Durarara!!

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Alexandrus888 » śr sie 14, 2019 6:48 pm

ociesek pisze:
śr sie 14, 2019 6:31 pm
Ludzie, nie przesadzacie czasem?
Też jestem tego zdania. I o co chodzi z nagrodą za regularność? Studio bije kotori na głowę! Kiedy była ostatnia Torka?

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » śr sie 14, 2019 6:55 pm

Alexandrus888, Studia nie brałam pod uwagę, bo zasługuje na tron. ;D Swoją drogą coś wiadomo o ósmym tomie...?
ociesek pisze:
śr sie 14, 2019 6:31 pm
Ludzie, nie przesadzacie czasem? Przynajmniej Wam nie mydlą oczu i mówią, jak jest.
I to właśnie dlatego Kotori obiecało nam cykl dwumiesięczny, a dostajemy... to. :D

Yuriko, z Overlordem to w ogóle dziwnie jest. Ale można powiedzieć, że wychodzi co jakieś dwa do max 6 miesięcy.
http://kotori.pl/nasze-wydania/overlord/
Więc chyba nie jest źle.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: ociesek » śr sie 14, 2019 7:01 pm

nikotynaimalina pisze:
śr sie 14, 2019 6:55 pm
I to właśnie dlatego Kotori obiecało nam cykl dwumiesięczny, a dostajemy... to.
Bardziej chodziło mi o to, że podali termin (przybliżony), a nie... *szeptem: Toradooooora* :lol:

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » śr sie 14, 2019 7:03 pm

ociesek pisze:
śr sie 14, 2019 7:01 pm
nikotynaimalina pisze:
śr sie 14, 2019 6:55 pm
I to właśnie dlatego Kotori obiecało nam cykl dwumiesięczny, a dostajemy... to.
Bardziej chodziło mi o to, że podali termin (przybliżony), a nie... *szeptem: Toradooooora* :lol:
W takim razie zwracam honor. :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Alexandrus888 » śr sie 14, 2019 7:04 pm

nikotynaimalina pisze:
śr sie 14, 2019 6:55 pm
Swoją drogą coś wiadomo o ósmym tomie...?
Bardziej mnie zastanawia co z 3 ln...

Karlan
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Karlan » śr sie 14, 2019 7:05 pm

Alexandrus888 pisze:
śr sie 14, 2019 6:48 pm
ociesek pisze:
śr sie 14, 2019 6:31 pm
Ludzie, nie przesadzacie czasem?
Też jestem tego zdania. I o co chodzi z nagrodą za regularność? Studio bije kotori na głowę! Kiedy była ostatnia Torka?
Niby tak, ale:
Jak powtarzam, dla mnie nie chodzi tu o regularność wydań. Niech sobie wydają dwa tomy na rok, ale niech będą porządnie zrobione. Pisałam już, że w przypadku DRRR (i na pewno Fate, innych nowelek od Kotori nie czytam), obserwuję coraz więcej błędów i głupich literówek. Sama zawodowo poniekąd zajmuję się reakcją tekstów, i doskonale wiem, że jeśli pracuje się pod presją czasu, albo pisze coś na szybko, coś nas rozprasza, to łatwo o błędy. Tyle że taki gotowy tekst trzeba później ze trzy razy sprawdzić. Albo najlepiej dać komuś innemu by sprawdził jeszcze raz, bo człowiek sam swoich byków nie wyłapie. A ludzie są bezlitośni, jeśli chodzi o takie rzeczy, potrafią się czepić każdej literki. Jeśli ktoś oddaje tekst, jakikolwiek, do użytku innych ludzi, to powinien starać się takich błędów uniknąć. Jasne, zawsze mogą się przemknąć. Ale w sytuacji, gdy jest ich coraz więcej i więcej, a nowelki coraz cieńsze (co teoretycznie powinno się równać mniejszemu nakładowi pracy) to o czym to świadczy? Dla mnie to jest redakcja/korekta robiona na odwal się i tyle.
W przypadku Torki w grę wchodzą, z tego co twierdzi Studio, jakieś bliżej nieokreślone problemy licencyjne. Kotori nie dawało znać, że coś jest nie tak z licencją DRRR, więc mamy pełne prawo uważać, że wina za opóźnienia leży wyłącznie po ich stronie.
Niestety, żyjemy w czasach kiedy klienci są bardzo roszczeniowi, i takie zachowanie ze strony wydawcy podważa zaufanie czytelników do niego. Czy to się komuś podoba, czy nie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Meliona » czw sie 15, 2019 2:18 am

Przy SAO i Overlordzie też stwierdziłam wzrost literówek i innych byków w ostatnich tomach. (Z pominięciem Progressive.)
Mam nadzieję, że to nie przez to ich bieda wydawnictwo z erotyką.

I skorp Drrr najwcześniej w listopadzie, to kiedy nowy Overlord? Jeszcze później, skoro Drr w rozpisce jest przed nim? Echhhh
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Canis » czw sie 15, 2019 7:58 am

Teraz jak o tym mówicie, to również zauważyłem, że w ostatnim tomie Fate było kilka literówek. Wcześniej praktycznie nie występowały.

Karlan
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Karlan » czw sie 15, 2019 9:19 am

Canis pisze:
czw sie 15, 2019 7:58 am
Teraz jak o tym mówicie, to również zauważyłem, że w ostatnim tomie Fate było kilka literówek. Wcześniej praktycznie nie występowały.
Żeby tylko literówek :D Chociażby na stronie 216, w ostatnim zdaniu, jest "zjedzone" słówko. I jestem na 100% pewna, że widziałam jak w jednym momencie pomylili imiona postaci, tyle, że teraz nie mogę znaleźć tego tak na szybko. Ale pamiętam że miałam takie "COOO?!" przy czytaniu, jak nagle przeczytałam, że Kiritsugu walnął sam siebie. :mrgreen:

Zaczyna mi to wyglądać tak, jakby Kotori wzięło na siebie trochę za dużo, i powoli się przestają wyrabiać :? Mangi wychodzą jeszcze w miarę regularnie, ale jest ich stosunkowo mało, tak ze dwie - trzy na miesiąc, i zaczynają im się opóźniać. Zauważcie, że mamy połowę miesiąca, a jeszcze oficjalnie nie dali rozpiski na FB. Ten plan na ich stronie jest przecież w założeniu tylko ramowy.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » czw sie 15, 2019 11:38 am

Karlan pisze:
czw sie 15, 2019 9:19 am
Zaczyna mi to wyglądać tak, jakby Kotori wzięło na siebie trochę za dużo, i powoli się przestają wyrabiać :? Mangi wychodzą jeszcze w miarę regularnie, ale jest ich stosunkowo mało, tak ze dwie - trzy na miesiąc, i zaczynają im się opóźniać. Zauważcie, że mamy połowę miesiąca, a jeszcze oficjalnie nie dali rozpiski na FB. Ten plan na ich stronie jest przecież w założeniu tylko ramowy.
No a przez co to? Winę ponoszą oni sami, jak napisałaś wyżej, wzięli na siebie za dużo serii, w tym light novel, i teraz czekamy długo na nowe tomy a i tak dostajemy byki w tekście. Zamiast zabierać się za tyle mang, light novel etc. powinni byli zakończyć niektóre serie - m. in. Durarara!!, bo widać że to dla nich zbędny balast. :D Albo, choć to mniej możliwe i opłacalne, zatrudnić więcej pracowników.
W wakacje też dużo ludzi bierze urlopy, więc pewnie to też ma jakiś wpływ.
Niestety nic nie zmienia faktu, że jestem rozgoryczona tym co robią. D: Ale co zrobisz? Nic nie zrobisz.

Karlan
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Karlan » czw sie 15, 2019 12:13 pm

Wiesz, nie znam się na branży wydawniczej, nie wiem jakie tam są realia, toteż nie chcę się jakoś kategorycznie wypowiadać co do tego co powinni a czego nie powinni zrobić, bo to jest ich sprawa. Ale problem jest, i to widać gołym okiem, i tylko kwestia, czy jakoś to ogarną, czy dalej będą to ciągnąć w takim stanie w jakim jest obecnie. SJG jakoś powoli wychodzi na prostą ze swoim planem wydawniczym, większość ich serii, zwłaszcza tych nowych, wydawana jest naprawdę regularnie. Tylko ta nieszczęsna LN Toradory, no i mają problem z seriami, które dogoniły Japonię, ale jest zdecydowanie lepiej niż było np. 2 lata temu, gdy zaczęłam brać od nich prenumeraty. A Kotori chyba coś przekalkulowało, wzięli się za nowelki, nie wyszło, to poszli ostro w mangi i też widać nie wyrabiają. Teraz jeszcze to ich nowe wydawnictwo :? Zaczyna mnie to trochę niepokoić.
Chcę dozbierać DRRR do końca, i chcę ją mieć po polsku, ale nie dziwię się ludziom, którzy stracili cierpliwość.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Ame » czw sie 15, 2019 5:41 pm

Ja już zapominałam, że zbieram Drrr! :roll:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Fani » ndz wrz 29, 2019 12:12 pm

Kotori wrzuciło na sklep preorder 11 tomu - premiera 22 października.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Meliona » ndz wrz 29, 2019 12:31 pm

Alleluja! To teraz czekać na Overlorda...
Obrazek

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » ndz wrz 29, 2019 3:40 pm

:wow: Co jest?!

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 08, 2019 3:20 pm

Obrazek
Tak prezentuje się okładka 11 tomu książki Durarara!! Wszystkie materiały już są w drukarni i czekają na „przelanie na papier”. Gotowe, nowiutkie i pachnące drukiem tomiki trafią w Wasze łapki 18 października.

Do tego 12 tomik ma już u nich oznaczenie "w tłumaczeniu".

Nie powiem, świetne wieści :D

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » wt paź 08, 2019 4:25 pm

Oby szybko skończyli to wydawać! :pray: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Sebek » wt paź 08, 2019 4:44 pm

nikotynaimalina pisze:
wt paź 08, 2019 4:25 pm
Oby szybko skończyli to wydawać! :pray: :mrgreen:
Tak na to czekasz, czy raczej chcesz nowa serie? :) Ciekaw jestem swoja droga, jaka LN teraz kupili.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Alexandrus888 » wt paź 08, 2019 4:53 pm

Obawiam się, że żadnej nowej LN nie dadzą :(

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Sebek » wt paź 08, 2019 4:57 pm

Alexandrus888 pisze:
wt paź 08, 2019 4:53 pm
Obawiam się, że żadnej nowej LN nie dadzą :(
Chyba cos mowili, ze czekaja na dokumenty na dopiero co podpisana LN, ale tym razem to krotka seria.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości