The Ride-On King

Zablokowany

Kupił(a)byś ten tytuł, gdyby wyszedł w Polsce?

Tak
9
38%
Nie
10
42%
Może
5
21%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-On King

Post autor: Meliona » pn lip 08, 2019 11:16 am

Isekai z Putinem.

Obrazek
Liczba tomów: 2+
Autor: Baba Yasushi
Opis: Alexander Purchinov jest prezydentem Pursii - małego azjatyckiego państwa, które powstało za jego pomocą przed piętnastoma laty. Najbardziej na świecie lubi poskramiać i prowadzić* rzeczy. Niestety prowadził już wszystko, co się tylko dało - konie, motocykle, czołgi, rekina, tygrysa czy nawet kraj. Teraz marzy o tym, by prowadzić coś nowego (np. statek kosmiczny) i odkryć nieznane miejsca. Jego pragnienie nieoczekiwanie się spełnia, kiedy w wyniku ataku terrorystycznego spada i zabija go spadająca głowa jego własnego posągu, bo w wyniku tego zdarzenia zostaje przeniesiony do świata fantasy. Tutaj poświęcę chwilę, by podkreślić, że pan Purchinov był super koksem już w "realnym" świecie, bo uniesienie tira to dla niego czwartek.
I jest sobie ten potężny Put... Purchinov w nowym świecie, w którym jest tyle nowych stworzeń, które można dosiąść! Napotkane i przypadkowo przez niego uratowane dziewczyny wyjaśniają mu zasady świata i towarzyszą mu w dalszej części mangi. Oczywiście, że muszą być bohaterki kręcące się wokół głównego bohatera, ale bez paniki - ani on na nie leci, ani one na niego (a przynajmniej żadne nie wykazuje takiego zainteresowania). Prezydent Purchinov zwiedza sobie świat co i rusz kogoś ratując po drodze, a wątki łączą się ze sobą.
Na razie nie zapowiada się to na długą mangę, bo na etapie 11 rozdziału większość wątków jest rozwiązana. Ale kto wie, może to będzie coś większego. Ciężko powiedzieć, co tam autor planuje. Okładki nie mają nic wspólnego z treścią xD

*lepszego słowa nie znalazłam.

Moja opinia: Ta manga to cudo. Dla samej kreski warto ją przeczytać. Nie widać tego po okładkach, więc wstawię kilka kadrów poniżej. Humor całkowicie do mnie trafił, śmiałam się co chwilę. Ale ja lubię te śmieszne obrazki z Putinem na niedźwiedziu, nic nie poradzę. W dalszej części mangi humor trochę ustępuje miejsca fabule. Do tego warstwa fantasy daje radę. To trochę przypomina Overlorda z absurdalnie potężnym protagonistą (walczącym sztukami walki przeciw potworom/ludziom/wyvernom). Świat jest rozkminiony przez autora. Bohaterowie i zwierzaki mają swoje charakterki i można ich polubić. To jedna z lepszych mang z gatunku średniowieczne fantasy. Miejscami całkiem brutalna.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

The Ride-On King

Post autor: Fani » pn lip 08, 2019 11:23 am

Dla mnie to zbyt duże trolowanie. Nie dałbym rady temu w dłuższej perspektywie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

The Ride-On King

Post autor: Bukafo » pn lip 08, 2019 11:45 am

No powiem ci szczerze, że opis i kadr ze smokiem bardzo mnie zachęcił do sięgnięcia po ten tytuł. Brutalne fantasy i niezwyciężony główny bohater? Jestem jak najbardziej na tak! :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-On King

Post autor: nikotynaimalina » pn lip 08, 2019 9:14 pm

Meliona pisze:
pn lip 08, 2019 11:16 am
Isekai z Putinem.
Zdecydowanie chcę to w swoich łapkach. :oops: :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-On King

Post autor: Yuriko » pt paź 08, 2021 3:37 pm

Temat do zamknięcia. Manga zostanie wydana przez Kotori.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości