Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: KubciO » pn maja 13, 2019 8:53 pm

Noszę się z zamiarem zakupu swojego pierwszego czytnika ebook'ów. Pytanie do posiadaczy tego typu urządzeń - co macie? i czy polecacie? Nie ukrywam, że cena ma znaczenie - chciałbym wydać jak najmniej. Urządzenie musi posiadać podświetlenie. Nie wiem jak z zagęszczeniem pikseli. Czy np. 167 ppi jest wystarczające? Czy lepiej jakieś urządzenie oferujące 300 ppi?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady! :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: deffik » pn maja 13, 2019 9:10 pm

Mam Paperwhite'a 3, przesiadałem się z Kindle 5. Różnica między 167ppi a 300 jest znacząca. Nie bawiłbym się w żadne Kobo albo inkBooki ani nic innego, tylko brał Kindla. Polecam obserwować światczytników, Robert stara się informować o dość gęsto organizowanych przez niemiecki amazon promocjach na PW4. Ostatnio jest to raz na miesiąc. Do następnej może być nieco dalej, bo Prime Day jest w lipcu, ale kto wie, może coś jeszcze zrobią przed nim.

Edit: Do Kindla polecam jeszcze etui z klapką, o wiele lepiej się wtedy taki czytnik trzymie, no i otworzenie go wybudza czytnik. Sam mam zamiennik od Fintie, te oryginalne od Amazona są trochę za drogie, imo.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: miaka88 » pn maja 13, 2019 9:47 pm

Miałam kiedyś Kindle 4 (classic) a teraz Kindle 7 (?) tzw standardowy najprostszy dotykowy bez podświetlania itd. Czytam książki a nie komiksy więc taki jest dla mnie najlepszy, a nawet potrafił przetrwać kilka upadków.
Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: romanova » wt maja 14, 2019 12:20 am

Mam od kilku miesięcy Kindle'a Paperwhite 3 i jestem bardzo zadowolona. Największą zaletą jest według mnie podświetlenie, które jest fantastyczne i w ogóle nie męczy oczu. Bateria trzyma długo, a samo urządzenie jest lekkie i bardzo wygodnie leży nawet w mojej małej łapce.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: ociesek » wt maja 14, 2019 7:30 am

Tylko Kindle. Zamienniki nawet się nie umywają.
Przetestowałem kilka.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: KubciO » wt maja 14, 2019 8:27 am

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czekam zatem na promocję na amazonie i kupuję PW 4.
A jeszcze takie pytanie. Czy ktoś z Was posiada(ł) wersję "z reklamami"? Jeśli tak, to czy jest to uciążliwe? Podobno amazon na prośbę wyłącza te specjalne oferty, kiedy zaznaczymy, że nie ma możliwości skorzystania z nich w naszym kraju. Próbował ktoś może?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: Gokiburi » wt maja 14, 2019 11:27 am

Jedyne o czym trzeba pamiętać przy Kindlu jest format plików mobi,
epub na nim nie pójdzie.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: Gotenks » wt maja 14, 2019 1:56 pm

Patrzyłem ostatnio na czytniki i Kindle Paperwhite to jak na razie najlepszy wybór. Zwłaszcza, że można go teraz używać w abonamencie Legimi (jak ja zacząłem korzystać z tej usługi to korzystały z niej jedynie inkpady i pocketbooki :roll: ) :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: KubciO » wt maja 14, 2019 2:03 pm

deffik pisze:
pn maja 13, 2019 9:10 pm
Polecam obserwować światczytników, Robert stara się informować o dość gęsto organizowanych przez niemiecki amazon promocjach na PW4
Zaglądnąłem na stronę. W zeszłym tygodniu była promocja jednodniowa z okazji Dnia Matki.. Może na dzień dziecka też jakaś promocja będzie. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: romanova » wt maja 14, 2019 5:47 pm

KubciO pisze:
wt maja 14, 2019 8:27 am
Czy ktoś z Was posiada(ł) wersję "z reklamami"? Jeśli tak, to czy jest to uciążliwe? Podobno amazon na prośbę wyłącza te specjalne oferty, kiedy zaznaczymy, że nie ma możliwości skorzystania z nich w naszym kraju. Próbował ktoś może?
Miałam Paperwhite 3 w wersji z reklamami, a teraz mam bez reklam (ten pierwszy padł ofiarą kieszonkowca, oby mu ręka uschła). Jeśli dobrze pamiętam, reklamy wyświetlają się tylko na wygaszaczu ekranu i na pasku na dole ekranu w widoku strony startowej (nie w książkach, podczas czytania nie wyskakują żadne reklamy). Nie są jakieś mocno uciążliwe, gdyby różnica w cenie była większa, to pewnie drugi raz zdecydowałabym się na wersję z reklamami. A że trafiłam na promocję i różnica była minimalna, to wybrałam wersję bez reklam harlekinów :P
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: deffik » śr cze 05, 2019 11:02 pm


Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

Post autor: KubciO » pt cze 07, 2019 10:22 am

Deffik, dzięki za pamięć. ;) Już około 11:00 05.06 natknąłem się na promocję. Niestety budżet ostatnio kuleje, a bardzo jestem napalony na czytnik, to wziąłem Kindle'a 10 z reklamami. W przyszłości, jak się odkuję, to może Paperwhite'a IV przygarnę.
Raz jeszcze dzięki!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości