Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » pt kwie 19, 2019 12:50 am

Skolopendrokot pisze:
czw kwie 18, 2019 11:27 am
Również będę wdzięczna za jakieś dowody na straszenie grupy skanlacyjnej pozwem. Nie śledzę FP ani jednego, ani drugiego, więc możliwe, że coś mnie ominęło. Ciekawą sprawą jest jednak fakt, że członkini grupy skanlacyjnej jakiś czas temu popełniła niezbyt przychylną recenzję Coyote - możliwe, że może mieć to związek z całą sprawą. Link zamieszczam poniżej.

https://www.facebook.com/dracaenascans/ ... ZeKTxSSNZg
Ekspertem nie jestem, ale ja bym nie nazwał chałturą pracy Dango. Nie wiem co tam zaszło między dziewczynami, ale trochę szkoda że wynikła taka atmosfera, bo każdy robi dobrą robotę i może w przyszłości dałoby się razem jakoś współpracować, a tak, no to trochę ciężko. Liczę jednak, że te emocje gdzieś tam po drodze opadną. Byłoby miło.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » pt kwie 19, 2019 10:29 am

Fakt, widać w tej recenzji wiele niepotrzebnych emocji. Nie znam się na poruszonych przez recenzentkę kwestiach, więc ciężko jest mi się odnieść (za wyjątkiem wspomnianych błędów w tłumaczeniu. "Blisko tej okolicy" to jednak językowy potworek). Bardziej zainteresowały mnie komentarze.

Mogę też potwierdzić słowa Martyny o walce z piractwem - u japońskich wydawców to zawsze działa na plus, więc nie dziwię się, że to robią.

asie
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 4:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: asie » sob maja 11, 2019 8:57 pm

Obrazek

Od 15 maja do każdego pre-orderu plus 2 złote do wysyłki poleconej (kolejne 2 złote kluski biorą na siebie) - źródło.

Żeby nie było - nie obwiniam za to wydawnictwa, bo skargi o zgubione listy dwoją się i troją, a ekonomia jest nieuwzięta:
  • przesyłka priorytetowa M (obecny sposób) - 4,70zł
  • przesyłka polecona priorytetowa M (nowy sposób) - 8,70zł
  • przesyłka ekonomiczna M (kto pamięta ten wie) - 4,00zł
  • przesyłka ekonomiczna polecona M (tej nie stosowano) - 6,30zł
Osobiście trochę żałuję, bo u mnie w mieście Poczta Polska funkcjonuje zaskakująco dobrze, a nie sądzę by przesyłka ekonomiczna polecona miała te same problemy z gubieniem przesyłek, co ekonomiczna zwykła (choć nie wiem, jak jest ze stanem takiej przesyłki po dostarczeniu względem priorytetu - nie mam dość doświadczenia).

Drażni i martwi mnie nieco inna rzecz - pre-ordery dla wielu zwyczajnie przestają się opłacać. 1/3 ceny (względem kupowania z innego sklepu mangowego) zaczyna stanowić przesyłka, więc dla osób, które nie chcą konkretnie dodatków lub posiadania mangi w rączkach tydzień wcześniej, cała zabawa staje się dość nieopłacalna (nawet zamówienie dwóch tomów grupowo ze sklepu samego wydawnictwa po okresie pre-orderów zdaje się wypadać teraz preferencyjnie, a wiele osób o zacięciu kolekcjonerskim kupuje wiele mang w miesiącu).

Najgorsze jest to, że nie wiem, jak bym to sam rozwiązał - grupowanie pre-orderów wymagałoby miejsca na przechowanie dodatków i mang przez kilka miesięcy (a to sporo miejsca i sporo czasu!), odbiór na konwencie nie jest osiągalny dla wielu... [/rant]

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Nelinnor » ndz maja 12, 2019 8:24 pm

Na pewno będzie to zła wiadomość dla kupujących w przedsprzedaży, chociaż dla mnie ta forma była nieopłacalna praktycznie od zawsze. Nie jest to nawet kwestia subiektywnej opinii, bo po przeliczeniu kosztów wychodzi że niezbyt się to opłaca. Przedsprzedaż może mieć chyba tylko sens jeżeli ktoś zbiera bardzo mało serii lub bardzo chce mieć dodatki (które jakoś spektakularne nie są, to nie edycja limitowana przecież, zazwyczaj coś drobnego). W każdym innym przypadku lepiej jest po prostu kupować zbiorowo raz na miesiąc, lub dwa, w sklepie który posiada asortyment różnych wydawców i płacić za wysyłkę raz, lub nawet wcale, przy jednoczesnym rabacie od 5%-35% na każdym tomie. W przedsprzedaży mangi są zazwyczaj w cenie okładkowej, która spada zaraz po wejściu tomu do normalnej sprzedaży, więc w praktyce wysyłka i tak nie była nigdy "darmowa", a wliczona w cenę.

asie
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 4:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: asie » ndz maja 12, 2019 11:57 pm

Nelinnor pisze:
ndz maja 12, 2019 8:24 pm
Przedsprzedaż może mieć chyba tylko sens jeżeli ktoś zbiera bardzo mało serii lub bardzo chce mieć dodatki (które jakoś spektakularne nie są, to nie edycja limitowana przecież, zazwyczaj coś drobnego). [...] W przedsprzedaży mangi są zazwyczaj w cenie okładkowej, która spada zaraz po wejściu tomu do normalnej sprzedaży, więc w praktyce wysyłka i tak nie była nigdy "darmowa", a wliczona w cenę.
Faktycznie, zazwyczaj cena kupienia mangi w przedsprzedaży, nawet przy cenie okładkowej, jest opłacalna dla osoby kupującej raczej jedną albo dwie serie. Dodatki od Dango paru złotych moim zdaniem warte są - może to nic spektakularnego, ale mnie zawsze cieszy.

Małe sprostowanie jednak - przedsprzedaż ostatnio rozpoczętych mang u Dango zaczynała w okolicy 20 zł (tyle zapłaciłem za pierwszy tomik, choć faktycznie w użytej wtedy metodzie przesyłki + pakunku broszurki, a niektórym i mangi, przyjechały lekko pogniecione) - następnie 21 zł, potem 23.90 zł (równe cenie tomiku bez rabatu), a teraz będzie "aż" 25.90 zł. W tym kontekście skok w cenie faktycznie wydaje mi się trochę zbyt gwałtowny, zwłaszcza iż nie spodziewałem się go "wchodząc" na rytm przedsprzedażowy. Ponadto, pocztówki i broszurki (choć nie "trzeci dodatek", ale często dają coś innego) można dostać za cenę "po rabacie" na stoisku konwentowym wydawnictwa, jeśli ktoś na taki konwent się wybiera i jeśli jeszcze takowych zostało.

Sam teraz bardzo poważnie się waham nad kontynuowaniem pre-orderów wszystkich serii u Dango, nawet biorąc pod uwagę utratę dodatków - dopłacanie paru złotych jestem w stanie przeboleć, ale gdy ten sam tomik, który w przedsprzedaży kosztuje 25.90zł, w sklepie wydawnictwa po przedsprzedaży 19zł z wysyłką, w innych "specjalistycznych" sklepach tyle samo lub nawet jeszcze mniej... zwłaszcza, iż takimi dodatkami zainteresowane są raczej osoby zbierające wiele mang i będące "głęboko" w bazie fanów.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » pt maja 24, 2019 10:31 am

Ciężko tutaj jednak winić za cokolwiek wydawnictwo. Jakiś czas temu zrobiłam sobie czyszczenie półek i wystawiłam na sprzedaż sporo mang i akcesoriów dla lalek BJD. Trochę się zdziwiłam, kiedy okazało się, że wysyłka przedmiotu do Finlandii czy innej Norwegii wyniosła zaledwie kilka złotych więcej niż ta krajowa. Poczta strasznie podniosła ceny.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » sob cze 08, 2019 2:51 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 08, 2019 3:49 pm

Fajna ankieta. Mam nadzieję, że coś z moich głosów przejdzie ;)

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Katori » sob cze 08, 2019 8:58 pm

Podałem w propozycji Shimanami Tasogare, fingers crossed forever

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mormicc » sob cze 08, 2019 9:28 pm

Katori pisze:
sob cze 08, 2019 8:58 pm
Podałem w propozycji Shimanami Tasogare, fingers crossed forever
Jest nas dwóch, to było pierwsze o czym pomyślałem :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » sob cze 08, 2019 10:22 pm

Fajnie, że Dango pyta swoich klientów o tytuły. Przynajmniej mają jakiś wgląd, co w Polsce chcą ludzie :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » sob cze 08, 2019 10:53 pm

Też zagłosowałam na Shimanami Tasogare. Ogólnie miałam niezłą zwiechę przy tym pytaniu, bo nie mogłam sobie przypomnieć żadnego tytułu, którego bardzo bym chciała na polskim rynku. W sumie dla mnie przez jakiś czas może nic nowego nie wychodzić, bo mam co kupować.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: zandam » pn cze 17, 2019 10:07 pm

Dango stworzyło/przywróciło swoje forum, więc wrzucam kilka informacji:
Martyna pisze:Ad. 1. Mamy na naszej liścia kilka josei. :) Nie wiem jednak, kiedy uda się je wydać - ostatnio Japonia strasznie laguje z odpowiedziami na maile.
Ad. 2. Wysłałyśmy ponad 6 ofert na tytuły. Jednak, jak pisałam wyżej, straaaasznie długo czekamy na odpowiedzi. Ostatecznie przesuniemy BL na sierpień i zapełnimy dalsze miesiące nowymi (ciekawostka: na odpowiedzi na oferty czekamy około 4 miesięcy - pierwszy raz nam się to przydarzyło :().
Ad. 4. [Sprzedaż "Marcowego Lwa"] Powiedziałabym, że bardzo dobrze! Zakładałyśmy o wiele mniejszą sprzedaż, jednak jest ona zadowalająca i satysfakcjonująca.
Ad. 7. [Wydawnictwa, z którymi współpracują] Trochę tego jest (tym bardziej, że piszemy też do wydawnictw, których jeszcze "nie mamy"): Nihon Bungeisha, France Shoin, Ichijinsha, Libre Inc., Taiyo Tosho, Frontier Works, Akaneshinsha, Gentosha, Futabasha, Hakusensha, Shogakukan, Shinshokan, Houbunsha.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: SallyCzarownica » pn cze 17, 2019 10:36 pm

Info o josei bardzo na plus. Oby coś dostali.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alzea » pn cze 17, 2019 10:54 pm

Trzymam kciuki! :D Miło słyszeć o Lwie, oby się to utrzymało!

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ame » wt cze 18, 2019 10:45 am

Alzea pisze:
pn cze 17, 2019 10:54 pm
Trzymam kciuki! :D Miło słyszeć o Lwie, oby się to utrzymało!
Zgadzam się. Miło mnie zaskoczyło, że się dobrze sprzedał 1 tom. Oby dalsze też miały zadowalającą sprzedaż.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: miaka88 » wt cze 18, 2019 11:40 am

Czekam na josei,a Lwa nie kupuję bo ledwo pierwszy sezon obejrzałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » czw lip 18, 2019 4:32 pm

Kiedy kolejne zapowiedzi?

[Martyna] Za około 2 tygodnie. ;)
Czyli coś jednak mają :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt lip 26, 2019 1:25 pm

Dango udostępniło plan wydawniczy do kwietnia:
Kochani, tak prezentuje się wstępny terminarz wydań na następne 9 miesięcy. ;) W przyszłym roku szykuje się więcej nowości niż w tym.
Zdecydowałyśmy, że wszystkie tytuły, które wychodzą raz na jakiś czas, będą przez nas wydawane poza głównym terminarzem. Po premierze na japońskim rynku dziewczyny od razu wezmą się za tłumaczenie danego tomu, i jak tylko zostanie podpisana umowa, tomik zostanie w Polsce wydany. Dzięki temu nie zapchamy aż tak głównego terminarza i będziemy mogły wziąć więcej nowości. <3

No i... od stycznia Marcowy lew wchodzi w system dwumiesięczny.
► Pokaż Spoiler
Mnie w sumie ciekawi ten shounen, który ma wyjść we wrześniu :D

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alzea » pt lip 26, 2019 1:36 pm

W sumie jak we wrześniu wychodzi to jakoś zaraz powinni ogłosić :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości