Yatta Reader

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: neiki » wt sie 06, 2019 5:56 pm

Studio JG startuje z aplikacją do czytania mang.
Czy już czegoś takiego nie było? Na prima aprilis :lol:

https://www.facebook.com/17891452878593 ... 192959812/
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Mormicc » wt sie 06, 2019 6:02 pm

Byłem na początku zainteresowany bo myślałem, że to będzie subskrybcja w stylu tych co są na komiksy amerykańskie (np. Marvel Unlimited). Brakuje mi trochę czegoś takiego. Nie odczuwam potrzeby kupowania wielu serii, które mimo to chętnie bym przeczytał. A że wyszły w Polsce, to nie będę sięgał po skany (nie pokażą mi one chociażby jakości polskiego tłumaczenia). Taka forma sprawdzenia czy dany tytuł spodoba mi się na tyle, żeby zainwestować w wydanie tomikowe.
A tu tylko sprzedaż (które przez wysoki vat kosztują tyle co wydania fizyczne), czyli coś co Waneko de facto uskutecznia już od dawna.
Dla mnie meh, ale jak ktoś lubi coś takiego to czemu nie. Zawsze lepiej mieć wybór niż nie mieć.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Yuriko » wt sie 06, 2019 6:15 pm

Cóż, fajnie, że SJG patrzy w przyszłość, ale jakoś wolę tomikowe wersje. Nie lubię czytać online.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Alexandrus888 » wt sie 06, 2019 6:49 pm

A ja bym poczytał nawet. Ale raczej wolę tomiki fizyczne, więc nie będę dwa razy płacić za to samo. Gdyby to była subskrypcja to pewnie jednak bym się szarpną... a, nie. Mój telefon nie obsługuje tych najnowszych apek. Czas przesiąść się na nowszy model, jednak po co skoro dalej działa :roll:

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Akiho » wt sie 06, 2019 6:52 pm

Z ciekawości ktoś sprawdzał ile kosztuje w tej apce 1 tom mangi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Maur » wt sie 06, 2019 6:58 pm

Akiho pisze:
wt sie 06, 2019 6:52 pm
Z ciekawości ktoś sprawdzał ile kosztuje w tej apce 1 tom mangi?
Pamiętam tylko, że Ogród Słów kosztował 20 zł, potem odinstalowałem aplikację.

Doceniam, że Studio eksperymentuje w tym roku (Nagabe, ekskluzywne wydania, teraz Reader) ale nie są to rzeczy skierowane do mnie. Wolę papierowy tomik w ręce no i na pewno nie będę kupował czegoś, co mam. W każdym razie - powodzenia!

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Mormicc » wt sie 06, 2019 7:06 pm

Akiho pisze:
wt sie 06, 2019 6:52 pm
Z ciekawości ktoś sprawdzał ile kosztuje w tej apce 1 tom mangi?
Fairy tail, Servamp - 15,92zł za tom
Bestia z ławki obok, Noragami - 18,32zł za tom
Ajin, Twoje kwietniowe kłamstwo - 19,99zł za tom
Jest jeszcze kilka innych rzeczy, wszystkie ceny są na tym poziomie.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Thoreline » wt sie 06, 2019 7:23 pm

Nie używam aplikacji i preferuję tomiki na papierze. Ale zapewne niektórzy się ucieszą z takiej możliwości.

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Wojciech » wt sie 06, 2019 7:26 pm

Dla mine bomba

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Angu » wt sie 06, 2019 7:30 pm

Wolę papierowe wydania i je kolekcjonuje, ale nie wykluczam, że kiedyś z readera skorzystam :) bardzo fajna inicjatywa. Szkoda że ceny takie a nie inne - na promocjach za tyle mam fizyczne wydania. No ale idiotyczna wysokość vat robi pewnie swoje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Meliona » wt sie 06, 2019 7:33 pm

Hę, więc to nie subskrypcja? Z opisu co innego wywnioskowałam. W takim razie zero zainteresowania z mojej strony xD
Obrazek

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: nikotynaimalina » wt sie 06, 2019 7:40 pm

Skoro ceny mang takie same jak za wersję fizyczną, to ja odpadam.

Karlan
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Karlan » wt sie 06, 2019 8:08 pm

Widać żart stał się rzeczywistością :lol:

To jest naprawdę fajna inicjatywa. Szanuję mocno za coś takiego. Kwestia jeszcze, jak im się do rozwinie, ale myślę, że to krok w dobrym kierunku. Brakowało u nas jakiegoś sklepu z e-mangami (w stylu amerykańskiego Bookwalker). Na pewno fajna alternatywa w sytuacji, kiedy ktoś nie chce mieć nadmiernie zapchanych półek, albo nie jest przekonany do danego tytułu i bierze "na spróbowanie". Kwestią zaporową może być cena, ale na to nic się nie poradzi.

Odnośnie subskrypcji, Studio pisze na FB:
Subskrypcja jest na razie nie do zrobienia - nie sprzedajemy swojego oryginalnego kontentu, a Japończycy stają okoniem w kwestii subskrypcji.
Jak zwykle niedobra Japonia :P

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: ociesek » wt sie 06, 2019 8:11 pm

Waneko to robiło już od dawna. Chociaż nie ze wszystkimi tytułami.
Dla mnie bez przyszłości - ceny nieatrakcyjne, poza tym lubię mieć tytuły na półce.

Btw subskrypcji - czy amerykanie nie mają swoich bundli itp?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: miaka88 » wt sie 06, 2019 8:29 pm

Ceny podobne co fizyczny tomik. A papierową wersje można sprzedać (nieraz nawet z zyskiem) i wraca ci część kasy, z wersją elektroniczną już tak nie ma. Może przy subskrypcji bym się zastanowiła.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt sie 06, 2019 8:29 pm

Meliona pisze:
wt sie 06, 2019 7:33 pm
Hę, więc to nie subskrypcja? Z opisu co innego wywnioskowałam. W takim razie zero zainteresowania z mojej strony xD
Podziwiam waszą bezprecedensowa wiarę w szansę na serwis pozwalający na subskrypcję mang kilkunastu różnych wydawnictw... :roll:
Jest niemal równie słodka co oczekiwanie niektórych, że będą mogli sobie 'dodać' już posiadane papierowo tomy. :lol:


Ja cieszę się z serwisu i potrzymam na telefonie, może kiedyś skorzystam. Bardziej interesuje mnie eOneBook z takich elektronicznych rzeczy jeśli mam byś szczera.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Ginny » wt sie 06, 2019 9:04 pm

Pomysł bardzo dobry dla lubiących materiały cyfrowe. Jeśli chodzi o książki czy też magi, to wolę papierową wersję. Lubię "czuć" książkę w rękach. Poza tym, nawet nie mam smartfona, jestem totalnie w tyle, jeśli chodzi o takie rzeczy. Z tego co czytałam, to chyba na zwykły komputer też działa, ale chyba płatności trzeba z jakiś aplikacji? A nie jak przy zakupie zwykłych mang, przelew taki z normalnego konta. A udając się w podróż też zawsze znajdę miejsce w plecaku na jakąś książkę, czy mangę. Ostatnio miałam 3 ze sobą.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Nelinnor » wt sie 06, 2019 9:30 pm

Oferta zdecydowanie nie dla mnie, na pewno nie za taką cenę i nie przy takich warunkach. Jeżeli odejmiemy cały ten marketing przedstawiający wady jako zalety, jest to nic innego jak cyfrowa wersja po rynkowej cenie wersji papierowej, w zabezpieczonej aplikacji, bez swobodnego dostępu i możliwości zrobienia nawet zwykłej kopii. Co więcej wersja przeglądarkowa żeby czytać na komputerze ma jakieś śmieszne 140 DPI i 20mb na tom, co jest irracjonalne, bo to przecież smartfony i tablety mają mniejszy ekran i na PC bardziej przydałoby się te 375 DPI. Cyfrowej dystrybucji która maksymalnie ogranicza dostęp i prawa klienta, a jednocześnie kosztuje tyle samo co fizyczna kopia, mówię zdecydowanie nie.

Awatar użytkownika
KossteK
Posty: 39
Rejestracja: pt lis 06, 2015 10:41 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: KossteK » wt sie 06, 2019 11:30 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
wt sie 06, 2019 8:29 pm
Podziwiam waszą bezprecedensowa wiarę w szansę na serwis pozwalający na subskrypcję mang kilkunastu różnych wydawnictw...
Fakt - na rodzimym rynku nie ma szans na usługę w modelu abonamentowym, która skupiałaby cyfrowe wydania różnych wydawnictw. Nie ta skala rynku. Może w takim razie dogadać się z jednym i skrupulatnie powiększać ofertę? Hmmm.

Na mangowe Marvel Unlimited nie ma co liczyć. A tak dla mnie, Yatta Reader jest ciekawostką.
Pajęcza_Lilia pisze:
wt sie 06, 2019 8:29 pm
Jest niemal równie słodka co oczekiwanie niektórych, że będą mogli sobie 'dodać' już posiadane papierowo tomy.
Akurat tutaj można, to dość fajnie rozwiązać. Kupując fizyczny tomik, dostajemy jednorazowy kod do aktywacji e-wydania.
Mój profil na Last.fm http://www.last.fm/pl/user/kosst3k

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta Reader

Post autor: Yuriko » wt sie 06, 2019 11:43 pm

KossteK pisze:
wt sie 06, 2019 11:30 pm
Kupując fizyczny tomik, dostajemy jednorazowy kod do aktywacji e-wydania.
Na fb ktoś pytał właśnie o taki kod po zakupie wersji papierowej. SJG odpowiedziało tak:
Niestety licencja cyfrowa a licencja na wersję papierową to dwie zupełnie różne sprawy i nie da się ich w ten sposób połączyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość