nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » pt paź 18, 2019 2:53 pm

Jak oceniacie sprzedaż Akame ga Kill?
[Madziozord] Sprzedaż bardzo dobra, choć może nie być wystarczająca, żeby ryzykować wydanie ZERO, o co może chciało zahaczyć to pytanie między wierszami ^_^
Jak się sprzedaje Dimension W? I czy jest szansa na jakąś serię sci-fi w następnym roku?
[Madziozord] Niestety ostatecznie sprzedaż DIMENSION W do wysokich nie należy :( Co do sci - fi w 2020 roku też są na to dość nikłe szanse. :(
Myśleliście nad wydaniem jakiegoś Isekaia?
[Wyderek] Wydajemy - ReZero. Po więcej na razie nie sięgamy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt paź 18, 2019 3:21 pm

Skoro piszą o niewystarczającej sprzedaży Sakury, w sytuacji gdy nawet nie doszli do jej połowy. To sytuacja "Clear Card" jest raczej przesądzona. :/

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » pt paź 18, 2019 9:31 pm

Sprzedaż bardzo dobra dlatego nie wydany 10 tomowej kontynuacji. JPF wydaje SE NOT mimo słabej sprzedaży SE bo tak pasuje zrobić (chociaż naprawdę mało kto raczej o to prosił) a Waneko przy bardzo dobrej sprzedaży Akame wybrzydza :lol:
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob paź 19, 2019 1:59 pm

Ramsey Ka, Waneko co spojrzę na ich fejsa wyprzedaje koleje serie za grosze (po co martwić się dodrukami tomów skoro można odciąć się od całej serii!). JPF ma wciąż w sprzedaży serie dość stare by mogły piwo kupować. Skąd to zdziwienie? :lol:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » sob paź 19, 2019 2:48 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
sob paź 19, 2019 1:59 pm
JPF ma wciąż w sprzedaży serie dość stare by mogły piwo kupować.
Dlatego co by nie robili i jak bardzo by nie przycinali, to nadal najlepsze wydawnictwo. ;)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob paź 19, 2019 3:08 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
sob paź 19, 2019 1:59 pm
PF ma wciąż w sprzedaży serie dość stare by mogły piwo kupować.
Nie tylko JPF, bo SJG też ma nadal dostępne stare serie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » sob paź 19, 2019 3:23 pm

Yuriko pisze:
sob paź 19, 2019 3:08 pm
Nie tylko JPF, bo SJG też ma nadal dostępne stare serie.
Ale JPF ma starsze. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob paź 19, 2019 5:34 pm

Bukafo pisze:
sob paź 19, 2019 3:23 pm
Ale JPF ma starsze. :)
No tak, ale nie chodzi, że starsze, tylko że nie wyprzedają serii jak Waneko.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » sob paź 19, 2019 7:38 pm

Akame sprzedaż dobra, ale nie będzie kontynuacji... Super... Serio, bardzo żałuje w tym momencie, że licencji na Magi nie ma inne wydawnictwo, bo wychodzi na to, że nie mam się nawet co łudzić na Sindbada. Widać, że dobrze zrobiłam nie kupując Clampa, bo nie ma co się łudzić na Tsubasę. Cykady kupiłam, bo liczyłam na mewy i znowu... Pewnie by się coś jeszcze znalazło, chociażby brak kontynuacji QQ. Pandora sprzedawała się świetnie, ale nowelki też nie... Ugh... Nie mogę o tym myśleć, bo zaczynam się irytować.
:evil:
:|
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob paź 19, 2019 8:03 pm

Akiho pisze:
sob paź 19, 2019 7:38 pm
Akame sprzedaż dobra, ale nie będzie kontynuacji... Pandora sprzedawała się świetnie, ale nowelki też nie...
Tego nie rozumiem. Wiele razy pisali, że duża szansa jest na kontynuacje, jeśli jakaś seria dobre się sprzedaje, a nie wydają kompletnie nic. Ktoś na asku pytał się, czy wydadzą jakiś dodatek do Aniołów zbrodni i odpisali, że jest to możliwe, kiedy przypuszczam, że sprzedaż tego tytuły w porównaniu z Akame jest dużo gorsza. No przynajmniej Waneko kiedyś pisało, że Akame jest jednym z najlepiej sprzedających się tytułów. Widać i to bardzo, jak Waneko woli iść w ilość nowych serii niż starych. Nawet nie chcą wydać 1-tomowego side story do Tokyo Ghoula, nawet jak seria sprzedaje się prawie najlepiej u nich i zapewne w Polsce.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » sob paź 19, 2019 8:56 pm

Akiho pisze:
sob paź 19, 2019 7:38 pm
Akame sprzedaż dobra, ale nie będzie kontynuacji... Super... Serio, bardzo żałuje w tym momencie, że licencji na Magi nie ma inne wydawnictwo, bo wychodzi na to, że nie mam się nawet co łudzić na Sindbada.
+1
Strasznie mnie to dobija. :(
Mam sporo "ale" do JPF, ale jedno trzeba im przyznać. Przynajmniej u nich zawsze jest duża szansa na kontynuacje. Nie idą tylko w sprzedaż. Zresztą nie wierzę, by na Waneko aż tak odbiło się wydanie jakiejś kontynuacji. Czy w przypadku Pandory tylko 3 tomów LN. Literaci, choć bardzo dobrze się sprzedają, też nie dostaną LN. Nie wyjdzie Sindbad... Akame ga Kill (już abstrahując od tego, że mangi nie zbieram), ale kontynuacji też nie dostanie.
Waneko powinno wydawać tylko mangi, które nie mają kontynuacji i spin-offów. :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob paź 19, 2019 9:32 pm

A to nie było czasem tak, że całość Pandory wyszła w czasach jeszcze przed LN na polskim rynku?
Poza tym Waneko nie raz już mówiło, że Ghoul sprzedaje się w monstrualnych ilościach i że żadna manga nawet nie zbliża się do jego poziomu. Wspominali również że LN TG sprzedaje się w umiarkowanym nakładzie. Nie dziwię się im że nie sięgają po inne novelki.

Co do wydawania spin-offów, to wydaje mi się że przy Pandorze Waneko zaspało. Albo były jakieś inne okoliczności, o których po prostu nam nie mówią. Bo inaczej nie jestem w stanie wytłumaczyć, że nie wydali dodatkowych tomów.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » sob paź 19, 2019 10:05 pm

Chyba gdzieś pisali na asku, że przegapili "okno" na dodatki do pandy :|

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob paź 19, 2019 10:10 pm

Tak, pisali wielokrotnie, że hype na Pandorę już przeminął, kiedy pomyśleli o dodatkach. Szkoda..

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kakaladze » sob paź 19, 2019 10:18 pm

Ogromną wadą Waneko jest w sumie właśnie dostępność serii. Sporo z nich po wyjściu wszystkich tomów pozostaje w sprzedaży góra przez kilka lat.

Jak sobie wróciłem do zbierania mang to mocno się zdziwiłem że wiele serii które zaczynałem zbierać te około 4-5 lat temu, dziś są już wyprzedawane i większość tomów jest niedostępne (np. Tasogare lub Pamiętniki Przyszłości).

Co do dodatków, to tego czasem nie rozumiem. Np. Higurashi dostało dodatki (co mnie cieszy), ale czy to serio miało tak potężną sprzedaż? Nigdy bym nie powiedział że wybiło się ponad niektóre tytuły, które ich nie dostały (ale to tylko moje domysły).
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » sob paź 19, 2019 10:35 pm

Ma to swoje plusy -> mangi Waneko są przynajmniej coś warte, a ich polityka do dodruków sprawia, że jestem bardziej zmotywowana do kupna serii jak najszybciej, bez odkładania zakupu na "potem", które może nie nadejść.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » sob paź 19, 2019 11:55 pm

Kakaladze pisze:
sob paź 19, 2019 10:18 pm
Ogromną wadą Waneko jest w sumie właśnie dostępność serii. Sporo z nich po wyjściu wszystkich tomów pozostaje w sprzedaży góra przez kilka lat.
Powod tego jest tez taki, ze byc moze Waneko kupuje licencje na okreslony okres (powiedzmy 5 lat) jesli seria jest zamknieta. Jezeli seria przekracza dobry pulap sprzedazy, licencje mozna przedluzyc o kolejne lata. "Higurashi" prawdopodobnie mialo tyle szczescia, ze byl jeden, czy dwa sloty wolne i zaowocowalo to pobocznymi historiami z tego uniwersum i tyle.
Kakaladze pisze:
sob paź 19, 2019 10:18 pm
Jak sobie wróciłem do zbierania mang to mocno się zdziwiłem że wiele serii które zaczynałem zbierać te około 4-5 lat temu
I co ja mam powiedziec, kiedy dolaczylem 3-4 m-ce temu? :D Ciagle poluje na 3 ostatnie tomy Battle Royale. Moze kiedys dorwe...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » ndz paź 20, 2019 12:17 am

Paradise Kiss i Hiroszima [*] Gdybym zainteresował się mangą z rok wcześniej, to to pierwsze dostałbym od ręki :roll:
Meliona pisze:
sob paź 19, 2019 10:35 pm
ich polityka do dodruków sprawia, że jestem bardziej zmotywowana do kupna serii jak najszybciej
Plus dodam od siebie, że taka "presja" pozwala mi efektywniej odsiewać serie do których nie jestem przekonany. No bo jak wycofują z pięć i wszystkie w sumie miałem w planach, to muszę coś odrzucić. Nie będę przecież wszystkich kupować z samego faktu, że je wycofują :P
Gorzej jak się jednak zdecyduje, a części tomików już nigdzie nie ma.
Już widzę te kosmiczne ceny Naszego Cudu na aukcjach xd
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz paź 20, 2019 12:19 am

Wspomniałam o JPF konkretnie, bo o nim wiem (wciąż można SM albo Slumpa dostać, według ich sklepu). JG wycofało ostatnio Alicję (mówiąc chociaż szczerze że kończyła się licencja) i wcześniej kilka serii. Waneko wycofuje nieustannie.
Meliona pisze:
sob paź 19, 2019 10:35 pm
Ma to swoje plusy -> mangi Waneko są przynajmniej coś warte, a ich polityka do dodruków sprawia, że jestem bardziej zmotywowana do kupna serii jak najszybciej, bez odkładania zakupu na "potem", które może nie nadejść.
Sama nie wiem czy uświadamiać ci, że własnie w taki sposób worek treningowy z logo "Supreme" sprzedaje się w cenie willi. Jak kiedyś Beanie Babies i Amibo.
Czytaj: sztuczne podnoszenie wartości ponad faktyczną by zmusić klienta do kupienia teraz poprzez kłamliwe ograniczenie dostępu.
Czytaj: najpodlejszy zabieg maretingowy jaki znam...
O którego celowość Waneko nie posądzam, żeby było jasne.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz paź 20, 2019 12:28 am

Sebek pisze:
sob paź 19, 2019 11:55 pm
Higurashi" prawdopodobnie mialo tyle szczescia, ze byl jeden, czy dwa sloty wolne i zaowocowalo to pobocznymi historiami z tego uniwersum i tyle.
Nie, jak jakaś seria się kończy, to Waneko zawsze ma jakaś nowość, a jeśli już zdecydują się na jakiś dodatek, to to wchodzi w slot po tej serii. Więc to było już planowane z góry.

Ciekawe w jakim nakładzie musi zejść dana seria, skoro nawet nie chcą wydać ich do najpopularniejszych serii. Tytani się mega (chyba) sprzedają i JPF powiedział, że planuje wydać jakiś spin-off. Waneko sprzedaje się mega TG i nie chcą wydać 1 tomówki do tej serii xD Wiem, że niby są LN-ki i Waneko narzeka na sprzedaż, ale light nowelki ogólnie sprzedają się źle, więc nooo..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości