nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » wt gru 03, 2019 4:04 pm

Czyli po nowym roku czeka nas kumulacja zapowiedzi od wydawnictw. Fajnie, że Waneko włączyło się w Pyrkon z premierami. Ciekawe kto w tym roku zaszokuje najbardziej.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » wt gru 03, 2019 4:40 pm

pittegawll pisze:
wt gru 03, 2019 4:04 pm
Czyli po nowym roku czeka nas kumulacja zapowiedzi od wydawnictw. Fajnie, że Waneko włączyło się w Pyrkon z premierami. Ciekawe kto w tym roku zaszokuje najbardziej.
Stawiam na JPF? Moze Studio JG? Waneko moze zaskoczyc jakims fajnym exclusivem. Ostatnio serie tak srednio trafiaja w moje gusta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » wt gru 03, 2019 5:03 pm

Może Beastars (tak to się pisze? Nigdy nie wiem)? Najwyższy czas na tę serię w Polsce. Chętnie bym ją sprawdziła, a tyle rozdziałów skanów nie chcę tykać.
A z twardej liczę na kolejnego Tezukę.
Obrazek

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kera » wt gru 03, 2019 5:52 pm

GTO mogło by być dalej XD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » wt gru 03, 2019 6:19 pm

Meliona pisze:
wt gru 03, 2019 5:03 pm
Może Beastars (tak to się pisze? Nigdy nie wiem)? Najwyższy czas na tę serię w Polsce.
Dokładnie tak to się pisze i tak, jestem jak najbardziej za! :D W sumie nawet bym się cieszył, gdyby to właśnie Waneko zapowiedziało tą serię. Nie przycinaliby z terminami przynajmniej. No i ogólnie do nich, by pasował ten tytuł.
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2019 6:26 pm przez Bukafo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 03, 2019 7:33 pm

O tak, beastars od Waneko to by była rewelacja :D

OVERKILL, raczej marne szanse, chyba już za bardzo zapomniany ten tytuł by pakować się w kontynuację, prequel, midquel, czy co tam jeszcze powstało...
A dodruki? Cóż kociaki mają taką, a nie inną politykę i to się nie zmieni. Co najwyżej można mieć nadzieję na e-wydanie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » wt gru 03, 2019 8:13 pm

Kurczę, aż szkoda, że GTO nie wydało SJG, albo JPF... sam bym teraz z chęcią przytulił całą serię.
Że też musiało Waneko pogrzebać taką popularną serię żywcem, meh...
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ajsza » wt gru 03, 2019 9:29 pm

Czy Nasz cud nie miał stać się dwumiesięcznikiem? Tom 17 - styczeń, tom 18 - maj
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » wt gru 03, 2019 9:32 pm

Ajsza, tak, ale dopiero po zakończeniu Shiki. Jedenasty tom wypada w marcu.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » wt gru 03, 2019 11:06 pm

Waneko napisało tylko, że najprawdopodobniej Nasz Cud przejdzie na tryb dwumiesięczny :wink: choć reakcja była taka jakby już to potwierdzili, chyba, że przegapiłem jakąś zdecydowaną deklaracje, to zwracam honor :P

Utsubora, TG:re, HA, Pani Itsuya, Vigilante - 5/14
Chociaż jak Switched się skończy to chętnie poznam opinie czy manga do końca trzymała poziom, bo rozważam zakup, ale nie mogę się ostatecznie zdecydować :angel:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gotenks » śr gru 04, 2019 9:08 am

Też bym chętnie kupił GTO, bo kiedyś całą serię sprzedałem na allegro i teraz żałuję, bo chętnie bym do tej mangi powrócił :roll:

Od Waneko biorę Akame, Utsubore, Dimension W i może Plunderer (brakowało mi do darmowej wysyłki w gildii, więc wziąłem dwa pierwsze tomy na próbę :mrgreen: ), więc wychodzi na to, że w tym miesiącu najwięcej ode mnie kasy wyszarpią :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » śr gru 04, 2019 9:17 am

Gotenks pisze:
śr gru 04, 2019 9:08 am
Plunderer (brakowało mi do darmowej wysyłki w gildii, więc wziąłem dwa pierwsze tomy na próbę )
Musisz koniecznie przeczytać jeszcze 3. Dwa pierwsze tylko wprowadzają do świata, a prawdziwa akcja zaczyna się od 3. Od tego tomu już nie mogłem się oderwać :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 04, 2019 5:04 pm

Czyli, na Pyrkon od Waneko będą 4 tytuły (z tego jeden omnibus w twardej oprawie, o którym była mowa na MFKiG). A, w międzyczasie 2 inne serie. Miło. Ale biorąc pod uwagę ich ostatni dobór tytułów, nie spodziewam się niczego godnego uwagi. Może poza Tezuką. Limit pozytywnych zaskoczeń na pierwszą połowę roku mógł już wyczerpać "Nozaki".
pittegawll pisze:
wt gru 03, 2019 4:04 pm
Fajnie, że Waneko włączyło się w Pyrkon z premierami. Ciekawe kto w tym roku zaszokuje najbardziej.
Największe nadzieje wiąże z JPF'em i Kotori. JPF już zapowiedział 2 fajne klasyki dla starszych. Poza tym, będzie kontynuacja "Ality", którą uwielbiam. A, te 3 nowości mają być klasykami dla starszych i wszystkie w większym formacie.

Kotori z kolei, do tej pory miało świetny dobór tytułów. Prawie wszystko, nie licząć BL, mi pasowało. Na MFKiG mówili, że będzie coś z klasyki, coś dla dziewczyn i coś dla facetów. Liczę, że to przynajmniej 3 zapowiedzi. No i nadal chcą wydać Tezukę. Poza tym, na początku roku na FB (w newsie przy okazji ogłoszenia spin-offu nowelki SAO) pisali, że są zainteresowani wydaniem 2-óch omnibusów w twardej. Jeden okazał się "Punpunem", a drugi?

SJG w przyszłym roku nie będzie już mieć tyle wolnego miejsca w planie, żeby znowu sypnąć ogłoszeniami. W dodatku pisali, że nie należy spodziewać się dłuższych serii. Ledwo się wyrabiają, więc nie będą dokładali sobie za dużo pracy. W ich przypadku interesują mnie głównie zapowiedzi dla 8 Macek.
Meliona pisze:
wt gru 03, 2019 5:03 pm
Może Beastars (tak to się pisze? Nigdy nie wiem)? Najwyższy czas na tę serię w Polsce. Chętnie bym ją sprawdziła, a tyle rozdziałów skanów nie chcę tykać.
Idealnie pasuje w zastępstwie za "Tokyo Ghoula". Równie mocno zawodzi początkowo podkładane w nim nadzieje. I idealnie wpisuje się w ostatnią politykę Waneko. Czyli, głośnych shounenów, niekoniecznie dobrych. ;)

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yerdiee » śr gru 04, 2019 9:28 pm

Dla mnie standardowo tylko Magi, 1/14.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » czw gru 05, 2019 2:51 pm

Dla mnie Utsubora i Switched :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pt gru 06, 2019 9:53 am

Świetna wiadomość od Waneko z rana:
Czy w planach na 2020 sa jeszcze jakies nie ogloszone "teczowe" zapowiedzi?
Wydawnictwo Waneko
około 3 godziny temu
[Wyderek] Tak! W dodatku... no, takie zupełnie inne niż do tej pory mieliśmy :) Stay tunned!
Mam krótką listę tytułów LGBT, które ostatnio wyszły w USA: Fukakai na Boku no Subete o/Love Me for What I Am, Claudine, The bride was a boy, A no flag, My brother's husband, Hourou Musuko.
Albo jakieś bara wezmą?

Z tego postu wynika, że więcej niż jeden tytuł.
Obstawiam, że największe szanse są na Ao no flag.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt gru 06, 2019 12:10 pm

Zazwyczaj można się spodziewać co Waneko zapowie, ale skoro piszą, że coś innego, to czekam :D

Z aska:
Mam pytanie, widziałem że sporo nowości będzie do w 2020 ( marcowa, kwietniowa i 2 Pyrkonowe ( + na 20 lecie jedna ) chciałem się spytać, czy wśród nich znajduje się jakiś Shounen? ( Spokojnie, nie pytam o konkretne tytuły, wiem że takich rzeczy nie możecie zdradzać :P )
8 minut temu
Wyderek] Tak :)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pt gru 06, 2019 1:09 pm

Meliona pisze:
pt gru 06, 2019 9:53 am
Świetna wiadomość od Waneko z rana:
Czy w planach na 2020 sa jeszcze jakies nie ogloszone "teczowe" zapowiedzi?
Wydawnictwo Waneko
około 3 godziny temu
[Wyderek] Tak! W dodatku... no, takie zupełnie inne niż do tej pory mieliśmy :) Stay tunned!
Mam krótką listę tytułów LGBT, które ostatnio wyszły w USA: Fukakai na Boku no Subete o/Love Me for What I Am, Claudine, The bride was a boy, A no flag, My brother's husband, Hourou Musuko.
Albo jakieś bara wezmą?

Z tego postu wynika, że więcej niż jeden tytuł.
Obstawiam, że największe szanse są na Ao no flag.
To bardzo dobra wiadomosc! Najbardziej chcialbym "Ao no flag" i "My brother's husband", ale i takim "Heartless" nie pogardze. Na bare poki co bym nie liczyl, tylko ktore wydawnictwo bedzie mialo na tyle jaj, aby za cos sie zabrac? Studio JG mowilo, ze chcialoby sprobowac i wydac jakis dluzszy tytul, ale pewnie jeszcze wstrzymaja sie z rok-dwa. Niemniej fajnie, ze wydawnictwa probouja nowych rzeczy i eksperymentuja i wydaja coraz to ciekawsze i odwazniejsze rzeczy. Mysle, ze rok 2020 bedzie fajny. Najpierw Kotori oglosilo Harade, pozniej Dango oglosilo "Shimanami Tasogare", nastepnie Studio JG poinformowalo, ze rowniez siega po Harade... Czas na Waneko, z czyms rownie nowym i ciekawym! Bo raczej na JPF nie ma co liczyc, jesli chodzi tego typu tytuly, a szkoda, bo ciekaw jestem czym by mogli zaskoczyc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt gru 06, 2019 1:26 pm

Sebek pisze:
pt gru 06, 2019 1:09 pm
Studio JG mowilo, ze chcialoby sprobowac i wydac jakis dluzszy tytul
A gdzie oni to pisali? Bo mi się zdaje, że na asku było "Na razie chcemy skupić się na krótkich seriach".

Tak patrząc na coś "innego" w gatunku yaoi to bara, albo omegaverse. Nic innego mi się do głowy nie przychodzi. Chyba, że coś naprawdę mocnego. Albo może jakiś zachodni komiks, czy coś. Coraz bardziej mnie to ciekawi :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pt gru 06, 2019 1:33 pm

Sebek pisze:
pt gru 06, 2019 1:09 pm
na JPF nie ma co liczyc, jesli chodzi tego typu tytuly, a szkoda
A dla mnie właśnie nie szkoda. Cieszę się i szanuję ich za to, że nie wydają tego typu mang.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości