Herezja miłości #3

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Mormicc » śr sty 30, 2019 8:27 pm

Obrazek
Przed Wami obwoluta ostatniego już tomu Herezji miłości! O czym nie wie Yoshino?
Premiera tego tomu już 27 lutego.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Hellslinger69 » czw sty 31, 2019 6:53 pm

Czasem żałuję że czas nie płynie szybciej. Prawie miesiąc do premiery😢

PriestSadok
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 13, 2018 4:24 pm
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: PriestSadok » pn lut 18, 2019 9:16 am

Ja też czekam z dużą dozą niecierpliwości a wersji anglojęzycznej nie zamierzam czytać by nie popsuć sobie przyjemności z czytania. :)

No ale premiera już tuż tuż. :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: ninna » sob mar 02, 2019 1:21 pm

Bardzo, bardzo , bardzo mi się podobał ten tom! Seria podskoczyła w moim rankingu o kilka oczek. Owszem, mamy dużą zmianę klimatu, bo jest o wiele bardziej dramatycznie (ale nie jest to przedramatyzowane) i autorka zrezygnowała ze scen erotycznych (serio byłam zdziwiona bo nie ma ich wcale). W sumie dostałam to czego się spodziewałam, zatem można powiedzieć, że finał był przewidywalny ale w ogóle mi to nie przeszkadza bo właśnie na takie zakończenie liczyłam :D. Dobrym pomysłem było też
► Pokaż Spoiler
by mogła dorosnąć i nauczyć się życia.

Najbardziej ucieszyło mnie posłowie, a dokładnie te słowa:
► Pokaż Spoiler

Bardzo liczę tu na Waneko, tym bardziej, że sama autorka podkreśla, że
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Fani » pn mar 04, 2019 10:03 am

Skoro 3 tom nie był ostatnim to ja nie wiem jak waneko miałoby dalej tego nie wydawać. W innym wypadku dla mnie byłoby to porzucenie serii.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: ninna » pn mar 04, 2019 3:48 pm

Ta, Waneko właśnie mi odpisało na asku:
Będziemy się zastanawiać, jak ten tom już faktycznie wyjdzie w Japonii :)
Na moje to nie ma się nad czym zastanawiać. Jak będzie tom 4 to jest to dalszy ciąg serii.

I inna odpowiedź:
Tak naprawdę nie wiadomo, poza tym, że autorka napisała w posłowiu, że planuje dalszą część. Ale to na razie plany. Plus nie wiemy, czy będzie się ukazywała jako część 4 czy jako 1 nowej serii.
Ale to dziwne bo w polskim tomiku wyraźnie jest napisane, że kolejny tom będzie numerowany "dalej" (jako 4). I mam nadzieję, że autorka faktycznie będzie się tego trzymać, żeby Waneko nie mogło się wykpić jak w przypadku "Sweepera" :roll:.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Meliona » pn mar 04, 2019 6:29 pm

Na twitterze autorki też jest napisane coś o tomie 4 (na tyle, ile zrozumiałam przez translator).
Ale to Waneko i tak może nie przekonać, bo Sunstone porzucili tak czy siak :P Tyle że to akurat nie manga, więc pewnie cokolwiek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Fani » wt mar 05, 2019 10:05 am

Czyli co? Herezja miłości jest zakoczona, czy nie?

[Wyderek] Tak, ta historia jest zamknięta i zakończona, chociaż autorka w posłowiu mówi o planowanym kolejnym tomie. Ale główna historia jest zamknięta i wszystko jest wyjaśnione.
Uparli się. Dla nich to koniec. Fajnie, ciekawe czy przy innych mangach też by się tak zachowywali. Zakończenie arcu w KP, Akademii czy Magi nie musi oznaczać kontynuacji, przecież część historii zostało już wyjaśnionej. A to, że kolejne tomy mają dalszą numeracje nic nie znaczy, ot, fanaberia autora.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Angu » wt mar 05, 2019 10:11 am

Więc wstrzymam się z kupieniem Herezji jak będzie wiadomo czy Waneko zamierza dalej wydawać. Nie chce podonnej sytuacji jak z QQ Sweeper.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: ociesek » wt mar 05, 2019 12:36 pm

Fani pisze:
wt mar 05, 2019 10:05 am
Czyli co? Herezja miłości jest zakoczona, czy nie?

[Wyderek] Tak, ta historia jest zamknięta i zakończona, chociaż autorka w posłowiu mówi o planowanym kolejnym tomie. Ale główna historia jest zamknięta i wszystko jest wyjaśnione.
Uparli się. Dla nich to koniec. Fajnie, ciekawe czy przy innych mangach też by się tak zachowywali. Zakończenie arcu w KP, Akademii czy Magi nie musi oznaczać kontynuacji, przecież część historii zostało już wyjaśnionej. A to, że kolejne tomy mają dalszą numeracje nic nie znaczy, ot, fanaberia autora.
W tym asku chyba chodziło o treść, nie o wydawanie. Wcześniej mówili, że nie ma jeszcze fizycznie tomiku w japonii, mogły wyjśc ewentualnie jakieś rozdziały, ale z rozdziałów nie wydadzą w Polsce tomiku. Zluzuj.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Fani » wt mar 05, 2019 12:44 pm

Może i się trochę podpaliłem, ale moim zdaniem niepotrzebnie kręcą.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Alexandrus888 » wt mar 05, 2019 12:55 pm

Nie kręcą. Cała sytuacja jest nie jasna, to i odpowiedź wymijająca

Karlan
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Karlan » pn lip 15, 2019 9:44 am

Widziałam, że na Asku się przemknęło, ale nikt nie wstawiał. Odnośnie tego tak zwanego "4 tomu":

"To rozdziały dodatkowe chronologicznie mieszczące się w różnych miejscach historii dotyczące pewnych poczynań naszego Demona :) Nie są kontynuacją. Dopytywałam wydawcy i obecnie nie ma w planach wydawania tego w tomach. Autorka jak i wydawca japoński uznają Herezję za dzieło pełne i skończone (przynajmniej obecnie, kto wie, czy nie zmienią zdania później :) )."

Czyli raczej na 100% nie zamierzają tego kontynuować, ani nawet wydawać tego dodatkowego tomu. :cry: Szkoda. Z tych zeszłorocznych eksperymentów Waneko moim zdaniem "Herezja" była najbardziej udanym. Kupiłam i przeczytałam całość bez jakichś specjalnych oczekiwań, i byłam zaskoczona, jak bardzo trafiła w mój gust. Na naszym ryneczku brakuje takich babskich mang dla czytelniczek, które nie przepadają za yaojcami. Przydałoby się więcej tytułów w tym typie, tym bardziej że po komentarzach na różnych mediach społecznościowych Waneko widać, że jest na nie popyt. A zamiast tego mamy stały i nieustający zalew yaojców, i chyba tak zostanie, patrząc po tym, jak Waneko pali się do ew. kontynuacji "Herezji". :cry:

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: kuras » pn lip 15, 2019 10:33 am

Może ktoś się nie dokładnie w odpowiedzi wysłowił, ale to nie jest nasza decyzja w sprawie nie wydanie tych dodatkowych rozdziałów, tylko strony japońskiej. Strona japońska nie planuje wydania ich poza magazynem, taką informacje dostaliśmy.
Nie mamy możliwości wydania rozdziałów które nie pojawiły się w tomiku jako osobnej pozycji w Polsce. Ewentualnie jeśli wiedzielibyśmy, że jest to pojedyncze rozdziały to moglibyśmy postarać się o dołożenie dodatku do tomiku, chociaż nie koniecznie musielibyśmy dostać na to zgodę.
Wysyp yaoi? Mówisz o tych 6-8 tomach rocznie przy wydawanych przez nas 140+?

Karlan
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Karlan » pn lip 15, 2019 10:41 am

O, dziękuję za uściślenie kwestii kontynuacji. :angel:

A co do yaoi, chodziło mi raczej o rynek jako całość, bo nie da się ukryć, że np. anglojęzyczny jest bardziej różnorodny, a polski to nadal w większości jeden typ mang. Dopiero od niedawna pojawia się więcej shojo czy josei, chociaż nie da się ukryć, że to paskudz... yaoi nadal dominuje. :D No ale co poradzić, o gustach się nie dyskutuje. Fajnie, że chociaż tą jedną "Herezję" wydaliście.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: kuras » pn lip 15, 2019 10:54 am

W tym kontekście zabrzmiało jak zarzut w naszą stronę ;)

Może ci się wydawać, że yaoi wychodzi dużo, bo zwykle są to krótkie serie, więc zapowiadane są często. Dłuższych (10+) yaoi wyszło na polskim rynku 4? 5? może nawet nie.

Z tą dominacją bym nie przesadzał, nie licząc dokładnie (bardziej intuicyjnie), w zeszłym roku wyszło ~350 tomów na całym polskim rynku, z tego od nas ~140, gdzie zdecydowanie dominują tomiki nie-yaoi, jpf nie ma żadnego takiego tytułu (a przynajmniej sobie nie przypominam), JG ma też dosłownie kilka, kotori trochę więcej, ale też nie jest to już dominujący nurt gatunkowy tego wydawnictwa. Więc obstawiam, że ze wszystkich wydawnictw, wyszło mniej niż 10% yaoi (i to zdaje mi się, że jest to sporo mniejsza liczba).

Oczywiście, są wydawcy (np. dango), których dominująca część oferty to mangi yaoi, ale nadal nie tylko BL wydają.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Alexandrus888 » pn lip 15, 2019 1:10 pm

jpf nie ma żadnego takiego tytułu (a przynajmniej sobie nie przypominam)
mają polskie W strone słońca. Ale nie wiem na ile to yaoi, a na ile shounen-ai, czy bl tylko na dalszym planie

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Yuriko » pn lip 15, 2019 2:10 pm

Alexandrus888 pisze:
pn lip 15, 2019 1:10 pm
mają polskie W strone słońca. Ale nie wiem na ile to yaoi, a na ile shounen-ai, czy bl tylko na dalszym planie
Podobno są tam tylko watki BL, więc pewnie to dalszy plan. Ale to jest polski komiks, nie mają typowego yaoica.

Karlan
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Karlan » pn lip 15, 2019 3:12 pm

Jak to zwał tak zwał :P
W każdym razie jeśli chodzi o takie typowo babskie mangi, to prawda jest taka że wśród tytułów dla dorosłych ( i tak, mam na myśli też wątki 18+), to poza yaoi nie bardzo jest w czym wybierać. Takie tytuły oczywiście są, tylko po prostu u nas nie są wydawane. Generalnie sporo dziewczyn narzeka, że też brakuje im "dojrzałych" romansów, i w związku z tym czytają yaoi, ale mnie taka argumentacja niezbyt przekonuje. Jeśli nie toleruję danego typu wątków, to nie będę czytać mang je zawierających tylko dlatego, że nie ma innej alternatywy. Być może sytuacja się zmieni, w końcu rynek się rozrasta, i osobiście mam nadzieję na coś podobnego do "Herezji". O ile moja pozytywna opinia na temat tej mangi nie jest odosobniona...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Herezja miłości #3

Post autor: Yuriko » pn lip 15, 2019 3:42 pm

Karlan pisze:
pn lip 15, 2019 3:12 pm
sporo dziewczyn narzeka, że też brakuje im "dojrzałych" romansów, i w związku z tym czytają yaoi, ale mnie taka argumentacja niezbyt przekonuje.
Dziewczyny chcą romansów, a ich nie ma, więc czytają yaoi? To jest argumentacja? Pierwsze słyszę. Osoby, które czytają yaoi chcą czytać ten gatunek i nie zmuszają się do tego, bo chcą dojrzałych romansów. Ty nie lubisz, chociaż mam wrażenie po 3 ostatnich twoich postach tutaj, wręcz nienawidzisz tego gatunku i nikt Cię do tego nie zmusza, ale myślę, że chyba nie powinnaś się wypowiadać za inne osoby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Herezja miłości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość