Card Captor Sakura #1

Daj się porwać historii przesympatycznej Sakury, której zadaniem (oprócz
utarczek z bratemi, wzdychaniu do jego kolegi) jest łapanie magicznych kart
Clowa - co jest OCZYWIŚCIE wymuszone przez magicznego "pluszaka" Kerberosa^^
Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: kuras » czw mar 07, 2019 4:39 pm

Jeśli coś wypada w weekend wtedy piątek albo poniedziałek (dokładne daty podane są na stronie głównej)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: mika » czw mar 07, 2019 6:34 pm

Daty w planie są raczej automatyczne, by zwykle wypadał zawsze ten sam dzień, a że nie mało tam sobót, niedziel i świąt, to szczegół :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: ninna » ndz mar 17, 2019 2:33 pm

Już mam swój tomik i jestem świeżo po lekturze. Jak wspominałam, mam już na półce komplet Sakury, a pierwszy tomik polskiego wydania kupiłam dla dodatku. Muszę przyznać, że nasze wydanie prezentuje się naprawdę dobrze! Ten perłowy efekt na obwolucie jest bardzo ciekawy i wygląda świetnie, sam papier też ma taką fajną "aksamitną" fakturę (obwoluta jest matowa). Mamy też sporo kolorowych stron jak na jeden tomik bo aż 11. Powiem szczerze, że jakbym nie miała tej mangi po angielsku to wydanie Waneko w zupełności by mi wystarczyło bo jest naprawdę udane. Jeśli w pozostałych tomach będzie podobna liczba kolorowych ilustracji to może nawet wyjdzie ich tyle samo, co w omnibusach (w przeliczeniu na tom).

Jeśli chodzi o tłumaczenie to jestem z niego zadowolona. Mam jeszcze 10 numer "MangaMiksu" z ostatnim rozdziałem Sakury więc mogłam sobie porównać. Oba przekłady są bliźniaczo podobne, nawet akcent Kerberosa opiera się na tej samej "zasadzie" (nie wiem co to za gwara i czy w ogóle nią jest), jednak w wydaniu tomikowym zdecydowano się też na lekką stylizację wypowiedzi, co wypada bardzo dobrze. Ogromnym plusem jest też polskie zdrobnienie jego imienia. Do tej pory nazywałam go po prostu "Kero-chanem" bo w każdym przekładzie tak było, ale Keruś brzmi po prostu mega-uroczo i słodko. Idealnie do niego pasuje i od teraz właśnie tak będę go nazywać:D.
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia: rozbieżność w zdaniu wypowiadanym przez Yukito w ostatnim rozdziale. W "Mangamiksie" mamy: "Uratowałem cię w ostatniej chwili. Szedłem akurat na umówioną kolację", natomiast w tomiku: "Uratowałem cię w ostatniej chwili. Szedłem właśnie do sklepu po coś do jedzenia". Z czego wynika ta różnica? Która wersja jest poprawna? Osobiście bardziej do Yukito pasuje mi opcja ze sklepem.

Trochę kusi zbieranie polskiej wersji dalej. Przemyślę sprawę, jeśli będą jeszcze jakieś dodatki, najwyżej będę kupować tomiki dla biblioteki. Chodzi mi też po głowie kupno przynajmniej pierwszego tomu tego nowego wydania po angielsku (z nowymi okładkami). Ot, tak żeby porównać sobie wszystkie te edycje :wink:.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: Madoka » ndz mar 17, 2019 5:53 pm

ninna pisze:
ndz mar 17, 2019 2:33 pm
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia: rozbieżność w zdaniu wypowiadanym przez Yukito w ostatnim rozdziale. W "Mangamiksie" mamy: "Uratowałem cię w ostatniej chwili. Szedłem akurat na umówioną kolację", natomiast w tomiku: "Uratowałem cię w ostatniej chwili. Szedłem właśnie do sklepu po coś do jedzenia". Z czego wynika ta różnica? Która wersja jest poprawna? Osobiście bardziej do Yukito pasuje mi opcja ze sklepem.
Zajrzałam z ciekawości do skanlacji i tam też jest opcja ze sklepem.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: ninna » ndz mar 17, 2019 5:57 pm

Madoka, racja. No i w wydaniu angielskim też mówi, że szedł do sklepu.

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: purple-demon3 » śr maja 29, 2019 3:57 pm

CCS można spokojnie czytać, gdy nie zna się innych serii CLAMPA? Bo akurat ta manga mnie zaciekawiła, a do pozostałych jakoś nie ciągnie :D
(I proszę mnie nie zachęcać, aby się z nimi zapoznać, bo wtedy tym bardziej mi się odechce)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: ociesek » śr maja 29, 2019 4:17 pm

Tak.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: Canis » śr maja 29, 2019 4:24 pm

purple-demon3, można. Ich dzieła są zwykle od siebie niezależne. Czasami przewinie się jakaś maskotka, albo coś wspólnego dla kilku tytułów, czego znajomość nie jest niezbędna do lektury.

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: purple-demon3 » czw maja 30, 2019 1:28 pm

Dziękuję

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: purple-demon3 » ndz cze 23, 2019 2:12 pm

Kupiłam Sakurę. I teraz mam kolejne pytanie. Czy tylko u mnie tytuł i numerek na grzbiecie drugiego tomu jest niżej niż na grzbiecie pierwszego? Tak powinno być czy to błąd?

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: Thoreline » ndz cze 23, 2019 3:47 pm

purple-demon3 pisze:
ndz cze 23, 2019 2:12 pm
Kupiłam Sakurę. I teraz mam kolejne pytanie. Czy tylko u mnie tytuł i numerek na grzbiecie drugiego tomu jest niżej niż na grzbiecie pierwszego? Tak powinno być czy to błąd?
Też mam numer drugiego tomu nieco niżej niż pierwszego. Wygląda to tak jak tu: nyuu-manga.blogspot.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: Alextasha » sob paź 19, 2019 12:27 pm

Pytanko, może mi ktoś napisać jakie do tej pory były dodatki do tomów? Czy karty były dodawane do każdego? Bo mam wrażenie że mi 1 brakuje.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Card Captor Sakura #1

Post autor: ociesek » sob paź 19, 2019 12:28 pm

Wszystkie tomy miały karty plus zeszyt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Card Captor Sakura"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości