miałem w planach zakupu kolekcjonerki FMA, ale akurat na święta była procka, więc uznałem że raz się żyje. I nie powiem, nie żałuje. Przepiękne wydane warte swojej ceny [Powiększony format - zbliżony do OPM/Oka Horusa od JG w twardej okładce, zupełnie nowe tłumaczenie plus szkice i dodatki na końcu każdego tomika] :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alzea » śr sty 15, 2020 4:37 pm

Itachi Uchiha pisze:
śr sty 15, 2020 4:18 pm
Pierwotnie nie miałem w planach zakupu kolekcjonerki FMA, ale akurat na święta była procka, więc uznałem że raz się żyje. I nie powiem, nie żałuje. Przepiękne wydane warte swojej ceny [Powiększony format - zbliżony do OPM/Oka Horusa od JG w twardej okładce, zupełnie nowe tłumaczenie plus szkice i dodatki na końcu każdego tomika]
Kusisz. JPF przebąkiwał coś na temat tego wydania, więc póki wprost nie zaprzeczą to chyba się jednak wstrzymam ;)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » śr sty 15, 2020 4:42 pm

Itachi Uchiha pisze:
śr sty 15, 2020 4:18 pm
Powiększony format - zbliżony do OPM/Oka Horusa od JG w twardej okładce, zupełnie nowe tłumaczenie plus szkice i dodatki na końcu każdego tomika
Również zbieram. Mnie się tam nie podoba jedynie papier. No nie lubię mang na kredzie.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » czw sty 16, 2020 12:41 am

Grudniowe nowości z Gildii :P
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » pt sty 17, 2020 2:11 pm

Zakupy/prezenty książkowo-growe za Grudzień i Styczeń.

W końcu przyszło do mnie wyczekiwany Box Set Monogatari Second Season:
► Pokaż Spoiler
Następnie otrzymałem w prezencie pierwszy komiks (nie Japoński) do swojej kolekcji, mianowicie Bloodborne! Co jest strzałem w dziesiątkę, to moja ukochana gra z PS4 i poszerzenie tego uniwersum w formie komiksu to coś czego bardzo potrzebowałem w oczekiwaniu (które może być nieskończone) na sequel gry.
► Pokaż Spoiler

Kolejna i zarazem ostatnia książka to również prezent, bardzo interesujący artbook ze swojego rodzajem "making of" z mojego ulubionego indyka ostatnich lat: Dead Cells:
► Pokaż Spoiler

Pochwalę się jeszcze nowymi grami w kolekcji:
► Pokaż Spoiler
W drodze do mnie jeszcze jest Kingdom Hearts 3, będzie to moja pierwsza próba wciągnięcia się w to uniwersum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1254
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 17, 2020 2:32 pm

Kolejny filmik z zakupami:
► Pokaż Spoiler
Prezentuję nowe wydanie "Akiry", jak ktoś nadal niezdecydowany.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sty 18, 2020 7:01 pm

Pierwsze nowości w tym roku (i niedobitek z poprzedniego):
► Pokaż Spoiler
Sakura dla biblioteki.
Tom drugi dodatku dla "Your Name" niby jest ostatni ale na końcu mamy "The end. To be continued... but that's another story". Wkurzyło mnie to i nie lubię czegoś takiego. Niby koniec no ALE... :roll:. Swoją drogą drugi tom dużo lepszy niż pierwszy. To nadal średniak ale sympatyczny. Nie żałuję kupna.
"Tata Jednorożec" kupiony totalnie w ciemno i o dziwo bardzo mi się podobał. Tak jak nie lubię papierowych komedii, tak to jest świetne! Autentycznie zabawne i rozbrajające, przy całym absurdzie założeń fabuły :P. Ale dobrze, że to tylko jeden tom, więcej już mogłoby znudzić.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » sob sty 18, 2020 8:00 pm

ninna, kolejny raz mamy baaardzo podobny gust, bo ja też w tym miesiącu zamówiłem jednorożca i też bawiłem się przednio :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » ndz sty 19, 2020 4:50 pm

Od października kupiłam tylko jednego zina Krztoni - Rytuały przejścia - bo tani i to Krztonia. Plus uruchomiłam kontakty w Azji załatwiając takie cuda :)
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sty 25, 2020 5:57 pm

Mi przybyły 3 nowe artbooki (z czego jeden jest właściwie printbookiem) oraz dwa tomiki oraz booklet:
► Pokaż Spoiler
MKR dla biblioteki ale booklet sobie zostawię :wink:.

I parę słów o artbookach. Już od jakiegoś czasu czaiłam się na artbook wydany z okazji 65-lecia Nakayoshi i absolutnie nie żałuję kupna! Żałuję tylko, że nie znam japońskiego... Na pewno jest tu sporo ciekawostek, a tak to mogę sobie tylko daty poczytać :roll:. Plus jest taki, że nazwiska mangaków są też zapisane "normalnie" (nie w krzakach). Aczkolwiek album nie jest przeładowany tekstem, a ilustracji jest mnóstwo, małych i dużych. To raj dla miłośników starego shoujo, bo sporo tu grafik rysowanych właśnie taką "retro kreską". No i wreszcie mam jakieś grafiki z "Sailor Moon"! Całe trzy ale i tak ogromnie mnie to cieszy :D. Chyba nigdy nie doczekam się wznowienia czarodziejkowych artbooków, te stare są za drogie także lepszy rydz niż nic. Artbook nie jest gruby, ma około 80 stron ale ja jestem nim zachwycona.
► Pokaż Spoiler


To z "Uteny" sprzedawca nazwał printbookiem. Kupiłam trochę w ciemno. Od dawna poluję na artbook z "Uteny" ale niestety chodzi on trochę drogo. Ale to też jest fajne :wink:. W dużej "teczce" (koszulce? Jak na boks to za cienkie) mamy 16 jednostronnych grafik na sztywnych, śliskich kartkach. Można to potraktować jak plakaty gotowe np. do włożenia w antyramę. Niestety, ilustracji jest mniej niż we "właściwym" artbooku (tam jest bodajże 32) więc trzeba będzie kiedyś wysupłać te parę stów :P.
► Pokaż Spoiler
Na artbook "Tokyo at Night" Mateusza Urbanowicza trafiłam zupełnym przypadkiem. W ogóle nigdy wcześniej nie słyszałam o tym człowieku ale odwiedziłam jego stronę i kanał na youtubie, pooglądałam przykładowe strony i zapragnęłam kupić ten album. Znalazłam go na eBayu, a cena nie była jakaś bardzo wygórowana. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, aczkolwiek nie jest to album dla każdego. Nie ma w nim nic "mangowego", to - jak w tytule - ilustracje przedstawiające Tokio nocą. Dział z grafikami jest podzielony na 5 rozdziałów. Każda ilustracja opatrzona jest komentarzem (gdzie dane miejsce się znajduje, jak powstawała dana ilustracja itd.). Dalej mamy rozmowę Mateusza z Makoto Shinkaiem, a także dział "techniczny" (jak i czym autor rysuje/maluje). Czytania jest sporo ale na szczęście album jest dwujęzyczny - wszystkie teksty są po japońsku i angielsku.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » sob sty 25, 2020 6:21 pm

Alle super ten printbook z Uteny. Marzyłby mi się taki z One Piece z printami colorspreadów :(
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » sob sty 25, 2020 7:15 pm

Kocurzyca pisze:
sob sty 25, 2020 6:21 pm
Alle super ten printbook z Uteny. Marzyłby mi się taki z One Piece z printami colorspreadów :(
Bardzo podoba mi się ten pomysł :angel:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » ndz sty 26, 2020 11:33 am

Kakaladze, O! widzę że nabyłeś Until Dawn, sam kupiłem tę grę ledwo co.
Grałeś już? Jak ci poszło za pierwszym razem? Mi szło nawet nieźle, przeżyło...by mi 3/4 bohaterów, ale na ostatniej prostej podjąłem jedną złą decyzję i zabiłem połowę wszystkich postaci. Normalnie chciałem sobie strzelić w łeb, tak głupio się czułem.

A jeśli jeszcze nie grałeś, to łazienka w której jest dezodorant jest na pierwszym piętrze, od strony okien - miałem problemy aby ją znaleźć.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » wt sty 28, 2020 10:19 pm

Ninna sam nie wiem co mi się bardziej podoba, ten artbook Tokyo at Night czy lakier na Twoich paznokciach? Kolor obłędny. Gdzie go kupiłaś? :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt sty 28, 2020 10:48 pm

Koichi pisze:
wt sty 28, 2020 10:19 pm
Ninna sam nie wiem co mi się bardziej podoba, ten artbook Tokyo at Night czy lakier na Twoich paznokciach? Kolor obłędny. Gdzie go kupiłaś? :D
A dziękuję bardzo :D. Wiem, że offtop totalny ale zdobienie paznokci to moje wielkie hobby. Na zdjęciach "kanapka": jasny róż, na to srebrny brokat i matujący top na wierzch :P. A artbooka bardzo polecam.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » wt sty 28, 2020 11:03 pm

Za offtop przepraszam, scrollujcie dalej :D
ninna pisze:
wt sty 28, 2020 10:48 pm
Koichi pisze:
wt sty 28, 2020 10:19 pm
Ninna sam nie wiem co mi się bardziej podoba, ten artbook Tokyo at Night czy lakier na Twoich paznokciach? Kolor obłędny. Gdzie go kupiłaś? :D
A dziękuję bardzo :D. Wiem, że offtop totalny ale zdobienie paznokci to moje wielkie hobby. Na zdjęciach "kanapka": jasny róż, na to srebrny brokat i matujący top na wierzch :P. A artbooka bardzo polecam.
Aż tak się nie znam, myślałem że to jeden lakier :shock: I że gdzieś go można kupić, ale teraz nic, przepadło :facepalm: No trudno, przeboleję tę zmarnowaną nadzieję :wink:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » śr sty 29, 2020 1:08 am

Canis, Nie grałem jeszcze, generalnie mam duży zapas gier które muszę ograć i wybieram je dość losowo, nie wiem kiedy się zabiorę ale pewnie niedługo bo nie jest to długa gra.

Słyszałem że wyzwaniem jest nawet by bez solucji zagrać tak, by wszyscy przeżyli, ciekawe jak mi pójdzie :D.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw sty 30, 2020 10:17 am

Mi przybył artbook z "Givena" i boys love od Tokyopopu:
► Pokaż Spoiler
Mangi jeszcze nie czytałam. W ogóle rzadko kupuję boys love po angielsku. Zdecydowanie polegam tu na polskich wydawnictwach, z zagranicznych mało co mnie ciekawi na tyle by kupić.

Artbook kupiłam zachęcona zakupem SallyCzarownica :D. Absolutnie nie żałuję i bardzo mi się on podoba. Szkoda tylko, że jest taki cienki i czuję niedosyt... Mój chłopak nawet pochwalił rysunek perkusji, że dobrze odwzorowana. Aczkolwiek Akihiko ma zastosowane jakieś "starsze rozwiązanie" i "z nowszym miałby lepsze brzmienie" :wink:.

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: purple-demon3 » czw sty 30, 2020 8:45 pm

ninna, Ojej, gdzie był kupiony artbook z Given? Nie mam zbytnio czasu, aby odkopywać tę informację z tylu postów :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości