Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś?

Tak
14
56%
Może
4
16%
Nie
7
28%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: Canis » ndz maja 05, 2019 8:49 pm

Obrazek Tytuł: Majo no Ie: Ellen no Nikki
Tytuł japoński: 魔女の家 エレンの日記
Roboczy polski tytuł: Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen
Autor: Kagesaki Yuna (rysunek - autorka Karin), Fummy (fabuła)
Gatunek: dramat, horror, tajemnica
Wydawca: Fujimi Shobo (Dragon Age)
Wydano: 2017
Ilość tomów: 2 (zakończona)
Anime: brak

Opis: Ellen urodziła się w biednej rodzinie i odkąd pamięta, cierpiała na chorobę bardzo podobną do trądu. Z powodu kiepskiej sytuacji finansowej, rodziny nie stać na lekarza, a dziewczynka jest przez to więźniem we własnym domu. Pewnego dnia Ellen dostrzega, że na ulicy leży znajomy kot - martwy. Nie chcąc, aby jego ciało zostało rozdziobane przez kruki, chora małolata wychodzi na ulicę, aby pochować zwierzaka. Ten dobry uczynek zapoczątkowuje całą serię zdarzeń, których ostatecznym efektem jest pożar jej domu i śmierć rodziców. Do leżącej na ulicy i czekającej na śmierć Ellen podchodzi... Kot którego pochowała! Oświadcza on, że nie jest zwierzęciem, ale demonem. Proponuje dziecku, aby za nim poszło. Pozbawiona alternatyw Ellen, podąża za kotem. Jakie konsekwencje będzie miało zawarcie paktu z diabłem?

Opinia: Moją uwagę przykuła piękna okładka i rysunki (kilka kadrów i angielska wersja okładki w spoilerze poniżej). Po zawarciu paktu, Ellen zyskuje wszystko czego dotychczas pragnęła. Jednak mimo że kot jej nie okłamał, nie powiedział jej też całej prawdy. W miarę postępu opowieści jesteśmy świadkami, jak dobre dziecko powoli zamienia się w potwora. Traci swoje człowieczeństwo i staje się tym, co zwykliśmy nazywać, wiedźmą. Czekam na drugi tomik wydania angielskiego, ale jeśli wyjdzie po polsku, kupię na 105%. Idealnie nadaje się na jednotomówkę.
► Pokaż Spoiler

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz maja 05, 2019 9:17 pm

Meh. Komiks nie uchwyci tego co było najlepsze w grze i w ogóle zaczyna od dupy strony (bo to twist CZYNI tą grę, a tu wiemy wszystko do początku), a jak ktoś chce znać prequel to jest quasi-LN twórcy gry.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: Fani » ndz maja 05, 2019 9:30 pm

Po przeczytaniu opisu zaznaczyłem tak. Zapowiadało się to co najmniej ciekawie, na tyle by przejrzeć skany. I tutaj dochodzę do wniosku, że ta historia nie prezentuje sobą za wiele. Dużo przemocy, która spowodowana jest chorobą i lękiem, wszystko w wykonaniu małej dziewczynki. Manga nie wzbudza we mnie strachu lecz bardziej smutek i taka mieszanka ostatecznie nie bardzo mi podchodzi.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: Yuriko » ndz maja 05, 2019 9:47 pm

Nawet jeśli manga nie jest wybitna to jako JW chętnie bym kupiła. Opis się wydaje ok i skan z czaszką mnie kupił.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: Bukafo » pn maja 06, 2019 10:29 pm

Yuriko pisze:
ndz maja 05, 2019 9:47 pm
Opis się wydaje ok i skan z czaszką mnie kupił.
+1
Również jestem za wydaniem tego w formie jednotomówki. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: ninna » pn maja 06, 2019 10:40 pm

Mnie z kolei zarówno opis, jak te kilka kadrów zniechęciły. Wygląda jak coś infantylnego, które usiłuje być ambitne. Jestem na nie.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: pittegawll » śr maja 08, 2019 6:38 pm

Jestem na tak. Idealne na jednotomówkę od Waneko. Historia nie jest wybitnie narysowana, ale klimat bardzo mi się podobał. Trochę w tym Alicji w krainie czarów, trochę baśni Grimmów i całość jak z opowieści babci, kiedy straszyła w dzieciństwie żeby samemu nie chodzić po lesie. Czytając to, chciałem od razu poznać finał i nie mogłem się oderwać. No ale nie jestem obiektywny, bo gatunkowo to są bardzo moje klimaty.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Dom wiedźmy - pamiętnik Ellen

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw maja 09, 2019 2:04 pm

Przeczytałam jednak z ciekawości i taaa, jako prequel do gry sprawdza się dobrze (bo odwzorowuje prequel autora gry...), ale tylko PO SKOŃCZENIU GRY. Inaczej raz, ze wszystkie smaczki ulatują kompletnie a dwa, że manga ma zakończenie na poziomie mangi Residen Evil, czyli 'a tej zagraj w grę której prolog właśnie przeczytałeś, jeśli chcesz wiedzieć co dalej' - co jest debile w zamyśle, bo manga spoiluje największy twist zakończenia gry i odbiera jej większość czaru.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości