Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » wt lip 16, 2019 3:35 pm

Bukafo, szkoda że nie podeszło ci Blood+. :( Ja wspominam to anime bardzo ciepło, a w ścieżce dźwiękowej jestem zakochany po dziś dzień. Do blood-c z kolei mój stosunek jest wybitnie oziębły, a mam ochotę użyć ostrzejszych słów. :x

Z obecnego sezonu jeszcze nie zacząłem oglądać 2 najbardziej oczekiwanych przeze mnie tytułów, to jest wikingów i Lorda El-Melloi. Będzie na później w większej ilości.
Na razie zawiodła mnie Arifureta, co mogło zostać skopane, zostało skopane. Podobnie Kawaikereba wygląda koszmarnie, poziom animacji made in china (w ogóle w napisach końcowych widnieje dużo chińczyków, to normalne?). Pozostałe anime na razie oceniam na dostateczną ocenę.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » wt lip 16, 2019 4:50 pm

Canis pisze:
wt lip 16, 2019 3:35 pm
Bukafo, szkoda że nie podeszło ci Blood+. :( Ja wspominam to anime bardzo ciepło, a w ścieżce dźwiękowej jestem zakochany po dziś dzień. Do blood-c z kolei mój stosunek jest wybitnie oziębły, a mam ochotę użyć ostrzejszych słów. :x
W sumie to mam podobnie - Blood+ oglądałem całe lata temu, ale generalnie podobało mi się. Jeśli dobrze kojarzę to miałem wrażenie, że to anime ma sens, początek, rozwinięcie i zakończenie. A Blood C to takie tam żeby zrobić cokolwiek i podpiąć się pod tę markę.
Ale może teraz po latach inaczej bym do tego podszedł. Nie wiem xD może kiedyś powtórzę obie serie i się przekonam

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » wt lip 16, 2019 7:40 pm

Po prostu dla każdego co innego. Ja dwa razy oglądałem Blood-C i dwa razy świetnie się bawiłem, a nawet jeszcze lepiej za drugim razem. W przypadku Blood+... od drugiej połowy dłużyło mi się niemiłosiernie. Gdyby seria była połowę krótsza, to pewnie bym lepiej ocenił. No nic, trudno. :wink:

Co się tyczy Claymore'a zaś... podoba mi się. Naprawdę mi się podoba akcja w tej serii. Gdyby ktoś zapowiedział mangę, to byłbym uradowany. Zapewne po anime będę czuć duży niedosyt. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mormicc » wt lip 16, 2019 10:32 pm

Blood-c widziałem w zeszłym roku i tu zaznaczę, że oglądałem tą serię po ok. 2-3 odcinkach jako komedię. Tak :P . Nie byłem w stanie traktować poważnie tego co się tam działo i z takim podejściem bawiłem się świetnie. Po za scenkami okruchów życia, które były tak nudne, że gdzieś od połowy je przewijałem. Było śmiesznie, aż przyszło zakończenie ♡. O tak. Do teraz pamiętam jak duże wywarło na mnie wrażenie. No i też dziury logiczne nabrały sensu, więc ogólna ocena podskoczyła o jedno oczko.
Film oceniłem wyżej niż główną serię. Oglądałem go już bardziej na poważnie i do tego był kondensacją tego co mi się najbardziej podobało w anime (walka i tajemnica). Postacie w nim przedstawione też jakoś bardziej polubiłem niż te z serialu. :)
Boli mnie to, że dwóch odcinków specjalnych nie da się nigdzie obejrzeć. :cry:
Za Blood+ się nie brałem, nie chciało mi się.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Krylan » śr lip 17, 2019 9:31 am

Karlan pisze:
wt lip 16, 2019 8:47 am
A co sądzicie o Katsute Kami Datta Kemono-tachi e (To the Abandoned Sacred Beasts) i Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note (długi tytuł ) ? Ogląda to ktoś?
O, to skoro ktoś tutaj to oglądał, to się spytam: czy są w "Lordzie El-Melloi II" jakieś nawiązania/spoilery z "Fate/Stay Night"? Czy wszystko co się dzieje jest zaraz po "Fate/Zero" i tyle wystarczy?

Pytam, bo o ile ja obejrzałem już prawie wszystkie Fate'y jakie wyszły, tak mój brat tylko Zero, dlatego nie wiem, czy może bez problemów obejrzeć tę serię najpierw.

Karlan
Status: Offline

Anime

Post autor: Karlan » śr lip 17, 2019 9:40 am

Krylan pisze:
śr lip 17, 2019 9:31 am
Karlan pisze:
wt lip 16, 2019 8:47 am
A co sądzicie o Katsute Kami Datta Kemono-tachi e (To the Abandoned Sacred Beasts) i Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note (długi tytuł ) ? Ogląda to ktoś?
O, to skoro ktoś tutaj to oglądał, to się spytam: czy są w "Lordzie El-Melloi II" jakieś nawiązania/spoilery z "Fate/Stay Night"? Czy wszystko co się dzieje jest zaraz po "Fate/Zero" i tyle wystarczy?

Pytam, bo o ile ja obejrzałem już prawie wszystkie Fate'y jakie wyszły, tak mój brat tylko Zero, dlatego nie wiem, czy może bez problemów obejrzeć tę serię najpierw.
Na tym etapie, na którym jest seria, to myślę, że spokojnie, bo jedyne spoilery jakie tam występują, to właśnie te dotyczące Zero. W zasadzie wydaje mi się, że znajomość Zero w tym wypadku akurat byłaby nawet potrzebna do lepszego zrozumienia charakteru głównego bohatera i dokonywanych przez niego wyborów, gdyż pokazane jest, jak wydarzenia z tej serii wpłynęły na Wavera i jego dalsze życiowe decyzje.

Akurat niedawno skończyłam czytać nowelkę Fate/Zero i jestem pod wrażeniem, jak bardzo się te serie zazębiają, w sensie: Lord El-Melloi II wygląda dosłownie jak kontynuacja Zero, a nie jakiś kolejny spin-off.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mormicc » pt lip 19, 2019 10:04 am

Premiera 3 odcinka Fire Force zostaje przełożona (na razie nie podano na kiedy) w związku z wydarzeniami w Kioto
https://mobile.twitter.com/YonkouProd/s ... 9481485313
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: ociesek » sob lip 20, 2019 11:42 am

Bukafo pisze:
wt lip 16, 2019 9:48 am
Teraz zabrałem się za Claymore i póki co jest nieźle, choć obawiam się końcowych fillerów. Dlaczego studio Madhouse traktuje (prawie) wszystkie swoje serie po macoszemu...
No to powiem Ci, że anime to jedno wielkie gunwo w porównaniu do mangi. W zasadzie tutaj nie ma porównania. Manga jest miliony razy lepsza. Plus anime urywa się w jakiejś połowie? Może nawet trochę wcześniej.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » sob lip 20, 2019 12:49 pm

ociesek pisze:
sob lip 20, 2019 11:42 am
No to powiem Ci, że anime to jedno wielkie gunwo w porównaniu do mangi. W zasadzie tutaj nie ma porównania. Manga jest miliony razy lepsza. Plus anime urywa się w jakiejś połowie? Może nawet trochę wcześniej.
Mów sobie co chcesz, ale ja przez ponad 20 odcinków bawiłem się przy tej serii wyśmienicie. Zwłaszcza od wydarzeń
► Pokaż Spoiler
Po prostu wsiąknąłem w serię na dobre. A raczej wsiąknąłbym, gdyby nie to, że musiałem dawkować seans z różnych powodów...
Zakończenie, mimo moich obaw nie było takie znowu najgorsze.
► Pokaż Spoiler
Ogólnie kreska w anime jest dużo lepsza, niż w mandze (przynajmniej w początkowych tomach była słaba), ale to już kwestia gustu.
No i tak jak przypuszczałem, czuję teraz duży niedosyt po seansie. Madhouse, żądam kolejnego sezonu! :evil:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Karlan
Status: Offline

Anime

Post autor: Karlan » sob lip 20, 2019 1:19 pm

Mnie też podobało się anime Claymore :angel: Dawno je oglądałam co prawda, ale pamiętam je nawet dobrze. Madhouse wtedy było znane z nierobienia kontynuacji (nie to co ostatnio :P ) to i dalszego ciągu niestety nie ma...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Gotenks » sob lip 20, 2019 1:41 pm

Na netflixie pojawiła się nowa wersja Rycerzu Zodiaku i całość jest w 3D i... naprawdę boję się tego oglądać :shock: :D
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » ndz lip 21, 2019 4:15 pm

Ja obejrzałam dwa i pół odcinka. Po czym wyłączyłam. Nie rób sobie tego, Gotenks. Słabo mi jak widzę Shuna przerobionego na kobietę i słyszę te... angielskie imiona postaci. Shiryuu ma na imię Long? Hyoga to Magnus? Okej, okej, do widzenia.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: ociesek » wt lip 23, 2019 12:44 pm

Bukafo, źle mnie zrozumiałeś - anime Claymore jest spoko, ale manga jest dużo, dużo lepsza. Spróbuj poczytać po wydarzeniach z anime, dzieje się dużo fajnych rzeczy :)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » wt lip 23, 2019 4:38 pm

Ociesek kusi mnie jak cholera, żeby kontynuować historię wraz z mangą, ale wierzę, że ktoś ją jeszcze u Nas wyda... więc póki co się wstrzymam.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: ociesek » śr lip 24, 2019 8:57 am

Byłłoby święto lasu, gdyby ktoś zdecydował się na wydanie.
Ale nie czekaj zbyt długo - warto wiedzieć, co się dzieje później :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » wt sie 06, 2019 8:45 am

Kolejne świetne czytadła dostaną anime. Tym razem padło na weebtoony Tower of God oraz Noblesse :twisted:
https://comicbook.com/anime/2019/08/05/ ... announced/

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » wt sie 06, 2019 9:06 am

Nie znam tych serii. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » wt sie 06, 2019 9:08 am

Bukafo pisze:
wt sie 06, 2019 9:06 am
Nie znam tych serii. :P
Ech, czyli nie jesteś człowiekiem kultury, a szkoda, bo nie wiesz co tracisz :P

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » wt sie 06, 2019 10:42 am

Itachi Uchiha pisze:
wt sie 06, 2019 9:08 am
Ech, czyli nie jesteś człowiekiem kultury, a szkoda, bo nie wiesz co tracisz
Ale jak to? :cry:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » wt sie 06, 2019 10:47 am

O, moje dwa ulubione webtoony z czasów, kiedy czytałam webtoony. Czyli dawnych. Już nawet nie pamiętam, gdzie skończyłam je czytać :c
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości