Dobranoc, Punpunie

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Narii » wt wrz 10, 2019 12:45 pm

To faktycznie był błąd, do każdej wersji dostajeniemy zakładkę :angel:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 10, 2019 12:55 pm

Trochę szkoda, bo booklet byłby genialnym dodatkiem, ale zakładka też daje radę. Jest prześliczna *v*

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Archerito » wt wrz 10, 2019 1:05 pm

Narii pisze:
wt wrz 10, 2019 12:45 pm
To faktycznie był błąd, do każdej wersji dostajeniemy zakładkę :angel:
Czyli po raz kolejny kupię jak mnie najdzie ochota. Dla zakładki nie warto. A sam projekt? Hmm...ni mnie ziębi, ni grzeje. Ot takie ujdzie w tłoku :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Yuriko » wt wrz 10, 2019 1:30 pm

Zakładka nie jest jakaś wspaniała i obstawiam, że również mogą ją dostać osoby, które nie kupią tej serii. Do twardej okładki mogłoby być coś lepszego.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: neiki » wt wrz 10, 2019 1:34 pm

Urocza ta zakładka :) Przedpłatę i tak biorę, bo zależy mi przede wszystkim na twardej oprawie. Sama zakładka by mnie nie przekonała, ale to miły dodatek.

Karlan
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Karlan » wt wrz 10, 2019 1:36 pm

Nie lubię zakładek od Kotori, są jakieś takie za szerokie, prawie jak pocztówki :( Ale wzór spoko. Gdybym tylko była zainteresowana mangą... :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Ame » wt wrz 10, 2019 1:45 pm

Karlan, ja też nie. I chyba są za krótkie.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Archerito » wt wrz 10, 2019 2:44 pm

neiki pisze:
wt wrz 10, 2019 1:34 pm
Przedpłatę i tak biorę, bo zależy mi przede wszystkim na twardej oprawie. Sama zakładka by mnie nie przekonała, ale to miły dodatek.
Nie potrzebujesz przedpłaty, żeby mieć twardą okładkę. Ja pewnie dopiero w październiku wezmę dotychczasowe 3 tomiki Atelier plus Punpuna w twardej :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: ociesek » wt wrz 10, 2019 8:07 pm

Jak zakładka może być za krótka? :D Za długa, bo wystaje i manga nie mieści się na półce, to rozumiem, ale za krótka? :D

Strasznie mi się podoba wzór zakładki i chociaż mangi nie kupię, bo od dawna mam angielskie wydanie, które mi wystarczy, to jednak chciałbym tą zakładkę :<

Karlan
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Karlan » wt wrz 10, 2019 9:01 pm

Może być "za krótka". Zakładka powinna być takiej długości, żeby nieco wystawać ponad książkę, albo się z nią pokrywać, co ułatwia jej otworzenie od razu na właściwej stronie. Jeśli jest za krótka, wpada do środka - niby nadal możesz otworzyć książkę na właściwej stronie, ale już nie tak... płynnie i elegancko. :angel: :P Zbieram zakładki od dobrych 20 lat, mam całe pudło zakładek z kilkunastu krajów na świecie, to się znam. :P
Generalnie zakładki Kotori są be, bo nie dość że za krótkie, to jeszcze przede wszystkim za szerokie - mam wrażenie, jakbym w tej książce miała pocztówkę, a nie zakładkę. :wink: Szkoda, bo zgadzam się ze wszystkimi, że wzór jest fajny.
Może będziecie mogli go dostać u nich w sklepiku normalnie przy zakupach, nie tylko do preorderu? :mysli:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Archerito » wt wrz 10, 2019 9:20 pm

Karlan pisze:
wt wrz 10, 2019 9:01 pm
Może być "za krótka".
ocieskowi chodziło chyba o to, że jeżeli zakładka jest krótsza niż komiks wystarczy ją...wysunąć do góry i po problemie.

Karlan
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Karlan » wt wrz 10, 2019 9:32 pm

Dobra, bo zaraz nam się zrobi offtop "znafcuf" od zakładek :P Jak jest za krótka, to wpada do książki, kiedy ta jest np. w torbie. To samo jak ją wysuniesz, ale potem np. przewrócisz książkę. Generalnie, za długa, za krótka, za gruba, za cienka, za szeroka - wszystko ma znaczenie :wink: :lol: Zakładki od Kotori akurat nie mają dobrych wymiarów i tyle na ten temat. To nie jest jakieś koszmarne narzekanie, ani wydumane problemy po prostu luźne uwagi na luźny acz nieco abstrakcyjny temat. :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: ociesek » wt wrz 10, 2019 10:03 pm

Zapytałem z ciekawości, bo nigdy nie przywiązywałem do tego wagi :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: KubciO » śr wrz 11, 2019 12:55 am

Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, by zakładka (albo cokolwiek, co może ją zastąpić - np. karta do gry), której używam, była za krótka. Bo nie może być.
Karlan pisze:
wt wrz 10, 2019 9:32 pm
Jak jest za krótka, to wpada do książki, kiedy ta jest np. w torbie. To samo jak ją wysuniesz, ale potem np. przewrócisz książkę. Generalnie, za długa, za krótka, za gruba, za cienka, za szeroka - wszystko ma znaczenie Zakładki od Kotori akurat nie mają dobrych wymiarów i tyle na ten temat.
Idąc tym tokiem rozumowania, to zakładka powinna mieć x + 5 mm wysokości (gdzie "x" to wysokość książki). Wtedy mamy pewność, że nie wpadnie do środka książki i pozwoli z klasą ją otworzyć.

Nie zgodzę się więc ze stwierdzeniem, że zakładki Kotori nie mają dobrych wymiarów. Są tak samo dobre, jak każdej dowolnej zakładki. Chyba że ktoś chciałby użyć zakładki od Scream Comics do shounena JPFu. :D

PS A co do samej zakładki. Mnie też podoba się jej wzór. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Yuriko » śr wrz 11, 2019 1:28 am

Karlan pisze:
wt wrz 10, 2019 9:01 pm
Może być "za krótka". Zakładka powinna być takiej długości, żeby nieco wystawać ponad książkę, albo się z nią pokrywać, co ułatwia jej otworzenie od razu na właściwej stronie. Jeśli jest za krótka, wpada do środka - niby nadal możesz otworzyć książkę na właściwej stronie, ale już nie tak... płynnie i elegancko. :angel: :P
Nigdy nie myślałam, że zakładka może być za krótka :D Używałam kilka razy zakładek od Kotori i nigdy mi nie robiły problemu. Nawet mam trochę odwrotnie, bo przez to że są minimalnie grubsze od normalnych, to łatwiej mi otworzyć na właściwiej stronie. Chociaż i tak na to nie zwracałam jakoś większej uwagi.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: ninna » śr wrz 11, 2019 9:56 am

Karlan pisze:
wt wrz 10, 2019 9:01 pm
Może być "za krótka". Zakładka powinna być takiej długości, żeby nieco wystawać ponad książkę
Jak ja nie cierpię takich zakładek! Ja akurat zostawiam zakładki w mangach/książkach i potem na półce brzydko wyglądają jakie wystające "badyle". A zakładki Waneko mają taką długość, że wystają z tego małego formatu (np. "Shiki").

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Sebek » śr wrz 11, 2019 6:54 pm

Yuriko pisze:
wt wrz 10, 2019 1:30 pm
Zakładka nie jest jakaś wspaniała i obstawiam, że również mogą ją dostać osoby, które nie kupią tej serii. Do twardej okładki mogłoby być coś lepszego.
Ja tam nie marudze. Zamowilem sobie w twardej oprawie, bo wiele dobrego sie naslyszalem o tej pozycji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Ajsza » śr wrz 11, 2019 9:50 pm

Zgadzam się z przedmówcami, którzy nie są fanami zakładek Kotori - mają one niewygodne wymiary. Tak samo jest z JPF-owskimi i od SJG.

Używam zakładek non-stop i najbardziej lubię Wanekowe i od bookdepository.

A zakładka Punpunowa mi się osobiście nie podoba.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Madoka » śr wrz 11, 2019 11:37 pm

Zanim się dalej rozpędzicie o zakładkach, przypominam że to temat o Punpunie ;)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dobranoc, Punpunie

Post autor: Angu » wt wrz 24, 2019 1:17 pm

Kotori zaczęło już rozsyłać prenumeraty, dostałam info, że pierwszy tom już do mnie idzie.

A zakładka bardzo mi się podoba :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości