Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » śr paź 30, 2019 11:43 pm

Itachi Uchiha pisze:
wt paź 29, 2019 8:43 pm
Re:Zero S2 na początku 2020 roku. :P
https://twitter.com/Spytrue/status/1189266040850735104
Świetna wiadomość :twisted:

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: NWW_Station » czw paź 31, 2019 7:43 pm

Wie ktoś, czy ta firma jeszcze istnieje?

http://anime-eden.pl/produkt/milosc-gim ... a-mna-lec/

Chciałem od nich kupić ten film, ale tam jest totalny brak kontaktu i trochę sie boję przelewać pieniążki :/
Wolałbym nawet od kogoś kupić :P

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » czw paź 31, 2019 10:00 pm

NWW_Station, jeśli fizyczny dysk nie jest dla Ciebie priorytetem, to polecam https://animagia.pl/sklep/ , tam też jest film Chuunibyou. Pliki nie mają żadnych DRM, ani innych upierdliwych zabezpieczeń. Co do AE to nie wiadomo czy żyją, czy nie.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: NWW_Station » czw paź 31, 2019 10:13 pm

Canis pisze:
czw paź 31, 2019 10:00 pm
NWW_Station, jeśli fizyczny dysk nie jest dla Ciebie priorytetem, to polecam https://animagia.pl/sklep/ , tam też jest film Chuunibyou. Pliki nie mają żadnych DRM, ani innych upierdliwych zabezpieczeń. Co do AE to nie wiadomo czy żyją, czy nie.
No właśnie fizyczny jest priorytetem do tego stopnia, że może wezmę angielskie wydanie.

Keitaro
Adept
Posty: 102
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Keitaro » czw paź 31, 2019 11:31 pm

Na allegro jest dostępny tylko nie wiem czy cena będzie odpowiednia: https://allegro.pl/listing?string=mi%C5 ... i-1-3-1024

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mr.Chiquita » pt lis 01, 2019 2:00 pm

Nie kupowałbym niczego na Blu-ray od Anime Eden, szczególnie za taką cenę. Oni nie tłoczyli tych płyt, tylko duplikowali (odrobinę lepsza od domowej metoda wypalania). Żywotność takiej płyty, jest sporo gorsza od normalnych wydań. Lepiej poszukać odtwarzacza region free i polować na liczne promocje wydań US.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 01, 2019 6:05 pm

Obrazek
Najnowszy trailer nowej serii Pokemon :P
https://www.youtube.com/watch?v=2AZd74zPCMw

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » pt lis 01, 2019 8:50 pm

Nowa seria? Bardziej mi to wygląda na film. No ale nowy męski bohater wydaje się być ciekawą postacią. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 01, 2019 9:02 pm

Bukafo pisze:
pt lis 01, 2019 8:50 pm
Nowa seria? Bardziej mi to wygląda na film. No ale nowy męski bohater wydaje się być ciekawą postacią. :)
Tak, to będzie nowa TV seria: Pokemon Sword and Shield, chociaż po trailerze zapowiada się na soft reboota, bo :P
This episode is set as a flashback to before Ash and Pikachu met on their journey and features a certain Pichu in Kanto.
Episode 1090: Pikachu is Born

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: NWW_Station » sob lis 02, 2019 5:33 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt lis 01, 2019 2:00 pm
Nie kupowałbym niczego na Blu-ray od Anime Eden, szczególnie za taką cenę. Oni nie tłoczyli tych płyt, tylko duplikowali (odrobinę lepsza od domowej metoda wypalania). Żywotność takiej płyty, jest sporo gorsza od normalnych wydań. Lepiej poszukać odtwarzacza region free i polować na liczne promocje wydań US.
Właśnie chyba sobie kupię wydanie Sentai, bo i tak na święta będę coś u nich kupował (jak co roku). Mam te 5 cm na sekundę i właśnie płyta wygląda jak tłoczona w domu...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » ndz lis 03, 2019 6:03 am

Czy tylko mnie nudzi nowe Fate Grand Order? Średnio co dwie minuty patrzę ile jeszcze zostało mi oglądania :/ normalnie do takich eksperymentów podchodziłbym jak pies do jeża i nie oglądał tego po prostu, ale pierwszy film/OVA/cokolwiek to było spodobał mi się i naprawdę czekałem na więcej. A tu nie dość, że ekranizują 7 "część" olewając 6 poprzednich to jeszcze nuuuuuudaaaa jak cholera. Wszystko jest idiotycznie przegadane i w ogóle...

Dainty^^
Status: Offline

Anime

Post autor: Dainty^^ » ndz lis 03, 2019 2:57 pm

W końcu to fejt, z definicji musi być nudny.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » ndz lis 03, 2019 4:28 pm

Grey, mam może nie identyczne, ale podobne odczucia. Ogólnie z Grand Order jest taki problem, że nie ma on nic wspólnego z franczyzą Fate. No bo jeśli dokonamy 3 malutkich zmian, takich jak:

-zamienimy sługi na dowolnych ludzi ze zdolnościami (esperzy, mutanci, czarodzieje, cokolwiek),
-zamiast Gilgamesza wstawimy innego, dowolnego władcę/króla/kosmitę,
-a Grala zamienimy na magiczny naszyjnik/kody do pocisków nuklearnych/sok z gumjagód,

to otrzymamy zwykły isekai. Naprawdę, ZWYKŁY. Na razie oglądam, ale już wiem, że nie dostanę niczego co choćby się zbliżyło poziomem do UBW, F/Z, czy nawet średniej Apocryphy. Dla mnie GO to zwykłe odcinanie kuponów.
Dainty^^ pisze:
ndz lis 03, 2019 2:57 pm
W końcu to fejt, z definicji musi być nudny.
Żałuję że tytuł nie przypadł Ci do gustu. Ale określenie całego tego uniwersum mianem nudnego, jest co najmniej przesadą. Na mnie podziałało to jak granat zaczepny. :|

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » ndz lis 03, 2019 4:42 pm

Canis, zgadzam się z Tobą, tak to własnie wygląda. A najgorsze w moim przypadku jest to co pisałem - że ta OVA była naprawdę spoko i trochę liczyłem na to FGO. Od Apocryphy się odbiłem, ale nawet na to nie narzekałem, bo nie miałem wobec niej nieomalże żadnych oczekiwań a tu się zawiodłem właśnie przez to że naprawdę wierzyłem, że to będzie fajna seria :/

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Krylan » ndz lis 03, 2019 9:24 pm

Canis pisze:
ndz lis 03, 2019 4:28 pm
Na razie oglądam, ale już wiem, że nie dostanę niczego co choćby się zbliżyło poziomem do UBW, F/Z, czy nawet średniej Apocryphy. Dla mnie GO to zwykłe odcinanie kuponów.
Jeśli to się nie zbliża do Apocryphy (choć też nazwanie jej "średnią" to zbytnia pochwała) to już się boję, co z tego zrobili. Z FGO obejrzałem tylko tę pierwszą OAV-kę i szczerze mówiąc to już niewiele z niej pamiętam. Z tego nowego to słyszałem piosenki i o ile ending naprawdę mi się spodobał, to opening pasuje jak pięść do nosa. Unison Square Garden? Naprawdę? Ja tę piosenkę słyszałem już trochę wcześniej i nigdy by mi przez myśl nie przeszło, że ona jest openingiem do anime z Fate.
A został mi jeszcze ten El-Melloi, którego ciężko mi obejrzeć do końca, bo mam wrażenie, że ani to seria detektewistyczna (jak widz ma wynosić jakieś wnioski, skoro to świat magii i wymyślają cały czas jakieś rzeczy?), ani dobra bitka (bo przecież się opiera na "zagadkach"). W sumie wyszło takie nie wiadomo co, dla nie wiadomo kogo (poza tym, że wplatają tam sceny dotyczące postaci i tego co się działo przed wojną o Graala).

Zacząłem też oglądać to nowe SAO. Seria już tak bardzo szura po dnie, że zaczynam tęsknić za pierwszą częścią Alicyzacji... oraz za ALO.

Z kolei pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie Dr. Stone. Oglądam go od początku i naprawdę spodobała mi się ta seria, gdzie wyczekuję kolejnych odcinków i je w miarę szybko oglądam. Niestety, czasami zdarzają się jakieś głupoty, a w ostatnich odcinkach to już w ogóle była przesada. No i też szkoda, że piosenki się zmieniły, bo teraz są jakieś gorsze (choć przynajmniej nie ma już w openingu dźwięku sprzętu kuchennego).

Obejrzałem też Zokuowarimonogatari i trochę mi się smutno zrobiło, że to już koniec. Teraz tylko czekać na zapowiedzi Off-season.

Dainty^^
Status: Offline

Anime

Post autor: Dainty^^ » pn lis 04, 2019 12:12 am

Canis pisze:
ndz lis 03, 2019 4:28 pm
Żałuję że tytuł nie przypadł Ci do gustu. Ale określenie całego tego uniwersum mianem nudnego, jest co najmniej przesadą. Na mnie podziałało to jak granat zaczepny.
Nie wypowiadam się o jednej serii, bo widziałem chyba wszystkie animowane podserie fejta poza tym o gotowaniu i nie potrafię tego enjoyować. Dzisiaj właśnie wleciał drop Babilonii. Najbliżej bycia więcej niż 6/10 był dla mnie El-Melloi, ale jednak jakoś straciłem tym zainteresowanie w ostatnich odcinkach. Z kolei najprzyjemniej oglądało mi się Last/Encore, ale to przez zabiegi szaftowe, bo to moje ulubione studio.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn lis 04, 2019 2:08 am

Krylan pisze:
ndz lis 03, 2019 9:24 pm
Z kolei pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie Dr. Stone. Oglądam go od początku i naprawdę spodobała mi się ta seria, gdzie wyczekuję kolejnych odcinków i je w miarę szybko oglądam. Niestety, czasami zdarzają się jakieś głupoty, a w ostatnich odcinkach to już w ogóle była przesada.
Z ciekawości, co ci przeszkadzało?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pn lis 04, 2019 5:07 am

Dainty^^, chyba mamy kompletnie różny gust. Dla mnie Last/Encore było zdecydowanie najsłabsze, właśnie przy nim się wynudziłem.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » pn lis 04, 2019 1:20 pm

Fate/Grand Order jest adaptacją bardzo popularnej gry mobilnej w stylu gacha o tym samym tytule, więc już z samej definicji jest to odcinanie kuponów od odcinania kuponów, bo gra mobilna też powstała na fali głównej serii. Jeszcze nie oglądałem, grać też nie grałem, ale można śmiało założyć że nie będzie to tytuł na poziomie Fate/Stay Night które w oryginale było grą visual novel więc siłą rzeczy musiało coś sobą fabularnie reprezentować.

Po Azur Lane w wersji anime też nikt się nie spodziewał ambitnej fabuły, więc mimo że w to akurat gram od dłuższego czasu, to nie będę się oszukiwał że jest to coś dobrego, bo dostaliśmy po prostu czysty fanserwis, upakowanie tyle postaci i referencji ile się da, ale poza tym to mocny przeciętniak. Z FGO pewnie jest trochę lepiej, co widać po ocenach, bo w końcu pewien schemat fabularny jest już sprawdzony i nie ma takich abstrakcji w przeniesieniu niektórych mechanik na ekran jak w Kancolle czy Azur Lane, ale nie dziwię się Waszych negatywnych ocen właśnie z powyższego powodu.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pn lis 04, 2019 7:09 pm

Krylan pisze:
ndz lis 03, 2019 9:24 pm
Zacząłem też oglądać to nowe SAO. Seria już tak bardzo szura po dnie, że zaczynam tęsknić za pierwszą częścią Alicyzacji... oraz za ALO.
Wut? Właśnie dzięki nowemu SAO znowu zapałałem do tej serii miłością xD acz delikatną xD
Pierwsza część Alicyzacji mnie bardzo najpierw zawiodła a potem wynudziła - zawód był tym większy, że pierwsze tomy książki bardzo narobiły mi smaka na to co będzie dalej i liczyłem, że autor ambitniej podejdzie do tematu. Niestety tak się nie stało - za to mieliśmy kilka tomów wchodzenia po wieży.
Także o ile zapewne ten drugi sezon SAO nie jest tym, czym mógłby być, o tyle w ostatecznym rozrachunku realnie rzecz ujmując w mojej ocenie jest sporo ciekawszy - przynajmniej COŚ się dzieje. A to, że nie jest to dzieło ani wybitne ani ambitne - no cóż. To już chyba wiemy od dawna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości