Mangi, którym skończył się nakład

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Witajcie w Tokoharu

Post autor: Angu » wt sie 13, 2019 3:04 pm

Mocny off-top się zrobił....
Obrazek

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Witajcie w Tokoharu

Post autor: nikotynaimalina » wt sie 13, 2019 10:01 pm

Co do BL, przypadkiem znalazłam ofertę na OLX. 600 zł za 11 tomiszy.
Edit: zaciekawiona popatrzylam na inne oferty. Tu ktoś wymienia 11 tom na zakładki.
https://www.olx.pl/oferta/manga-black-l ... AkTgi.html
No nieźle. :mrgreen:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Witajcie w Tokoharu

Post autor: Archerito » wt sie 13, 2019 10:09 pm

nikotynaimalina pisze:
wt sie 13, 2019 10:01 pm
Tu ktoś wymienia 11 tom na zakładki
Uważajcie z tym. To ogłoszenie buja się na Olx już od dawna. Mało tego...kiedyś pamiętam chciała wymienić za zakładki Waneko...pierwszy tom Do Adolfów w stanie praktycznie idealnym. Wiem, ze są fani zbierania wanekowych zakładek ale wydaje mi się to mocno naciągane.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Witajcie w Tokoharu

Post autor: nikotynaimalina » wt sie 13, 2019 10:13 pm

Archerito pisze:
wt sie 13, 2019 10:09 pm
nikotynaimalina pisze:
wt sie 13, 2019 10:01 pm
Tu ktoś wymienia 11 tom na zakładki
Uważajcie z tym. To ogłoszenie buja się na Olx już od dawna. Mało tego...kiedyś pamiętam chciała wymienić za zakładki Waneko...pierwszy tom Do Adolfów w stanie praktycznie idealnym. Wiem, ze są fani zbierania wanekowych zakładek ale wydaje mi się to mocno naciągane.
W sumie, 11 tomik tyle wart. Ale zawsze można poprosić o odbiór osobisty i zobaczyć czy to oszust. :D

Axrose
Posty: 39
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 4:20 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Axrose » wt sie 13, 2019 11:43 pm

To moje ogłoszenie z tą wymianą 11 tomu.
I to również ja chciałam wymienić pierwszy tom Do Adolfów za zakładki, ale nikt nie był chętny, jedynie miałam pełno wiadomości o możliwość kupna, a to mnie zbytnio nie interesowało.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Yuriko » wt sie 13, 2019 11:50 pm

Axrose pisze:
wt sie 13, 2019 11:43 pm
To moje ogłoszenie z tą wymianą 11 tomu.
I to również ja chciałam wymienić pierwszy tom Do Adolfów za zakładki, ale nikt nie był chętny, jedynie miałam pełno wiadomości o możliwość kupna, a to mnie zbytnio nie interesowało.
Nie lepiej Ci to sprzedać? Nie wiem, czy zakładki są tak "cenne" jak te mangi.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Archerito » wt sie 13, 2019 11:51 pm

Axrose pisze:
wt sie 13, 2019 11:43 pm
To moje ogłoszenie z tą wymianą 11 tomu.
Zwracam honor w takim razie :) Wiesz dziwne to troszkę bo takie perełki można sprzedać za naprawdę gigantyczne kwoty i obkupić się zakładkami po kokardę. A tak z czystej ciekawości bo wnioskuję, że kolekcjonujesz zakładki w jakich cenach chodzą takie perełki jak te o których wspominasz? Bo ja generalnie wanekowskie zakładki widziałem 2-5 zł/szt.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Yuriko » wt sie 13, 2019 11:59 pm

Archerito pisze:
wt sie 13, 2019 11:51 pm
A tak z czystej ciekawości bo wnioskuję, że kolekcjonujesz zakładki w jakich cenach chodzą takie perełki jak te o których wspominasz? Bo ja generalnie wanekowskie zakładki widziałem 2-5 zł/szt.
Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż sama kolekcjonuję zakładki od Waneko, posiadam prawie wszystkie od nich (brakuje mi 4). Jakieś 70% się wymieniłam, a resztę zakupiłam. Nie zapłaciłam więcej niż 5zł za zakładkę (ale takich chyba było tylko 5-6 sztuk, a reszta mnie kosztowała 1-2zł). Chociaż ostatnio zauważyłam, że ludzie potrafią też dość spore pieniądze na nie wydać. Obstawiam, że byliby wstanie nawet 30zł dać :D

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Archerito » śr sie 14, 2019 12:02 am

Yuriko pisze:
wt sie 13, 2019 11:59 pm
Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż sama kolekcjonuję zakładki od Waneko
Bardzo dziękuję :) Powiem szczerze, że ostatnio na mangowych grupach bardzo często przewijały się tematy zakładek dlatego tak mnie to zaintrygowało. Co by nie mówić Waneciaki mają najpiękniejsze zakładki. JPF mógłby się od nich uczyć :)

Axrose
Posty: 39
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 4:20 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Axrose » śr sie 14, 2019 12:34 am

Yuriko pisze:
wt sie 13, 2019 11:50 pm
Axrose pisze:
wt sie 13, 2019 11:43 pm
To moje ogłoszenie z tą wymianą 11 tomu.
I to również ja chciałam wymienić pierwszy tom Do Adolfów za zakładki, ale nikt nie był chętny, jedynie miałam pełno wiadomości o możliwość kupna, a to mnie zbytnio nie interesowało.
Nie lepiej Ci to sprzedać? Nie wiem, czy zakładki są tak "cenne" jak te mangi.
Mam duplikat BL 11 i miałam duplikat Do Adolfów 1.

Axrose
Posty: 39
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 4:20 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Axrose » śr sie 14, 2019 12:35 am

Archerito pisze:
wt sie 13, 2019 11:51 pm
Axrose pisze:
wt sie 13, 2019 11:43 pm
To moje ogłoszenie z tą wymianą 11 tomu.
Zwracam honor w takim razie :) Wiesz dziwne to troszkę bo takie perełki można sprzedać za naprawdę gigantyczne kwoty i obkupić się zakładkami po kokardę. A tak z czystej ciekawości bo wnioskuję, że kolekcjonujesz zakładki w jakich cenach chodzą takie perełki jak te o których wspominasz? Bo ja generalnie wanekowskie zakładki widziałem 2-5 zł/szt.
W sumie szukam dwóch zakładek z Tasogare i Deadmana (shiro po jednej, ganta po drugiej). Ciężko mi je znaleźć, a z tego co rozmawiałam to jedna dziewczyna DW szukała 4 miesiące. Najdrożej za zakładkę dałam 10zł.

Teoretycznie mam wszystkie zakładki (125szt), które wypuściło Waneko (oprócz 4 najnowszych, które przyjdą z zamówieniami w przyszłości :) ), ale te 2 mam w słabszym stanie - jedna ma pozaginane rogi, a druga dziurkę od pinezki.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Archerito » śr sie 14, 2019 8:36 am

Axrose pisze:
śr sie 14, 2019 12:35 am
Teoretycznie mam wszystkie zakładki (125szt), które wypuściło Waneko
Nawet nie sądziłem, że na równi z zapalonymi kolekcjonerami mang istnieją zapaleni kolekcjonerzy zakładek :) A to tylko Waneko czy pozostałych wydawnictw również?

Karlan
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Karlan » śr sie 14, 2019 9:04 am

Archerito pisze:
śr sie 14, 2019 12:02 am
[ Co by nie mówić Waneciaki mają najpiękniejsze zakładki. JPF mógłby się od nich uczyć :)
Serio, Waneko ma takie piękne te zakładki? Mnie się tak średnio podobają. :) Sama kolekcjonuję zakładki, głównie takie "pamiątkowe" (tzn. ze sklepów z pamiątkami), i wolę takie "czyste", w sensie sam obrazek, zero dopisków typu "premiera tego i tego" albo "wkrótce w sprzedaży". Takie od razu wywalam, bo to dla mnie jak ulotka reklamowa.

Spalicie mnie na stosie jak powiem, że zdarzyło mi się ze dwa razy wyrzucić do kosza kilka zakładek od Waneko które mi się nie podobały? :shock: Teraz już nie będę, skoro okazuje się, że można na nich zarobić :P

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: nikotynaimalina » śr sie 14, 2019 9:27 am

Karlan pisze:
śr sie 14, 2019 9:04 am
Archerito pisze:
śr sie 14, 2019 12:02 am
[ Co by nie mówić Waneciaki mają najpiękniejsze zakładki. JPF mógłby się od nich uczyć :)
Serio, Waneko ma takie piękne te zakładki? Mnie się tak średnio podobają. :) Sama kolekcjonuję zakładki, głównie takie "pamiątkowe" (tzn. ze sklepów z pamiątkami), i wolę takie "czyste", w sensie sam obrazek, zero dopisków typu "premiera tego i tego" albo "wkrótce w sprzedaży". Takie od razu wywalam, bo to dla mnie jak ulotka reklamowa.

Spalicie mnie na stosie jak powiem, że zdarzyło mi się ze dwa razy wyrzucić do kosza kilka zakładek od Waneko które mi się nie podobały? :shock: Teraz już nie będę, skoro okazuje się, że można na nich zarobić :P
Na wszystkim można zarobić. :D
Mnie również nie podobają się zakładki z takimi napisami, ale są takie, które jednak przypadły mi do gustu. Np. Switched, Citrus. Osobiście wolę zakładki Kotori i Studia JG, bo są "czyste" plus po prostu ładne. :D

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Archerito » śr sie 14, 2019 9:31 am

Karlan pisze:
śr sie 14, 2019 9:04 am
Serio, Waneko ma takie piękne te zakładki? Mnie się tak średnio podobają.
Bardziej niż o obrazek (bo to już kwestia indywidualna) chodzi o jakość wykonania. Waneciaki mają zakladki dwustronne na matowym, grubym kartonie. JPF robi obrazek po jednej stronie, a i tekturka jest bardziej śliska i cieńsza. Oczywiście też wolałbym tylko art z mangi bez dopisków o premierze ale generalnie niespecjalnie mi to przeszkadza.
Karlan pisze:
śr sie 14, 2019 9:04 am
Teraz już nie będę, skoro okazuje się, że można na nich zarobić :P
Tego typu gadżety lepiej zostawiać bo nie wiadomo czy ktoś akurat nie szuka. Zwłaszcza te starsze są w cenie z tego co zauważyłem.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Alzea » śr sie 14, 2019 9:51 am

Jestem w szoku popularnością dodatków tego typu - trzymam pełno zakładek i pocztówek z rożnych gratisów/prenumerat, często starych, chyba pora przejrzeć i wystawić. Mnie one jakoś kompletnie nie ruszają, ale też szkoda wyrzucić, może akurat kogoś uszczęśliwią.

Axrose
Posty: 39
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 4:20 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Axrose » śr sie 14, 2019 10:01 am

Alzea pisze:
śr sie 14, 2019 9:51 am
Jestem w szoku popularnością dodatków tego typu - trzymam pełno zakładek i pocztówek z rożnych gratisów/prenumerat, często starych, chyba pora przejrzeć i wystawić. Mnie one jakoś kompletnie nie ruszają, ale też szkoda wyrzucić, może akurat kogoś uszczęśliwią.
Jakbyś zdecydowała się sprzedać zakładki, a miałabyś przypadkiem Tasogare lub Deadmana to byłabym chętna :)
Dodatki też bym z resztą z chęcią zobaczyła, jakie masz na sprzedaż :)

Axrose
Posty: 39
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 4:20 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Axrose » śr sie 14, 2019 10:03 am

Archerito pisze:
śr sie 14, 2019 8:36 am
Axrose pisze:
śr sie 14, 2019 12:35 am
Teoretycznie mam wszystkie zakładki (125szt), które wypuściło Waneko
Nawet nie sądziłem, że na równi z zapalonymi kolekcjonerami mang istnieją zapaleni kolekcjonerzy zakładek :) A to tylko Waneko czy pozostałych wydawnictw również?
Jeszcze mam trochę zakładek od Studia JG i 3 z Kotori.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: ninna » śr sie 14, 2019 10:30 am

Ej, jutro wolne to może przejrzę moją kolekcję i sprawdzę jakie zakładki mam :D. Ja je po prostu "utykam" do aktualnie czytanych tomików i potem w nich zostawiam. Przy czym staram się, żeby w danym tytule była zakładka właśnie jemu dedykowana (np. w "Wypaczonej" zakładka z tejże). Część trzymam też na stojaczku "w rezerwie".

Niespecjalnie je zbieram. Co dadzą, to biorę. Jak mi na jakiejś konkretnej zależy - piszę w komentarzu do zamówienia. Trochę wydałam znajomym bo chcieli. Ale na pewno mam ich sporo. Tylko wyzwaniem będzie zajrzeć do tylu tomików :wink:.

Fajna jest też ta różnorodność u Waneko. Ale to pewnie wynika z tego, że kupuję od nich najwięcej. Od Kotori najczęściej trafiają mi się z "Givena" i "Perfect World". Swego czasu też non-stop dostawałam z "Kształtu Twojego Głosu" :D.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangi, którym skończył się nakład

Post autor: Archerito » śr sie 14, 2019 10:40 am

Mnie generalnie cieszą takie suweniry, a tym bardziej jak są ładnie wykonane ale na tym się kończy. Leżą sobie grzecznie w segregatorze i tyle w temacie. Jestem najgorszym rodzajem klienta bo zaopatruję się w mangi głównie "z drugiej ręki" więc i takich gadżetów mam jak na lekarstwo. Dużo więcej mam od JPF za punkty lub z kolekcjonerek jak Alita.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości