Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 15, 2019 4:40 pm

Alexandrus888 pisze:
pt mar 15, 2019 3:58 pm
Pewnie jakaś książka jak Zniewolony książe lub komiks zachodni.
Książka już była, więc to nic nowego, tak samo jak komiks zachodni. Bo to, co wydawali, ten Samuraj i Przygoda, to było zachodnie, nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 15, 2019 4:51 pm

SallyCzarownica, nigdzie chyba nie pisali, że ma to być coś zupełnie nowego ;)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 15, 2019 5:16 pm

No w sumie...
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 15, 2019 6:16 pm

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! Wraz z organizatorami Festiwalu Komiksowa Warszawa, imprezy odbywającej się w ramach Warszawskich Targów Książki, jest nam niezmiernie miło poinformować, że udało nam się zaprosić do Polski Nagabe - autora wydawanej przez nas mangi "Dziewczynka w Krainie Przeklętych"! Jest to niezwykłe wydarzenie, ponieważ poczytni mangacy bardzo rzadko są w stanie nagiąć swój napięty grafik i odwiedzić Europę, zaś dla Polski będzie to pierwsza taka wizyta. Będziecie mogli spotkać się z autorem i zdobyć jego autograf w dniach 24-26 maja na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki. Nasz gość będzie podpisywał przygotowany specjalnie na tę okazję, jedyny w swoim rodzaju kolorowy album z serii "Dziewczynka w Krainie Przeklętych". Ostateczną wersję okładki albumu, a także więcej informacji o jego zawartości podamy już wkrótce.

(Prenumeratę będzie można odebrać na Warszawskich Targach Książki)

WIELKA KSIĘGA PAMIĄTKOWA
W związku z tym niesamowitym wydarzeniem postanowiliśmy z Waszą pomocą przygotować dla Mistrza wyjątkowy prezent - Wielką Księgę Pamiątkową, którą wręczymy autorowi po przyjeździe. Dzięki temu każdy z Was - nawet jeśli nie będzie w stanie pojawić się na targach - zdoła przekazać autorowi coś od siebie.

CO WEJDZIE W SKŁAD KSIĘGI?
- Prace plastyczne - będziemy zbierać wszelkie rysunki, wyklejanki, kolaże itp. z serii "Dziewczynka w Krainie Przeklętych", przygotowane na kartkach nie większych niż A5.
- Wiadomości dla mistrza - jeśli chcecie przekazać mistrzowi krótką wiadomość, będziecie mogli napisać ją na specjalnych kartach przygotowanych na tę okazję.

SKĄD WZIĄĆ KARTĘ?
Karty będziemy dodawać do wszystkich zamówień na yatta.pl, będziemy je również wydawać na życzenie w sklepach stacjonarnych, w naszym warszawskim biurze na Staniewickiej 18 i podczas poznańskiego konwentu Pyrkon na stoisku Yatta.pl.

GDZIE I DO KIEDY MOŻNA PRZYNOSIĆ RYSUNKI I WIADOMOŚCI?
Wasze prace i wiadomości będziemy zbierać do końca kwietnia we wszystkich sklepach stacjonarnych Yatta.pl, w naszym warszawskim biurze na Staniewickiej 18, podczas konwentu Pyrkon na stoisku Yatta.pl, można też wysyłać je na adres naszego biura.
► Pokaż Spoiler
Przeszli samych siebie. Tak bardzo ubolewam, że to nie będzie na Pyrkonie. :( Potem nie będzie mnie w kraju. T_T
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt mar 15, 2019 6:19 pm

A to ci dopiero :D Nigdy się czegoś takiego nie spodziewałam. Mam nadzieje, ze uda mi się tam wybrać :)

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » pt mar 15, 2019 6:34 pm

Dziewczynka to nie moja bajka, ale inicjatywa super! Bardzo mi się podoba!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt mar 15, 2019 6:41 pm

Mnie ciekawi ten album, ale do Wawy się tłuc nie zamierzam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 15, 2019 7:06 pm

:O! Niesamowite. Kurcze, kusi, oj kusi bardzo. Chyba się nawet wybiorę do tej Warszawy. Czas powinienem znaleźć bez problemu. Album na bank kupię. Uwielbiam dziewczynkę i bardzo się cieszę, że to właśnie do niej będzie taki przepiękny dodatek.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » pt mar 15, 2019 7:22 pm

Ciekawe, ile to będzie miało stron. Jeśli dobrze rozumiem, to będą fanowskie rysunki i to wszystkie z naszego kraju?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 15, 2019 7:28 pm

Nie, fanowskie rysunki będą w księdze pamiątkowej którą otrzyma Nagabe. Album to pewnie będą prace samego Nagabe. Na Yattcie jest opis:
Oto jedyny w swoim rodzaju kolorowy album z bohaterami mangi "Dziewczynka w Krainie Przeklętych". Jest to zbiór graficznych opowieści z codziennego życia Sivy i Mistrza, którym nie straszne jest robienie na drutach, czy pieczenie latających naleśników. Choć Kraina Przeklętych wydawać się może miejscem strasznym i surowym, ta dwójka potrafi zabarwić ją miłością i ciepłem tak skutecznie, że nie będziecie chcieli stamtąd wracać.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » pt mar 15, 2019 7:32 pm

Autografy raczej mnie nie kręcą. Zbieram tylko te od zespołów, których słucham. Ale wielki szacunek dla Studia, że udało się ściągnąć takiego gościa do Polski. Nius z naprawdę grubej rury :D.

Album wezmę na pewno. Kreska Nagabe bardzo mi się podoba, od pierwszego wejrzenia. Do tego kolor i twarda oprawa. Czekam z niecierpliwością na więcej informacji.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt mar 15, 2019 7:56 pm

Myślałam, że w albumie będą prace fanów, ale jeśli to mają być prace autorki to biore.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 15, 2019 8:16 pm

Jeżeli ktoś zamowi ten specjalny album Dziewczynki, ale listem, to kiedy zostanie wysłany? Przed targami, czy po?
SJG: To jest właśnie coś, na co chcemy Was uczulić - wyślemy przed, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że poczta nie posieje komuś wysyłki i przesyłka nie dojdzie po targach komuś. Jeśli wybieracie się na WTK lepiej kupić ją na targach na naszym stoisku lub zamówić z odbiorem na targach - będzie bezpieczniej. To będzie też jedyna rzecz, na której Mistrz się będzie mógł podpisać (jest to wymóg narzucony z góry i nie poradzimy nic), więc prosimy nie ustawiać się np. z tomikiem "Dziewczynki". :)
Obrazek

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kolega335 » pt mar 15, 2019 8:24 pm

Jeśli ktoś będzie a nie specjalnie mu zależy to chętnie odkupię ten albumik <3

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » pt mar 15, 2019 11:49 pm

Nie wybieram się do Warszawy, ale album sobie zamówię i tak. Świetny pomysł.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » sob mar 16, 2019 12:36 am

Ładny smaczek Studio nam wymyśliło. Manga mi wystarczy, ale doceniam inicjatywę wydawnictwa. Studio znowu na plus :)

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » sob mar 16, 2019 1:26 pm

Miałem wachania cz jechać w tym roku bo czasu mało. Ale teraz jakbym nie pojechał to do końca życia bym sobie tego nie wybaczył! Studio tą wiadomością dowaliło! Szacun! Ogromny Szacun! Jaram się tą wiadomością jak nie wiem! Szkoda że tomiku dziewczynki się nie będzie dało podpisać xD Ale to i tak się jaram xD Moja kochana Warszawo przybywam w maju!
kolega335 pisze:
pt mar 15, 2019 8:24 pm
Jeśli ktoś będzie a nie specjalnie mu zależy to chętnie odkupię ten albumik <3
Jeśli się będzie dało to mogę spróbować Ci zakupić artbook i zdobyć podpisik ;) Bo pewnie pojadę z koleżanką, a ona mangami nie jest zainteresowana, więc jakby był limit 1 artbook na osobę to mogę coś spróbować załatwić ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » sob mar 16, 2019 3:42 pm

Matii pisze:
sob mar 16, 2019 1:26 pm
Szkoda że tomiku dziewczynki się nie będzie dało podpisać
Może nie będzie to problemem. Jak ktoś już zakupi ten album, to może przy okazji Nagabe podpisze tomik mangi.
Matii pisze:
sob mar 16, 2019 1:26 pm
Jeśli się będzie dało to mogę spróbować Ci zakupić artbook i zdobyć podpisik ;)
Ja raczej nie dam rady się pokazać. Studio mogłoby zamawiającym u nich preorder wysłać podpisane tomiki.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » sob mar 16, 2019 4:05 pm

KubciO pisze:
sob mar 16, 2019 3:42 pm
Może nie będzie to problemem. Jak ktoś już zakupi ten album, to może przy okazji Nagabe podpisze tomik mangi
No nie, bo:
[o albumie]
SallyCzarownica pisze:
pt mar 15, 2019 8:16 pm
To będzie też jedyna rzecz, na której Mistrz się będzie mógł podpisać (jest to wymóg narzucony z góry i nie poradzimy nic), więc prosimy nie ustawiać się np. z tomikiem "Dziewczynki

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » sob mar 16, 2019 6:34 pm

Uoo, JG serio szaleje, super inicjatywa, brawo! :D
Że też nie ma mnie w Polsce... :cry: Tak czysto teoretycznie, czy ktoś kto będzie w Warszawie nie zakupiłby mi albumu i nie dał do podpisania jeśli byłby ktoś wolny pod ręką (mowa o limicie jedna osoba = jeden autograf)...? Płacę złotem ;_;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości