Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » czw gru 05, 2019 8:40 am

Lou, ok, dziękuje za pomoc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » czw gru 05, 2019 12:59 pm

Moja paczka z Waneko: :D
► Pokaż Spoiler
Dostałam jeszcze plakat Herezji, ale nie zmieściłby się na zdjęciu. Kupiłam Herezje przez wasze dobre opinie. Mam nadzieję, że będzie jak w przypadku NC albo Króla Róż i się nie zawiodę. :P

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » czw gru 05, 2019 8:08 pm

Ryszard się w końcu do mnie doczołgał przez te śniegi, więc mogę podsumowanie listopada w końcu zrobić. Dawno w jednym miesiącu tylu mang nie kupiłam, w tym pre-orderów. W międzyczasie jeszcze czarno-piątkowe Kotori doszło, Dango się dopiero wysłało, to pójdzie na kolejny rzut.

Mangi:
► Pokaż Spoiler
Dodatki:
► Pokaż Spoiler
Książki:
► Pokaż Spoiler
Ten fotobook robiłam sama i wygląda mniej więcej tak:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ageha » czw gru 05, 2019 10:50 pm

Listopad u mnie:

Bookdepository:
► Pokaż Spoiler
Amazon:
► Pokaż Spoiler
Same importy tym razem. Trochę poszalałam, ale promocje na niemieckim amazonie były tak duże, że nie mogłam się powstrzymać :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pt gru 06, 2019 6:54 am

Jak Drifting Classroom? Jakieś zdjęcia można? Mam zamiar zamawiać na dniach :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt gru 06, 2019 2:00 pm

mika, tego fotobooka to na jakiej zasadzie robiłaś? Jak te reklamowane fotoksiążki? Nigdy nie robiłam czegoś takiego (tylko kalendarz na zamówienie). Sama projektowałaś wygląd poszczególnych stron? Czy były gotowe "szablony"? Bardzo ciekawie to wygląda.

ageha, można prosić o więcej zdjęć "Klanu Poe" i "Wisha"? Sama nie zdecydowałam się na kupno bo polskie wydania w zupełności mi wystarczą. No i "Wish" nie należy do moich ulubionych tytułów Clampa (aczkolwiek go lubię). Moooże przyciągnęliby mnie twardą okładką :D. Ale jestem ciekawa tego wydania. Ma kolorowe strony? To jeden z tych małych omnibusów (jak MKR czy "Angelic Layer" od tego wydawcy) czy dużych (jak "Sakura")?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pt gru 06, 2019 2:09 pm

ninna, ten omnibus nie ma twaredj oprawy. Jest wielkości omnibusów Rayeartha.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt gru 06, 2019 3:07 pm

ociesek, wiem, przecież widzę :wink:. Napisałam, że zastanowiłabym się nad kupnem, GDYBY BYŁA twarda.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt gru 06, 2019 5:24 pm

ninna, tak, dokładnie jak te, ja to określiłaś, reklamowane fotoksiążki. Owszem, na stronie są różne szablony (robiłam na empikfoto), ale ja robiłam na czystym, bo miałam grafiki różnej jakości, wielkości i ilości. Niektórym dostała się jedna strona, niektórym dwie bądź cztery, a najwięcej ma Queemchi i jej "I Love Yoo", bo kocham ten webtoon i jej rysunki. No i sporo mam od niej grafik. Planuję jeszcze conajmniej jedną, osobną, dla "My Dear ColdBlooded King", ale jak to się ostatnio śmiałyśmy, tam to ze 100 stron będę potrzebować, jak nie więcej, bo to mój najbogatszy w dobra patronat. Ten fotobook ma 40 stron i gąbczastą okładkę, format A4, ale są też do wyboru inne. Fajnie wyszło to, że czarne elementy są delikatnie wyczuwalne pod palcami i widoczne "nad" rysunkiem pod światło.

Ps. W międzyczasie dotarł jeszcze czarno-piątkowy Klusek i oficjalnie zakańczam przychód listopadowy.

Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mr.Chiquita » pt gru 06, 2019 6:14 pm

Moje ostatnie mangowe zakupy:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ageha » sob gru 07, 2019 12:12 am

ociesek, Drifting Classroom jest wydane naprawdę super, twarda okładka, gruby, nieprześwitujący papier, wyczyszczone onomatopeje. Omnibus ma ponad 700 stron, ale nie stwarza to problemów przy czytaniu.

Nie ukrywam, że to moje pierwsze podejście do tego autora, ale jak na razie wrażenia po lekturze są bardzo pozytywne. Kreska jest jak dla mnie obłędna i super się to czyta :)

Zdjęcia:
► Pokaż Spoiler


ninna, Wish ma kolorowe strony i jest małym omnibusem, Sakura jest o jakieś 2cm wyższa. Ja historię kojarzę tylko z anime, które oglądałam lata temu. Mangę planowałam kupić od dawna, ale za każdym razem jak robiłam zamówienie na gildii to brakowało im jakiegoś tomu, więc tak odkładałam na później... O anglojęzycznym wydaniu nawet nie myślałam, ale jak zobaczyłam, że kosztuje tylko 5 euro to się skusiłam :) Myślę, że w regularnej cenie nie opłaca się go brać, bo niczym nie zachwyci :P

Kolorowe strony (Sorki za takie sobie zdjęcia, ale nie chciałam, żeby mi grzbiet pękł od razu :lol: ) :
► Pokaż Spoiler

Jeśli chodzi o Klan Poe, to polskiego wydania nie mam. Kupiłam Było ich jedenaścioro i Srebrny Trójkąt od JPFu, ale nie przepadam za sposobem ich wydania, więc nie inwestowałam w kolejne tytuły. Klan Poe od Fantagraphics ma powiększony format, twardą oprawę, papier, który bardziej mi odpowiada i do tego zapłaciłam za pierwszy tom mniej niż 50 zł :) Zapewne na drugi tom będę już musiała wydać więcej, ale jakoś to przeżyję. Powiedz mi tylko, skoro masz polskie wydanie, czy są tam jakieś kolorowe strony? Bo w anglojęzycznym jest tylko jedna kolorowa ilustracja. Jestem ciekawa jak to wygląda u JPFu.

Zdjęcia:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » sob gru 07, 2019 1:28 am

ageha pisze:
sob gru 07, 2019 12:12 am
Powiedz mi tylko, skoro masz polskie wydanie, czy są tam jakieś kolorowe strony
Polskie wydanie tak się prezentuje:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Zapomniałam, że nie tylko pierwsze strony są kolorowe. Są jeszcze 2 strony kolorowe. :oops:

Jedyna wada polskiego wydania to zbyt duże obwoluty. :x Fajnie, że pokazałaś jak się prezentuje te wydanie. Byłam ciekawa. ageha, mogłabyś cyknąć zdjęcia Sekirei? :pray: I kilka słów o wydaniu? :oops:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob gru 07, 2019 9:52 am

Jeśli chodzi o klan Poe to w drugim tomie JPF jest cieńszy ale ma dużo kolorowych stron.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » sob gru 07, 2019 10:29 am

Blakfrajdejowa gildia :)
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ageha » sob gru 07, 2019 1:25 pm

Ame, dzięki za zdjęcia. W takim razie dużym minusem anglojęzycznego wydania jest brak tych kolorowych stron. Może stare grafiki były słabej jakości i nie nadawały się do druku w mocno powiększonym formacie? Troszkę szkoda.

Ame pisze:
sob gru 07, 2019 1:28 am
mogłabyś cyknąć zdjęcia Sekirei? :pray: I kilka słów o wydaniu? :oops:
Jasne. To wydanie 2w1, w powiększonym formacie. Kolorowe strony są tylko na początku, ale niektóre tomy mają dodane krótkie, kolorowe extra z kąpaniem się i macaniem biustów :lol: W tomie trzecim są dwa, ale w tomie dziewiątym nie ma żadnego. Okładka miękka, grzbiet może nie wygląda jakby miał się zaraz złamać, ale łatwo będzie mu z czasem wygiąć się w łuk. Onomatopeje nie są wyczyszczone, ale to standard u Yen Press.

Zdjęcia:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » sob gru 07, 2019 1:58 pm

ageha, Dziękuję. :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob gru 07, 2019 6:13 pm

ageha, dzięki za zdjęcia :D. Co do "Klanu Poe" to inni już odpowiedzieli za mnie. A jeśli chodzi o "Wisha" to widzę dwie nieznane mi ilustracje: drugie i czwarte zdjęcie. Kurde... Przejrzałam artbook z "Wisha", "North-" i "Southside", zajrzałam też do polskich tomików. Obejrzałam też filmik prezentujący artbook "Memories". Nigdzie ich nie ma :(. Może to jakieś nowsze są. No nic, trudno. Aż tak tej mangi nie cenię żeby dublować dla paru obrazków. Ale trochę mi ich szkoda.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: romanova » ndz gru 08, 2019 11:58 am

ninna, to są okładki japońskiej reedycji sprzed paru lat, dlatego nie ma ich w starszych artbookach i różnią się stylem od pozostałych ilustracji (tutaj na japońskim Amazonie).
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Shiki » pn gru 09, 2019 9:03 am

Listopad i grudzień u mnie:
► Pokaż Spoiler
Kocham Yakuzę, nie spodziewałam się, że będę się tak dobrze przy tym bawić :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » pn gru 09, 2019 10:27 am

Shiki, dobrze widzę, że trzeci tom nowelki Serapha jest niższy, czy to tylko perspektywa? :|
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości