Dorohedoro

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
106
54%
Nie
61
31%
Być może
30
15%
 
Liczba głosów: 197

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Ame » sob paź 12, 2019 9:37 pm

Mormicc, Sebek, mają opóźnienia także z premierami. 2 lata temu zostały zapowiedziane artbooki z Naruto, OP, Bleach i Dragonballa i żaden jeszcze nie wyszedł. :( Zapowiedzieli także Judge albo był to Secret(któraś seria związana z Doubt) w któreś wakacje i ani słychu po tym. Akurat to mnie nie obchodziło, ale zapamiętałam. :x Zapowiadali także inne novelki z serii Naruto...

Serię kojarzę tylko przez wasze dobre opinie. Czekam na anime. Jestem ciekawa czy przypadnie mi do gustu. Czarny humor to coś co lubię. :P
Mormicc pisze:
sob paź 12, 2019 8:01 pm
I mam tu na myśli tytuły nie będące dodatkiem
Ja tam jestem wdzięczna, że JPF nie olewa fanów jak Waneko.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: zandam » sob paź 12, 2019 10:08 pm

Sebek pisze:
sob paź 12, 2019 8:17 pm
W tym miesiacu wyjdzie 7 mang,
Z czego trzy z nich "przeszły" z poprzedniego miesiąca, a i już coś wspominali, że prawdopodobnie nie wszystkie zostaną wydane w tym miesiącu. >D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Yuriko » sob paź 12, 2019 10:16 pm

zandam pisze:
sob paź 12, 2019 10:08 pm
Sebek pisze:
sob paź 12, 2019 8:17 pm
W tym miesiacu wyjdzie 7 mang,
Z czego trzy z nich "przeszły" z poprzedniego miesiąca, a i już coś wspominali, że prawdopodobnie nie wszystkie zostaną wydane w tym miesiącu. >D
A są to normalne edycje, które powinny wychodzić oc 2-3 miesiące, a mają takie obsuwy. Nie ma co już wspominać o Alicie i Akirze.. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdą na prostą.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: ociesek » ndz paź 13, 2019 8:43 am

Ame pisze:
sob paź 12, 2019 9:37 pm
Zapowiedzieli także Judge albo był to Secret(któraś seria związana z Doubt) w któreś wakacje i ani słychu po tym.
Judge został wydany. Zapowiadali Secret? Jakoś mnie to ominęło.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: ninna » ndz paź 13, 2019 11:05 am

ociesek, oficjalnie nie. Ale pamiętam kilkukrotne zapewnienia, że wydadzą. Nawet jakaś orientacyjna data była (w sensie "po takim-a-takim tytule"). Podobnie było z dodatkami do "Gry w Króla": brak oficjalnej zapowiedzi ale miały być. Pamiętam też, jak daaaawno obiecywali "Heart od Thomas" Hagio Moto. Nawet odpisali mi, żeby "czekać na ich wydanie" gdy zastanawiałam się nad angielskim.

Teraz zarówno "Secret", jak i "Heart od Thomas" mam w schowkach na bookdepository czy eBayu :roll:. Nie są to priorytety ale tak szczerze to już nie liczę na polskie wydania.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Mormicc » ndz paź 13, 2019 11:10 am

Jeszcze dodatki do Tytanów miały być. Mówili o mangowej wersji "Before the Fall". Z dwa lata temu to było, a pamiętam do teraz jak się wtedy ucieszyłem na tą informację :P
Potwierdzam Secreta, też pamiętam jak o nim mówili.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Mr.Chiquita » ndz paź 13, 2019 6:53 pm

Myślę, że nie ma brać na serio planów JPF'u. Bo te często im się zmieniają. Kiedyś też tak było. W planach na stronie mieli choćby "Tokyo Babylon" i "Magic Knight Rayearth" Clampa. A wiadomo, kto ostatecznie wydał ten drugi tytuł. :P Pewność wydania można mieć dopiero, gdy pojawi się oficjalne ogłoszenie. Na FB pisali, że czekają na kilka nowych licencji. Ale biorąc pod uwagę fakt, że moce przerobowe JPF'u trochę zmalały, dlatego raczej nie będą spieszyć się z ogłoszeniami. I tak by się nie wyrobili. Liczę, że coś fajnego ogłoszą po Frankfurckich Targach Książki. "Dorohedoro" ma szansę ze względu na anime. Ale raczej nie w najbliższych zapowiedziach.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Mr.Chiquita » pn gru 09, 2019 9:02 pm

Szanse rosną, bo przecież od stycznia będzie anime. No i to tytuł skończony. Więc wydawnictwa łatwiej mogą oszacować bilans. ;)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Bukafo » sob sty 11, 2020 12:45 pm

Ciekawe ile anime będzie miało sezonów i czy powstało tylko po to, aby zareklamować mangę.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 11, 2020 12:50 pm

Ciekawe bardzie czy rozreklamuje na tyle by wydać w Polsce!

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Luchael » sob sty 11, 2020 1:40 pm

Bukafo, pierwszy sezon będzie miał 12 odcinków, ale na przedpremierowym pokazie pierwszych odcinków w Japonii reżyser powiedział, że chętnie zrobiłby sequel jeśli fani będą wspierać serię.

W zasadzie to się cieszę, bo oznacza to, że nie będą próbowali wepchnąć całej mangi w ten jeden sezon.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Canis » czw lut 06, 2020 8:38 pm

Mam pytanie do tych którzy czytali mangę.

Oglądam anime i bardzo mi się podoba. Zaskoczyły mnie jednak dość niskie oceny i narzekania fanów: że jest zbyt kolorowo, że Nikaido wygląda jak księżniczka Disneya, etc. etc. Animacja przypadła mi do gustu, może to nie jest ósmy cod świata, ale daję mocne 7/10. Anime aż tak bardzo różni się od mangi?

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Mephisto » czw lut 06, 2020 10:07 pm

Choć animacji nie oglądałem, tak patrząc po grafikach i przy porównaniu z mangą, którą z kolei czytałem z wypiekami na sercu, widzę tu ten sam problem co z komiksami Niheia. Zarówno Doro jak i Blame są typem rysunku człowieka, który siadł sobie w klasie pod ścianą, wziął zeszyt i zaczął mazać. To jest rysunek szarpany - a szarpana, brudna, nieczytelna nieraz (jako zabieg celowy) kreska zginie, wraz z całym swoim stylem, pod kolorem. I o ile u Niheia są jeszcze architektura, przestrzenie i masywy (organizmów, plątanin rur czy miejsc), w których kolor zagra, o tyle u Hayashidy kolor - i to w tego rodzaju ekranizacji - obedrze twór z atmosfery i ciężaru, jaki ten rodzaj rysowania nakładał całej historii. Ciężaru brudnej, cudownie estetycznie-nieestetycznej czarnej komedii w konwencji dark fantasy. Gigantyczną częścią oryginalności tego tytułu jest obraz, który powszednieje przy różnych, nieraz zupełnie wygładzających barwieniach. Zabija się niedomówienia a dodaje się nieistniejącego w oryginale tła, dodaje szczegółów do świata który bardzo dokładnie wyliczył gdzie ma być wyraźnie, i który uciekł od jakichkolwiek kanonów piękna idąc w niepopularne kształty i nieatrakcyjność fizyczną, przynajmniej z perspektywy dzisiejszych standardów.
Oceny fanów są więc tak niskie, bo Doro w tym wydaniu staje się zupełnie czym innym niż jest, zwłaszcza przy odbiorze pierwotnej wersji. Skrajny to przypadek, ale tak myślę i tak to widzę.
Ostatnio zmieniony czw lut 06, 2020 10:12 pm przez Mephisto, łącznie zmieniany 1 raz.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Sebek » czw lut 06, 2020 10:10 pm

Canis pisze:
czw lut 06, 2020 8:38 pm
Oglądam anime i bardzo mi się podoba. Zaskoczyły mnie jednak dość niskie oceny i narzekania fanów: że jest zbyt kolorowo, że Nikaido wygląda jak księżniczka Disneya, etc. etc. Animacja przypadła mi do gustu, może to nie jest ósmy cod świata, ale daję mocne 7/10. Anime aż tak bardzo różni się od mangi?
Nie mialem pojecia, ze to juz jest! Bede musial zajrzec na Amazon Prime :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Canis » czw lut 06, 2020 10:33 pm

Mephisto, dzięki. Wygląda na to, że będę musiał zabrać się za mangę.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Bukafo » czw lut 06, 2020 10:40 pm

Ja tam raczej sobie poczekam, aż ogłoszą mangę Dorehodoro i wtedy się zabiorę za nią. Może akurat jutro Kotori zapowie. :P
Ostatnio zmieniony pt lut 07, 2020 5:43 pm przez Bukafo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Kirion » czw lut 06, 2020 10:41 pm

Styl Q Hayashidy ciężko przełożyć na ekran. Przy tłach animatorzy się bardzo postarali - otoczenie jest brudne, mroczne, skażone, natomiast postaci wyglądają jak bardzo czyste, gładziutkie kukiełki, wklejone do tego posępnego świata. Moim zdaniem kolory postaci powinny być nieco bardziej stonowane, jak np. na kolorowych stronach komiksu.
Co do treści - na razie jest anime jest wierne mandze, chyba pominęli jak dotąd jeden wątek (o walkach bokserskich) oraz trochę ocenzurowali krew, flaki i nagość.
Generalnie polecam zabrać się za mangę, a anime potraktować jako dodatek. ;)

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: Ramsey Ka » sob lut 08, 2020 5:01 pm

Dorohedoro sztoss, szkoda by było gdyby nikt tego nie wydał :(
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: MrOrochimaru » ndz lut 09, 2020 1:33 pm

Nie wygląda za ciekawie. Na nie

Awatar użytkownika
carlglue
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 25, 2020 11:35 am
Status: Offline

Dorohedoro

Post autor: carlglue » pn maja 25, 2020 11:47 am

przeczytałem już dawno całą serię po angielsku, ale bardzo miło byłoby skompletować ją po polsku. bardzo przypadł mi do gustu świat, który zbudowała autorka i trochę brakuje mi tego typu mang na polskim rynku ^^

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości