Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
14
61%
Może
1
4%
Nie
8
35%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Post autor: Kuroneko » sob paź 05, 2019 12:36 pm

Obrazek

Tytuł: Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.
Alternatywne tytuły: My Roommate is a Cat
Gatunek: komedia, dramat, okruchy życia
Ilość tomów: 5 (kontynuowana)
Autor: Tsunami Minatsuki, Asu Futatsuya (rysunki)
Wydawca: Flex Comics

Opis: Subaru Mikazuki jest pisarzem. Nie lubi przebywać wśród ludzi, więc większość czasu spędza samotnie. Już jako dziecko wolał przebywać w świecie jego ulubionych książek niż bawić się z innymi dziećmi. Po wypadku rodziców, kompletnie wycofuje się z życia społecznego. Gdy odwiedza ich grób, zauważa małego kota, który zjada jedzenie przyniesione dla rodziców. W momencie, gdy Subaru przygląda się kotowi, przychodzi mu pomysł na nową powieść. Subaru bierze kota ze sobą i od tej pory jego życie się odmienia.

Moje zdanie: Kot prowadzi do mnóstwa komicznych sytuacji, począwszy od sprawy z kocią karmą. Są też w tej mandze liczne urocze sceny, np. przy wyborze imienia dla kota. Niektóre sceny są przedstawione z punktu widzenia kota, co urozmaica akcję. Manga nie jest też wyłącznie komedią, ponieważ kontakt z kotem powoli Subaru otworzyć się na relacje z innymi ludźmi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Post autor: Angu » sob paź 05, 2019 12:47 pm

Anime było urocze. Bardzo fajny był zabieg przedstawienia sytuacji z perspektywy kota. Autorzy znają kocie zachowania i świetnie je przedstawiają :D
Mimo to seria była dla mnie po prostu "ok" i prawdopodobnie nie skusiłabym się na mangę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Post autor: Alexandrus888 » sob paź 05, 2019 2:35 pm

Lubię mangi z kotami, motyw wycofania społecznego również jest mi bliski, ale nie chcę ładować się w kolejnego on-goinga :x Może bym kupił gdyby zapowiedziano i tytuł w miarę szybko by się skończył.

Śliczna okładka!

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Post autor: Koichi » sob paź 05, 2019 4:27 pm

Anime jest świetne, a jeśli manga jeszcze lepsza to brałbym w ciemno :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości