Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Ogi » pn mar 18, 2019 5:28 pm

U mnie na wiosnę, na tapet wskoczy na pewno OPM, trzeci sezon Diamond no Ace(choć muszę dokończyć drugi) i trzeci sezon tytanów.

Z nowości mam zamiar zerknąć na:
- Fairy Gone - nawet jak fabularnie będzie średnio, to jako że robi to P.A. Works, będzie ładnie. Choć ostatnio te ich bajki są całkiem niezłe, także trzymam kciuki
- Kimetsu no Yaiba - fajny klimat, robi to ufotable, więc tu również będzie widowiskowo.
- Sarazanmai - ten tytuł zaintrygował mnie już jakiś czas temu, anime wydaje się mieć ciekawy pomysł na siebie, a takie rzeczy to ja łykam jak młody pelikan; scenariusz oryginalny, więc na dwoje babka wróżyła, ale liczę na jakąś dobrą opowieść
- Shoumetsu Toshi - misz-masz gatunkowy i scenariusz na podstawie gry, nie wróży raczej nic dobrego, ale trailer mnie zainteresował. Na pewno zerknę pierwsze epki - reszta wyjdzie w praniu. No i jest Kana Hanazawa ;)
- Carole & Tuesday - studio i reżyser napawają optymizmem, ja lubię takie historie, wiec dla mnie to must watch

Cała reszta to materiał na średniaki/słabizny. Może coś jeszcze zerknę jak będę narzekał na nadmiar czasu, ale czarnego konia sezonu to bym tam raczej nie upatrywał.
Ostatnio zmieniony pt mar 29, 2019 8:28 am przez Ogi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Krylan » pn mar 18, 2019 6:36 pm

Ogi pisze:
pn mar 18, 2019 5:28 pm
U mnie na wiosnę, na tapetę wskoczy
Na tapet
(wybacz, musiałem :<)

Ja będę na pewno oglądać OPM i Tytanów, bo jak już zacząłem, to skończę.
Obecnie z kolei załamuję ręce nad wychodzącymi anime, które oglądam (SAO i Yakusoku no Neverland). Całe szczęście ostatnio zacząłem oglądać razem z rodziną Muminki (tak, te z 1990): jakoś nadzieja w "dobre anime" została przywrócona. I myślę, że chyba jednak zatrzymam się na dłużej przy tych starszych seriach...

A, no i czekam na ostatnią-ostatnią część Monogatari, gdzieś niedługo chyba ma wyjść w formacie TV.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn mar 18, 2019 6:44 pm

Krylan pisze:
pn mar 18, 2019 6:36 pm
Obecnie z kolei załamuję ręce nad wychodzącymi anime, które oglądam (SAO i Yakusoku no Neverland). Całe szczęście ostatnio zacząłem oglądać razem z rodziną Muminki (tak, te z 1990): jakoś nadzieja w "dobre anime" została przywrócona. I myślę, że chyba jednak zatrzymam się na dłużej przy tych starszych seriach...
A, to Dororo i Gegege no Kitaro wyszło w jakiejś kieszeni czasowej, a nie w tym roku? :P

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Krylan » pn mar 18, 2019 7:01 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
pn mar 18, 2019 6:44 pm
A, to Dororo i Gegege no Kitaro wyszło w jakiejś kieszeni czasowej, a nie w tym roku?
Hmm... no Dororo to wyszło w 1969, hehe :P
Gegege no Kitaro też widzę, że jest z 1968, 1971, 1985, 1996 oraz z 2007 :D

Ja specjalnie dużo nie oglądam serii na bieżąco, dlatego też nie wypowiadam się o wszystkich anime sezonu, bo ich nie widziałem.
YnN zacząłem oglądać, bo wszyscy w koło zachwycali się mangą i seria była jedną z najbardziej hype'owanych. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby fani się zawiedli na tej adaptacji, ale słyszę same głosy zadowolenia, że "wyszło świetnie!".
A SAO... też ponoć "najlepszy arc", a ja na razie widzę zupełnie co innego (+ od połowy każdy odcinek idzie tym samym schematem).
No cóż, nie pierwszy raz się zawiodłem na "głosie tłumu"...

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Luchael » pn mar 18, 2019 8:17 pm

Krylan, nie no, ta adaptacja Neverlanda też jakaś strasznie super nie jest. Fakt, wyszło to solidnie, ale manga ma więcej szczegółów, lepsze tempo i monologi wewnętrzne (które tutaj z jakiegoś powodu zamieniono na głośne gadanie do siebie :roll:).
A dobre opinie zależą też od miejsca w którym ich szukasz, chociażby na reddicie jest sporo osób znających pierwowzór, którzy mają sporo zastrzeżeń do tej adaptacji. O SAO się nie wypowiem, bo z Alicyzacją jestem mocno do tyłu.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pn mar 18, 2019 8:41 pm

Myślę, że Neverland zdobył tak dużo przychylnych głosów, dzięki montażowi dźwięku. Umiejętne wykorzystanie efektów i ścieżki dźwiękowej generuje niezły klimat i udane jump scare'y. Anime jest w mojej ocenie dobre, ale manga to inna liga.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt mar 19, 2019 4:23 am

Krylan, nie odwracaj kota ogonem, bo w takim razie SAO też 'wyszło' w 2012, więc czemu narzekasz jako na współczesne? :roll: Jak nic współczesnego nie oglądasz to tym idiotyczniej brzmi to dziadkowe odżegnywanie się jak to dziś nic dobrego nie powstaje. Powstaje, tylko 1. więcej jest gniotów przy 200 seriach na rok niż przy 20, a 2. mało genialnych rzeczy trafia do ogółu i hype to akurat prędzej ci podsunie 50 twarzy Greya niż Get Out. :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 19, 2019 8:37 am

Najnowszy trailer One-Punch Man 2 :P
YT

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » wt mar 19, 2019 1:24 pm

Krylan pisze:
pn mar 18, 2019 7:01 pm
A SAO... też ponoć "najlepszy arc", a ja na razie widzę zupełnie co innego (+ od połowy każdy odcinek idzie tym samym schematem).
No cóż, nie pierwszy raz się zawiodłem na "głosie tłumu"...
Kto opowiada takie brednie, najlepszy arc to arc z p-chanem :o

Obrazek
Canis pisze:
pn mar 18, 2019 8:41 pm
Myślę, że Neverland zdobył tak dużo przychylnych głosów, dzięki montażowi dźwięku. Umiejętne wykorzystanie efektów i ścieżki dźwiękowej generuje niezły klimat i udane jump scare'y.
Ja bym raczej powiedział, że reżyserka podbudowuje jakość mangi dbając o podtrzymywanie napięcia widza, dźwięk i cała reszta jest już efektem wtórnym, ogólnie bardzo rozczarowująca seria.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Krylan » wt mar 19, 2019 4:42 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
wt mar 19, 2019 4:23 am
Krylan, nie odwracaj kota ogonem, bo w takim razie SAO też 'wyszło' w 2012, więc czemu narzekasz jako na współczesne?
Ojejku jejku... spokojnie, przecież to wymienianie dat Dororo i Gegege było całkowicie żartobliwe xD
Luchael pisze:
pn mar 18, 2019 8:17 pm
monologi wewnętrzne (które tutaj z jakiegoś powodu zamieniono na głośne gadanie do siebie ).
Tak, to było niesamowicie denerwujące, kiedy wszystkie postacie zawsze się wydzierały i raz nikt ich w ogóle nie słyszał, a innym razem okazywało się, że nagle ktoś akurat był w pobliżu, choć spokojnie byłoby to słychać w całym domu. Do tego dołożyć można dziwne i nielogiczne elementy (jak np. w pierwszym odcinku wyszli spod samochodu i uciekli będąc niezauważonym?). Co jak co, ale po serii skupiającej się na "zagadkach" spodziewałbym się jednak większego przyłożenia do detali, żeby wszystko grało jak należy. Do tej pory tylko kilka razy zdarzyło mi się być pozytywnie zaskoczonym.
Do tego jeszcze te lokacje robione w 3D...
Joraga pisze:
wt mar 19, 2019 1:24 pm
Kto opowiada takie brednie, najlepszy arc to arc z p-chanem
Łojej, nie przypominaj. Jeszcze ostatni odcinek mi został, który jakoś przemęczę...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » wt mar 19, 2019 5:15 pm

Jak udało im się uciec spod samochodu to największa tajemnica tej serii. :lol: W mandze tak samo nie zostało to wyjaśnione.
Anime jeszcze nie zaczęłam oglądać, bo najchętniej, gdyby były dostępne, obejrzałabym 100 nowych odcinków One Piece'a, zamiast 12 odc. zachwalanej serii/kontynuacji. Jakoś tak nie potrafię się zmusić do oglądania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » wt mar 19, 2019 5:52 pm

Jak dla mnie największym problemem były właśnie te nieszczęsne... "monologi". Chociażby siostra Krone wyszła przez to kretyńsko, jakby brakowało jej piątej klepki??? I przez to zawirowanie z tymi przemyśleniami bohaterów niektóre sytuacje, akcje i wypowiedzi wyglądały trochę absurdalnie albo bezsensu.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt mar 19, 2019 11:13 pm

Krylan, to zwracam honor, przez chorobę nie dotarło (albo przez to ile razy czytałam takie gadki na poważnie :shock: ). Chociaż 'łolaboga, nic dobrego nie robiom' wkurza mnie samo w sobie. Ja po świetny anime przeczytałam oryginał Dororo i na bogów, jakie to dziwaczne nawet z poprawką na czasy... czyli w sumie mogę mówić, że Tezuke złe mangi robił. :twisted:

A o ile pamiętam tyle ile próbowałam, to Neverland stoi głównie atmosferą (jak 'gra' w chowanego choćby, która wyszła im genialnie), ale sam własna atmosferę ubija monologami i przeciąganiem scen by dobić czasu antenowego. Pierwsze 'odkrycie' wypada o niebo lepiej w mandze bo rozgrywa się na 4 stronach, nie 2 minutach.
Jest dobre, ale daleko do genialności. Ale z takimi adaptacjami jak Boku Dake to chyba i tak cud. :lol:
Coś jak Woder Woman dla DC, średniak, ale w taki towarzystwie wypada jak diament.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » śr mar 20, 2019 3:42 pm

U mnie One Punch Man i Nande Koko ni Sensei ga. :angel:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » sob mar 23, 2019 8:45 am

Zapowiedziano drugi sezon Re:Zero
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... on/.144910
Cells at Work! dostanie drugi sezon
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... on/.144903
Goblin Slayer dostanie film kinowy, który zekranizuje 5 tom novelki
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... wn/.144840

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » sob mar 23, 2019 8:50 am

W końcu Re:Zero dostało 2 sezon! LN nie da się czytać, a manga mnie nie obchodzi, więc czekam. Anime muzyką i klimatem stało i jeśli nowy sezon będzie miał te elementy na właściwym poziomie, to będzie się świetnie oglądało.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob mar 23, 2019 8:52 am

Wow, wow, wow! Świetne informacje, świetne:) bardzo chętnie obejrzę tak drugi sezon Re:Zero jak i kinówkę Goblin Slayera xD nie mogę się doczekać^^

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » sob mar 23, 2019 9:55 am

Nowe Re:zero to jest wielki znak zapytania~ Poprzednio zajęło im 25 odcinków na zekranizowanie 9 tomów, gdzie ostatnie tomy były lekko mówiąc mocno skompresowane. Sądząc po PV'ce będzie to tylko 4ty Arc który ma 6 tomów, więc wyjścia są 2 > 24 ep cour tym razem ekranizując cały 24 arc na spokojnie, nie usuwając niczego i dodając co nieco (co jest spoko, ponieważ jest dużo pobocznych side story z których można co nieco podrzucić) albo zamkną to w 13 epach mocno skompresowane co może się udać i może być super risky zagraniem.

Bardziej mnie zachęca do obejrzenia Oavka. Jest to zdecydowanie wprowadzenie do S2 które nie było zawarte w normalnej historii i którego nie mam na półce, zdecydowanie obejrzę. Skoro teraz zapowiedzieli S2 to możemy się spodziewać nie wcześniej niż Winter 2020...
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » sob mar 23, 2019 4:19 pm

Itachi Uchiha pisze:
sob mar 23, 2019 8:45 am
Zapowiedziano drugi sezon Re:Zero
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... on/.144910
Świetna wiadomość!!

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » ndz mar 24, 2019 9:52 am

W końcu pojawił się trailer do Diamond no Ace: Act II :twisted:
https://myanimelist.net/news/57207186

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości