Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt lis 19, 2019 4:57 pm

ociesek pisze:
wt lis 19, 2019 4:55 pm
Sebek pisze:
wt lis 19, 2019 4:22 pm
Zatem masz jeszcze 15-ty gdzies luzem? Kolego...
Ja mam nawet dwie wersje Battle Royale :D
Alexandrus888, świetna kolekcja, oby tak dalej!
No domyslam sie, ze masz polska i angielska... Jak kiedys bedziesz chcial pozbyc sie 3 ostatnich tomow polskiego wydania, daj znac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » wt lis 19, 2019 6:20 pm

Świetna kolekcja. Zazdro o niektóre tytuły :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt lis 19, 2019 6:29 pm

Yuriko pisze:
wt lis 19, 2019 6:20 pm
Świetna kolekcja. Zazdro o niektóre tytuły :D
Dzięki! :oops: Ale wciąż mi wielu staroci brakuje :( Których tytułów zazdrościsz najbardziej? :wink:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » wt lis 19, 2019 8:11 pm

Alexandrus888, dużo masz komiksów i książek? Bo ja musze część książek i mang do mamy dawać bo mój luby na więcej nie pozwala.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt lis 19, 2019 8:22 pm

Komiksów mam trochę ponad setkę, ale prawie połowa z tego to Conan. Książek nawet nie liczyłem, teraz mi zawadzały i upakowałem je w zamkniętej szafce. Wyszło tego 2 półki po 2 rzędy. Ale trzeba będzie je przetrzebić, posprzedawać to do czego już nie będę wracał, a trochę się tego znajdzie.Jeszcze się mieszczę ze wszystkim u siebie. Trochę sobie nie wyobrażam trzymania części kolekcji u mamy - nie jest zbyt zachwycona moimi zainteresowaniami. Poza tym tonie w książkach i nie byłoby gdzie upchnąć kolejnych :lol:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » wt lis 19, 2019 8:48 pm

Ja najbardziej zazdroszczę możliwości zebrania tego wszystkiego w jednym miejscu :v pomimo mniejszej kolekcji nie jestem już w stanie tego robić ;/
Cały czas liczę, że Hanami w końcu zrobi ten dodruk Solanina...
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt lis 19, 2019 9:09 pm

Alexandrus888 pisze:
wt lis 19, 2019 8:22 pm
Komiksów mam trochę ponad setkę, ale prawie połowa z tego to Conan. Książek nawet nie liczyłem, teraz mi zawadzały i upakowałem je w zamkniętej szafce. Wyszło tego 2 półki po 2 rzędy. Ale trzeba będzie je przetrzebić, posprzedawać to do czego już nie będę wracał, a trochę się tego znajdzie.Jeszcze się mieszczę ze wszystkim u siebie. Trochę sobie nie wyobrażam trzymania części kolekcji u mamy - nie jest zbyt zachwycona moimi zainteresowaniami. Poza tym tonie w książkach i nie byłoby gdzie upchnąć kolejnych :lol:
A co masz z tych ksiazek do opchniecia? Masz jakies Diablo? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » wt lis 19, 2019 11:14 pm

Alexandrus888 świetna kolekcja :twisted:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr lis 20, 2019 10:18 am

Sebek pisze:
wt lis 19, 2019 9:09 pm
A co masz z tych ksiazek do opchniecia? Masz jakies Diablo?
Tutaj bym się musiał zastanowić, nie przeglądałem ich pod kontem sprzedać/zostawić. No i są pozycje które chcę najpierw przeczytać, a potem mogę się pozbyć. Tak na szybko to przychodzi mi do głowy Trylogia Czarnych Kamieni Anny Bishop na sprzedaż.
Nic z diablo nie mam :(

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr lis 20, 2019 10:25 am

Alexandrus888, imponująca kolekcja! Mi przez 16 lat zbierania nie udało się uzbierać tyle, co Ty przez 4 :lol:. No ale ja preferuję krótkie serie.

Zbierasz aż 74 tytuły?! Nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Ja na dzień dzisiejszy zbieram 18, a i tak spora część z tego podoganiała Japonię. Ale niewątpliwym plusem jest to, że mam czas czytać wszystko na bieżąco i pojęcie "stosiku wstydu" praktycznie u mnie nie istnieje (no. chyba że trafi się akurat obfity w premiery miesiąc :wink:).

Też nie lubię podwójnych rzędów na półkach ale niestety musiałam je pozaczynać... Aczkolwiek jeszcze nie ma tragedii, regał jest tak wielki, że trudno go przytłoczyć. Jednak za jakiś czas planuję udać się do "mojego" pana od mebli. Pokażę mu zdjęcia pokoju i pomyślimy co zrobić i jaki dobrać drugi regał, by nie przytłoczyć wnętrza. Niestety mój pokój to typowy "wagon" - długi a wąski i łatwo go zagracić. Sporo się musiałam nagimnastykować i namyśleć przy remoncie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » śr lis 20, 2019 10:29 am

ninna pisze:
śr lis 20, 2019 10:25 am
Też nie lubię podwójnych rzędów na półkach ale niestety musiałam je pozaczynać...
Ja już wiem, że nie zmieszczę wszystkich mang nawet w nowych regałach na całą ścianę, ale mam proste rozwiązanie - ja będę miał podwójne rzędy, ale w połowie półki będzie zamocowane lekkie podwyższenie, żeby mangi z tyłu wystawały maksymalnie nad mangi z przodu. Wtedy będę widział obydwa rzędy. Niestety, czasami tylko takie rozwiązania nam zostają :roll:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr lis 20, 2019 10:47 am

ninna pisze:
śr lis 20, 2019 10:25 am
Zbierasz aż 74 tytuły?!
Może to za górnolotne słowo - mam porozpoczynane zbieranie tylu serii. Dużo z nich leży odłogiem i czeka na ich zakończenie by kupić hurtem i hurtem przeczytać (tak preferuję niż z miesiąca na miesiąc jeden tomik, zapominam potem co się działo). Teraz zacząłem regularnie zbierać nowości od studia w prenumeratach. No i są tytuły jak ReLIFE gdzie nie mogę czekać ani chwili, bo są takie dobre :D
ninna pisze:
śr lis 20, 2019 10:25 am
Też nie lubię podwójnych rzędów na półkach ale niestety musiałam je pozaczynać...
Ja też niedługo będę musiał zacząć :cry: Przynajmniej do czasu aż zrobię półki na porządnie. Na razie jest taka prowizorka :angel:
ninna pisze:
śr lis 20, 2019 10:25 am
Niestety mój pokój to typowy "wagon"
Znam to - mój ma wymiary 5x2,20m X_x Ale nie przejmuję się zagraceniem - warzniejsza jest dla mnie funkcjonalność nad estetyką. Walne całą ścianę w mangach, a może nawet 2 :lol:
ociesek pisze:
śr lis 20, 2019 10:29 am
w połowie półki będzie zamocowane lekkie podwyższenie
Bardzo ciekawy pomysł, wart przemyślenia. Ile cm planujesz podnieść?
Ostatnio zmieniony śr lis 20, 2019 11:32 am przez Alexandrus888, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr lis 20, 2019 11:25 am

Mam takie półki z podwyższeniem, fajna rzecz, a jaka prosta (nawet nie trzeba mocować do siebie deseczek, na których stoi "tylna" półka).
► Pokaż Spoiler
A jak dalej będzie brakować mi miejsca, to zawsze mogę mniej lubiane serie poukrywać pod podwyższeniem xD
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr lis 20, 2019 11:27 am

ociesek, widziałam takie rozwiązanie u kogoś na forum. Ciekawy pomysł. Aczkolwiek u mnie nie ma pełnych podwójnych rzędów, jedynie pozaczynane. Więc byłoby widać to podwyższenie, a tego wolałabym uniknąć. No i nie planuję robić pełnych podwójnych bo trzymam coś na półkach przed mangami.
Alexandrus888 pisze:
śr lis 20, 2019 10:47 am
Znam to - muj ma wymiary 5x2,20m X_x Ale nie przejmuję się zagraceniem - warzniejsza jest dla mnie funkcjonalność nad estetyką. Walne całą ścianę w mangach, a może nawet 2 :lol:
To chyba dokładnie tak jak mój. Ale u mnie wygrywa estetyka. Do niedawna miałam taki strasznie zagracony pokój i wręcz się w nim dusiłam. W końcu zawzięłam się, najęłam ekipę i zrobiłam remont "po całości". Ze "starych rzeczy" ostało się tylko okno, kinkiet i drzwi :lol:. No i wszystko musi być pod kolor i "po mojemu", więc wszystkie meble sama zaprojektowałam, wymierzyłam i zrobiłam w jednym miejscu żeby były w tym samym kolorze. Dlatego martwi mnie, że jedyne miejsce na drugi regał to ta przeciwległa ściana, która powinna być odciążona... Stoi przy niej tylko biurko, reszta mebli naprzeciwko. Na razie dowiedziałam się tyle, że najlepszy będzie maksymalnie płytki regał mocowany do ściany.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr lis 20, 2019 11:36 am

Tak sobie patrze w cytat i aż za głowę się łapie, co ja napisałem :facepalm: "mój" przez "u" :shock: Ech... a myślałem, że już ten problem mam za sobą :(

ninna, ciekawi mnie rozwiązanie twojego pokoju, mogłabyś pokazać zdjęcia? Tu albo na PW :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » śr lis 20, 2019 11:39 am

Alexandrus888 pisze:
śr lis 20, 2019 10:47 am
Bardzo ciekawy pomysł, wart przemyślenia. Ile cm planujesz podnieść?
Do oporu. Ile półka pozwoli. Na pewno mniej niż Meliona, bo jednak nie chcę, żeby wystawały aż tyle.
Meliona, skąd deseczki?

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » śr lis 20, 2019 12:28 pm

Też chcialem zrobić takie podwójne półki, ale moje się uginają już pod jednym rzędem, więc wolałem nie ryzykować D:
Najpierw musiałbym zrobić jakiś dodatkowy stelaż, żeby to wszystko umocnić. A i tak to mogło by nic nie dać, bo mam krzywą podłogę i szafka jest przychylna i to dość widocznie w stronę, po której nie ma żadnego oparcia :lol:
Podpinam się pod pytanie o źródło desek :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » śr lis 20, 2019 12:45 pm

W moim przypadku podwyższenie półek niespecjalnie wchodzi w grę, bo mam więcej komiksów zachodnich a one mają rozmiary w cały świat. Ja po prostu z części komiksów robię tetrisa ;)
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr lis 20, 2019 12:57 pm

ociesek pisze:
śr lis 20, 2019 11:39 am
Meliona, skąd deseczki?
Stare szuflady, na kolejny regał poszła stara szafa :lol: + wujek z odpowiednią piłą do takich rzeczy. Dałam mu wymiary i mam :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr lis 20, 2019 1:10 pm

Alexandrus888, jasne, zdjęcia właśnie zrobiłam. Ale wrzucę pewnie dopiero po 22:00 albo jutro rano bo zaraz wychodzę do pracy :wink:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości