Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: purple-demon3 » pn sie 05, 2019 12:54 pm

Czemu reklamacja Sakurki? :|

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » wt sie 06, 2019 7:57 pm

Lipcowa paczka:
► Pokaż Spoiler
Już nie pamiętam kiedy ostatnio miałam taką małą, chociaż Alita nadrabia ceną. xD Aczkolwiek patrząc na swoją rozpiskę już się boję o kwotę sierpniowej...

Karlan
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Karlan » sob sie 10, 2019 9:51 am

Ostatnio wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu żeby ogarnąć mój regałek z mangami i wszystko jakoś sensowniej poustawiać. Choć znając mnie, za jakiś czas znowu będę wszystko przestawiała :P W każdym razie postanowiłam się pochwalić, a co.

Mangi zbieram od ponad 3 lat, i obecnie wychodzi mi, że mam 241 tomików. W regał zaopatrzyłam się pod koniec zeszłego roku, i już się całkiem zapełnił, ale pocieszam się tym, że uzupełniłam już w zasadzie większość serii, które bardzo chciałam mieć i teraz skupię się na zbieraniu na bieżąco (a przynajmniej taka jest teoria, bo w praktyce to każdy wie, jak to wychodzi :P )

Z góry przepraszam za jakość zdjęcia, ale musiałam wepchnąć ten regał w kąt koło okna i pomimo moich prób nigdy nie mogłam trafić na właściwe warunki :P
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Madness » czw sie 15, 2019 3:51 pm

Zakupki od ostatniego stosiku: :D
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » czw sie 15, 2019 4:35 pm

Konkretne zakupy :D
Madness, jak prezentują się grzbiety w Prison School? Mogą się złamać czy solidne? Nigdy nie miałem w łapkach wydań YP, ale czasami właśnie zakup PS chodzi mi po głowie :P

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw sie 15, 2019 4:37 pm

Gdzie i po ile był kupowany artbook pandory?
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Madness » czw sie 15, 2019 5:06 pm

Fani pisze:
czw sie 15, 2019 4:35 pm
Konkretne zakupy :D
Madness, jak prezentują się grzbiety w Prison School? Mogą się złamać czy solidne? Nigdy nie miałem w łapkach wydań YP, ale czasami właśnie zakup PS chodzi mi po głowie :P
Wyglądają na solidne :D Wyginałam tomiki dosyć mocno i nic nie pękło, ani się nie odkształciło :)
miaka88 pisze:
czw sie 15, 2019 4:37 pm
Gdzie i po ile był kupowany artbook pandory?
Cdjapan :) Jakiś czas temu wróciła dostępność :) 25 dolców plus przesyłka :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » czw sie 15, 2019 5:22 pm

Madness pisze:
czw sie 15, 2019 5:06 pm
Wyglądają na solidne Wyginałam tomiki dosyć mocno i nic nie pękło, ani się nie odkształciło
Dzięki :)
Może wezmę się za PS jak kilka zbieranych serii się pokończy :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » czw sie 15, 2019 10:27 pm

Zazdro artbooka Pandory. Jeśli pani Mochizuki zrobi kiedyś artbook do Vanitasa to chyba się ugnę i kupię swój pierwszy w życiu artbook.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 16, 2019 6:40 pm

Trochę dobroci:
► Pokaż Spoiler

:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » pt sie 16, 2019 6:56 pm

Bardzo "trochę" :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pt sie 16, 2019 7:58 pm

Książkowe romanse mają przeważnie tak paskudne okładki, że omg xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Madness » pn sie 19, 2019 2:30 am

W końcu się zebrałam i zrobiłam zdjęcia mojej biblioteczki :D Uwaga bo to jeden wielki chaos, i ogólnie to nie mam miejsca :lol: Plus dużo zdjęć.
► Pokaż Spoiler
Tutaj druga szafka:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pn sie 19, 2019 2:33 pm

Meliona pisze:
pt sie 16, 2019 7:58 pm
Książkowe romanse mają przeważnie tak paskudne okładki, że omg xD
A która okładka jest paskudna?
Fani pisze:
pt sie 16, 2019 6:56 pm
Bardzo "trochę"
No dobra, trochę więcej niż "trochę". :P Część książek to prezent, więc czuję się usprawiedliwiona taką liczbą. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » pn sie 19, 2019 5:53 pm

Madness, piękna kolekcja. Co uważasz o książkach Brandona Sandersona? Od dawna się nad nimi zastanawiam. Szczególnie nad serią "Ostatnie Imperium" i "Archiwum burzowego światła". Komu być je poleciła?
Ostatnio zmieniony pn sie 19, 2019 6:20 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Karlan
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Karlan » pn sie 19, 2019 6:16 pm

Mogę odpowiedzieć za koleżankę, bo Sanderson to moje klimaty :)
Hm, jeśli lubisz high fantasy z ciekawym, złożonym i bardzo drobiazgowo przemyślanym światem oraz oryginalnym i równie przemyślanym systemem magii, jak również postacie, które z jednej strony wydają się sztampowe, a z drugiej mają fajnie nakreślone osobowości i są bardzo ludzkie - to książki dla Ciebie.
Osobiście wolę "Ostatnie Imperium", gdyż to seria zakończona na trylogii, która w ładny, efektowny i satysfakcjonujący sposób zamyka wszystkie wątki (choć ma też luźną kontynuację w zupełnie innych klimatach). "Archiwum Burzowego Światła" to cykl o zupełnie innej skali, jest zaplanowany na większą ilość tomów (chyba 10), ma mnóstwo wątków, i choć czyta się jednym tchem, to ciężko powiedzieć co z tego wyjdzie, bo założenia wydają się identyczne co w "Ostatnim Imperium".
Na sprawdzenie, czy Ci podejdzie najlepiej polecam też jego jednotomowe powieści: debiutancką "Elantris" i króciutką "Duszę cesarza", obie moim zdaniem świetne.
A, no i nie zapominajmy, że Sanderson po śmierci Roberta Jordana dokończył niesławny (ze względu na rozwlekłość) cykl "Koło Czasu", ale niestety nie jestem w stanie powiedzieć, jak mu to wyszło, bo nie przebrnęłam przez początkowe tomy. :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pn sie 19, 2019 6:24 pm

SallyCzarownica pisze:
pn sie 19, 2019 2:33 pm
Meliona pisze:
pt sie 16, 2019 7:58 pm
Książkowe romanse mają przeważnie tak paskudne okładki, że omg xD
A która okładka jest paskudna?
Najgorzej wygląda Walcząc z cieniami.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » pn sie 19, 2019 6:28 pm

Karlan, "Ostatnie Imperium" to trylogia? Rozumiem, że miały być trzy części i trylogia, a potem autorowi się spodobało i wyszły kolejne trzy, tak? Jako kontynuacja. Właśnie tak? Znam to z autopsji w przypadku innych dobrych serii. :D
Czy te sześć serii razem to już jest koniec? Taki ostateczny? Wolę zabierać się za zakończone serie.

Z "Archiwum..." się pewnie wstrzymam, jak będzie więcej części.

Ja ogólnie uwielbiam fantasy ze złożoną fabułą, wieloma wątkami, interesującymi postaciami, które nie są jednoznacznie czarne albo białe. Jeśli magia ma swoje reguły i ograniczenia, to tym lepiej. Z drugiej strony wolę jak na końcu dobro wygrywa nad złem, a moje ulubione postacie nie giną, a żyją długo i szczęśliwie. :P
Mile widziane połączenie akcji, intryg, magii i romansu. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Karlan
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Karlan » pn sie 19, 2019 6:35 pm

Dark Nighty, dokładnie tak :) Mamy główną trylogię, składającą się z "Mgły zrodzonego", "Studni wstąpienia" i "Bohatera wieków", która stanowi pełną i kompletną całość. Potem autor dopisał kolejne trzy części (być może planuje więcej, patrząc po zakończeniu ostatniej), ale akcja rozgrywa się kilkaset lat później i dotyczy zupełnie innych bohaterów, i klimat jest zupełnie inny, bardziej przygodowy. A "Ostatnie Imperium" to jednak typowe epickie fantasy.
Myślę, ze Sanderson powinien Ci się w takim razie spodobać, bo ma to wszystko. :angel: Moim zdaniem obecnie najlepszy autor piszący high fantasy, bo pozostaje w duchu klasyków, jak Tolkien, a równocześnie nie odstaje od współczesnych trendów.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Madness » pn sie 19, 2019 7:12 pm

DarkNighty pisze:
pn sie 19, 2019 5:53 pm
Madness, piękna kolekcja. Co uważasz o książkach Brandona Sandersona? Od dawna się nad nimi zastanawiam. Szczególnie nad serią "Ostatnie Imperium" i "Archiwum burzowego światła". Komu być je poleciła?
Dziękuję :D W sumie to mogę się zgodzić z tym co napisała Karlan :) Sanderson to mój ulubiony autor fantasy, jego powieści wciągają, ma bardzo oryginalne pomysły (w szczególności budowa świata itp) i sympatycznych bohaterów. Jakbyś chciała zacząć to polecam jakąś z jego jednotomówek albo mimo wszystko Ostatnie Imperium, które ma dosyć łatwy próg wejścia. Archiwum Burzowego Światła jest skomplikowane, początek jest mimo wszystko wolny, jest dużo więcej postaci niż w Ostatnim Imperium, no i pozostaje nieskończone, więc polecałabym je na później. :) A co do kontynuacji trylogii Ostatnie Imperium to ostatni 4 tom jeszcze nie wyszedł :mrgreen:, ale w sumie nie trzeba jej czytać, bo właśnie jest to luźnie powiązane z trylogią.

Zapomniałam napisać, że Sanderson w swoich książkach nie epatuje tak seksem jak na przykład Martin, więc jeśli cię to przykładowo w Got odrzucało, to tutaj tego nie ma :P Plusem jest też to, że bardzo regularnie pisze i wydaje nowe powieści. :angel:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości