Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw sty 02, 2020 8:35 pm

Aaa, Kobiety, też są na mojej liście, ale nie miałem pojęcia, że wydała je KG.

To teraz ja się dołączę do podsumowania roku. Trochę liczb:
  • Posiadam 790 tomów (z czego równo 200 przybyło w 2019).
  • Na tomy te składa się 210 tytułów (z czego 45 doszło w roku ubiegłym).
    • Waneko 12 nowych tytułów
    • JPF 9 nowych tytułów
    • Studio JG 13 nowych tytułów
    • Kotori 4 nowych tytułów
    • Hanami 4 nowych tytułów
    • inne 3 nowych tytułów
  • Najwięcej tomów mam od Waneko (246) i JPFu (245, zaledwie 1 mniej XD), ale Studio dzielnie je goni ze swoimi nowościami, jednakże i tak pozostaje w tyle o ponad setkę.
    • Waneko 50 nowych tomów
    • JPF 43 nowych tomów
    • Studio JG 67 nowych tomów
    • Kotori 25 nowych tomów
    • Hanami 5 nowych tomów
    • inne 10 nowych tomów
  • Mój największy ból - % przeczytania: 51,52%. Oznacza, że czytam wolniej niż kupuję, bo wróciłem do wyniku z 2017... Trzeba spiąć poślady!
  • Moja kolekcja też mniej mi się "podoba": średnia ocen spadła o 0,08/10 :lol: , czyli minimalnie, ale zawsze. Najwyższą oceną cieszy się Kotori (8,17) detronizując Dango (rok temu 8,50 teraz 7,00). Natomiast Hanami mimo spadku (8,33 -> 8,00) utrzymało drugą pozycję, musiało się jednak nią podzielić z JPFem.
  • Wspomniane 210 tytułów dzielą się na 188 tytułów mangowych (w tym 5 zagranicznych), 9 LNkowych, tyleż samo mangopodobnych i 4 artbookowe (te to prawe zawsze jednotomówki, ale teraz do wydania specjalnego Bakemongatari dodawana jest ta seria artworków którą zaliczam do artbooków).
  • W anime doszły tylko GitSy i Vamire Hunter D: Żądza krwi, czym osiągnąłem 40 tytułów na 52 płytach.
  • Komiksy: Po zakupie 20 nowości posiadam 60 tytułów. Odpowiada im 48 kupionych tomów i 121 pozycji na półkach
  • O % przeczytania, czy średniej ocen lepiej nie mówić, bo jest za mała ilość tego pierwszego by rzetelnie wyznaczyć to drugie :P
  • Ogółem rozpocząłem 67 tytułów (35 jednotomówek i 32 serie)
  • Zamknąłem 14 serii (w tym 8 rozpoczętych w 2019 i 6 "starych")
  • Obecnie kupuję aż 73 serie >_<
  • Obecnie mam do kupienia jeszcze 244 tomy serii, które już zbieram, a których ukazały się na polskim rynku tomy, których nie mam.
  • Gdyby w tym momencie wszystkie kupowane przeze mnie serie się skończyły w ich rodzimych krajach, musiałbym jeszcze kupić 517 tomów by mieć kompletną biblioteczkę.
  • W 2019 wydałem na swoje hobby 6.208zł 60gr (z czego 6.110,71 poszło na mangi, reszta na stuff). To +/- 100zł tyle samo co w roku ubiegłym. Trzymam poziom :D

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt sty 03, 2020 12:12 am

Mormicc pisze:
śr sty 01, 2020 11:51 pm
Na Wild Rocka polowałem jakieś 3 lata :D Swoją drogą to nudny syf :P
Moja reakcja po przeczytaniu tej mangi była: WTF did I just read? Takie yuri podobne do Dia Game tylko kreska odrobinę ładniejsza XD
No i chyba tylko dla kreski warto w ogóle kupować takie tytuły. Wydanie masz angielskie?
A tak swoją drogą - ładne wykresy :)
Meliona pisze:
czw sty 02, 2020 4:34 pm
Ja zdecydowałam, że chcę kupić Kobiety akurat kiedy wydawnictwo ogłosiło, że nakład się skończył :lol:
Czyli się nie załapałaś? Nie smutaj, ja mam takie szczęście, że jak mam pieniądze i chcę coś kupić to tego nie ma, a jak nie mam pieniędzy to akurat jest XD

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » pt sty 03, 2020 12:31 am

Koichi pisze:
pt sty 03, 2020 12:12 am
Wydanie masz angielskie?
A tak swoją drogą - ładne wykresy :)
*yaoi
Polskie. A kupiłem ze względów czysto kolekcjonerskich. Rzadko się pojawia na aukcjach, najczęściej za jakieś zaporowe ceny (w końcu, o ile się nie mylę pierwsze yaoi wydane w naszym kraju), a jak nadarza się okazja to lubię sprawić sobie coś niecodziennego :P. I przed zakupem nawet nie wiedziałem o czym to jest i jak wygląda w środku xD
Dia Game też mam na półce, czeka na swoją kolej >D
I dziękuję :mrgreen:
Meliona pisze:
czw sty 02, 2020 4:34 pm
Ja zdecydowałam, że chcę kupić Kobiety akurat kiedy wydawnictwo ogłosiło, że nakład się skończył :lol:
Znam ten ból, dlatego teraz jak tylko widzę, że Waneko ogłasza wyprzedarz czegoś co mnie interesuje to biorę od razu :P (lub rezygnuje na wieczność :P)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt sty 03, 2020 1:06 am

Mormicc pisze:
pt sty 03, 2020 12:31 am
Koichi pisze:
pt sty 03, 2020 12:12 am
Wydanie masz angielskie?
A tak swoją drogą - ładne wykresy :)
*yaoi
Polskie. A kupiłem ze względów czysto kolekcjonerskich. Rzadko się pojawia na aukcjach, najczęściej za jakieś zaporowe ceny (w końcu, o ile się nie mylę pierwsze yaoi wydane w naszym kraju), a jak nadarza się okazja to lubię sprawić sobie coś niecodziennego :P. I przed zakupem nawet nie wiedziałem o czym to jest i jak wygląda w środku xD
Dia Game też mam na półce, czeka na swoją kolej >D
I dziękuję :mrgreen:
Wiem, że yaoi, naśmiewałem się XD Ale pisałem poważnie, że kreska mi się podoba. I nie wiedziałem, że to zostało wydane po polsku, ale to super. Pewnie nakład był niewielki dlatego takie ceny. Ja bym chciał Neo Arcadia albo inną pracę Norikazu. I też mi nie tyle chodzi o fabułę tylko właśnie o kreskę. Zresztą trochę tych tytułów mi się nazbierało, które chciałbym na półce :roll:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pt sty 03, 2020 1:45 am

Neo Arcadia zostało wydane w Polsce przez Kotori, ale nakład już się wyczerpał. Ja mam na półce, bo na początku zbierałam wszystkie wydane yaoi.

Chciałam przeczytać te Kobiety, bo inne gekigi przypadły mi do gustu (Życie tego samego autora i Tu detektyw jeż).
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt sty 03, 2020 5:21 pm

Trochę mang:
► Pokaż Spoiler
Artbook, kalendarz i słodziaki:
► Pokaż Spoiler
Książki z grudnia:
► Pokaż Spoiler
A tu już styczniowe nowości:
► Pokaż Spoiler


W 2019 roku przybyło mi 118 mang, tomik japoński, 4 artbooki i 77 książek. Z mangami jestem na bieżąco, a książek przeczytałam 82. Znacznie więcej niż w 2018 roku (wtedy tylko 38), za to nowych mang kupiłam mniej (w 2018 było ich 190). Teraz już nie lecę na wszystko. Wolę się skupić na książkach.
Obrazek

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Bartolus » pt sty 03, 2020 6:46 pm

Moja skromna kolekcja, niestety pojemność półek wymusza na mnie układanie książek w dwóch rzędach i zabawy w tetrisa.


https://gifyu.com/image/mQP6
https://gifyu.com/image/mQPR

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » sob sty 04, 2020 5:42 pm

SallyCzarownica masz artbook Given! :o I zaskoczyło mnie, że masz Color Recipe :wink:

Bartolus ładna szafka. Kolekcja oczywiście też. Również ta procentowa :angel:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sty 04, 2020 5:58 pm

SallyCzarownica, O! Nie wiedziałam, że "Given" ma artbooka! Już obejrzałam filmik pokazujący go i wrzuciłam do schowka na eBayu. Biorę, fajny jest! :D.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » sob sty 04, 2020 6:43 pm

Koichi pisze:
sob sty 04, 2020 5:42 pm
SallyCzarownica masz artbook Given! :o I zaskoczyło mnie, że masz Color Recipe :wink:
Dlaczego zaskoczyło? Lubię Haradę.
ninna pisze:
sob sty 04, 2020 5:58 pm
SallyCzarownica, O! Nie wiedziałam, że "Given" ma artbooka! Już obejrzałam filmik pokazujący go i wrzuciłam do schowka na eBayu. Biorę, fajny jest! :D.
Szczerze mówiąc, nie ma wielkiego "wow" oprócz środkowej rozkładówki, ale musiałam mieć. To w końcu "Given". ❤
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sty 04, 2020 8:05 pm

SallyCzarownica, nie no, mam w kolekcji artbooki "wow" i faktycznie ten z "Givena" wypada przy nich nieco blado. Ale i tak jest ładny i chcę go mieć. No i lubię mangę, a to też "winduje" artbook :wink:. Zresztą, czy wszystkie artbooki w kolekcji muszą być super-hiper? Czasami kieruję się sentymentem albo ciekawością ale większych rozczarowań póki co nie doświadczyłam :).

Kasę na paypala już przelałam, mam nadzieję, że mi nikt nie wykupi bo została ostatnia sztuka w tej cenie. W ogóle dopiero początek stycznia, a ja już zamówiłam/zaraz zamówię 3 artbooki :P.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » sob sty 04, 2020 8:39 pm

ninna pisze:
sob sty 04, 2020 8:05 pm
SallyCzarownica, nie no, mam w kolekcji artbooki "wow" i faktycznie ten z "Givena" wypada przy nich nieco blado. Ale i tak jest ładny i chcę go mieć. No i lubię mangę, a to też "winduje" artbook :wink:. Zresztą, czy wszystkie artbooki w kolekcji muszą być super-hiper? Czasami kieruję się sentymentem albo ciekawością ale większych rozczarowań póki co nie doświadczyłam :).

Nie no, rozumiem, mam artbooka Junjou Romantica. XD
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » sob sty 04, 2020 10:06 pm

Grudzień:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » ndz sty 05, 2020 11:35 am

Znowu jestem do tyłu z VS. Nie wiedziałam, że 11 tom już jest. :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ajsza » ndz sty 05, 2020 12:38 pm

zandam pisze:
sob sty 04, 2020 10:06 pm
I nie, nie kupiłam "365 dni". To złośliwy prezent gwiazdkowy, ofiarowany mi ( umyślnie) po to, by zobaczyć moją minę w chwili odpakowywania tego gniota... >D
Kurczę, ale pomysł :D Mam nadzieję że pod choinką leżał też drugi, lepszy prezent ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » ndz sty 05, 2020 4:31 pm

Czekam na 2 paczki z mangami ale mają opóźnienia i będą w styczniowej rozpisce.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » ndz sty 05, 2020 5:17 pm

miaka88 pisze:
ndz sty 05, 2020 4:31 pm
Czekam na 2 paczki z mangami ale mają opóźnienia
Mam to samo. Grudzień-styczeń to fajny okres, ale przez te wszystkie promocje i dni wolne wszystko się rozjeżdża. Na Gildii mangi są tak przetrzebione, że większość tytułów ma 3-tygodniowy okres oczekiwania. Trzeba czekać, aż uzupełnią magazyn.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » ndz sty 05, 2020 5:25 pm

miaka88, jak skończysz czytać "Upiorną Opowieść" napisz jakie wrażenia miałaś.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » ndz sty 05, 2020 6:30 pm

Ame pisze:
ndz sty 05, 2020 5:25 pm
miaka88, jak skończysz czytać "Upiorną Opowieść" napisz jakie wrażenia miałaś.
Od siebie dodam, ze bardzo warto zaopatrzyc sie w "Upiorna opowiesc". To jedna z najlepszych powiesci Strauba. Pozniej jest jeszcze znakomite "Koko", ktore poki co nikt u nas nie wydal, ale mamy te kilka ksiazek Strauba. Jak lubisz styl Kinga, to Straub mile Ci zapelni czas, a juz zwlaszcza "Upiorna opowiesc", ktora jest lepsza niz spora wiekszosc czytadel Kinga. A jak juz sie z tym zapoznasz, to polecam Ci Dana Simmonsa i jego "Letnia noc", "Hyperion" i kontynuacje, jesli nie przeszkadza Ci sf. Takze juz teraz polece Ci Mathesona i jego "Jestem legenda" wydane razem z dwoma innymi ksiazkami wydane w jednym omnibusie przez MAG'a.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » ndz sty 05, 2020 8:08 pm

Ame, trochę poczekasz bo moja półka wstydu jest... duża >.<
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości