Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt gru 03, 2019 11:23 am

PRZYSZŁO!!! Mikołaj przybrał postać kuriera i przytaszczył tę cegłę! :lol:. Wydanie robi piorunujące wrażenie, aż mi serce mocniej zabiło. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak miałam (ale też nigdy nie wydałam tyle na jedno wydanie :P). Niestety/stety jest tak duże, że na "clamp-półce" będzie leżeć bo na stojąco nie wejdzie (a na inną nie chcę przenosić).
Pierwsze wrażenia: w solidnym boksie ze złoceniami mamy trzy tomiki i artbook. Artbook jest niemal identycznym przedrukiem wydania japońskiego (porównałam strona po stronie). Wreszcie mogę poczytać opisy ilustracji i wszystkie teksty na końcu. Są w nim też rozkładówki jak w japońskim wydaniu.
Tomiki oczywiście w wielkim formacie, w twardych okładkach, szyte, z białym papierem. Onomatopeje nieczyszczone, z dopiskami.
Pięknie to wygląda :D. Czy warto było tyle wydać na to wydanie? Jestem wieeeeelką fanką Clampa więc nie będę do końca obiektywna ale myślę, że tak. Naprawdę widać, za co płacimy. Wszystko jest solidne, dopieszczone (oprócz tych onomatopei ale to akurat moja osobista opinia - wolę jak są czyszczone) i cudowne. Zapłaciłabym nawet więcej, jakby było trzeba. Teraz czekam na "Part Two" :wink:.

Mały unboxing :wink::
► Pokaż Spoiler
Porównanie formatów wydań ekskluzywnego, polskiego i omnibusowego od Dark Horsa (zdziwiłam się, że Wanekowe tomiki są większe od omnibusa! :shock:):
► Pokaż Spoiler
I porównanie formatu artbooka z japońskim. Są niemal identyczne na wysokość. Japoński jest szerszy:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » wt gru 03, 2019 12:16 pm

Szczerze? Trochę zawód. Za tyle kasy spodziewałem się naprawdę czegoś innego. Lepszego. Mam tomiki, mam artbook, w ogóle nie mam potrzeby mieć tego pudełka... Plus serio - onomatopeje niewyczyszczone. W polskiej wersji są zrobione tak ładnieee. Da się. Nie jest to produkt na 5 stów na pewno.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt gru 03, 2019 12:33 pm

ociesek, wiesz, ja te onomatopeje traktuję w ten sposób, że w wydaniach angielskich po prostu się ich nie czyści. Nie przypominam sobie, żebym widziała kiedyś wyczyszczone. W tamtych wydaniach po prostu tak jest i godzę się z tym, kupując je. Jasne, wolę wyczyszczone ale jestem w stanie to przeboleć.

A można wiedzieć, czego się spodziewałeś? Poza przetłumaczonymi onomatopejami? :wink: Ja nie wyobrażam sobie, co jeszcze można by zrobić lepiej :D. Jestem zadowolona w 100%.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » wt gru 03, 2019 1:17 pm

Na pewno niektóre wydawnictwa tłumaczą onomatopy, ale nie chce mi się iść do półki :P

Sam nie wiem. W sumie masz rację - co tutaj więcej można niby zrobić. Ale jednak 5 stówek to dużo za coś, co już w zasadzie mam. A kupować tylko po to, żeby mieć... No nie.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » wt gru 03, 2019 3:09 pm

500 zł za to wydanie to bardzo dużo. W sensie może i ładnie wygląda, ale widzę, że KC się ceni. Mam w kolekcji kilka komiksowych wydań "The Complete" i żadne z nich, nawet bez rabatu, nie kosztowało aż tyle. A i dodatki (plakat, przedruk zina, itp) posiadały.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » wt gru 03, 2019 3:44 pm

no co zrobić, ninna, jest fanką wielką Clampa i jak widać grosza na eksluzywne wydania nie szczędzi ;) Ja nie mam chyba takiej serii, na którą bym był w stanie aż tyle wydać jednorazowo. Najważniejsze jednak, że się podoba właścicielowi i pięknie wzbogaca kolekcję :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt gru 03, 2019 5:09 pm

pittegawll pisze:
wt gru 03, 2019 3:44 pm
no co zrobić, ninna, jest fanką wielką Clampa i jak widać grosza na eksluzywne wydania nie szczędzi ;)
No wreszcie ktoś mnie rozumie :D. Gdzieś nawet w jakimś wątku była mowa, że w przypadku kolekcjonerstwa nie liczą się finanse. Baaaaaardzo mi zależało żeby to mieć i nie zawahałabym się wydać nawet więcej jakby było trzeba :wink:.

A czy kupuję dwa razy to samo? Wydania polskiego nie zostawiam na półce, a omnibusy od Dark Horsa przecież mogę sprzedać/oddać i problem rozwiązany :).

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » wt gru 03, 2019 5:27 pm

Ale ja tu nie pisałam o kolekcjonerstwie - które doskonale rozumiem, sama jestem kolekcjonerką - ale o stosunku jakości wydania do ceny, która jest, moim zdaniem, nieadekwatna. Kodansha najwyraźniej bucowi pod tym względem.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » wt gru 03, 2019 5:41 pm

Lou pisze:
wt gru 03, 2019 5:27 pm
ale o stosunku jakości wydania do ceny, która jest, moim zdaniem, nieadekwatna.
I mnie chodziło tylko i wyłącznie o to.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » wt gru 03, 2019 6:17 pm

ninna pisze:
wt gru 03, 2019 12:33 pm
ociesek, wiesz, ja te onomatopeje traktuję w ten sposób, że w wydaniach angielskich po prostu się ich nie czyści.
Viz czyści prawie wszystko. Wyjątkiem jest od jakiegoś czasu Urusawa (stare wydania też czyścili).

ninna - mogłabyś powiedzieć, czy jakość druku wydania od Waneko jest porównywalna do tej od Kodanshy?

Mnie też kusiło to wydania, a raczej jego okładki, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo i tak zbyt często nie będę do tej mangi wracała. :)
A cena to rzeczywiście przegięcie. Wydanie Nausicii (VIZ) też tak mniej więcej wyglądało, a było dużo tańsze. :P

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mr.Chiquita » wt gru 03, 2019 9:10 pm

zandam pisze:
wt gru 03, 2019 6:17 pm
Viz czyści prawie wszystko. Wyjątkiem jest od jakiegoś czasu Urusawa (stare wydania też czyścili).
Udon też czyści, ale rzadko coś sensownego wydaje.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » wt gru 03, 2019 9:57 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt gru 03, 2019 9:10 pm
Udon też czyści, ale rzadko coś sensownego wydaje.
Mam od nich Kill la Kill. Nie to, żeby to było sensowne, ale jest porządnie wydane. I, z tego co pamiętam, wyczyszczone.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt gru 03, 2019 10:48 pm

zandam pisze:
wt gru 03, 2019 6:17 pm
ninna - mogłabyś powiedzieć, czy jakość druku wydania od Waneko jest porównywalna do tej od Kodanshy?
Jeszcze nie przeczytałam, ale jak tak kartkuję tomiki to druk w wydaniu Kodanshy jest bardzo w porządku. Czerń jest czarna, nie widzę łupieżu, wszystko jest wyraźne, szarości i rastry też wyglądają dobrze. Nic nie prześwituje.
W wydaniu Waneko widzę prześwity i zdarza się miejscami niewyraźny druk (jakby "niedodrukowane" miejsca - np. na 3 stronie piątego tomiku, kadr z Lantisem).
zandam pisze:
wt gru 03, 2019 6:17 pm
Mnie też kusiło to wydania, a raczej jego okładki, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo i tak zbyt często nie będę do tej mangi wracała. :)
Ja co jakiś czas wracam do MKR, zatem dla mnie zakup jak znalazł :D.

A co do tej ceny. Powiem szczerze - nie znam się na tym, zatem nie wiem ile to "powinno" kosztować. Od ust sobie nie musiałam odejmować żeby to kupić zatem nie narzekam. Raz na te parę lat można zaszaleć. Nie przypuszczam, żeby poza drugą częścią MKR pojawiło się w najbliższym czasie coś równie drogiego, co chciałabym mieć.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » śr gru 04, 2019 9:13 am

Bardzo ładnie wygląda to wydanie i uważam, że raz na jakiś czas trzeba sobie dogodzić i kupić coś takiego, nawet jeśli jest to mocno kosztowne :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Bukafo » śr gru 04, 2019 11:09 am

Gotenks pisze:
śr gru 04, 2019 9:13 am
Bardzo ładnie wygląda to wydanie i uważam, że raz na jakiś czas trzeba sobie dogodzić i kupić coś takiego, nawet jeśli jest to mocno kosztowne
+1

Ja sobie kiedyś zafunduję takie wydanie Death Note'a. A co!
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » śr gru 04, 2019 12:04 pm

Nie wiem gdzie zapytać, spróbuje tutaj - ktoś zamawiał nowe wydanie Paradise Kiss od Verticala? Zdziwiłam się bo wyszło wczoraj, a na BD niedostępne (pre order można było cały czas normalnie zamówić). Zastanawiam się czy był jakiś mały nakład, czy to normalne i pewnie wróci za jakiś czas?
Na Amazonie niby można zamówić, wysyłka od jutra.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » śr gru 04, 2019 10:52 pm

Listopad u mnie. Te 3 książki na drugim zdjęciu były nie planowane i dołączyły po zrobieniu zdjęcia pierwszego.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » czw gru 05, 2019 7:22 am

Angu, a jak wygląda dostępność w innych sklepach (np. Wordery)? Nie wiem jak z mangami, ale np.w przypadku amerykańskich książek o historii animacji częsta jest czasowa lub całkowita wyłączność Amazonu. Zamawiasz pre-order w takim BD, a potem dostajesz maila, że nie dostali egzemplarzy. Te księgarnie działają podobnie jak nasze, operując na bazach książek. W momencie dodawania nie zawsze jasne jest, jak będzie wyglądała dystrybucja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » czw gru 05, 2019 7:56 am

Lou, Amazon uk i amazon de - obecnie wysyłka w ciągu 1-3 miesięcy xD Na amazon de podobno wczoraj pozycja była niedostępna, a na uk jako preorder, z wysyłką dzisiaj (05.12)
wordery - nie mają tego wydania, które mnie interesuje w bazie
rightstuff - in stock
booksamillion.com - in stock
chapters.indigo.ca - in stock, drogo, ale jest :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » czw gru 05, 2019 8:10 am

Pominęli Europę w dystrybucji. Brałabym jak najszybciej z Amazon.com, bo zaraz się okaże że zostanie tylko ebay i płacenie miliona monet.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości