nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » wt gru 10, 2019 9:05 am

Nie pisałem o wznowieniu, tylko o kontynuacji "Paradise Lost". Która jakby nie patrzeć, ma niewiele tomów jak na razie. Można ją czytać bez znajomości poprzednika. Gdyby się sprzedała, można by dopiero ewentualnie pomyśleć o nowej edycji GTO. Waneko kiedyś musi wydać jakąś reedycję. To tylko jedna z możliwości. Tyle.

Według mnie "Paradise Lost" przegrało z taką Furubą, bo nie ma anime. Waneko nie potrafi dobrze sprzedać niczego bez adaptacji. Ot i cała filozofia.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » wt gru 10, 2019 9:47 am

Mr.Chiquita pisze:
wt gru 10, 2019 9:05 am
Waneko kiedyś musi wydać jakąś reedycję.
Żebyś się nie zdziwił :twisted:

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: gg gonia » wt gru 10, 2019 11:28 am

Ej ale my serio cały czas gadamy o tym samym waneko które dodrukowuje tomy Pandory bo tak dobrze schodzi ale nie wydają do niego żadnego dodatku "bo za dużo ryzyko", licząc że wydadzą dodatek do serii (nie ważne na ile można ją samodzielnie czytać, to ciągle dodatek do serii) której od lat nie da się kupić i od dawna waneko jej nie dodrukowuje bo przestało im się opłacać?

wut?

A Tezuka mnie nie interesuje. Ciekawe jak będzie wyglądać okładka, bo oryginalne są, cóż....."mocne" XD. A jeśli chodzi o urodzinowe zapowiedzi to zaskoczyły mnie tylko Sakura (bo nie sądziłam że po tym jak jpf narzekał na kobato jak i samego clampa, ktoś to wyda) i Fruit basket, bo jest stare, a shojki moim zdaniem starzeją się najgorzej (ale tej akurat nie czytałam, i może jest wyjątkiem).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gotenks » wt gru 10, 2019 2:30 pm

MW to jedna z lepszych mang Tezuki. Czytałem kiedyś na skanach, miałem omnibusa po angielsku, a i tak chętnie kupię polskie wydanie :)
To teraz czekamy na Black Jacka :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » wt gru 10, 2019 3:12 pm

Też uważam MW za jedną z ciekawszych mang Tezuki. Jestem ciekawa, jaką wybiorą okładkę, ale na pewno kupię :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » wt gru 10, 2019 4:55 pm

Mnie Tezuka niespecjalnie interesował przed rozpoczęciem zbierania mang ani obecnie. W sumie z ciekawości mogłabym przeczytać tylko ze względu na kultowość serii, bo choć opisy fabuły nie raz brzmią poważnie i ciekawie, to styl przedstawiania historii jest dla mnie zbyt mało dojrzały przez co psuje mi odbiór(to tylko moja subiektywna opinia jakby co :P). Podsumowując nowości na 20lecie Waneko, to dla mnie były dość słabe. Jedyne co do tego czasu kupiłam/kupię to Opowieści o białej księżniczce (choć przy zapowiedzi nie byłam tytułem w ogóle zainteresowana, to jednak urzekła mnie faktura obwoluty i nie mogłam sobie odmówić, aczkolwiek nie żałuję, że kupiłam :D) oraz Utsubora (ale tylko ze względu głównie na pozytywne opinie, bo jednak trochę obawiałam się przy tej cenie na ryzykowanie przy nieznanym mi autorze, choć opis fabuły i styl autora wyglądają interesująco).

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » wt gru 10, 2019 5:01 pm

Gotenks pisze:
wt gru 10, 2019 2:30 pm
To teraz czekamy na Black Jacka :mrgreen:
Już to widzę. 12 tomów o objętości i cenie "Utsubory". Pobili by chyba kilkukrotnie "rekord" sprzedaży "Naszego Cudu". :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 10, 2019 6:38 pm

Ej, JPF sprzedaje 12 tomów BAA:LO w tej cenie. Chyba nie byłoby tak źle jak wieszczysz :mrgreen:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: zandam » wt gru 10, 2019 9:33 pm

Szczerze mówiąc, to do końca łudziłam się, że zapowiedzą albo tę jednotomówkę z GTO, która kiedyś wyszła w Mangamixie ( liczę na to, że Kodansha USA wyda Paradise Lost ), albo "Aladyna i czarodziejski imbryk" ( z tego, co pamiętam, fajne to było ). Tym razem nie wyszło. Może na następne urodziny któreś z nich dostanie szansę. :P

A co do ich zapowiedzi, to po latach spełnili prawie wszystkie moje nastoletnie marzenia z epoki, gdy wychodził Mangamiks ( zabrakło tylko "Ayashi no Ceres" i DNA2 [ które miał wydać JPF ] i dwóch wspomnianych jednotomówek ). Zatem dla mnie, czyli dla ich czytelniczki od kwietnia 2002 roku, były to bardzo sentymentalne ( i dlatego też tak udane ) zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » czw gru 12, 2019 1:28 pm

Hmm chce się komuś podsumować wszystkie Serie zapowiedziane na 20 lecie? :mysli: Jestem ciekawa, ale już nie pamiętam które były zwykłe a które jubileuszowe :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » czw gru 12, 2019 1:34 pm

Ayako,
Sakura,
MKR,
Kawaii scotland LN,
Furuba,
Utsubora,
MW.
Nie jestem pewna, ale ta jednotomówka od Clampa chyba też. Opowieści o białej księżniczce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » czw gru 12, 2019 1:35 pm

Tak, Opowieści o białej księżniczce też były na 20-lecie. Ale mnie dziwi, że Kawaii scotland LN też było na rocznicę.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » czw gru 12, 2019 3:28 pm

Właśnie sobie uzmysłowiłam, że chyba nie wezmę żadnej nowości na 20-lecie... :D
Kupiłam pierwszy tomik Furuby, ale nie planuję zbierać dalej. Rozważam jeszcze Utsuborę, ale nie podjęłam ostatecznej decyzji.

Waneko już od dawna nie trafia w mój gust. Gekkan Shoujo no Nozaki-kun uratowało ten rok.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt gru 13, 2019 11:17 am

Waneko na FB (w odpowiedzi na prośbę wydania artbooka Clampa):
Niestety ani artbooków, ani innych tytułów CLAMPa obecnie nie mamy w planach :(
To by było na tyle Clampa w Polsce. Tsubasy i Holica się nie doczekamy. MKR i CCS muszą im naprawdę źle schodzić, skoro nie biorą pod uwagę nawet nic krótkiego. :/ Ale fani nie muszą się załamywać. Aktualnie Kodansha USA wydaje sporo wznowień tej grupy w twardych oprawach + sprawnie kontynuację Sakury.

Biorąc to pod uwagę, cała ta akcja z 20-leciem raczej nie była sukcesem.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » ndz gru 15, 2019 10:03 am

Mr.Chiquita pisze:
pt gru 13, 2019 11:17 am
MKR i CCS muszą im naprawdę źle schodzić, skoro nie biorą pod uwagę nawet nic krótkiego. :/
Pisali na asku, że niestety ale te tytuły sprzedają się mocno poniżej oczekiwań :( Wielka szkoda, bo bardzo czekałam na Tsubasę po zakończeniu CCS

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 10:25 am

Tequilka pisze:
ndz gru 15, 2019 10:03 am
Pisali na asku, że niestety ale te tytuły sprzedają się mocno poniżej oczekiwań :( Wielka szkoda, bo bardzo czekałam na Tsubasę po zakończeniu CCS
Ooo proszę..czyżby Tequilka zawitała na forum? :D No niestety...nie da się ukryć, że CLAMP-etki kupują raczej starsi wyjadacze pamiętający jeszcze czasy Polonii 1. Jest w tych mangach zbyt wiele elementów, które młodszą część fandomu mogą po prostu odrzucić. Z jednej strony przykre, z drugiej było troszkę do przewidzenia. Inną sprawą jest to, że zwrot "mocno poniżej oczekiwań" jest dość...hmm...nieprecyzyjny. Może znaczyć zarówno "utopiliśmy kupę hajsu", jak i "zarobiliśmy dużo mniej niż zakładaliśmy". Jeśli opcja B jest prawidłowa to może znowu zobaczymy CLAMPa za jakiś czas kiedy wyprzedadzą nakłady obecnych tytułów, a te z drugiej ręki będą kosztowały krocie :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 10:51 am

No, szkoda. Ale można było jeszcze wydać coś krótkiego lub nawet jednotomówki. Myślę, że daliby radę.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 11:09 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 10:51 am
Ale można było jeszcze wydać coś krótkiego lub nawet jednotomówki. Myślę, że daliby radę.
Myślę, że jak najbardziej można by było, tylko pytanie z punktu widzenia wydawnictwa "po co?". Sprzedaż idzie słabo lub wręcz są straty. Po co pchać się w następny tytuł gdzie jest wysokie prawdopodobieństwo kolejnej porażki? Żeby wrócić na szczyt i zadowolić publikę? No słabo...takiego fenomenu jakim jest JoJo na pewno nie przebiją, więc z ich perspektywy zdecydowanie lepszym posunięciem jest poczekanie chociaż rok i wtedy ewentualna próba wskrzeszenia CLAMP-etek na polskim rynku :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz gru 15, 2019 11:35 am

Albo 5 lat i akcja z tytułami na 25-lecie. :P

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » ndz gru 15, 2019 11:44 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz gru 15, 2019 11:35 am
Albo 5 lat i akcja z tytułami na 25-lecie. XD
Albo i tak...wtedy już na pewno sukces murowany :D No chyba, że chwilę przed tym JPF ogłosi premierę Shaman Kinga...i zaś kolejne 5 lat czekania :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości