Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » śr gru 04, 2019 11:43 am

Chyba jestem wyjątkiem, któremu nie przeszkadzają opóźnienia, w końcu mam sporo serii do zbierania i to nie tak że ucieknie i muszę już na teraz mieć bo tak było w planach a obecnie też nie wychodzi nic co muszę mieć na cito. Szkoda tylko faktycznie tej Panny młodej bo jesteśmy zawsze rok do tyłu za Japonią jak u nich będzie wychodził 12 tom to u nas dopiero 11
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 04, 2019 2:40 pm

Alexandrus888 pisze:
śr gru 04, 2019 10:03 am
Studio miało ostatnio nabór n grafików, pisali, że mogą zatrudnić nawet większą ilość o ile coś z nich będzie. Także terminowość powinna się poprawić.
Wątpię. SJG w pierwszej kolejności skupia się na tym, co przynosi największy dochód - czyli pierwszych tomach serii. Nawet jeśli przeorganizują plan wydawniczy od nowego roku, to ujrzymy poprawę na krótko. Później będzie Pyrkon, i znowu skupią się na nowościach, żeby zdążyć. I będzie dalej to samo.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » śr gru 04, 2019 3:38 pm

Dla mnie w grudniu tylko Yoru to Asa no Uta. Mam nadzieję, że reszta serii pojawi się w styczniu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » śr gru 04, 2019 4:21 pm

z Aska Studia:
Planujecie jeszcze jakies "teczowe" zapowiedzi na 2020, procz tych ogloszonych rzecz jasna.
3 minuty temu
SJG: Tak, ale to już bardziej druga połowa roku, na razie slot jest pełny. :)
W nowym roku planujecie raczej krótkie serie mniej niż 10 tomów, czy na coś dłuższego też czekacie?
10 minut temu
SJG: Raczej krótkie. :)
Nie macie w planach wydań 2w1? Teraz albo w przyszłości? Chodzi mi o serie, które mają ok. 10 tomów lub 20.
około 16 godzin temu
SJG: Jeśli już wydamy jakieś 2w1 to raczej coś krótkiego. Nie mamy w planach (przynajmniej na razie) tak długich serii do wydania w taki sposób.
W takim razie ostatnie topy jakie zostały do wydania: Kimetsu, Kaguya i Pięcioraczki chyba raczej nie od Studia, a przynajmniej nie na razie.

i trochę w temacie opóźnień:
Czemu akcepty na shirayuki tak się wloką - sds jakoś może wychodzić regularnie, a to przecież to samo wydawnictwo. :(
około 16 godzin temu
SJG: No niestety to nie jest to samo wydawnictwo. O ile Kodansha (SDS) zwykle pozwala nam robić approvale na kilka tomików na raz, o tyle Hakusensha (Bóstwo, Śnieżka, Yona, Natsume) wymaga od nas podsyłania nowych zestawów do akceptacji kolejnego tomu dopiero, gdy zaakceptowany jest poprzedni. Te znowu zawsze trafiają do autorek, które akceptują każda w swoim czasie - więc każdy tytuł ma troszkę inaczej. Obecnie mamy przetłumaczoną Śnieżkę do 11 tomu, poprawioną do 10, ale co z tego, skoro nie przyspieszymy akceptów. Jasne - możemy wydłużyć cykl do 2 miesięcy, będzie mniej niespodzianek, ale to trochę bez sensu - wolimy już, żeby czasem wyszła co 7-8 tygodni, niż zawsze co niemal 9 tyg. Paradoksalnie dość szybko idą akcepty Yony, gdzie zmieniamy od groma rzeczy w projekcie, ale autorce się podoba i dość szybko daje znać (bodaj raz musieliśmy tydzień przesunąć premierę). Z 5 tomem też nie byłoby problemu, gdyby nie grudzień - jest już na wykończeniu i pójdzie do druku normalnie, po prostu spłynie do nas już w styczniu.
Czemu w grudniu tak mało premier? Graficy się Wam wykruszyli, że szukacie nowych i to dlatego? Co tak nagle trzasła terminowość? Przecież zaraz Pyrkon :/
6 minut temu
SJG: Nie, nasze graficzki są niezrównane i w komplecie. Co jakiś czas po prostu powiększamy zespół, gdy pojawia się możliwość szkolenia nowych osób. A w grudniu mało premier, bo to po prostu grudzień. I nie bardzo też rozumiem skąd taka panika w związku z przesunięciem tych kilku premier - weźcie pod uwagę, że cały rok jechaliśmy na pełnych obrotach, nie zwolniliśmy nawet na wakacje i o ile nie trzymał nas jakiś pojedynczy akcept, wszystko wychodziło w terminie (jak coś spadało na początek kolejnego miesiąca, to nawet nie uwzględnialiśmy tego w kolejnej a potem skracaliśmy nieraz okres do kolejnego tomu, żeby utrzymać w starym cyklu). Graficy też potrzebują sobie wziąć urlop i trochę odsapnąć, a grudzień jest pod tym względem idealny, bo i tak jest ograniczony pod względem tego ile mogą przyjąć drukarnie. Jest też okazja, żeby trochę równomiernie rozłożyć premiery po cyklach - przypominam, że te przesunięte na styczeń mangi to głównie tytuły, które miałyby wyjść w Boże Narodzenie (sporo premier wypadało na koniec miesiąca). Nie mówiąc o tym, że to tytuły, które od początku wychodziły regularnie - "Gdy zakwitnie...", "Somali", "Yona", "Pokój", "Overlord" (raz miał opóźnienie, przy ostatnim tomie, gdy akceptowaliśmy nowy pakiet obwolut). Od stycznia rozpiszemy nowe cykle, ale to nie znaczy, że wszystko się poprzesuwa na nie wiadomo kiedy, tylko po prostu będziemy w stanie bardziej konkretnie podać miesiące wydań "lini bocznej" planu - głównie serii, których tomy dokupujemy na bieżąco. Przypominam, że w tym roku zarówno przed jak i po Pyrkonie normalnie realizowaliśmy plan.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 04, 2019 5:26 pm

W takim razie w przypadku Kaguyi pozostaje tylko JPF. Ale najwcześniej po Pyrkonie.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kakaladze » śr gru 04, 2019 5:36 pm

Hmm generalnie nie zaprzeczam że opóźnienia od JG istnieją. Ale jak sobie wróciłem po latach (pamiętając ostatnią terminowość JG, które w moich oczach było najgorszym wydawcą). To miło się zaskoczyłem ich wydania są najładniejsze obecnie, a terminowość i tak naprawdę bardzo podskoczyła i się poprawili.

Wiadomo nie jest idealnie, ale tu czuję że komentarze są takie jakby było "jak zwykle".
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » śr gru 04, 2019 5:37 pm

Nie zdziwiłabym się, gdyby żadne wydawnictwo nie wydało tych tytułów (Kimetsu, Kaguya i Pięcioraczki). Ile to razy jakaś seria była popularna, a żadne wydawnictwo nie zdecydowało się na wydanie? Albo wydali po długim czasie. Chociaż przy Kimetsu jest jakaś szansa, bo cały czas ktoś prosi o wydanie, tak o Kaguyę i Pięcioraczki mało kto pyta.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » śr gru 04, 2019 5:41 pm

Yoru to Asa no Uta nie mogę się już doczekać. Jakby jeszcze Color Recipe wyszedł w tym samym czasie od Kotori, to już w ogóle pełnia szczęścia :angel:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » śr gru 04, 2019 5:56 pm

Koichi pisze:
śr gru 04, 2019 5:41 pm
Jakby jeszcze Color Recipe wyszedł w tym samym czasie od Kotori
Ma mieć premierę jutro, więc można powiedzieć, że w podobnym czasie wyjdzie.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » śr gru 04, 2019 6:01 pm

Yuriko pisze:
śr gru 04, 2019 5:56 pm
Koichi pisze:
śr gru 04, 2019 5:41 pm
Jakby jeszcze Color Recipe wyszedł w tym samym czasie od Kotori
Ma mieć premierę jutro, więc można powiedzieć, że w podobnym czasie wyjdzie.
O! To super! Dzięki za info :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » śr gru 04, 2019 6:26 pm

Też nie lubię opóźnień, ale Studio JG naprawdę poprawiło się pod tym względem, więc nie przesadzajmy. Wiadomo, że chciałabym zobaczyć Yonę przed świętami, ale poczekam. Mam nadzieję, że 2020 rok też będzie pełen miłych zapowiedzi, a także terminowości i dbania również o starsze serie. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » śr gru 04, 2019 6:50 pm

Terminowość SJG to taka sinusoida. Najpierw się stopniowo wygrzebują z nawarstwiających się opóźnień i gdy im się to uda to hyc, ogłaszają tonę nowości i cykl zatacza koło.
Mi osobiście z ich ofertą wydawniczą jest nie podrodze. Ostatnią mangą jaką od nich kupiłem były 3 tom Voynicza oraz Mother's Spirit w marcu :roll: poprostu czego by nie ogłosili to najczęściej jest to tytuł, który w sumie mógłbym kupić, ale nie zależy mi na nim tak bardzo, żeby jakoś się z tym śpieszyć. Z tegorocznych ogłoszeń mam kilka rzeczy do nadrobienia, ale wszystko to jednotomówki.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » śr gru 04, 2019 7:36 pm

Meliona pisze:
wt gru 03, 2019 7:45 pm
Ale spokojnie, za chwilę zapowiedzą jeszcze z 3 serie w twardej, które już na pewno, na 100% będą ukazywać się terminowo. :lol:
:lol: I w gratisie 0,5 tomu Dziewczynki na rok. :P
ociesek pisze:
śr gru 04, 2019 7:41 am
Zbieram dziewczynkę, Pannę Młodą i naprawdę wkurza mnie sytuacja, gdzie żałuję, że nie zacząłem po angielsku, bo dałem się nabrać na te bzdety o terminowości, której ani widu, ani słychu.
Ugh, nie tylko ty. Żałuję, że skusiłam się na twardą okładkę w Dziewczynce. SS na początku roku wyda 7. tom...
Kakaladze pisze:
śr gru 04, 2019 5:36 pm
To miło się zaskoczyłem ich wydania są najładniejsze obecnie, a terminowość i tak naprawdę bardzo podskoczyła i się poprawili.

Wiadomo nie jest idealnie, ale tu czuję że komentarze są takie jakby było "jak zwykle".
:) Perspektywa zależy od tytułu, jaki się zbiera. Dziewczynka miała wychodzić co trzy miesiące, a zamiast tego w poprzednim roku wydali dwa tomy (półrocznik?), a w tym jeden (rocznik?). Wydawanie tomów wolniej od samej Japonii to w tym konkretnym przypadku nie jest żadna poprawa, a właśnie "jak zwykle". "Oko Horusa" cierpi na podobną przypadłość. :(

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » śr gru 04, 2019 9:40 pm

Liczyłam w Grudniu na Yonę, Oko Horusa, Bóstwo, Hetalię, może nawet Dziewczynkę w Krainie Przeklętych... A tu lipa :P Wyjątkowo w tym miesiącu dla mnie wielkie zero od JG (nie liczę Śnieżki która jest listopadowa).

Akurat co do terminowości wydawania jest mi to raczej obojętne bo i tak co miesiąc zamawiam paczkę a otwieram je tylko co 3-4 miesiące, więc jak już otworzę wszystkie nagromadzone to mam aż za dużo do przeczytania a czasu wciąż brak ekhem ekhem * zerka na nieprzeczytane 15 tomików Magi *... No ale rozumiem bulwers czytelników.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » śr gru 04, 2019 10:00 pm

Tylko ja czekałam na Oblubienicę w grudniu? :shock:

Ja jedynie wezmę Bake, ale nie jest to dla mnie priorytet. Trigun to nie wiem. Lepiej się wstrzymać. :oops: Nie wiadomo czy wydarzą kontynuacje...

Spodziewałam się, że Yony nie będzie w grudniu. Tak, więc nie jestem zawiedziona jak wy. :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » śr gru 04, 2019 10:06 pm

O dziewczyne i OPM:
Co z kolejnym tomem Dziewczynki? Miał wyjść jesienią, a w swoich ostatnich wiadomościach o opóźnieniach nawet o nim nie wspomnieliście... W tym roku wyszedł tylko jeden tom (w Japonii ostatnio pojawił się 8.), czy macie zamiar to jakoś nadrobić w następnym?
około 2 godziny temu
SJG: No był ku temu ważny, dość niespodziewany powód, ale w przyszłym roku ukażą się 3 tomy Dziewczynki i 2 tomy OPM. :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » śr gru 04, 2019 10:09 pm

Yuriko pisze:
śr gru 04, 2019 10:06 pm
2 tomy OPM. :)
Oby.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » śr gru 04, 2019 10:10 pm

Uwierzę jak zobaczę 3 tomy Dziewczynki i 2 OPM XD
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » śr gru 04, 2019 10:17 pm

Yuriko pisze:
śr gru 04, 2019 10:06 pm
SJG: No był ku temu ważny, dość niespodziewany powód, ale w przyszłym roku ukażą się 3 tomy Dziewczynki i 2 tomy OPM.
Wiadomość tygodnia, a może i miesiąca.
Ame pisze:
śr gru 04, 2019 10:09 pm
Oby.
Oby, oby.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » czw gru 05, 2019 7:54 pm

Studio JG" pisze:dość niespodziewany powód,
Ktoś zapomniał wysłać zapytania o wykupienie kolejnych tomów i zauważyli ten błąd, jak już było za późno? :P

>D Już nawet nie ukrywają, że nie mają zamiaru trzymać się oficjalnego trybu wydawniczego... no nic, jak zwykle czas pokaże, czy dotrzymają słowa.

Ale muszę im jedno przyznać, przynajmniej odpowiadają na każde pytanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości