Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » śr paź 02, 2019 12:38 pm

Sebek, nieee to nie dla mnie. Nie lubię się irytować, a wiem, że przy tych dwóch tytułach pewnie rzucałabym padem o ścianę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sebek » śr paź 02, 2019 12:47 pm

Lou pisze:
śr paź 02, 2019 12:38 pm
Sebek, nieee to nie dla mnie. Nie lubię się irytować, a wiem, że przy tych dwóch tytułach pewnie rzucałabym padem o ścianę.
Ja rowniez mialem trudne poczatki, ale z malym uporem wszystko bylo do ogarniecia. Serio, legendy, ktore kraza o tych tytulach sa przesadzone. Nie moge doczekac sie "Elden Ring", nowej gry tworcow tych dwoch gier. Licze tez na druga odslone "Bloodbrone'a". Co za klimatyczna gra!!!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » czw paź 03, 2019 12:39 pm

Miał ktoś problem z zakupem na Steam?
"Twoja transakcja nie doszła do skutku, ponieważ masz już na koncie jedną oczekującą."
Wczoraj w nocy próbowałam kupić. Pomyślałam, że to jakaś chwilowa usterka. Dzisiaj spróbowałam ponownie, ale nadal to samo. :( Jedynie co się zmieniło to dostałam email od Steam z treścią: "Wystąpił błąd podczas ostatniej transakcji na Steam. Zapisaliśmy twój koszyk(wraz z zniżkami) na 72 godziny, spróbuj ponownie dokonać zakupu później."
Ponownie próbowałam z 3 razy...
Chciałam to już zgłosić do pomocy technicznej, ale tam też jest błąd. :? Wybieram "Nie mogę dokonać zakupu" i ponownie mi się pojawia strona główna Pomocy technicznej Steam... Ech.. Chyba zgłoszę do "Produktu nie ma w mojej biblotece" chociaż niezbyt to pasuje.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw paź 03, 2019 10:16 pm

Ame, ich system zapamiętuje niewykonaną transakcję. Możesz znaleźć ją w ich systemie i opłacić albo poczekać dzień lub dwa aż się odwiesi. W sumie dobre, bo zapamiętuje ci zniżki, a kupując później mogłyby już się skończyć.
help.steampowered.com/#HelpWithPurchase
Zaloguj się w przeglądarce i znajdziesz nieopłaconą transakcję w którejś z kategorii i pozwoli ci ponowie spróbować opłacić.
Ich pomoc techniczna to trochę szukanie po omacku (sama ten link mam od paru lat w notatniku zapisany...). :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » pt paź 04, 2019 12:30 am

Pajęcza_Lilia, dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pn paź 07, 2019 1:25 pm

Miałam kupić dopiero na święta, ale nie wytrzymałam i sięgnęłam po Greedfall już teraz. I o mamo, jakież to jest dobre. A to gra AA. Dużo podobieństw do Dragon Age'a plus sporo nowości od siebie. Fantastyczny setting, miła odmiana od tych typowo fantasy. Półotwarty świat podzielony na mniejsze regiony, nieusrane znacznikami. Questów jest mniej, ale są dłuższe i angażujące. Bardzo podoba mi się mnogość opcji rozwiązywania tych questów i to, jak ważna jest w tej grze klasa postaci i jej talenty. I w końcu to, kogo ma się w drużynie ma znaczenie. Nie wszędzie wejdziemy, nie każda opcja będzie dla nas dostępna itp. W końcu mogę być badassem, szantażującym i likwidującym wszystkich. I mogę używać karabinu. Tak, karabin to jest to. Nie sądziłam, że jakaś gra będzie w stanie odciągnąć mnie od The Division. A tu niespodzianka. Ostatnim tak dobrze zaprojektowanym rpg był FNV.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » wt paź 08, 2019 1:04 pm

Ja również słyszałam same dobre rzeczy o Greedfakk i nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła tę grę zakupić. Ponoć ma świetnie poprowadzone romanse, ale w sumie nie czytałam, czy w grę wchodzi jedynie opcja hetero.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » wt paź 08, 2019 2:35 pm

Jest też opcja homo. Po jednej postaci dla kobiety i mężczyzny. Nie wiem jak z wyborem partnera w wersji gejowskiej, ale w opcji lesbijskiej uczynienie z Siory bi było strzałem w 10.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » pt paź 11, 2019 8:49 pm

W dniu dzisiejszym skończyłem Code Veina :) zajął mi on 45 godzin, niemniej jednak nie spieszyłem się i starałem się porobić wszystkie questy poboczne, odblokować wszystko to co się dało itd.

Jak widać gra nie jest krótka :) te 45 dało mi sporo radości - gameplayowo to takie prostsze soulsy (acz do tego wrócimy jeszcze :/), które nie stresują, nie denerwują, za to dają te same emocje - ten hazard czy zaryzykować iść dalej czy cofnąć się do początku i spróbować od "ogniska", próbowanie różnych ścieżek, eksploracja każdego zakamarku... do teraz nie potrafię wyjść z podziwu jeśli chodzi o broń, nigdy nie widziałem czegoś takiego ale w ramach każdej grupy broni są nieopisane "podgrupy" którymi walczy się inaczej, mają różne kombosy. Myślałem na początku, że będzie to po 2, max. 3 rodzaje w każdej kategorii, ale nie, tego jest sporo więcej. Dwóch halabard które walczą w ten sam sposób to trzeba się doszukiwać na siłę, podobnie z inną bronią.

Podtrzymuję swoje dotychczasowe, wcześniej wyrażone stanowisko o wszystkich plusach tej gry :) dla mnie to gra tego roku na PS4 xD

Fabuła jest ciekawa, nic wyjątkowego, ale ciekawa. Śledziłem ją z zainteresowaniem i przyjemnością. Parę rzeczy zrobiłbym inaczej no ale wiadomo, pewnie każdy tak powie o nieomalże wszystkim.

Uczciwie opiszę parę wad, które rzuciły mi się w oczy:
1) gra wyraźnie pragnie PS4 Pro. Nie powiem więcej, bo też miałem ją na dysku zewnętrznym i może to była przyczyna pewnych problemów (dopiero teraz przerzuciłem na wewnętrzny i jest dużo lepiej), ale miałem wrażenie że lepiej chodziłaby na mocniejszej konsoli
2) w drugiej połowie gry instancje są trochę małe, szczególnie gdy porówna się to z jedną bardzo dużą, która niejako kończy pierwszą połowę gry. Przydałoby się niektórym powiększenie minimum o 50% (acz wtedy czas gry zapewne również wydłużyłby się znacznie ;) a 45 h to naprawdę uczciwy wynik w mojej ocenie)
3) brak możliwości modyfikacji ciała w kreatorze postaci (jeden suwak... no proszę... :/)
4) Nowa Gra Plus. To nie powinna być wada, ale podobnie jak większość internetów czuję się po prostu oszukany xD poziom trudności miał iść wyraźnie w górę dopiero od 3 New Game + aż do 5 natomiast już drugie podejście zwiastuje kłopoty. Przeciwnicy kilkukrotnie są silniejsi, natomiast rozwój postaci jest de facto zatrzymany. Kolejne levele dają już niewiele, a ekwipunek mam zrobiony na maxa i nigdy go już nie poprawie, mimo że jestem na samym początku nowej gry... co gorsza swojej decyzji o zwiększeniu poziomu trudności nie można cofnąć :/ póki co radzę sobie bez problemu i będę grać, ale jeśli w jakimś patchu nie dadzą opcji powrotu do poziomu trudności z pierwszego przejścia gry to nie ukończę jej - zablokuję się na którymś bossie i tyle. Będę musiał zacząć zupełnie nową grę, nową postacią, poświęcając jakiekolwiek szanse na wbicie platyny... więc nie ukrywam, czuję się oszukany. Próbowałem poczytać coś o tym w googlach ale... każdy ma z tym kłopot a nikt nie ma rozwiązania :/ (naprawione w patchu)
5) multi po prostu nie działa. Co chwila są jakieś problemy, mi nie udało się nigdy z nikim połączyć, jeśli chodzi o komentarze na necie - to różnie. Niektórym się udaje, ale nigdy nie bezproblemowo. (naprawione w patchu)

Ogólnie polecam tę grę, jest naprawdę spoko :) a jeśli jesteście fanami Soulsów i gardzicie niskim poziomem trudności jaki jest w Code Veinie.... to po prostu grajcie bez towarzysza (można) - będzie od razu o wiele trudniej. A pięć kolejnych poziomów New Game Plus zaspokoi chyba największych masochistów - ja przy pierwszym odpadnę niestety :/ szkoda, wielka szkoda... gdybym nie słuchał twórców a poczytał opinie na necie nim kliknąłem tę cholerną opcję, że chcę grać na "trochę" wyższym poziomie trudności... ehhh

EDIT: poczułem się w obowiązku dopisać - multi jakoś ruszyło parę dni temu i większych problemów raczej nie ma :)
EDIT: pod koniec roku odpadła kolejna wada ad.3 :)
Ostatnio zmieniony wt gru 31, 2019 11:44 am przez Grey, łącznie zmieniany 1 raz.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » wt paź 29, 2019 8:12 pm

1 listopada betatesty Nioha 2 :) ktoś będzie próbował?:) poza tym ciekawy konkurs ogłosili:
https://www.siliconera.com/2019/10/29/n ... -the-game/
nie wiem czy będę próbować bo nie mam twittera xD no ale ciekawy event, nie ma co ^^

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » czw paź 31, 2019 11:49 am

Grey, przegapiłem Twoją wypowiedź o Code Vein, dopiero teraz zauważyłem wchodząc w ten wątek. Dzięki za opinię po ukończeniu gry, na pewno zainteresuję się tym tytułem jak tylko będzie jakaś okazja na wydanie płytowe. Podejrzewam że nabiję z 10h+ zanim rozpocznę w ogóle grę, bo ten edytor postaci wydaje się na filmach naprawdę wciągający. :)

Jeszcze takie pytanie, jest jakaś możliwość zmiany wyglądy postaci już po jej utworzeniu, w trakcie gry? Czy zostaje się z dokonanym wyborem już na zawsze, poza broniami i przedmiotami oczywiście.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » czw paź 31, 2019 3:01 pm

Podoba mi się polityka obrana przez Sony w temacie gier w ramach PS+ W końcu zaczęli dawać mocne tytuły i to często towarzyszące najnowszym zapowiedziom i premierom. W październiku przy okazji hajpu na TLOU2 dali część pierwszą, w listopadzie będzie Nioh (a tu ruszył preorder na Nioh 2). Teraz przed zakupami gier na PS4 dobrze będzie zrobić rozeznanie w nadchodzących premierach i przewidywaniach co do gier w ramach abonamentu.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » czw paź 31, 2019 9:49 pm

Nelinnor pisze:
czw paź 31, 2019 11:49 am
Jeszcze takie pytanie, jest jakaś możliwość zmiany wyglądy postaci już po jej utworzeniu, w trakcie gry? Czy zostaje się z dokonanym wyborem już na zawsze, poza broniami i przedmiotami oczywiście.
Możesz zmienić w dowolnym momencie wszystko POZA sylwetką (ten jeden suwak, o którym pisałem), twarzą i głosem :) trochę to boli, bo przypadkiem wybrałem twarz która jednak mi średnio pasuje (zbyt "lisia" czy jak to nazwać xD) no i głos o ile mi się podoba o tyle mówione kwestie, które postać może w multi wypowiadać już niekoniecznie xD także twarz i głos chętnie bym zmienił a nie mogę xD
Głosy ponoć w angielskiej wersji to śmietanka aktorek (nie wiem jak z aktorami) głosowych :) ponoć jest aktorka która grała Rin Tohsakę w dubbingu Fate itd. itp. ale nigdy nie oglądałem anime z dubbingiem więc nie mogę potwierdzić :) niemniej jednak zachodnie internety się tym trochę fascynowały

Co do listopada w PS+ to rzeczywiście świetny wybór :) obie gry przypisze, niekoniecznie zagram bo osobiście horrorów nie lubię a w Nioha już grałem (z tym, że nigdy go nie skończyłem xD) ale kto wie, może w przyszłości którąś z nich odpalę^^

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » ndz lis 10, 2019 10:20 am

Dorwałam Anthem na PS4 za 35 zł więc żal było nie skorzystać. Miałam świadomość, że to bardzo słaba gra. Ale i tak wzięłam, bo kiedyś BioWare to było zacne studio i chcę mieć kolekcję ich gier. Fabuła Anthema jest prosta jak konstrukcja cepa. Trochę nawet można czuć się zażenowanym. Szkoda, że od premiery nie naprawili buga związanego z zanikiem dźwięku w Forcie Tarsis. Przez co trzeba wyłączać grę i odpalać ponownie, co na dłuższą metę bywa irytujące. No i widać, że to recykling Andromedy. Co nie do końca jest takie złe, bo przyjemność z latania i strzelania jest bardzo duża. Tylko tu znowu daje o sobie znać złe projektowanie, bo gdy chcę się podelektować samym lataniem i zwiedzaniem lokacji i nieco oddalę się od kierunku misji to gra mnie przeładowuje do punktu startowego... Z jednej strony rwanie włosów z głowy, z drugiej fun z korzystania z javelina. Mimo wszystko raczej nie zanosi się żebym odstawiła tytuł bez skończenia fabuły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » pn lis 18, 2019 4:41 pm

Ludziska, mam pytanie tak proste, że nie ma na nie odpowiedzi w internetach. Level pytania: stary człowiek.
Chodzi o grę Red dead redemption 2, na ps4. Sprawa na pewno jest prosta, ale nie mogę do tego samodzielnie dojść. Jak umieścić przedmiot w końskich jukach? Podchodzę do konia, otwieram okienko w którym mam puste miejsca na eq, mogę przerzucać okna między pustymi jukami, a tym co mam i... Za żadne skarby nie mogę rozgryźć jak zostawić przedmioty na koniu. Pomóżcie. :(

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sebek » pn lis 18, 2019 4:50 pm

Canis pisze:
pn lis 18, 2019 4:41 pm
Ludziska, mam pytanie tak proste, że nie ma na nie odpowiedzi w internetach. Level pytania: stary człowiek.
Chodzi o grę Red dead redemption 2, na ps4. Sprawa na pewno jest prosta, ale nie mogę do tego samodzielnie dojść. Jak umieścić przedmiot w końskich jukach? Podchodzę do konia, otwieram okienko w którym mam puste miejsca na eq, mogę przerzucać okna między pustymi jukami, a tym co mam i... Za żadne skarby nie mogę rozgryźć jak zostawić przedmioty na koniu. Pomóżcie. :(
https://www.gamerevolution.com/guides/4 ... move-items
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » pn lis 18, 2019 6:15 pm

Dzięki bardzo. :)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sebek » pn lis 18, 2019 6:29 pm

Canis pisze:
pn lis 18, 2019 6:15 pm
Dzięki bardzo. :)
Nie ma sprawy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pt gru 13, 2019 3:18 pm

No dobra, muszę to przyznać. O ile Senua's Sacrifice podobało mi się umiarkowanie ze względu na słaby gameplay, tak trailer https://m.youtube.com/watch?v=7im9BFEHzEs do "dwójki" robi robotę. Tyle, że nie na moją platformę i nie wiadomo czy poprawią rozgrywkę. Na razie 1:0 dla M$ w starciu trailerów tytułów startowych na nową generację.

W końcu odpaliłam też Far Cry New Dawn. I nie rozumiem tych negatywnych opinii. Gra daje taki sam fun jak FC5 i bardzo ładnie się z nim zazębia zamykając historię.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » wt gru 31, 2019 11:50 am

Około 150 godzina Code Veina, wbita platyna i ogarnięte kilka ciekawych buildów na różne przypadki xD albo gdy się znudzi jakiś to też dla odmiany żeby pochodzić xD
Pierwszy poziom NG+ ogarnięty, teraz jadę drugi xD trzymajcie kciuki xD

Musiałem znowu wyedytować mój post odnośnie wad, bo kolejna odpadła ;) na chwilę obecną jeśli się ma PS4 Pro to poważnie nie widzę realnych wad tej gry, czekam na 3 DLC które mają wyjść na początku 2020 xD nie mogę się doczekać^^

Coraz więcej filmików (o reddicie nie wspominając) na yt pokazuje jak można stworzyć w CV postać z anime xD kusiła mnie trochę Raphtalia z Tate no Yuusha, ale ogólnie raczej pozostanę przy swojej OC xD
BTW raz połączyło mnie z osobą która zrobiła sobie Rem z Re:Zero xD rozbawiło mnie to^^

Jakby ktoś potrzebował pomocy z jakimś bossem ewentualnie z wbiciem achievementu onlineowego służę pomocą ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości