Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Lunatyczka » pn cze 17, 2019 10:45 pm

Został już tylko ostatni odcinek Dororo i chcę go obejrzeć, a zarazem nie chcę żeby to już był koniec :( . Seria naprawdę cudowna, w porównaniu z oryginałem wypada o niebo lepiej nie tylko ze względu na kreskę, ale i przez to, że
► Pokaż Spoiler
A co do dzisiejszego odcinka
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: SallyCzarownica » wt cze 18, 2019 3:05 pm

Boję się ostatniego odcinka Dororo. T_T Dziś obejrzałam najnowszy i aż mi się serce krajało. T_T
Obrazek

exhz
Status: Offline

Anime

Post autor: exhz » pn cze 24, 2019 6:26 pm

Kurde, ten ostatni odcinek Dororo pozostawił jakiś taki niedosyt. Wszystko wydawało się przyspieszone, a zwłaszcza końcówka i scena z
► Pokaż Spoiler
Mogliby spokojnie zrobić jeszcze jeden odcinek, jakiś epilog czy coś.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » pn cze 24, 2019 6:48 pm

Obejrzałam 12 odcinków nowego Fruits Basket i ogólnie bardzo mi się podoba, ale mam wrażenie, że projekty postaci są aż ZBYT chude i patykowate. W sensie rozumiem, że to szojka i znam kreskę mangi, ale były takie momenty, że aż ciężko mi się na to patrzyło xD po Tohru tego aż tak nie widać, ale chociażby taka Kagura wydawała mi się dużo za chuda.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Katori » wt cze 25, 2019 4:01 pm

Dobra, dobra, wiem, że narzekałem ostatnio, że od dawna nie wychodzi dla mnie nic dobrego i że sezony są jakieś gorsze... więc teraz mam sezon dla siebie, bo z lata mam ochotę sprawdzić z 18 tytułów. xd

Z tego oglądam tylko Carole & Tuesday, Furubę i Sarazanmai. To ostatnie się skończyło i jakoś mnie zawiodło - a jestem fanem Yuri Kumy i to jedna z moich ulubionych serii w ogóle. Tutaj to jakoś na mnie nie oddziałało i nie poczułem tej historii.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr cze 26, 2019 1:18 am

exhz pisze:
pn cze 24, 2019 6:26 pm
Kurde, ten ostatni odcinek Dororo pozostawił jakiś taki niedosyt.
Jak kocham anime tak się zgadzam, że koniec finały był mierny. Jak zobaczyłam co się działo z
► Pokaż Spoiler
Nie mówiąc o tym, że zamknęłoby to wątki, do licha! Tak dobrze im szło dawania głębi temu, co w mandze było dopiskiem na dwie linijki (nagle odzyskałem wzrok, yupi! idziem dalej!) a tu nagle byli równie miałcy co ona.
Czego niby brakowało
► Pokaż Spoiler
Co z tym, że Hyakkimaru używał
► Pokaż Spoiler
Czemu nagle jego
► Pokaż Spoiler
Całe 'uczłowieczenie' Hyakkimaru zrobili tak idiotycznie...
► Pokaż Spoiler
Potrzebowaliby na to jeden odcinek więc max, ale serio? Nie mogli naprawy mieczy wcisnąć w co innego i uciąć miasta na opak jeśli już taki byłby to problem? :roll:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: SallyCzarownica » śr cze 26, 2019 3:14 pm

Też jestem rozczarowana ostatnim odcinkiem, ale całość i tak uwielbiam.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr cze 26, 2019 7:04 pm

SallyCzarownica, ogólnie to - przynajmniej fandom na tumblrze - jednogłośnie uznał, że do kosza z
► Pokaż Spoiler
Oni raz taką jedność widziałam po premierze Cursed Child. Albo Zbrodni Grindelwalda. :lol:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » śr cze 26, 2019 8:18 pm

Wygląda na to że jestem w mniejszości. Mnie ostatni odcinek Dororo podobał się, podobnie jak wszystkie poprzednie. Mogę przyczepić się tylko do nienajlepszej animacji płomieni. I sama końcówka mogłaby być dłuższa (spotkanie po latach), ale nie mam większych zastrzeżeń.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob cze 29, 2019 11:44 am

Czy tylko mi się wydaje, czy wizualna strona serii TV nekopara trochę ssie?
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... le/.148426

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Luchael » ndz cze 30, 2019 5:50 pm

Łamiące wiadomości (breaking news): ostatni sezonu Ataku Tytanów zostanie wyemitowany jesienią 2020 roku:
https://moetron.net/post/185955404165/a ... l-premiere

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mormicc » ndz cze 30, 2019 6:08 pm

Ostatni? :o
Była oficjalna informacja o zbliżającym się zakonczeniu mangi i ją przegapiłem? A może fillerowe zakończenie? :o
Muszę wkońcu nadrobić obie części 3 sezonu
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 30, 2019 6:37 pm

Finałowy [czwarty] sezon Tytanów jesienią w 2020 roku. :P PV
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Fani » ndz cze 30, 2019 7:26 pm

Obu to był znak szybkiego końca mangi :pray:.
Niby czytam i kupuję, ale od czasu "wielkiej tajemnicy" mój zapał wyraźnie ostygł.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » ndz cze 30, 2019 7:49 pm

Fani pisze:
ndz cze 30, 2019 7:26 pm
Obu to był znak szybkiego końca mangi :pray:.
Niby czytam i kupuję, ale od czasu "wielkiej tajemnicy" mój zapał wyraźnie ostygł.
U mnie tak samo.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » ndz cze 30, 2019 8:30 pm

Też wolałam, jak była to "kameralna" historia ludzkości walczącej o przeżycie.

Obejrzałam w końcu anime Drifters i <3 Japończycy muszą bardzo lubić mangi Kohty Hirano (to i Hellsinga ;)), bo fajnie je adaptują. Głos Toyohisy był wspaniały, mogłabym go słuchać godzinami xD Dobrze, że to obejrzałam, bo już niestety wydarzenia zatarły się w mojej pamięci, a wyszedł w Polsce nowy tom.
Obrazek

exhz
Status: Offline

Anime

Post autor: exhz » ndz cze 30, 2019 10:01 pm

Fajnie, że będzie finałowy sezon, a nie będą tego ciągnąć w nieskończoność. Takie anime zasługuje na zakończoną historię.

Wiadomo już jakie studio podejmie się czwartego sezonu? Bo z tego co wiem to Wit rezygnuje z Tytanów.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » wt lip 02, 2019 12:42 am

Ja za to męczę serię Blood+... Zabrałem się za nią jakiś czas temu, żeby się przekonać, czy serio jest taka super. No i początek rzeczywiście zapowiadał się obiecująco, ale teraz, gdy już jestem na 37 odcinku, to jakoś coraz bardziej mam ochotę jak najszybciej to anime zakończyć i zająć się jakąś inną serią. Kupę lat temu obejrzałem serię Blood-C i o wiele lepiej się ją oglądało, pomimo tego, że historia liczyła tylko 12 odcinków + film. A może właśnie przez to, że nie była ciągnięta na siłę? Nie wiem.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » czw lip 04, 2019 9:31 pm

Trochę spóźniona ocena sezonu wiosennego. Nazbierało się tytułów:

Tytani Sezon 3 część 2 [10/10] - dziesiątka za fenomenalną reżyserię. Szarża którą przeprowadził Smith i rozetki Levi’a na długo pozostaną w mojej pamięci.

Dororo [10/10] - fenomenalna opowieść o samurajach i youkai. Ale największym plusem jest konflikt wewnętrzny, który wywołało we mnie anime. Z jednej strony chciałem aby Hyakkimaru odzyskał swoje ciało, z drugiej żałowałem ludzi, na których spadały przez to plagi i kataklizmy.

Fruits Basket (2019) [8/10] - przyjemna i klimatyczna szojka. Ogląda się ją jeszcze lepiej niż oryginał z 2001 roku. Zobaczymy jak się to rozwinie.

Kimetsu no Yaiba [8/10] - polowanie na demony przy ładnej grafice i muzyce. Klimatyczny shounen, na razie bardzo mi się podoba.

Tate no Yuusha no Nariagari [8/10] - Gdyby serial skończył się na 21-szym odcinku, ocena mogła by być wyższa. Dobry isekai z bardzo nieszablonowym punktem startowym, ale im dalej tym przeciętniej.

One Punch Man 2 [7/10] - akcja i humor były dobre, ale po prostu czuć, że to już nie to samo. Dwójka pomimo że udana, nie dorasta do pięt poprzedniczce. O porażce nie ma mowy, niestety czuć niedosyt.

Sewayaki Kitsune no Senko-san [7/10] - spodziewałem się dostać głupawą komedię, a otrzymałem ciepłe okruchy życia. Miła i relaksacyjna seria.

Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai [6/10] - haremówka jak każda inna. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale przyjemnie się ją oglądało.

Isekai Quartet [6/10] - crossover 4 różnych anime. Nawet fajne.

Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai [6/10] - ponownie, spodziewałem się dostać głupawe ecchi. Nie żebym dostał coś innego, ale fabuła i bohaterowie byli całkiem do rzeczy.

Senryuu Shoujo [5/10] - o dziewczynie, która porozumiewa się ze światem pisząc wiersze. Niestety nie byłem w stanie dosłyszeć piękna wypowiedzi bohaterki :(

Nobunaga-sensei no Osanazuma [4/10] - pod wpływem dotyku zniewieściałego nauczyciela, kolejne dziewczyny dołączają do jego haremu. Ten opis to duże uproszczenie, ale do tego sprowadza się to anime. Nic ciekawego.

Joshikausei [3/10] - anime na podstawie niemej mangi. Uroku oryginału nie udało się utrzymać. Gdyby nie fakt, że odcinki miały po 3 minuty, rzuciłbym to.

Fairy Gone [3/10] - Starałem się to oglądać, nie dało się. Rzuciłem po 4 odcinkach.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » sob lip 06, 2019 4:55 pm

► Pokaż Spoiler
W pierwszym odcinku Fire force, pojawił się kwiat naszej polskiej motoryzacji :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości