Atelier spiczastych kapeluszy

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Ginny » wt paź 08, 2019 1:17 pm

Chyba się przerzucę na wydanie angielskie, choć dość drogo, więc póki co czekam. Ale ponad 4 miesiące albo więcej? Oby to była tylko pomyłka.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: maczek » wt paź 08, 2019 7:58 pm

Nie jest to błąd. Nie mamy jeszcze umowy na kolejne tomy, a rozmowy z Japonią nie są łatwe. Myśleli, że ten tytuł to będzie niesamowity hit (dobrze się sprzedał zarówno w Japonii jak i np. we Francji) i teraz trochę kombinują. Jak będziemy mieli licencję i materiały, to możemy wówczas precyzyjniej planować datę wydania, a póki co obsuwa się to na styczeń/luty.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Alexandrus888 » wt paź 08, 2019 8:06 pm

Czyli kłopoty licencyjne :? Ech, te kochane japońce. Żyć bez nich nie da rady, ale i życie z nimi też niełatwe :roll:

Życzę, by udało się dopiąć wszystko jak najszybciej. I byście dostali akcept na fajny dodatek :3

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Hellslinger69 » wt paź 08, 2019 8:07 pm

maczek pisze:
wt paź 08, 2019 7:58 pm
Nie jest to błąd. Nie mamy jeszcze umowy na kolejne tomy, a rozmowy z Japonią nie są łatwe. Myśleli, że ten tytuł to będzie niesamowity hit (dobrze się sprzedał zarówno w Japonii jak i np. we Francji) i teraz trochę kombinują. Jak będziemy mieli licencję i materiały, to możemy wówczas precyzyjniej planować datę wydania, a póki co obsuwa się to na styczeń/luty.
W takim razie powodzenia w negocjacjach :D A tym czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość najwyraźniej.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Ginny » wt paź 08, 2019 8:17 pm

Czy jak licencja pojawi się jakimś cudem wcześniej, to jest szansa na wcześniejsze wydanie niż styczeń czy luty?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: zandam » wt paź 08, 2019 8:32 pm

maczek pisze:
wt paź 08, 2019 7:58 pm
Nie jest to błąd. Nie mamy jeszcze umowy na kolejne tomy, a rozmowy z Japonią nie są łatwe. Myśleli, że ten tytuł to będzie niesamowity hit (dobrze się sprzedał zarówno w Japonii jak i np. we Francji) i teraz trochę kombinują. Jak będziemy mieli licencję i materiały, to możemy wówczas precyzyjniej planować datę wydania, a póki co obsuwa się to na styczeń/luty.
O, nie. :( Nie powiem, nawet nie pomyślałam, że to mogą być problemy licencyjne, bo prenumerata była na 4 tomy, więc byłam pewna, że macie na nie licencje.

Hmm, Japończycy są niezadowoleni, tzn. że tytuł sprzedaje się poniżej Waszych oczekiwań?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: ociesek » wt paź 08, 2019 8:49 pm

maczek pisze:
wt paź 08, 2019 7:58 pm
Myśleli, że ten tytuł to będzie niesamowity hit (dobrze się sprzedał zarówno w Japonii jak i np. we Francji) i teraz trochę kombinują.
Przybliżysz? Nie są zadowoleni z wyników sprzedaży u nas?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: miaka88 » wt paź 08, 2019 9:14 pm

No właśnie przy ogłaszaniu były 4 tomy, że wyszły i była na 4 prenumerata. Też myślałam, że mają na nie licencje i materiały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Yuriko » wt paź 08, 2019 10:27 pm

Tak samo, tak samo. Myślałam, że wydawnictwa nie dodają do sklepików prenumerat jeśli nie mają licencji. Ale teraz przynajmniej mamy jakieś info dlaczego tak jest. Ciekawi mnie tylko ta sprzedaż. W Polsce naprawdę Atelier nie sprzedał się tak dobrze? Przecież ja cały czas na yt, czy innych mediach społecznościowych widzę, jak ktoś kupił i zachwalał ten tytuł :mysli:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Mr.Chiquita » śr paź 09, 2019 4:03 pm

Widać Kotori wiernie podąża śladem JPF'u. :lol: Ale lepsze to, niż nic.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: pittegawll » pt paź 11, 2019 11:11 am

Jak ogłosili Yotsubę to też ludzie oszaleli, a teraz sprzedaż bardzo dołuje. Atelier jest co prawda bardzo młody tytułem, ale z racji przepięknej kreski i klimatem z Harrego Pottera szybko popularyzuje się na świecie. Licencja poszła na wiele rynków w Europie i USA oczywiście. U nas przecież też ludzie się zachwycali i prosili o powiększony format. Teraz słyszymy, że tytuł się nie sprzedał. Ja już nie wiem o co chodzi. Jak Punpun nie wypali, to współczuję Kotori. Nie chcę żeby zaczęli sięgać po krótkie głupawe historie na jeden sezon, albo przedawkowali yaoi. To tylko pokazuje jaki ten rynek jest ciężki. Dodatkowo teraz, kiedy mamy naprawdę spory wybór tytułów i dużo popularnych rzeczy została już wydana. Mam nadzieję, że jednak nie dojdzie do większych komplikacji z Japonią i przynajmniej te 1-2 tomy rocznie dostaniemy. Ja ten tytuł polecałem tutaj na forum więc jest mi smutno trochę. Oczywiście mam przedpłatę na twardą oprawę i jestem bardzo zadowolony, bo to perełka na regale. Polecam każdemu kto lubi taki magiczny vibe. Musimy zrobić chyba jakąś kampanię popularyzującą Atelier ;)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Yuriko » pt paź 11, 2019 11:33 am

pittegawll pisze:
pt paź 11, 2019 11:11 am
Teraz słyszymy, że tytuł się nie sprzedał.
Kotori nie napisało wprost, że Atelier się nie sprzedaje, tylko że Japonia myślała: "będzie to niesamowity hit", co również może oznaczać dobrą sprzedaż dla Kotori, ale słabą dla Japonii.
Co do Punpun'a, to na fb wydawnictwa napisali, że zainteresowanie jest bardzo duże od samego początku premiery.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: pittegawll » pt paź 11, 2019 12:39 pm

Oby tak było faktycznie, bo życzę Kotori jak najlepiej. Trafiają do mnie z tytułami. Pozostaje czekać.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Ame » pt paź 11, 2019 12:41 pm

pittegawll pisze:
pt paź 11, 2019 11:11 am
Jak ogłosili Yotsubę to też ludzie oszaleli, a teraz sprzedaż bardzo dołuje.
Oszaleli!? Niby gdzie? :lol: Ja się cieszyłam i może kilku forumowiczów jak głosili Yotsubę, a reszta nie znała serii. Po za tym Kotori było przygotowane na słabą sprzedaż, ponieważ u nas komedia słabo się sprzedaje.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: pittegawll » pt paź 11, 2019 1:08 pm

Ame, oszaleć to może za mocne słowo, ale pamiętam że było spore zainteresowanie przy ogłoszeniu. Nie odnoszę się tu do forum bo to w żaden sposób adekwatne, gdy 15 osób napisze że coś kupi lub nie. Mówię o mojej księgarni, sklepie z mangami, fb i znajomych. No ale jak wiadomo przychodzi moment kiedy seria zaczyna wychodzić i wtedy trzeba jednak pieniądze realnie wyłożyć na ladę :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Ame » pt paź 11, 2019 1:24 pm

pittegawll, na fejsie z tego co pamiętam było tak samo jak na forum. Większość nie znała. A mniejsze grono się cieszyło.
pittegawll pisze:
pt paź 11, 2019 1:08 pm
No ale jak wiadomo przychodzi moment kiedy seria zaczyna wychodzić i wtedy trzeba jednak pieniądze realnie wyłożyć na ladę
Tak zawsze jest z wszystkimi seriami. Z tym, że komedia ma ciężej...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Ame » pt paź 11, 2019 1:31 pm

Dawno już przeczytałam 3 tom. O ile 2 pierwsze tomy są słabe to 3 był nawet dobry. :) Polubiłam Qifrey i jedynie on mnie na tyle zainteresował, że jestem ciekawa jego dalszej perypetii. Oby 4 był dobry, bo przez ten 3 tom to sama nie wiem co robić z tą serią. :x

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Fani » pt paź 11, 2019 1:37 pm

Ja z racji braku czasu i innych zaległości jeszcze nie ruszyłem Kapeluszy. W obecnej sytuacji czuję się trochę jak wygryw.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Meliona » czw paź 24, 2019 1:36 pm

Okładka 6 tomu:
► Pokaż Spoiler
Uwielbiam tego bohatera, jego charakter jest najlepszy :lol: Na początku myślałam, że ma on romans z Quifreyem.

Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejne tomy w Polsce :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Atelier spiczastych kapeluszy

Post autor: Yuriko » czw paź 24, 2019 2:48 pm

Bardzo ładna okładka. Ten kolor jest fajny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości