Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » ndz kwie 07, 2019 6:29 pm

Że też komuś chciało się to tak rozkminiać :lol: nie sądziłem, że seria jest na tyle popularna że powstał tak wykres xD

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: DarkNighty » ndz kwie 07, 2019 9:44 pm

Canis pisze:
ndz kwie 07, 2019 4:25 pm
DarkNighty pisze:
ndz kwie 07, 2019 3:44 pm
Mam nadzieję, że nie staną się nagle swoimi wrogami przez faceta.
Nie staną, ale...
► Pokaż Spoiler
Osobiście kibicuję Miku, ale obstawiam, że wygra Itsuki, albo Nino.
Aż dziwne, bo chociażby w przypadku Nino
► Pokaż Spoiler

Meliona pisze:
ndz kwie 07, 2019 4:26 pm
DarkNighty pisze:
ndz kwie 07, 2019 3:44 pm
Mam nadzieję, że Asuna jakoś trafi do underworld.
► Pokaż Spoiler
Czuję się dobita... xD
► Pokaż Spoiler

mika pisze:
ndz kwie 07, 2019 5:57 pm
DarkNighty pisze:
ndz kwie 07, 2019 3:44 pm
Sporo powiedzieli o innych muzykach i pokazali ich przeszłość.
Tak naprawdę, to powiedzieli o nich niewiele, albo raczej o niewielu coś powiedziano. Dostaliśmy coś o Wai Pengu i Szymanowskim, reszta została poucinana. 26 tomów mangi na ok. 24 odcinki anime wiąże się z ogromnymi cięciami. Nawet o Kai'u nie dowiadujemy się w anime wszystkiego. Takie latanie po scenach coraz bardziej mi przeszkadza, dlatego w moim odczuciu drugi sezon jest słabszy od pierwszego. A jego wykonanie boli mnie z każdym odcinkiem coraz bardziej. Ta czarna modelowa orkiestra zwłaszcza. A to taka dobra historia jest...
Mangi nie czytałam, więc nie mam porównania. Po prostu wydaje mi się, że w pierwszej części o innych muzykach nie było prawie nic.
Ale widać, że się spieszą. Jest właściwie tylko od jednego występu do drugiego. Mało fabuły pomiędzy występami muzycznymi, ale myślałam, że już takie jest założenie serii. To aż jestem ciekawa, ile pomijają.
Coś w tym jest, że pierwszy sezon oglądało mi się lepiej, ale drugi nadal mi się podoba :) Mało teraz wychodzi takich serii, więc może dlatego :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » ndz kwie 07, 2019 11:04 pm

► Pokaż Spoiler
Kurczę, po przeczytaniu LN czuję jakieś obrzydzenie do oglądania anime :/ Mam tak i z SAO i z Overlordem. Podczas czytania jednak wyobraźnia działa i kiedy potem widzę coś, co w mojej głowie wyglądało inaczej, to zostaje mi nieprzyjemnie wrażenie. Szczególnie, kiedy np. takie pomieszczenie/strój jest pełen przepychu, a potem widzę tę budżetową wersję xD
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: mika » pn kwie 08, 2019 6:50 am

DarkNighty pisze:
ndz kwie 07, 2019 9:44 pm
Jest właściwie tylko od jednego występu do drugiego
Pominawszy parę innych po drodze :-P

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pn kwie 08, 2019 9:36 am

DarkNighty, to byłoby za proste. Ogólnie sporo się wydarzyło i część z sióstr trochę się zmieniła. Polecam zapoznać się z mangą, dobre czytadło. :)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn kwie 08, 2019 7:21 pm

Kolejny Dororo zaczyna zmieniać fabułę i nie jestem w sumie pewne co o tym sądzić... historyjka sama w sobie traci trochę sentymentu, ale da się to znieść.
Nie wiem za to co sądzić o tym, że pomijają kompletnie
► Pokaż Spoiler
Chyba że planują to na później i tyle, chociaż z openingiem zapowiadającym historię ćmy, rekinów i finałową wyspę (a jest jeszcze spalony sierociniec) nie wiem czy upchną to gdzieś z sensem.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » pn kwie 08, 2019 9:18 pm

Ja uwielbiam Miku, Nino i Ichike. No ale i tak pewnie wygra Itsuki. Jak to bywa przeważnie w takich romansidłach. Wygrywa ta dziewczyna, która pierwsza spotkała głównego bohatera.

kera
Adept
Posty: 426
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Anime

Post autor: kera » pn kwie 15, 2019 11:58 am

Drugi odcinek Fruits Basket taki zabawny i milaśny :mrgreen: Tohru słodka a Kyo taki śliczny :mrgreen:
Jak na razie jest bardzo dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 15, 2019 5:13 pm

Yup, Fruits Basket Brotherhood wypada naprawdę fajnie. Ładna animacja i muzyka, fajne nowe projekty postaci (nie jestem szczególną fanką twarzy Tohru bo imo wygląda za mało jak Tohru w mandze ale chłopaki wypadają super). Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » wt kwie 16, 2019 11:47 pm

Właśnie skończyłam oglądać anime Promised Neverland i JAKIE TO BYŁO DOBRE! :D Jestem totalnie zachwycona. Projekty postaci prezentowały się nawet lepiej niż w mandze. Oświetlenie budowało klimat. Do tego te oczy, te spojrzenia. Pięknie zostały przedstawione emocje towarzyszące bohaterom. Dwa razy byłam bliska łzom w oczach i przy jednym z nich jestem niemal pewna, że gdybym nie znała dalszych wydarzeń, to chusteczki poszłyby w ruch. Nie czuć było, że powycinali trochę materiału.
Ale w jednym manga jest zdecydowanie lepsza. W przedstawianiu scen grozy. Zburzenie ładnego obrazka wspaniałego sierocińca czy śmierć pewnej postaci w mandze były straszniejsze, lepiej uchwycone. W anime... no były.
Każdy odcinek kończył się w tak paskudnym momencie, że gdybym oglądała to z tygodnia na tydzień nie znając materiału źródłowego, to sięgnęłabym po mangę już po pierwszym xD
Trzeci raz zapoznaję się już z tą historią i dopiero teraz poczułam więź z tymi postaciami. Dopiero teraz prawdziwie obchodzi mnie ich los. To chyba zasługa dobrze pokazanych emocji, dzięki którym bohaterowie wydali mi się bardziej ludzcy.
To kiedy drugi sezon?

Obejrzałam też Kaguya-sama i to również jest świetne anime. Wiele wariackich scen i zachowań będę jeszcze długo wspominać. Szkoda, że manga jest taka długa i wciąż wychodzi, bo gdyby zaczęła ukazywać się na polskim ryneczku, to chyba bym się nie zdecydowała na jej zbieranie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Ame » śr kwie 17, 2019 11:48 am

Meliona pisze:
wt kwie 16, 2019 11:47 pm
manga jest taka długa i wciąż wychodzi, bo gdyby zaczęła ukazywać się na polskim ryneczku, to chyba bym się nie zdecydowała na jej zbieranie...
No ja chyba też. Zależy czy manga trzyma poziom.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » śr kwie 17, 2019 11:52 am

@Meliona Drugi sezon w 2020, a ja mogę się zabrać teraz spokojnie za pierwszy. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. :v
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Fani » śr kwie 17, 2019 12:09 pm

Nie przesadzajmy, 14 tomów to nie jest nie wiadomo jak dużo. Szczególnie, że fabularnie Kaguya zmierza do końca.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Ame » śr kwie 17, 2019 12:16 pm

Fani, to zależy... Nie czytam tak więc nie wiedziałam, że fabularnie się kończy. Z komedią też jest inaczej. Ma cały czas bawić. Jeśli humor się przeje to dupa. Nikt nie czyta komedii, jeśli przestała go bawić.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: KubciO » czw kwie 18, 2019 10:43 am

Meliona pisze:
wt kwie 16, 2019 11:47 pm
Obejrzałam też Kaguya-sama i to również jest świetne anime. Wiele wariackich scen i zachowań będę jeszcze długo wspominać.
Ja co prawda dopiero 3 odcinki obejrzałem, ale w pełni się zgadzam. Pochłonąłbym na raz całą serię, ale nie chcę za szybko rozstawać się z tak dobrą komedią. Dozuję sobie po trochu. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 24, 2019 2:01 pm

Szykuje się jedna z lepszych serii w sezonie letnim. Vinland saga startuje już 6 lipca i będzie miała 24 odcinki. :twisted:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ut/.146059

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Katori » pn kwie 29, 2019 6:01 pm

Ja to się ogółem zgadzam, że anime z sezonu na sezon (z roku na rok?) są coraz gorsze. Zazwyczaj oglądam koniec końców do końca z dwie serie, w tym sezonie zacząłem pięć, no i:

Sarazanmai - Niby basic Ikuhara, dobrze się ogląda, ale np. w ukochanym przeze mnie Yuri Kuma Arashi nie widziałem aż tyle recyklingu animacji. Scenariusz ma wielki potencjał, Ikuhara to wizjoner, może być bardzo dobrze koniec końców.

Fruits Basket - Uwielbiam pierwszą wersję, więc i tą mi się dobrze ogląda. Skoro jednak Waneko chce wydać mangę, to nie wiem, czy jej po prostu nie kupię, a anime skończę na tym obecnie emitowanym pierwszym sezonie. Zobaczymy.

Carole & Tuesday - Chyba czarny koń sezonu i seria, która oferuje naprawdę dużo - przy czym ma być 2-courem, więc obietnice pewno spełnią.

Yu-No i Fairy gone - Szczerze mówiąc, nie wiem, czy te serie nie trafią do kosza. Yu-No oglądam, bo to adaptacja visual novel, która ma w sobie fajny retro feeling, ale na razie nic ciekawego się tam nie dzieje. Fairy gone - xd

Czekam na 7Seeds Netflixa, ale to w czerwcu.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pn kwie 29, 2019 9:12 pm

Katori pisze:
pn kwie 29, 2019 6:01 pm
Ja to się ogółem zgadzam, że anime z sezonu na sezon (z roku na rok?) są coraz gorsze.
Ja czegoś takiego powiem szczerze nie zauważyłem, w czasach gdy miałem duuużo wolnego czasu oglądałem nawet 25 serii, gdy ilość czasu się zmniejszyła utrzymywałem plus minus (częściej minus) 10 i nigdy nie oglądałem czegoś co nie dawało mi przyjemności, uznałem że szkoda czasu marnować.
Ale ten sezon to jakaś porażka. PORAŻKA xD łącznie 5 serii *facepalm* dramat jakiś
Przynajmniej mam czas na powtarzanie starych rzeczy xD właśnie skończyłem Cross Ange xD to anime jest niesamowite xD tak cholernie nielogiczne i z tyloma dziurami fabularnymi i absurdami a ogląda się mega xD

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » pn kwie 29, 2019 10:55 pm

Katori pisze:
pn kwie 29, 2019 6:01 pm
Ja to się ogółem zgadzam, że anime z sezonu na sezon (z roku na rok?) są coraz gorsze.
IMO kwestia kontrastu i gustu. Przecież w latach 90 ukazywało się dużo mniej serii, a te które zostały zapamiętane jako dobre można policzyć na palcach obu rąk. Początek XXI też był wyboisty, w każdym sezonie ukazywała się zazwyczaj jedna ciekawa pozycja, w porywach 2, było przecież dużo szajsu pokroju Green Green czy Mouse. Dopiero gdzieś tak 2004+ zaczęło się robić bardziej syto w ambitne tytuły. Tendencja utrzymuje się do dziś, jest coraz więcej serii, ale tym samym też dużo szajsu, trzeba po prostu na to spojrzeć inaczej - nawet jeżeli 5 serii z 50 będzie dobrych w danym sezonie to w skali roku i tak mamy dużo więcej ciekawych pozycji niż kiedyś. Ogólnie społeczność na zachodzie jest zgodna co do tego, że rok 2018 był naprawdę bardzo dobry, jeżeli nie jednym z najlepszych, i przyniósł dużo serii z których każdy coś mógł znaleźć dla siebie. Nic dziwnego, że z tej perspektywy 2019 zaczął się słabo, bo początek tego roku nie miał nawet startu do zimy 2018.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mormicc » pn kwie 29, 2019 11:44 pm

Zeszły rok był bardzo udany. Według MALa najwięcej obejrzanych serii mam właśnie z niego :P
Teraz, cóż... sezon zimowy pominąłem całkowicie. W wiosennym zapowiada się to samo. Jakoś nie mam na nic ochoty. Pewnie na jesieni nadrobię jakieś wyżej oceniane pozycje, ale teraz nie chcę mi się oglądać niczego.
Nelinnor pisze:
pn kwie 29, 2019 10:55 pm
Przecież w latach 90 ukazywało się dużo mniej serii, a te które zostały zapamiętane jako dobre można policzyć na palcach obu rąk. Początek XXI też był wyboisty, w każdym sezonie ukazywała się zazwyczaj jedna ciekawa pozycja, w porywach 2 (...). Dopiero gdzieś tak 2004+ zaczęło się robić bardziej syto w ambitne tytuły.
Poczekajmy tak z 20-30 lat i będzie to samo co jest teraz. "E, ten sezon wiosna 2040 to słaby jest, nie to co lata 10 i 20 tego wieku. Wtedy to wyszło tyle dobrych serii (w tym miejscu wymienia z 10 tytułów na krzyż)" :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości