nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 7:16 pm

Yuriko pisze:
sob sie 24, 2019 7:04 pm
nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 6:55 pm
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_b ... ling_manga
Wszystkie popularne serie zostały wydane, co? xD
Tylko zerknij na rok wydania tych serii. Większość zaczynała się przed 1990 rokiem. Są to naprawdę stare tytuły, które mogą się nie sprzedać. Sama kreska może już odpychać.
I co w związku z tym? To najpopularniejsze serie. :lol:
Edit: mały byczek się wkradł. :p

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 7:32 pm

nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 7:16 pm
I co w związku z tym? To najpopularniejsze serie. :lol:
A to, że nikt tego nie bierze pod uwagę, nawet czytelnicy. Nie zdziwię się jak większość osób nawet o 80% tych serii nie słyszała.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 7:47 pm

Yuriko pisze:
sob sie 24, 2019 7:32 pm
nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 7:16 pm
I co w związku z tym? To najpopularniejsze serie. :lol:
A to, że nikt tego nie bierze pod uwagę, nawet czytelnicy. Nie zdziwię się jak większość osób nawet o 80% tych serii nie słyszała.
Cóż... i tak nie zmienia to faktu, że są to serie najpopularniejsze. :) O to mi chodzi od samego początku, lol. Jednak sto milionów kopii mówi samo za siebie, nieważne czy Polacy o tym słyszeli czy nie. ;D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 8:09 pm

nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 7:47 pm
Cóż... i tak nie zmienia to faktu, że są to serie najpopularniejsze. :) O to mi chodzi od samego początku, lol. Jednak sto milionów kopii mówi samo za siebie, nieważne czy Polacy o tym słyszeli czy nie. ;D
Prawda. Chociaż myślę, że mało kto o tym słyszał, bo w tych czasach prawie nikt nie wiedział co to manga czy anime. Trochę szkoda, bo w tych wymienionych seriach jest kilka perełek, np: Slam Dunk. Marzenie ściętej głowy, żeby to się pojawiło na polskim rynku :(

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mika » sob sie 24, 2019 8:43 pm

Poproszę Touch :angel:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob sie 24, 2019 9:00 pm

nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 7:47 pm
Yuriko pisze:
sob sie 24, 2019 7:32 pm
nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 7:16 pm
I co w związku z tym? To najpopularniejsze serie. :lol:
A to, że nikt tego nie bierze pod uwagę, nawet czytelnicy. Nie zdziwię się jak większość osób nawet o 80% tych serii nie słyszała.
Cóż... i tak nie zmienia to faktu, że są to serie najpopularniejsze. :) O to mi chodzi od samego początku, lol. Jednak sto milionów kopii mówi samo za siebie, nieważne czy Polacy o tym słyszeli czy nie. ;D
Właśnie ważne czy Polacy słyszeli czy też nie. Ta tabelka podaje ilość sprzedanych kopii, które trafiły do czytelników przede wszystkim wtedy, kiedy manga wychodziła. To że coś BYŁO popularne, nie oznacza, że będzie popularne teraz. Prawda, wiele z tych tytułów to perełki, ale czy przeciętny polski nastolatek zainteresowałby się nimi?

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 9:16 pm

Canis pisze:
sob sie 24, 2019 9:00 pm
Prawda, wiele z tych tytułów to perełki, ale czy przeciętny polski nastolatek zainteresowałby się nimi?
Na pewno nie większość. :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » sob sie 24, 2019 9:17 pm

Zauważmy tylko, że mamy tutaj pozycje z 100-200(!) tomami, które na swój wynik pracowały długimi latami. Chociażby Golgo 13 z 193 tomami wychodzi już od ok. 50. Także ten, które wydawnictwo podejmie się tego wyzwania? Wkońcu trzecia najpopularniejsza pozycja w historii, grzechem było by tego nie wydać :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 9:24 pm

Mormicc pisze:
sob sie 24, 2019 9:17 pm
Zauważmy tylko, że mamy tutaj pozycje z 100-200(!) tomami, które na swój wynik pracowały długimi latami. Chociażby Golgo 13 z 193 tomami wychodzi już od ok. 50. Także ten, które wydawnictwo podejmie się tego wyzwania? Wkońcu trzecia najpopularniejsza pozycja w historii, grzechem było by tego nie wydać :lol:
Gahaha, w sumie śmiałabym się gdyby ktokolwiek w Polsce to wydał! A ile lat by to zajęło! :lol:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 10:27 pm

Mormicc pisze:
sob sie 24, 2019 9:17 pm
Także ten, które wydawnictwo podejmie się tego wyzwania?
Ciekawe, czy jakieś wydawnictwo wyda coś, co ma około 100 tomów :D Nawet jeśli taki cud by się zdarzył, to jaka to by była seria wtedy :mysli:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » sob sie 24, 2019 10:52 pm

One Piece na 93 tomy i nie widać na horyzoncie rychłego końca. Więc tak, mamy już na polskim rynku tytuł z około setką tomów :angel:

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 10:55 pm

Yuriko pisze:
sob sie 24, 2019 10:27 pm
Mormicc pisze:
sob sie 24, 2019 9:17 pm
Także ten, które wydawnictwo podejmie się tego wyzwania?
Ciekawe, czy jakieś wydawnictwo wyda coś, co ma około 100 tomów :D Nawet jeśli taki cud by się zdarzył, to jaka to by była seria wtedy :mysli:
JPF wydaje One Piece, a ma ono ok.90 tomów i jest on-going. ;D
A wydanie takiego mutanta jak Golgo 13 zajęłoby plus minus (raczej plus) 16 lat w tempie 1 tomik na miesiąc. ;D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 11:17 pm

Alexandrus888 pisze:
sob sie 24, 2019 10:52 pm
One Piece na 93 tomy i nie widać na horyzoncie rychłego końca. Więc tak, mamy już na polskim rynku tytuł z około setką tomów :angel:
Wiem, że jest OP, ale on jest już w Polsce od jakiegoś czasu. Chodziło mi bardziej o coś nowego :D

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » ndz sie 25, 2019 11:40 am

Raczej wątpię, czy jakiekolwiek wydawnictwo porwałoby się na coś takiego. Poza Wielką Trójką, która już została wydana, to chyba za duże ryzyko.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » ndz sie 25, 2019 12:32 pm

Karlan pisze:
ndz sie 25, 2019 11:40 am
Raczej wątpię, czy jakiekolwiek wydawnictwo porwałoby się na coś takiego. Poza Wielką Trójką, która już została wydana, to chyba za duże ryzyko.
SJG wzięło jeszcze Fairy Taila (63 tomy), ale poza tym to rzeczywiście nie ma już za dużo popularnych, bezpiecznych tytułów do wydania. Myślę, że mówiąc o obecnej popularności, lepiej sugerować się topką na MAL, niż wynikami sprzedaży z ostatnich 50 lat. Jak patrzę na te tytuły to rzeczywiście, większość popularnych mang już u nas jest. Został HxH, ale to ponad 30 tomów i wieczny haitus. Gantz też nie zyskał sympatii wydawnictw. Z tych wszystkich tytułów najbardziej prawdopodobne jest, że polskiego wydania doczeka się... Claymore?

Ale z drugiej strony, Souma jest na 17-tym miejscu, a Waneko wspominało, że nie sprzedaje się jakoś rewelacyjnie. Więc jak zwykle, statystyki sobie, życie sobie.

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » ndz sie 25, 2019 1:16 pm

Patrząc po tej topce, to i tak większość tych mang została u nas wydana. A nie wyobrażam sobie, żeby ktoś ruszył Katekyo Hitman Reborn czy Beelzebuba. Claymore... ja wiem? Anime swoje lata ma, ale mangi nie czytałam, więc nie chcę spekulować. :)
Ciężko tak sobie siedząc i gdybając, stwierdzić, co ludziom przypada do gustu, a co nie. Nam się może wydawać, że jakiś tytuł jest nie wiadomo jak opłacalny, a z perspektywy wydawcy to jak strzelić sobie samemu w stopę. :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » ndz sie 25, 2019 1:56 pm

Oftopując - ale mnie zaskoczyła Horimiya na 13. miejscu w rankingu xD Skąd aż taka popularność? Same głośne tytuły, większość z anime, a obok Horimiya.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz sie 25, 2019 1:57 pm

Wydaje mi się, że i tak nie ma co spekulować. Nigdy nie wiadomo na 100% co się sprzeda, a co nie. Kulinarne pojedynki nie sprzedają się wybitnie, ale już Kurosz, który pojawia się nieregularnie, nadal ma bardzo dobrą sprzedaż, nawet chyba jeden z tytułów, który się sprzedaje najlepiej. Ktoś mógłby wydać Beelzebuba oraz Claymore i okazałoby się, że sprzedaż jest dobra albo bardzo dobra.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » ndz sie 25, 2019 2:06 pm

Nie no, wydaje mi się, że Claymore dobrze się sprzeda. Taki tam kobiecy wiedźmin. Oprócz Berserka nie ma u nas innej mangi z gatunku dark fantasy. Berserk nie przypadł mi do gustu, a Claymore już tak. :P Zastanawiałam się nad kupnem gdyby zapowiedziało któreś z wydawnictw.
Canis pisze:
ndz sie 25, 2019 12:32 pm
Ale z drugiej strony, Souma jest na 17-tym miejscu, a Waneko wspominało, że nie sprzedaje się jakoś rewelacyjnie. Więc jak zwykle, statystyki sobie, życie sobie.
To przez anime tak słabo sprzedała się manga. Miałam w planach kupowanie mangi, bo chciałam się dowiedzieć co dalej. Zrezygnowałam, bo zapowiedzieli kolejne sezony. A, że były słabsze od 1 sezonu przeszła mi ochota na kupowanie mangi. W tym przypadku anime mi starczy i pewnie tak większość pomyślała...

Z popularnych serii, które u nas są znane też to nie wyszło:
Hunter x Hunter
D.Gray-man
Beelzebub
Katekyo Hitman Reborn!
Gintama- sądzie, że by to się nie sprzedało przez tłumaczenie. Wierne nie mogłoby być przez zbyt duże nawiązanie do starych japońskich show, kabaretach albo gwiazd, których nie znamy. Pewnie większość wolałaby wierne tłumaczenie, które byłoby bez sensu dla polskiego czytelnika.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » ndz sie 25, 2019 2:28 pm

Ame pisze:
ndz sie 25, 2019 2:06 pm
Gintama- sądzie, że by to się nie sprzedało przez tłumaczenie. Wierne nie mogłoby być przez zbyt duże nawiązanie do starych japońskich show, kabaretach albo gwiazd, których nie znamy. Pewnie większość wolałaby wierne tłumaczenie, które byłoby bez sensu dla polskiego czytelnika.
Ostatecznie mogliby zrobić wierne tłumaczenie i zarezerwować pięć stron na przypisy. ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości