nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » ndz gru 15, 2019 1:32 pm

Archerito, Tak, zdecydowałam, że po miesiącach czytania przyłączę się do was xD
A jeżeli chodzi o Kimetsu no Yaiba - o ile anime mi się podobało, to nie chcę się pakować w kupowanie kolejnego długiego tytułu. Także na 86% nie :P Ale ogólnie to cieszę się, że wydają bo wiele osób czekało na tą serię ^.^

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz gru 15, 2019 1:33 pm

Archerito pisze:
ndz gru 15, 2019 11:44 am
Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 11:35 am
Albo 5 lat i akcja z tytułami na 25-lecie. XD
Albo i tak...wtedy już na pewno sukces murowany :D No chyba, że chwilę przed tym JPF ogłosi premierę Shaman Kinga...i zaś kolejne 5 lat czekania :mrgreen:
Ja mysle, ze raczej zapowiedza "Dorohedoro" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz gru 15, 2019 2:05 pm

Archerito pisze:
ndz gru 15, 2019 11:44 am
JPF ogłosi premierę Shaman Kinga
Mam nadzieję, żę to kiedyś się stanie :D

Chyba większość wydawnictw wydało/wydaje/wyda coś starszego. JPF dalej w to brnie, więc szansa na popularne klasyki jak Jojo się zwiększa. SJG wydało Triguna i mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Boję się o Waneko, bo chyba przez to, że Clamp się słabo sprzedał, to mogą podejść do sytuacji, skoro im się to nie sprzedało, to inne tytuły też będą klapą.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 2:21 pm

Sebek pisze:
ndz gru 15, 2019 1:33 pm
Ja mysle, ze raczej zapowiedza "Dorohedoro"
Nie sądzę, żeby Waneko interesował ten tytuł. Pozycja dla starszych. A JPF lepiej, żeby już nic nie ogłaszał.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » ndz gru 15, 2019 2:47 pm

Mnie się jeszcze marzyło po wydaniu Clampa wskrzeszenie Pani Rumiko Takahashi na naszym rynku. I tak po cichu liczyłem, że w atmosferze powrotów do klasyki i nostalgii, takie coś się urodzi. Autorka nie miała szczęścia na naszym rynku niestety i uważam, że zasługuje na porządnie wydane mangi także u nas. Noszę się z zakupem omnibusików Ranmy już kilka lat, a teraz jeszcze Urusei pięknie wychodzi po angielsku :cry:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 3:10 pm

pittegawll pisze:
ndz gru 15, 2019 2:47 pm
Noszę się z zakupem omnibusików Ranmy już kilka lat
Ooo tak...Ranmę to bym chapsnął. Szukam od jakiegoś czasu kompleciku w sensownej cenie :)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz gru 15, 2019 3:42 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 2:21 pm
Nie sądzę, żeby Waneko interesował ten tytuł. Pozycja dla starszych. A JPF lepiej, żeby już nic nie ogłaszał.
Tu wlasnie mowilem o JPF'ie. Niedlugo dogonia "OPM" i "AT", wiec cos nowego pewnie kombinuja :) Obstawiam wlasnie ten tytul.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz gru 15, 2019 3:50 pm

Sebek pisze:
ndz gru 15, 2019 3:42 pm
Niedlugo dogonia "OPM" i "AT", wiec cos nowego pewnie kombinuja
Wielokrotnie pisali, że za Tytanów chcą wydawać dodatek Before the fall. OPM wychodzi co 3 miesiące, więc pewnie jeszcze z rok trzeba będzie poczekać, aż dogonią Japonię.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » ndz gru 15, 2019 3:57 pm

Yuriko pisze:
ndz gru 15, 2019 3:50 pm
OPM wychodzi co 3 miesiące, więc pewnie jeszcze z rok trzeba będzie poczekać, aż dogonią Japonię
Aż tak w nich wierzysz? :lol: Bo ja odnoszę wrażenie, że tylko się oddalamy od nich. Zresztą... nie no nie ma bata, że w rok nadgonią, zapomnij.
Ostatnio zmieniony ndz gru 15, 2019 3:59 pm przez Bukafo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz gru 15, 2019 3:58 pm

Już szybciej za OPM wezmą Mob100 :idea:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz gru 15, 2019 4:01 pm

Bukafo pisze:
ndz gru 15, 2019 3:57 pm
Aż tak w nich wierzysz?
Nie wierzę w JPF od dawna :lol: Nie ważne co zrobią, dla mnie już się nie podniosą, bo nim w tym kierunku nic nie robią. A napisałam w rok, bo po prostu chciałam dać komuś choć troszkę nadziei na cud :D

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » ndz gru 15, 2019 4:01 pm

Archerito, ja mam po polsku stare wydanie od Egmontu, ale wizualnie te tomiki straszą okropnie i oczywiście nie ma całości wydanej. Niestety to zbyt długa seria do wznawiania. No i tak jakby wyszła już na rynku, więc szanse marne, że ktoś by chciał się w to pakować licząc głównie na starszych fanów i sentyment do lat 90tych. Prędzej jakiś inny i krótszy tytuł tej autorki. Np Maison Ikkoku, ale też powątpiewam. Waneko powrót do starszych tytułów zaserwowało nam chyba jednorazowo na jubileusz. A porażka Clampa nie wróży dobrze takim projektom. Nie wiem jak Fruit Basket im się sprzedaje. Wydania starszych tytułów, jeśli takowe się pojawią, wyobrażam sobie jednak w formie omnibusów jak Ayako czy Tezuka. Z seriami zawsze trudniej i ryzyko.
Yuriko pisze:
ndz gru 15, 2019 3:50 pm
Wielokrotnie pisali, że za Tytanów chcą wydawać dodatek Before the fall. OPM wychodzi co 3 miesiące, więc pewnie jeszcze z rok trzeba będzie poczekać, aż dogonią Japonię.
też mam takie odczucie, bo niby gdy się patrzy jak mało tomików zostało do zakończenia serii lub dogonienia, to wychodzi malutko. Jednak potem człowiek zdaje sobie sprawę, że to JPF i ich tryb 2 czyli 3miesięczny. Wtedy robi się cały rok i więcej. Też wolę w tej kwestii być realistą i chciałbym żeby na razie zapowiadali tylko krótkie wydania specjalne czy megamangi.
Ostatnio zmieniony ndz gru 15, 2019 5:06 pm przez pittegawll, łącznie zmieniany 1 raz.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 4:18 pm

pittegawll pisze:
ndz gru 15, 2019 4:01 pm
Archerito, ja mam po polsku stare wydanie od Egmontu (...)
Wiem o tym doskonale dlatego szukam "kompletu" 28 tomików wydanych u nas :) Dokładnie tak jak mówisz chcę go zakupić tylko z sentymentu. Pamiętam jak za dzieciaka pykałem na emulatorze ZSNES w Ranmę...piękne czasy :D Koszyk sprzedaje się chyba dość dobrze. Jeśli mnie starcza pamięć nie myli to chyba wspominali o tym w komentarzu do jakiegoś posta na FB. O tak...omnibus Ranmy <osiągnął ranmgazm>

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 5:02 pm

@Sebek
Za Tytanów pewnie będą dodatki. A jeśli w przyszłym roku dalej będą częste opóźnienia, to za OPM nie powinno nic wchodzić. Idealna okazja, żeby odciążyć plan.

Co do Ranmy, to nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek był w stanie wskrzesić trupa. Ale przygodami Lum mógłby się zainteresować JPF. W końcu to jeden z bardziej znanych klasyków dla starszych. No i jest w konwencji s-f. :D

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz gru 15, 2019 5:20 pm

Co do dodatkow do "Tytanow" to spoko. Wreszcie bede musial zapoznac sie z ta seria.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Itachi Uchiha » ndz gru 15, 2019 7:54 pm

Sebek pisze:
ndz gru 15, 2019 5:20 pm
Co do dodatkow do "Tytanow" to spoko. Wreszcie bede musial zapoznac sie z ta seria.
Co do Tytanów to prawda, pisali na fejsie, że za slot Tytanów wejdą dodatki [17 tomowy prequel Before the Fall plus Lost Girls]. Przeszukaj komentarze pod zapowiedzą Jojo, tam jest ich odpowiedź. :P

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: amsterdream » ndz gru 15, 2019 8:47 pm

JPF to niech już lepiej nic nie zapowiada poza jednotomówkami tylko ogarnie to co wydają. Akira ma już kilkumiesięczne opóźnienie. Reszta tytułów też co chwilę przesuwana.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz gru 15, 2019 8:50 pm

Itachi Uchiha pisze:
ndz gru 15, 2019 7:54 pm
Sebek pisze:
ndz gru 15, 2019 5:20 pm
Co do dodatkow do "Tytanow" to spoko. Wreszcie bede musial zapoznac sie z ta seria.
Co do Tytanów to prawda, pisali na fejsie, że za slot Tytanów wejdą dodatki [17 tomowy prequel Before the Fall plus Lost Girls]. Przeszukaj komentarze pod zapowiedzą Jojo, tam jest ich odpowiedź. :P
Spoko, nie musze. Zostaje zatem jeszcze miejsce po "OPM" i "SEN". Pewnie rzuca jeszcze zapowiedziami po Pyrkonie.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 8:53 pm

amsterdream pisze:
ndz gru 15, 2019 8:47 pm
JPF to niech już lepiej nic nie zapowiada poza jednotomówkami tylko ogarnie to co wydają. Akira ma już kilkumiesięczne opóźnienie. Reszta tytułów też co chwilę przesuwana.
Smutna prawda. Dzisiaj wyliczyłem sobie, że jeżeli One Piece skończy się ok. 110 tomiku to patrząc na żwawość wydawania tej serii przez JPF przeczytam go...po pięćdziesiątce...i nie mówię tu o alkoholu <sniff sniff>

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » ndz gru 15, 2019 9:02 pm

Nie pamiętam czy już kiedyś to pisałem, ale... jak dobrze, że nie zbieram One Piece'a. :twisted:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości