Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 15, 2019 7:16 pm

Dla mnie Wotakoi i Somali na spróbowanie, także 2/5. Dobrze że nie kupowałem importów Wotakoi. Cierpliwość się opłaciła. :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt lut 15, 2019 7:31 pm

No to Studio zaorało wszystko. Nanatsu no Taizai w trybie 6 tygodniowymmmm... pycha! <3
Meliona pisze:
pt lut 15, 2019 5:51 pm
Dziwię się, że wzięli się za Nanatsu, bo to bardzo słaba manga, a do tego ponoć z każdym kolejnym tomem coraz gorsza.
Proszę nie szkalować dobrej serii.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » pt lut 15, 2019 7:31 pm

Nigdy nie sądziłam że dożyję kontynuacji Hetalii :o Dla mnie 1/5, wezmę tylko Hetalię :)
Ale gratki dla JG, szaleją z tytułami i nawet wszystko wychodzi ostatnio ładnie terminowo :)

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » pt lut 15, 2019 7:55 pm

Studio znowu wygrało! :D Oczekiwałem jednej, niezbyt długiej zapowiedzi, a dostałem cały festiwal. Biorę obowiązkowo Wotakoi oraz Somali, może też na Sachi-iro się skuszę. Nanatsu raczej sobie daruję, ale cieszę się, że fani wreszcie dostali to co chcieli. Jeszcze 2 lata temu też bym do nich należał, ale nie mam ochoty na rozpoczynanie zbierania serii z tak mocnym spadkiem
jakości (a dla samego Escanora nie będę inwestował w tak długą mangę).

Choć najbardziej chyba mnie cieszy informacja o nawiązaniu współpracy z Shueishą. Teraz Studio będzie mogło podkradać od Waneko
serie z Jumpa xD.

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KortezProPlayer » pt lut 15, 2019 8:14 pm

Wotakoi i Sachi-ro kupię na pewno. Duża szansa, również na Somali, gdyż kreska i opis zachęcają. Generalnie solidna zapowiedź :)

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: TheMrEmperror » pt lut 15, 2019 8:15 pm

Coś czuję że w tym roku będzie niezła maczofiesta pod względem popularnych mang. Przecież mamy dopiero LUTY! :D
Już mniejsza o Kotori ale Waneko walnął Clampem oraz Tezuką, JPF wydaje Slime'a a SJG zwariowało i pluje wszędzie hitami jak Yona czy Grzechy. Niech jeszcze wydadzą ze dwa albo trzy tytuły (hitowe) i jakąś popularną nowelkę to ten rok będzie chyba najlepszym ze wszystkich do tej pory pod względem ilości nowych genialnych mang :D
Ale studio wzięło sobie kolejnego tasiemca więc nadal czekamy na Waneko. Wydajcie w końcu tą Gintamę ^^

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 15, 2019 8:20 pm

TheMrEmperror pisze:
pt lut 15, 2019 8:15 pm
Ale studio wzięło sobie kolejnego tasiemca więc nadal czekamy na Waneko. Wydajcie w końcu tą Gintamę ^^
Wątpię żeby Waneko wzięło się za jakiegoś tasiemca. Nawet ostatnio czytałam na asku, że dopiero jeżeli będzie super mega giga hype na jakąś mangę powyżej 30 tomów to może wtedy wydadzą. Ogólnie bardzo się cieszę, że SJG wyda tak super mangi, ale mam nadzieję, że Waneko oprócz tych starszych tytułów wyda coś nowszego, ale wartego uwagi.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 15, 2019 8:24 pm

Jak zobaczyłam zapowiedzi, to byłam w ciężkim szoku. Spodziewałam się jednego tytułu i to jakiegoś mało popularnego, a tu proszę. A jeszcze wczoraj narzekałam, że straszna bida na tym Pyrkonie, że będę mieć do kupienia tylko Atelier i yaoice. XD Wotaku i Somali biorę na pewno. Pomyślę jeszcze nad Nanatsu i Sachi-iro. W zeszłym roku wciągnęłam się bardziej w książki i teraz dwa razy się zastanowię, nim wpakuję się w nową serię, zwłaszcza długą. Już i tak walczę ze sobą, aby nie kupić Yony. Albo kupię wszystko, albo wygra zdrowy rozsądek i kupię to, na czym mi zależy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lut 15, 2019 8:24 pm

TheMrEmperror pisze:
pt lut 15, 2019 8:15 pm
Wydajcie w końcu tą Gintamę ^^
Serio? Chcesz Gintamę od Waneko? Przecież tłumaczenie to byłaby porażka. :lol:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt lut 15, 2019 8:40 pm

TheMrEmperror pisze:
pt lut 15, 2019 8:15 pm
Wydajcie w końcu tą Gintamę ^^
I co jeszcze? :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KortezProPlayer » pt lut 15, 2019 8:44 pm

TheMrEmperror pisze:
pt lut 15, 2019 8:15 pm
Niech jeszcze wydadzą ze dwa albo trzy tytuły (hitowe) i jakąś popularną nowelkę to ten rok będzie chyba najlepszym ze wszystkich do tej pory pod względem ilości nowych genialnych mang :D
Jakąś dobrą LN to bym przygarnął z otwartymi ramionami :D (Może Konosubę, Mondaiji czy zyskującego coraz większą popularność Bohatera Tarczy? Albo wszystkie trzy na raz! Nie... to by było zbyt piękne... Nigdy ich nie zobaczymy po polsku... :deszcz: )

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 15, 2019 8:52 pm

Zwrócił ktoś w ogóle uwagę na ceny? Hetalia - 30 zł, Somali - 28 zł, Wotaku - 26 zł, Sachi-iro - 25 zł (a ma mieć format standardowy). Te podwyżki trochę ostudziły mój zapał. Chyba skończę tylko z Somali i Wotaku.
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2019 8:53 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Reviolli » pt lut 15, 2019 8:53 pm

Jestem w ciężkim szoku. Nie spodziewałem się aż takiego uderzenia.
Na pewno biorę Wotaku. A nad Sachi-iro (raczej tak) i Somali (nie wiem) się zastanowię.

Pogratulować zapowiedzi.

Grzechy to bardzo przeciętna przygodowa naparzanka, zaś Hetalią wcale się nie interesuje więc to pozycje nie dla mnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lut 15, 2019 9:00 pm

A Wotaku ile zanimowali tomów? Kojarzy ktoś?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » pt lut 15, 2019 9:00 pm

Zapowiedzieć sporo to każdy potrafi :P zobaczymy jak im realizacja planu wydawniczego wyjdzie :p
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2019 9:43 pm przez Alextasha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Cavaliere » pt lut 15, 2019 9:07 pm

TheMrEmperror pisze:
pt lut 15, 2019 8:15 pm
jakąś popularną nowelkę
Rokka no Yuusha :3

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lut 15, 2019 9:20 pm

SallyCzarownica pisze:
pt lut 15, 2019 8:52 pm
Zwrócił ktoś w ogóle uwagę na ceny? Hetalia - 30 zł, Somali - 28 zł, Wotaku - 26 zł, Sachi-iro - 25 zł (a ma mieć format standardowy). Te podwyżki trochę ostudziły mój zapał. Chyba skończę tylko z Somali i Wotaku.
Coo :shock: już ostatnio pisałem o tym, że do podnoszenia cen to oni zawsze pierwsi byli i widzę, że się nie pomyliłem. Te dziady nawet nie miały tyle honoru co inni wydawcy żeby chociaż dać notkę w newsie xD
Pamiętam, że kiedyś powodu ceny przestałem zbierać Potworzyce, które teraz kosztują tyle co wszystko inne, ehhh...
ninna pisze:
pt lut 15, 2019 6:17 pm
"Sachi-iro no One Room" (...) nie wiem czy to "przesadzony dramat dla emo nastolatków" (oby nie)
Skany czytałem już dawno i niewiele z nich pamiętam, więc nie jestem w pełni wiarygodny, ale z tego co kojarzę to ta manga może być próbą wstrzelenia się w gust fanów "Aniołów zbrodni" :v (zresztą na MALu w rekomendacjach do One Rooma są Aniołowie i Happy Sugar Life).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: isei » pt lut 15, 2019 9:23 pm

miaka88 pisze:
pt lut 15, 2019 9:00 pm
A Wotaku ile zanimowali tomów? Kojarzy ktoś?
Dokładnie 4 :)

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Momomiya » pt lut 15, 2019 9:25 pm

:shock: Zapowiedzi można podsumować jednym słowem: pozamiatane! Nie dość, że 5 tytułów zamiast jednego, to mamy Grzechy (tu jestem w megaszoku, w końcu już mają dużo tasiemców), Wotakoi, reszta tytułów też nie od czapy, no i współpraca z Shueishą! :klask:

Osobiście z tego wszystkiego najbardziej ciągnie mnie do Somali, więc cieszę się z większego formatu.
Yerdiee pisze:
pt lut 15, 2019 7:31 pm
Nigdy nie sądziłam że dożyję kontynuacji Hetalii
Dokładnie! :lol: Myślałam sobie czasem "biedni fani Hetalii". Więc wielkie gratulacje dla nich, no i oczywiście także dla fanów NNT!

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lut 15, 2019 9:35 pm

isei pisze:
pt lut 15, 2019 9:23 pm
miaka88 pisze:
pt lut 15, 2019 9:00 pm
A Wotaku ile zanimowali tomów? Kojarzy ktoś?
Dokładnie 4 :)
A jak wygląda dalej manga? Jest dobra czy poziom spada?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości