Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » czw wrz 12, 2019 9:14 pm

Ginny pisze:
czw wrz 12, 2019 8:54 pm
Coraz trudniej coś wybrać. Mam jeszcze jakieś tytuły na jakie czytam, ale pewnie są tytuły jakich nie znam, ale które przypadną mi do gustu. Najbardziej czekam na mangi o tematyce górskiej i o zwierzakach.
Polecam zapoznac sie z typami innych. Na bank cos wpadnie Ci w oko ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: KubciO » pt wrz 13, 2019 1:36 pm

A mnie się wydawało, że kolejny ranking, o ile wystartuje, będzie w nieco zmienionej formie. A mianowicie, każdy tytuł, na który głosujemy, otrzymuje 1 (słownie "jeden") punkt. Pozwoliłoby to wyeliminować sytuację, w której
DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 1:38 pm
kilka razy zdarzyło, że gdzieś na górze był tytuł, na który zagłosowały dwie osoby (20 punktów), a na dole jakiś tytuł z głosami od powiedzmy ośmiu osób (ale za mniejszą wartość).
Bo wtedy faktycznie te wyniki są nieco niemiarodajne.
Albo ankieta, w której zostaną zebrane wszystkie tytuły przez nas zaproponowane, a potem oddanie po np. 5 głosów. Osobne ankiety dla krótkich i długich mang oraz LN.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » pt wrz 13, 2019 1:51 pm

Faktycznie, moze nieco zmienic zasady w tym roku? Mozna by zrobic glosowanie na dwa etapy. Pierwszy etap pozostaje bez zmian, ale do drugiego przechodzi powiedzmy 100 tytulow z kazdej klasyfikacji tj, "LN", "krøtkie mangi", "dlugie mangi" i w drugim etapie kazdy z nas (mozna przystapic do glosowania, bez wzgledu na to, czy glosowalo sie w pierwszym etapie, czy tez nie), ma po 10 glosow, i kazdy z tych glosow jest warty jeden punkt. Co Wy na to? Glosowanie na pierwszy etap konczylo by sie 31 stycznia, i rozpoczecie drugiego etapu zaczelo by sie 1 lutego i trwalo do 31 kwietnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Fani » pt wrz 13, 2019 2:52 pm

Imo, ja bym nic nie zmieniał, a na pewno nie w taki sposób. Osobiście jeśli mangi z mojej listy by nie przeszły to nie głosowałbym na inne. Kolejny etap zabawy przypominałby ranking popularności na malu. Jednym z uroków tego rankingu jest wynajdywanie nieznanych perełek wśród głosów innych uczestników, po zmianie zasad wymienianie ich straciło by sens.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » pt wrz 13, 2019 2:58 pm

Fani pisze:
pt wrz 13, 2019 2:52 pm
Imo, ja bym nic nie zmieniał, a na pewno nie w taki sposób. Osobiście jeśli mangi z mojej listy by nie przeszły to nie głosowałbym na inne. Kolejny etap zabawy przypominałby ranking popularności na malu. Jednym z uroków tego rankingu jest wynajdywanie nieznanych perełek wśród głosów innych uczestników, po zmianie zasad wymienianie ich straciło by sens.
Zobaczymy, co na ten temat bedzie sadzila reszta, ale nie wydaje mi sie, zeby glosowanie stracilo urok, gdyz w pierwszym etapie mozna te perelki wylowic. Do ewentualnego drugiego etapu przeszly by te najpopularniejsze. Setka, to jednak spora ilosc, wiec i Twoje typy mialy by szanse sie tam znalezc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 13, 2019 5:49 pm

Sebek pisze:
pt wrz 13, 2019 1:51 pm
Mozna by zrobic glosowanie na dwa etapy.
Ale wtedy nie da się głosować przez cały rok. Bardziej mnie przekonuje pomysł z przyznawaniem każdemu tytułowi 1 punktu. Nie eliminuje to tytułów mniej popularnych, a dalej pokazuje które są najbardziej na topie. Kolejność wypisania tylko by mówiła o osobistych przekonaniach głosującego, ale nie miałaby przełożenia na wyniki. Ewentualnie pierwsze powiedzmy 3 miejsca (w LN 1 miejsce) po 2 punkty reszta po 1. Bo jednak z niektórych serii ucieszymy się bardziej niż z innych, a rozrzut tego 1 punktu w tę, czy we w tę nie wpłynie tak drastycznie na końcowe wyniki.
Fani pisze:
pt wrz 13, 2019 2:52 pm
Jednym z uroków tego rankingu jest wynajdywanie nieznanych perełek wśród głosów innych uczestników, po zmianie zasad wymienianie ich straciło by sens.
O to, to.
Sebek pisze:
pt wrz 13, 2019 2:58 pm
Setka, to jednak spora ilosc
Biorąc pod uwagę, że w 5 wersji rankingu było 130 długich mang, 180 krótkich i niecałe 50 ln... Przy takich ilościach jak weźmiesz z każdej puli pierwszą setkę i dasz po 10 głosów, to nie będzie się dużo różnić od alternatywnego pomysłu, czyli przyznawania po 1 punkcie wszystkim.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » pt wrz 13, 2019 7:00 pm

Alexandrus888 pisze:
pt wrz 13, 2019 5:49 pm
Ale wtedy nie da się głosować przez cały rok
5 miesiecy na pierwszy etap i 4 miesiace na drugi to tak malo czasu? Piec miesiecy dla uzytkownikow to dosc spora ilosc czasu, zeby sie ogarnac ze swoimi glosami. Poza tym w tej 10 stopniowej skali pokazujemy tytul ktory najbardziej chcemy miec po polsku, do tej najmniej, ale jednak pozadanego przez nas tytulu.
Alexandrus888 pisze:
pt wrz 13, 2019 5:49 pm
Fani pisze: ↑
pt wrz 13, 2019 2:52 pm
Jednym z uroków tego rankingu jest wynajdywanie nieznanych perełek wśród głosów innych uczestników, po zmianie zasad wymienianie ich straciło by sens.

O to, to.
Wyniki z pierwszego glosowania beda ciagle dostepne dla wszystkich na forum, wiec one nie przepadna :)
Alexandrus888 pisze:
pt wrz 13, 2019 5:49 pm
Biorąc pod uwagę, że w 5 wersji rankingu było 130 długich mang, 180 krótkich i niecałe 50 ln... Przy takich ilościach jak weźmiesz z każdej puli pierwszą setkę i dasz po 10 głosów, to nie będzie się dużo różnić od alternatywnego pomysłu, czyli przyznawania po 1 punkcie wszystkim.
Dlatego LN bysmy okroili, czy tez zostawili tak, jak sa. Najwazniejsze sa te krotkie i dlugie mangi. Te odrzucenie koncowki pozwoliloby nam wylonic te najpopularniejsze. Kiedy bysmy juz to zrobili, kazdy uzytkownik mialby do dyspozycji dziesiec 1 puntkowych glosow i moglby je rozporzadzic w drugiej turze na setke najpopularniejszych tytulow z dwoch kategorii: krotka manga i dluga manga. No ale zobaczmy, co sadzi o tym reszta. Jesli wiekszosc bedzie przeciwna, zostawimy tak jak jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 13, 2019 8:00 pm

Dać w drugiej turze tylko 10 punktów w ogóle? Nie rozdzielać, że 10 na krótkie, 10 na długie i powiedzmy 5 na ln...? To wybieram w pierwszej turze tytuły na które i tak nie będę mógł zagłosować nawet jak przejdą? Bez sensu. I dużo zabawy. Im prostszy system tym lepiej. 10 głosów jednopunktowych na każdą kategorię i nawet nie trzeba zmieniać oddanych już głosów. Ewentualne dopromowanie 3 pierwszych miejsc dodatkowym punktem, by jednak zaznaczyć na co czekamy i nie ma żadnego kombinowania, podwójnego głosowania, terminów do pilnowania etc.
Takie jest przynajmniej moje zdanie. Ale racja, że musi się wypowiedzieć więcej osób.

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: majo » pt wrz 13, 2019 8:44 pm

Alexandrus888 pisze:
pt wrz 13, 2019 5:49 pm
Bardziej mnie przekonuje pomysł z przyznawaniem każdemu tytułowi 1 punktu.
Ale czy w rankingu nie ma pozycji z liczbą osób oddających głos? W ten sposób ranking - każdy tytuł 1 głos i tak występuje równocześnie.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 13, 2019 9:10 pm

majo, niby tak, ale posortowane jest po punktacji, a nie liczbie głosów. Stąd cała dyskusja.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pt wrz 13, 2019 10:04 pm

Ja nie jestem zwolenniczką pomysłu z dwoma etapami.
Za to jak najbardziej uważam, że byłoby lepiej, gdyby każdy tytuł dostawał 1 lub 2 punkty. Kiedyś to proponowałam. Teraz może się okazać, że wyżej jest manga, na którą zagłosowała 1 osoba za 10 punktów, a niżej manga na którą zagłosowało 9 osób, ale po 1 punkcie.

Ja bym proponowała albo pierwsze 5 miejsc 2 punkty, pozostałe 5 miejsc - 1 punkt. Albo top 3 za 2 punkty, pozostałe za 1.

Niby w rankingu jest kolumna z ilością osób, które głosowały na dany tytuł, ale jednak kolejność jest punktami.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: KubciO » pt wrz 13, 2019 10:06 pm

Alexandrus888 pisze:
pt wrz 13, 2019 9:10 pm
ale posortowane jest po punktacji, a nie liczbie głosów. Stąd cała dyskusja.
Ewentualnie zrobić drugie zestawienie. Według liczby oddanych głosów. I wtedy będziemy mieć dwie listy. Wilk syty i owca cała. :angel:
DarkNighty pisze:
pt wrz 13, 2019 10:04 pm
Niby w rankingu jest kolumna z ilością osób, które głosowały na dany tytuł, ale jednak kolejność jest punktami.
Teraz zauważyłem, że DarkNighty mnie uprzedziła z komentarzem. Ale za to wiemy, że nie wiele więcej byłoby pracy, bo liczba głosów i tak jest zliczana.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Luchael » sob wrz 14, 2019 11:18 am

Myślę, że nie sensu na tym etapie zmieniać sposobu punktowania. Lepszy jest pomysł z dwoma wersjami rankingu, jeden według punktów, a drugi według ilości osób. Osobiście nie przeszkadza mi obecny stan rzeczy, ale skoro innym nie pasuje, to taka alternatywna kolejność wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz wrz 15, 2019 11:02 pm

nikotynaimalina pisze:
czw wrz 12, 2019 6:06 pm
LIGHT NOVEL:
5 pkt - Monogatari series (25+ [chyba będzie 28 tomów]| komedia, tajemnica, nadprzyrodzone, romans)
4 pkt - Rokka no Yuusha (6+ | dramat, akcja, fantasy, przygodowy)
3 pkt - Youjo Senki (11+ | sci-fi, seinen, akcja, nadprzyrodzone)
2 pkt - DanMachi (15+ | akcja, fantasy, komedia)
1 pkt - Violet Evergarden
1 pkt - Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
Violet Evergarden --> Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
Coś mnie ominęło? :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Bukafo » pn wrz 16, 2019 11:16 am

Też się miałem o to zapytać. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: nikotynaimalina » pn wrz 16, 2019 11:19 am

Coś źle zrobiłam? ;v; Sorry, nie do końca to ogarniam. :lol:

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Luchael » pn wrz 16, 2019 11:33 am

nikotynaimalina, chodzi o to, że Violetki jeszcze nikt nie zapowiedział, tylko Kotori pisało że czekają na papiery do
krótkiej LN i niektórzy zaczęli spekulować, że to może być właśnie ta seria. Pośpieszyłaś się z oznaczeniem :P

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: nikotynaimalina » pn wrz 16, 2019 11:40 am

Aaa... Tyle, że ja po prostu zmieniłam zdanie, chciałam wstawić tam coś innego. :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pn wrz 16, 2019 12:08 pm

nikotynaimalina pisze:
pn wrz 16, 2019 11:40 am
Aaa... Tyle, że ja po prostu zmieniłam zdanie, chciałam wstawić tam coś innego. :D
Tylko że to tak nie działa. Ani ja wcześniej, ani Sebek teraz przecież nie przeglądamy poprzednich głosów - trudno żebyśmy kontrolowali, czy ktoś zmienił zdanie i wstawił inny tytuł. Już nie wspominając, że to też dużo poprawek w samym rankingu.
W ten sposób oznaczamy tylko tytuły, które zostały wydane w Polsce i na ich miejsce można dać nowe. Pisząc o tym w tym temacie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: nikotynaimalina » pn wrz 16, 2019 12:10 pm

DarkNighty pisze:
pn wrz 16, 2019 12:08 pm
nikotynaimalina pisze:
pn wrz 16, 2019 11:40 am
Aaa... Tyle, że ja po prostu zmieniłam zdanie, chciałam wstawić tam coś innego. :D
Tylko że to tak nie działa. Ani ja wcześniej, ani Sebek teraz przecież nie przeglądamy poprzednich głosów - trudno żebyśmy kontrolowali, czy ktoś zmienił zdanie i wstawił inny tytuł. Już nie wspominając, że to też dużo poprawek w samym rankingu.
W ten sposób oznaczamy tylko tytuły, które zostały wydane w Polsce i na ich miejsce można dać nowe. Pisząc o tym w tym temacie.
Okej, już zmieniam. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości