Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Karlan
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Karlan » pt lip 26, 2019 2:14 pm

Bardzo dobra wiadomość jeśli chodzi o "Lwa" (muszę w końcu zacząć czytać, ale to już inna sprawa... :P )

Ja też jestem ciekawa tego shounena. Jednotomowy czy wielotomowy? Niech nie trzymają nas w niepewności :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt lip 26, 2019 2:18 pm

Karlan pisze:
pt lip 26, 2019 2:14 pm
Ja też jestem ciekawa tego shounena. Jednotomowy czy wielotomowy? Niech nie trzymają nas w niepewności :D
Chyba wielotomowy. Patrząc na terminarz wydań, widać, że ten shounen jest co 2 miesiące i teoretycznie 4 tom ma być w marcu.

Karlan
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Karlan » pt lip 26, 2019 2:27 pm

Yuriko pisze:
pt lip 26, 2019 2:18 pm
Karlan pisze:
pt lip 26, 2019 2:14 pm
Ja też jestem ciekawa tego shounena. Jednotomowy czy wielotomowy? Niech nie trzymają nas w niepewności :D
Chyba wielotomowy. Patrząc na terminarz wydań, widać, że ten shounen jest co 2 miesiące i teoretycznie 4 tom ma być w marcu.
Fajnie by było :angel: Tym bardziej mnie ciekawi, jaki to tytuł. Ale na "D-Gray mana" czy HxH bym się nie nastawiała :)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Bukafo » pt lip 26, 2019 2:35 pm

Szczerze w to wątpię, żeby Dango trafiło w mój gust z tym nowym tytułem, ale... a nóż widelec. :)

D.Gray-man, a tym bardziej HxH? Zapomnij Karlan. :/
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ame » pt lip 26, 2019 2:43 pm

:shock: To dobrze, że będzie częściej wychodzić Lew. Trochę sobie poczekam aż manga wyjdzie poza anime. :?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pt lip 26, 2019 4:14 pm

No to czekać tylko na ten shoynen 4(+?) tomowy. Jakoś niedługo powinno być ogłoszenie. Gęsto się od tego robi. A w portfelu co raz luźniej...

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łukasz.T » pt lip 26, 2019 4:48 pm

Fajnie ze Lew będzie co dwa miesiące ^^ Ciekawe co tam mają dla nas.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt lip 26, 2019 5:16 pm

Z fb:
Jedna umowa już idzie (EMS ostatnio strasznie się wlecze -_-). I czekamy na około 6 odpowiedzi jeszcze, więc mamy nadzieję, że jakoś szybko pójdzie. ;)

Karlan
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Karlan » pn sie 05, 2019 8:40 pm

Z fb Dango:
Kochani,
ciągle nas pytacie, kiedy ogłosimy nowe tytuły... Cóż, chciałybyśmy to zrobić jak najszybciej, jednak umowy "gdzieś" utknęły. :( Agencja złożyła już reklamację, ponieważ został przekroczny czas na dostarczenie przesyłki EMS... Pozostaje nam czekać i uzbroić się w cierpliwość.
Widać nie tylko Poczta Polska gubi przesyłki :D Mam nadzieję, że nie poprzesuwa im się plan wydawniczy przez to.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Nelinnor » wt sie 06, 2019 12:16 am

Karlan pisze:
pn sie 05, 2019 8:40 pm
Widać nie tylko Poczta Polska gubi przesyłki :D
EMS jest realizowane w naszym kraju przez Pocztę Polską w obie strony, więc bez informacji gdzie zaginęła nie można tego wykluczyć. ;)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » wt sie 06, 2019 12:42 am

Nie wiem czy Dango może się ubiegać o jakieś odszkodowanie z racji zgubionych ważnych dokumentów dla firmy. Ale byłbym szczęśliwy jakby można było i im się udało. Bez złośliwości, ale ja już od dawna jestem zdania, że PP to powinno się zamknąć i zaorać.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 07, 2019 7:55 pm

Okej, Kochani,
będziemy ogłaszać tytuły po kolei, tak jak będziemy je dostawać z Japonii. :) Trochę przy tym pozmieniamy daty wydań. ;)

Przed Wami nasza wrześniowa nowość.
Grancrest Senki!
► Pokaż Spoiler
Tytuł: Grancrest Senki
Tytuł polski (roboczy): Kronika wojny o Świętą Pieczęć
Oryginalna historia: Ryo Mizuno
Scenariusz & ilustracje: Makoto Yotsuba
Projekt postaci: Miyuu
Ilość tomów: 7 (zakończona)
Cena okładkowa: 23,90 zł (z vat)
Premiera: 27.09.2019 (zamiast shonena z terminarza)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Widownia: Seinen
Gatunek: Akcja, przygoda, fantasy

OPIS: W kraju pogrążonym w chaosie, Lordowie posiedli moc świętej pieczęci, pozwalającej kontrolować chaos i chronić ludzi. Jednakże, zanim ktokolwiek się zorientował, władcy odrzucili swoje kredo oczyszczenia chaosu i zamiast tego zaczęli walczyć, by przywłaszczyć cudze pieczęcie i tym samym zdominować resztę. Siluca Meletes, samotna magini, gardząca władcami, odrzucającymi obowiązki i wędrowny rycerz Theo Corneo, podróżujący by pewnego dnia wyzwolić swoje miasto, składają wieczną przysięgę, aby pracować razem i naprawić kontynent zdominowany przez wojny i chaos.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Maur » śr sie 07, 2019 8:02 pm

Niestety, ale nie. Pamiętam, że anime było całkiem niedawno, ale nie zaciekawiło mnie w większym stopniu - przerwałem po kilku odcinkach. Ani historia (raz przypomniana jeszcze w opisie tutaj) mnie nie zaintrygowała, bohaterowie byli nijacy.

Btw. jestem zaskoczony tą zapowiedzią. Tytuł nie jest krótki (7 tomów w przypadku Dango), raczej nie bardzo znany, anime było średnie. Ciekawe czym się kierowali przy doborze. No nic. Czekam na shonena.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » śr sie 07, 2019 8:10 pm

Tak przeglądam i myślę, że skądś kojarzę tą kreskę. Wtem baka przychodzi z pomocą i już wiem gdzie dzwoniło. Autor rysunków wcześniej rysował hentaje (swoją drogą dobre). Choć tytułu nie znam, jedynie mi kiedyś śmignął przed oczami jak VIZ ogłaszał, ale wezmę przynajmniej dla tych rysunków.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Luchael » śr sie 07, 2019 8:13 pm

Nie spodziewałem się tego u nas, szczególnie od Dango. To mangowa adaptacja nowelki, więc odpadam z automatu, ale w sumie nie narzekam że się za ten tytuł zabrali. Widać, że rozwijają swoją ofertę różnymi gatunkami i seriami, które niedawno miały adaptację anime, więc moje oczekiwania wobec ich przesuniętego shounena rosną :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » śr sie 07, 2019 8:16 pm

Jakoś ten tytuł nie kojarzy mi się z Dango. Mają takie spokojne, klimatyczne mangi, a ta to całkowite przeciwieństwo. Może się mylę, bo nie oglądałam, ani nie czytałam tego nowego tytułu, ale z opisu widać, że takie typowe fantasy z przygodą. Ale to w sumie też na plus, nie będzie monotematycznie u nich w ofercie. Co do samego tytułu, to raczej nie kupię.

Karlan
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Karlan » śr sie 07, 2019 8:18 pm

Ło matko, znowu pseudo rpg-owe fantasy, czemu? :( Jakbym się za dzieciaka nie naczytała tych wszystkich Dragonlanców i Forgotten Realms, to bym może jeszcze coś takiego trawiła, ale teraz jak to widzę, zwłaszcza w wydaniu Japończyków to dostaję wysypki :P
Nic to, czekamy na kolejne zapowiedzi. :angel:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » śr sie 07, 2019 8:26 pm

Btw. Jak już Dango tak się skumało z Hakusenshą to mogliby wydać Nana to Kaoru xD.
Na pewno byłoby to coś nowego na rynku, a oni przecież lubią eksperymentować :P.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Angu » śr sie 07, 2019 8:33 pm

U mnie tradycyjnie - widzę "based on a novel" = praktycznie 0 zainteresowania z mojej strony.

Ogólnie... dziwny wybór...?
Widzę że miało to anime, ale nie kojarzę. Ale ja ostatnio słabo jestem w nowinkami w świecie M&A.

Może ludzie w ankietach pozaznaczali, że brakuje im Fantasy? A od czasów ankiet troche u nas tego zaczęło wychodzić bądź zostało zapowiedziane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » śr sie 07, 2019 8:38 pm

Zastanawiam się, czy to jest ten tytuł, o którym pisali niedawno, że zaginęła gdzieś umowa i czekają. Jeżeli nie, to może już niedługo będzie kolejna zapowiedź :mysli:

Aaaa, no i fajnie, że Dango nie czeka z zapowiedziami, tylko ogłasza od razu jak dostaną papiery w ręce :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości