Lily Love

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
29
51%
Nie
21
37%
Być może
7
12%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Lily Love

Post autor: nikotynaimalina » czw lip 11, 2019 5:37 pm

Lou pisze:
czw lip 11, 2019 5:20 pm
nikotynaimalina pisze:
czw lip 11, 2019 4:09 pm
Gorzej, jakby ktoś faktycznie zabrał się za tytuł yuri, ale za jakąś kompletną kupę. Wtedy nikt by nie kupił i wydawnictwa nie chciałyby ryzykować. :)
Akurat kup yuri to my w Polsce dużo mieliśmy.
I wciąż mamy. :D

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Lily Love

Post autor: Lou » czw lip 11, 2019 5:40 pm

Akiho pisze:
śr lip 10, 2019 10:12 pm
Kocham prace Ratany są naprawdę cudowne a w kolorze naprawdę jeszcze bardziej cieszą oko.
Poszła w kolor to poszła w ilość, a nie jakość. Widać regres graficzny Pulse w stosunku do Lily Love.
Akurat ze względu na pewien materiał nad którym pracuję mocno przeanalizowałam fabularnie i graficznie prace Ratany i jest coraz gorzej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Lily Love

Post autor: Alextasha » czw lip 11, 2019 10:03 pm

- na konwentach na pytania o komiksy koreańskie i chińskie zawsze odpowiadali, że jest to nieopłacalne (zwłaszcza Kotori, gdzie otwarcie powiedzieli, że nie będą wracać do tematu)
Kotori ogólnie jest cięte na yuri po nieudanej sprzedaży Iono-sama :v Na każdym konwencie, na którym pytano ich o yuri to otrzymywało się tę samą śpiewkę - że fani yuri sami nie wiedzą, czego chcą. Że jest tyle propozycji ile ludzi, że nie ma nawet jednego tytułu, którego większa ilość fanów by chciała bla bla bla itp.

No cóż... akurat o Citrusa dużo ludzi jojczyło i długo i się dla Waneko to opłaciło :v więc zależy na jakie tytuły się człowiek rzuca, to taką ma sprzedaż :v
Poszła w kolor to poszła w ilość, a nie jakość. Widać regres graficzny Pulse w stosunku do Lily Love.
Wg mnie to po prostu pierwsze zetknięcie się z formatem stripa wyszło jak wyszło. Lepiej rozmieszczenie paneli i ogólnie postaci wychodzi jej w stylu mangowym. Pulse był jej pierwszym tytułem w tamtym formacie a z mangą pracuje od zawsze.

No i cotygodniowy sprint rysowania też robi swoje.
Niemniej dla dużych wydawców to też są spore koszta bo trzeba zatrudnić nowych pracowników specjalnie do pracy tylko nad tym jednym komiksem, który nie daje żadnej gwarancji, że się zwróci.
A ja po raz kolejny przypomnę, że w przypadku tego tytułu jak i każdego od Ratany nie trzeba zatrudniać jakiejś specjalnej siły roboczej do tłumaczenia (no chyba że po prostu brakuje danemu wydawnictwu rąk do pracy) bo z tego jak mi się wydaje to 90% tłumaczy angielski zna :P A poziom angielskiego w LL nie jest jakoś szczególnie trudny.

Dodatkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości