nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » ndz sie 25, 2019 3:25 pm

Na jednym z paneli JPF na pytanie o D.Gray-mana odpowiedział, że era staroszkolnych shounenów w Polsce się skończyła i nie planują ich więcej wydawać.
Ja mam to szczęście, że na żaden tytuł z pierwszej 50 nie czekam :P dopiero Aku no Haną z 69 pozycji bym się zainteresował gdyby ją ogłoszono.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » ndz sie 25, 2019 4:29 pm

nikotynaimalina pisze:
ndz sie 25, 2019 2:28 pm
zarezerwować pięć stron na przypisy. ;D
Bez sensu tłumaczyć dowcip. :roll:

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » ndz sie 25, 2019 4:31 pm

Ame pisze:
ndz sie 25, 2019 4:29 pm
nikotynaimalina pisze:
ndz sie 25, 2019 2:28 pm
zarezerwować pięć stron na przypisy. ;D
Bez sensu tłumaczyć dowcip. :roll:
Tylko żartowałam. ;v;

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz sie 25, 2019 4:53 pm

Canis pisze:
ndz sie 25, 2019 12:32 pm
Z tych wszystkich tytułów najbardziej prawdopodobne jest, że polskiego wydania doczeka się... Claymore?
Oby to się okazały prorocze słowa. Nie udało mi się kupić importu, to może doczekam się polskiej wersji! Tak samo cieszyłbym się z Gantza. Trochę brakuje mi cięższych, kraawych tytułów.

Nisekoi jeszcze wydawał mi się popularny. Przynajmniej słyszałem trochę o anime i w różnych miejscach na nie się natykałem, coć nie byłem nim zainteresowany.

Bardzo mnie dziwi Onanie Master Kurosawa na 53 miejscu. Czytałem tą mangę dawno temu i zrobiła na mnie ogromne, pozytywne wrażenie, mimo swej posępności (może gdybym przeczytał to teraz jeszcze raz diametralnie zmieniłbym opinie). Ale w topce jest dla mnie zaskoczeniem. Krótkie to było nie miało szczególnie ładnej kreski i wydawało się raczej niszowe.

Tak jeszcze patrze, a tu na 62 Elfen lied. Chętnie bym przygarną na tej samej zasadzie co Claymore i Gantza - czyli krwawego tytułu w stylu rence głowa mózg na ścianie. Jednak raczej szanse są marne. Anime powstało lata temu i chyba ta seria jest już w fandomie zapomniana. No chyba, że eksperyment Studia z Trigunem wypali i dostaniemy trochę więcej klasycznych staroci. Liczę na to.

Smuci trochę Tsubasa dopiero na 84. Liczyłem, że CLAMP jest bardziej w cenie. Widać czasy ich świetności przeminęły. Sakura i MKR chyba też sprzedażą nie powalają, pora więc przestać się łudzić.

Na koniec jeszcze zauważę Kiseijuu... Ale tu jak z EL - jak wypali Trugun (trzymam kciuki).

Także trochę tych popularnych tytułów jest jeszcze do zagospodarowania. Są to wybory może mniej oczywiste, może czasem trącące nieco myszką, ale wciąż są. Oczywiście MAL to raczej odzwierciedlenie popularności na zachodzie, u nas może być z tym inaczej, choć chyba aż tak daleko byśmy się nie różnili. Ale to tylko moje (i nasze) gdybanie. Wydawnictwa mają szerszą perspektywę, bo wiedzą co i w jakim nakładzie schodzi. Mogą więc lepiej ocenić ryzyko niż my, bazujący tylko na przesłankach.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » ndz sie 25, 2019 4:59 pm

A z Gantzem nie było tak, że JPF chciał kiedyś to wydać, ale ludzie zhejtowali ten pomysł? Potem była jakaś ankieta "co ludzie by chcieli zamiast Gantza"
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » ndz sie 25, 2019 6:17 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz sie 25, 2019 4:53 pm
Tak samo cieszyłbym się z Gantza. Trochę brakuje mi cięższych, kraawych tytułów.
Jeśli nie chciałoby Ci się czekać, to amerykanie wydają teraz Gantza w omnibusach. Mam, zbieram, jakość jest dość zacna, polecam.
Alexandrus888 pisze:
ndz sie 25, 2019 4:53 pm
Smuci trochę Tsubasa dopiero na 84. Liczyłem, że CLAMP jest bardziej w cenie.
Panie są same sobie winne - gdyby podokańczały parę tytułów, miałyby mniejszy problem. Plus dawno, poza Sakurą, nie zrobiły nc nowego.

Niestety, polski rynek stoi tym, co się sprzeda. Owszem, każdy by chciał Kiseijuu, ale co z tego, skoro kupi to garstka ludzi, bo młodzież odepchnie kreska?

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: dehirak » ndz sie 25, 2019 6:43 pm

Mormicc pisze:
ndz sie 25, 2019 4:59 pm
Potem była jakaś ankieta "co ludzie by chcieli zamiast Gantza"
A wspomnieli później coś o wynikach ankiety? :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz sie 25, 2019 7:03 pm

ociesek pisze:
ndz sie 25, 2019 6:17 pm
każdy by chciał Kiseijuu, (...) kupi to garstka ludzi
Śmiesznie to brzmi, ale to jest śmiech przez łzy, bo to prawda. Może właśnie teraz Trigun to pozmienia. Może okaże się, że w wydaniu De Lux ta garstka jest wystarczająca by inwestycja w tytuł była opłacalna.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » ndz sie 25, 2019 7:35 pm

Miał wyjść Gantz, ale akurat wychodziły ostatnie tomy tej mangi w Japonii i zostały one jednomyślnie zjechane za bardzo słabe zakończenie (nie wiem, nie czytałam). Czy za niego nie wyszedł Berserk?
Mangaforum zabrało ze sobą na tamten świat dużo informacji xD

A Beelzebuba nikt nie chce wydać przez golusieńskie dziecko xD No i popularność tej mangi zaczęła mijać kilka lat temu.
Alexandrus888 pisze:
ndz sie 25, 2019 4:53 pm
Bardzo mnie dziwi Onanie Master Kurosawa na 53 miejscu. Czytałem tą mangę dawno temu i zrobiła na mnie ogromne, pozytywne wrażenie, mimo swej posępności (może gdybym przeczytał to teraz jeszcze raz diametralnie zmieniłbym opinie). Ale w topce jest dla mnie zaskoczeniem. Krótkie to było nie miało szczególnie ładnej kreski i wydawało się raczej niszowe.
To bardzo popularny tytuł, więc nie ma co się dziwić.
Obrazek

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » ndz sie 25, 2019 8:36 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz sie 25, 2019 4:53 pm
Tak jeszcze patrze, a tu na 62 Elfen lied. Chętnie bym przygarną na tej samej zasadzie co Claymore i Gantza - czyli krwawego tytułu w stylu rence głowa mózg na ścianie. Jednak raczej szanse są marne. Anime powstało lata temu i chyba ta seria jest już w fandomie zapomniana. No chyba, że eksperyment Studia z Trigunem wypali i dostaniemy trochę więcej klasycznych staroci. Liczę na to.
Elfen Lied chyba niedługo będzie wychodził (o ile już nie wychodzi) po ang :) Tak że jakby co pozostaje import. Bo u nas to wątpię, by się kto za to wziął, ze względu choćby na kreskę.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » ndz sie 25, 2019 9:10 pm

Karlan pisze:
ndz sie 25, 2019 8:36 pm
Elfen Lied chyba niedługo będzie wychodził (o ile już nie wychodzi) po ang Tak że jakby co pozostaje import. Bo u nas to wątpię, by się kto za to wziął, ze względu choćby na kreskę.
Wyszedł już jakiś czas temu. Polecam omnibus, ładna rzecz

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ajsza » ndz sie 25, 2019 9:13 pm

Ame pisze:
ndz sie 25, 2019 2:06 pm
Hunter x Hunter
D.Gray-man
Beelzebub
Katekyo Hitman Reborn!
Gintama
Osobiście uważam, że żaden z powyższych (a także Claymore) nie wyjdzie w Polsce. Stare, długie, zbyt ryzykowne... Choć w Berserka też nie wierzyłam :D JPF mówiło jak się sprzedaje?

Alexandrus888 pisze:
ndz sie 25, 2019 4:53 pm
Bardzo mnie dziwi Onanie Master Kurosawa na 53 miejscu. Czytałem tą mangę dawno temu i zrobiła na mnie ogromne, pozytywne wrażenie, mimo swej posępności (może gdybym przeczytał to teraz jeszcze raz diametralnie zmieniłbym opinie). Ale w topce jest dla mnie zaskoczeniem. Krótkie to było nie miało szczególnie ładnej kreski i wydawało się raczej niszowe.
Jak czytałam twój post, to z Onani Master Kurosawa strasznie mi się skojarzyło Kotori, nie wiedziałam czemu... Ale krótki research i znalazłam:
https://anime.com.pl/Ankieta_Kotori_-_w ... ,6521.html
http://kotori.pl/info/wyniki-ankiety/

Taka tam ciekawostka :)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz sie 25, 2019 10:12 pm

Ame pisze:
ndz sie 25, 2019 2:06 pm
Oprócz Berserka nie ma u nas innej mangi z gatunku dark fantasy.
Goblin Slayer jeszcze jest :D
Ajsza pisze:
ndz sie 25, 2019 9:13 pm
Jak czytałam twój post, to z Onani Master Kurosawa strasznie mi się skojarzyło Kotori, nie wiedziałam czemu... Ale krótki research i znalazłam:
https://anime.com.pl/Ankieta_Kotori_-_w ... ,6521.html
http://kotori.pl/info/wyniki-ankiety/

Taka tam ciekawostka :)
To było w 2012 roku, kiedy Kotori powstało i takie tytuły. I tak by ich w tamtym czasie nie dali rady wydać (tak mi się wydaje). Mimo wszystko i tak Madoka i Saga zostały wydane. Ciekawe, czy kiedykolwiek te 3 pozostałe się pojawią. Na Rozen Maiden nie liczę, ale na Ubel Blatt i Onani Master Kurosawa już prędzej :D

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » ndz sie 25, 2019 10:43 pm

Czekajcie, czekajcie... Rozen Maiden to niby manga dla facetów? :shock: Z której stro... a, okay, że niby seinen :P Te oznaczenia grup docelowych mogą być mylące :P Zwłaszcza jak się zestawi z taką Vinland Sagą :lol: Chociaż w sumie Madoka też wygląda tak niewinnie...
Muszę zerknąć na to Onani Master Kurosawa bo w życiu nie słyszałam :oops:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pn sie 26, 2019 8:26 am

Meliona pisze:
ndz sie 25, 2019 7:35 pm
To bardzo popularny tytuł, więc nie ma co się dziwić.
No właśnie ta popularność mnie dziwi. Nigdy bym nie pomyślał, że jest tak duża :o
Ajsza pisze:
ndz sie 25, 2019 9:13 pm
strasznie mi się skojarzyło Kotori, nie wiedziałam czemu... Ale krótki research i znalazłam:
O kurde :o Dwa pierwsze mamy w polsce, co prawda nie od kotori, ale mamy. Więc może i na OMK przyjdzie pora, choć to było już lata temu.
Trochę smuci mnie pozycja Ubel Blatt, bardzo lubię tytuł.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pn sie 26, 2019 11:23 am

Tylko OMK to czasem nie doujinshi? Nie wiem, czy jakieś wydawnictwo będzie się za to brać :<

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: amsterdream » pn sie 26, 2019 8:03 pm

Canis pisze:
ndz sie 25, 2019 12:32 pm
Myślę, że mówiąc o obecnej popularności, lepiej sugerować się topką na MAL
Ciekawe czy ktoś u nas zdecyduje się jeszcze na wydanie Gantz albo Elfen Lied. Gantz pewnie nie, bo to aż 37 tomów ale Elfen ma tylko 12, w jakichś zbiorczych można byłoby to puścić. Tak czy inaczej przeglądam top-listę MAL i jestem zdziwiony ile tam jest słabych tytułów.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » wt sie 27, 2019 10:33 am

Dlaczego z okazji 20lecia zapowiadacie tylko stare mangi? Sam Clamp i Tezuka. Do tej pory nic mnie nie zainteresowało.Znam kilka tytułów Clampa i mimo to nie chcę ich mieć

[Wyderek] Ideą 20-lecia było to, że świętujemy. Macie zatem promocje, było kilka innych wydarzeń i, między innymi, wydajemy mangi, które dla wydawnictwa są jakimś sposobem świętowania - tytuły, których nie mogliśmy wydać z różnych przyczyn, o które staraliśmy się bardzo długo, do których dużo dopłacimy, ale chcemy je pokazać polskiemu czytelnikowi i mnóstwo innych powodów. To nie jest tak, że uparliśmy się na stare mangi. Macie przecież Furubę, eksperymentowaliśmy z Kawaii Scotland. To trochę niesprawiedliwa opinia :) Poza tym prawda stara jak świat - wszystkim się nie dogodzi, wiedzieliśmy o tym doskonale :)
Właśnie się dowiedziałem, że Furuba nie jest starszą mangą... :shock:
Rocznik 98 taki sam co HxH. D-gray man to przy tym świeżynka.
Jak ja czytam te odpowiedzi na asku to się zastanawiam kogo oni chcą w ten sposób przekonać. Bo nikogo logicznie myślącego raczej się nie uda.

Teraz można pogodzić się z tym, że nic ciekawego na urodziny nie dostaną osoby, które do tej pory niczym się nie zainteresowały.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt sie 27, 2019 11:24 am

A obiecywali, że będzie różnorodnie :( Do mnie co prawda zapowiedzi nawet trafiają, ale bez efektu "ŁAAAŁ". Ot, dobre, solidne zapowiedzi. Szkoda, że tak mało.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt sie 27, 2019 11:35 am

Clamp i Tezuka. Fajnie, że sięgneli po tych autorów, no ale.. Raczej już w tym roku nie zapowiedzą nic nowego na 20-lecie. Jeżeli chodzi o serie na to święto, to słabo trochę. Za mała różnorodność. W sumie żadna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości