Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pt lut 15, 2019 3:40 pm

Szkoda :(. Liczyłem na to, że japończycy się ogarnęli, a tu klops.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lut 15, 2019 5:48 pm

Studio JG pisze: Przed Wami nasza ostatnia pyrkonowa zapowiedź, a że kończymy bądź doganiamy większość serii, mamy dziś dla Was sporo prezentów! Na początek "Nanatsu no Taizai" - cieszymy się, że w końcu będziemy mogli oddać w Wasze ręce tak długo wyczekiwaną serię. Kto już zna fabułę dobrze wie, że lepiej nie można wkroczyć w rok świni. Ale to dopiero początek atrakcji! Drugiego tytułu też nie trzeba nikomu reklamować - fantastyczny josei "Wotaku ni Koi wa Muzukashii" to doskonała komedia o tym, jak ciężko jest zakochać się przeciętnemu otaku, zwłaszcza w świecie korpoludków. O następną pozycję prosiliście nas przez wiele lat i nareszcie jesteśmy w stanie na te prośby odpowiedzieć . Oto "Hetalia - World Stars"! Co oznacza, że podpisaliśmy nasz pierwszy kontrakt z wydawnictwem Shueisha (ostatnie drzwi wyważone!). Na tym jednak nie koniec. Czwarta pozycja na tej liście to przepiękny, rozgrywający się w fantastycznym świecie seinen "Somali to Mori no Kami-sama". Stawkę zamyka niesamowicie wciągająca i oryginalna opowieść "Sachi-iro no one room", o tym, że czasem lepiej dać się porwać obcemu człowiekowi, niż dalej trwać na łasce swoich bliskich.
Prenumeraty uruchomimy w przeciągu godziny.

NANATSU NO TAIZAI
Siedem Grzechów Głównych było niegdyś najpotężniejszą, złożoną wyłącznie z groźnych przestępców, grupą wojowników królestwa Britannii. Jednak po oskarżeniu ich o próbę rebelii, zostali rozgromieni przez Świętych Rycerzy. Członkowie drużyny rozproszyli się po świecie i słuch o nich zaginął. Wieść niesie, że wszyscy zginęli, ale czy aby na pewno...?
Dziesięć lat później sytuacja w kraju uległa diametralnej zmianie - Święci Rycerze dokonali zamachu stanu, uwięzili króla i przejęli władzę w państwie. W nadziei na ukrócenie ich despotycznych rządów, królewna Elizabeth wyrusza na poszukiwanie Siedmiu Grzechów Głównych, chcąc prosić ich o pomoc. Po wielu tygodniach wędrówki, wyczerpana podróżą mdleje na progu maleńkiej gospody. Właścicielem przybytku okazuje się młody chłopak imieniem Meliodas, który pomaga jej dojść do siebie. Jednak królewnie nie będzie dane odpocząć - nagle w drzwiach pojawiają się bowiem rycerze królestwa. Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna na ich drodze staje Meliodas, popisując się nieludzką wręcz siłą. Czy to możliwe, żeby ten niepozorny młodzieniec, okazał się jednym z legendarnych wojowników?

Autor: Nakaba Suzuki
Gatunek: fantasy, przygodowy
Format: B6+ (standardowy)
Tryb wydawniczy: 6-tygodniowy
Liczba tomów: 35+
Premiera: kwiecień (Pyrkon 2019)

WOTAKU NI KOI WA MUZUKASHII
Narumi Momose dobrze wie, że bycie sobą nie zawsze sprawdza się w romantycznych związkach. Faceci porzucali ją już z wielu powodów. Gdy jednak jeden z nich zakończył znajomość, bo dowiedział się, że Narumi jest otaku, miarka się przebrała. Nauczona doświadczeniem, w nowej pracy nikomu nie mówi więc o swoich zainteresowaniach. Przypadek sprawia, że w tej samej firmie pracuje jej kolega z gimnazjum, a zarazem zapalony fan gier, Hirotaka Nifuji. Aby upewnić się, że jej sekret jest bezpieczny, Narumi wyciąga go na obiad i przestrzega, aby wiedzę o jej wstydliwych upodobaniach zatrzymał dla siebie. On ma jednak inną propozycję - a może by tak zostali parą?

Autor: Fujita
Gatunek: romans, komedia
Format: A5
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Liczba tomów: 6+
Premiera: maj (przedpremierowo Pyrkon 2019)

HETALIA - WORLD STARS
Tęskniliście za wesołą ferajną państw z "Axis Powers Hetalia"? Oto powracają w glorii i chwale wszystkie gwiazdy światowego formatu! Nasz cudownie nieporadny młodzieniec Włochy rusza do akcji w towarzystwie swoich nieodłącznych kompanów. Meldują się Niemcy, Japonia, Francja, Anglia, Ameryka i reszta państw gotowych z humorem i przymrużeniem oka opowiedzieć Wam o wszystkich swoich narodowościowych kompleksach i przywarach, a także zburzyć (bądź potwierdzić) związane z nimi stereotypy. Gotowi na kolejną podróż dookoła świata? Naprzód!

Autor: Himaruya Hidekaz
Gatunek: komedia, historyczny
Format: A5
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Liczba tomów: 4+
Premiera: maj (przedpremierowo Pyrkon 2019)

SOMALI TO MORI NO KAMI-SAMA
Oto świat, w którym miasta i wsie zamieszkują demony, legendarne stwory i fantastyczne rasy, ludzie zaś stanowią wymierający gatunek. Zwłaszcza odkąd ich mięso tak bardzo podrożało... Pewnego dnia sprawujący pieczę nad lasem golem przypadkiem znajduje porzuconą i wygłodniałą, na dodatek spętaną łańcuchami dziewczynkę o imieniu Somali. Choć nie leży to w jego naturze, postanawia wziąć małą pod swoją opiekę i spróbować odnaleźć jej rodziców. Tak rozpoczyna się pełna przygód podróż Somali i Strażnika Lasu. Czy niezwykła więź, jaka rodzi się między nimi, zdoła przetrwać w świecie, który jest równie piękny, co niebezpieczny?

Autor: Yako Gureishi
Gatunek: seinen, fantasy
Format: A5
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Liczba tomów: 5+
Premiera: kwiecień (Pyrkon 2019)

SACHI-IRO NO ONE ROOM
W mediach zawrzało. Wieść o zaginionej nastolatce rozniosła się w mgnieniu oka. Policja nie wyklucza porwania. Nikt nie przypuszcza, że płaczący przed kamerą rodzice, od lat znęcali się nad córką. Nie mogąc dłużej tego znieść dziewczyna uciekła z domu i znalazła schronienie pod dachem tajemniczego młodego mężczyzny. Ściany pokoju, w którym teraz mieszka zdobi mozaika zdjęć zrobionych jej z ukrycia. Wybawcą nastolatki jest bowiem jej własny stalker. Choć dziewczyna przebywa z nim dobrowolnie i może odejść w każdej chwili, obydwoje zdają sobie sprawę, że jeśli ktoś pozna ich sekret, mężczyzna natychmiast zostanie skazany za porwanie. Nastolatka proponuje więc swojemu wybawcy niezwykły układ - jeśli zdołają ukryć się do czasu, gdy uzyska pełnoletniość, wezmą ślub. Jeśli złapie ich policja - obydwoje popełnią samobójstwo. Jaki będzie finał tej dramatycznej historii?

Autor: Hakuri
Gatunek: okruchy życia, psychologiczny
Format: B6+ (standardowy)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Liczba tomów: 6+
Premiera: kwiecień (Pyrkon 2019)

Prenumeraty ruszą jeszcze dziś wieczorem
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2019 5:51 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pt lut 15, 2019 5:48 pm

Wotakoi :D :D :D
Pierwsza moja propozycja na forum, która doczekała się wydania.
Super :D :D :D

Jak już ochłonę to muszę przejrzeć resztę tytułów, ale na razie :kyaa: :kyaa: :kyaa:
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2019 5:52 pm przez Fani, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: dziabara » pt lut 15, 2019 5:49 pm

Natsume, Shirayuki, Yona, Nanatsu... Ych, Studio, what are you doin...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt lut 15, 2019 5:51 pm

Studio JG zaorało pozostałe wydawnictwa :lol: Mnie zaskoczyli, muszę przyznać. Dziwię się, że wzięli się za Nanatsu, bo to bardzo słaba manga, a do tego ponoć z każdym kolejnym tomem coraz gorsza.
W sumie nic mnie z tych zapowiedzi nie interesuje, więc 0/5, ale plus za formę zapowiedzi.
Może kiedyś zapoznam się z chwalonym Wotakoi i z Somali, ale na razie nieee. Ten powiększony format i status ongoing mnie odstraszają szczerze pisząc :lol: Wkopałam się już w zbyt wiele serii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » pt lut 15, 2019 5:52 pm

W Studiu powariowali! Mangowe szaleństwo. Biorę wszystkie zapowiedzi, nie wiem, czy od razu (sporo tego xd), ale jestem zainteresowany każdą.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » pt lut 15, 2019 5:54 pm

Jakim cudem z jednej serii od Studia zrobiło mi się ich nagle w ciągu paru miesięcy 5? Czy 6? 6! I to same długie, a ja obecnie cierpię na okropny brak miejsca...

Z tej listy wezmę Wotakoi, bo anime mnie wciągnęło, a obecnie oglądam aż 1-3 serie na rok, wiec to już coś.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » pt lut 15, 2019 5:55 pm

Nie spodziewałam się zapowiedzi tylu tytułów, ale i tak nic ciekawego dla mnie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 15, 2019 5:59 pm

WOW, tego się nie spodziewałam. Czekałam na 1 zapowiedź, a tu aż 5! :D
Z tego na pewno biorę Sachi-iro no One Room oraz Somali to Mori no Kami-sama. Co do reszty na razie nie, aczkolwiek po obejrzeniu anime zdecyduję :)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » pt lut 15, 2019 6:01 pm

Zapowiedzi które zadowolą mnóstwo ludzi, ale nie mnie xD nic mnie nie porwało. Ew zastanowię się nad "somali" bo ma fantastyczną kreskę, ale to nawet nie wiem czy w tym roku kupię...

Sachi-iro uhg... przeczytałam kiedyś kilka rozdziałów i to było takie... przesadzony dramat dla emo nastolatków, które próbowało być czymś głębszym? Takie odniosłam wrażenie... no i nie było jakiejś dramy z plagiatem czy tam wzorowaniu się na prawdziwym porwaniu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lut 15, 2019 6:03 pm

Znowu Wow, chociaż ja niewiele wezmę.
Może Wotakoi, ale najpierw muszę sprawdzić animę, może Somali, ale to nie teraz. Wolę format snadardowy :P 0,5+0,5/5
Nanatsu słyszałem, że się stacza z każdym kolejnym rodziałem. Hetalie kiedyś, dawno temu miałem w planach, ale finalnie nie kupiłem. Tu najważniejszą informacją w ogłoszeniu jest dla mnie początek współpracy z Shueishą. O One roomie pisałem już w propozycjach, że nie jestem zainteresowany (muszę jednak oddać, że okładki ma cudne).
Studio szaleje, kolejne mega popularne serie w krótkim czasie. Chociaż dla mnie najlepszą zapowiedzią z tego dwudniowego maratonu pozostanie Ayako od Waneko.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Cavaliere » pt lut 15, 2019 6:10 pm

OOOOOOOOOOOO! SJG zaorało! Biore w 100% Somali w ciemno. Pierwszy raz słysze ten tytuł, ale czuje, że może to coś dla mnie.
Wotakoi jest super, czytam ang skany, ale nie jestem czy potrzebuje tego wydania u siebie by potem z nudow sprzedać...
1,3/5 dla mnie bo watakoi na 0,3 bo jestem bardziej na nie, ale może kiedyś, kiedyś..

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Online

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » pt lut 15, 2019 6:17 pm

Ooo, ilość zapowiedzi bardzo mnie zaskoczyła! :D. Szkoda tylko, że wszystko ongoing i większość nie dla mnie. Zainteresował mnie jedynie opis "Sachi-iro no One Room" dlatego kupię pierwszy tom. Skanów nie przeglądałam, więc nie wiem czy to "przesadzony dramat dla emo nastolatków" (oby nie). Najwyżej utopię kasę tylko w ten jeden tom :P.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kirion » pt lut 15, 2019 6:20 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 9:56 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » pt lut 15, 2019 6:33 pm

No i tak powinno się robić zapowiedzi. Coś tam wspomnieli na Asku że dzisiaj będzie jeszcze jedna zapowiedź, a bo tam licencja nam w końcu doszła i w ogóle. Nadchodzi piątek i BUM, zaskoczenie, 5 solidnych tytułów, fani dostali w końcu Nanatsu, mamy też Wotakoi, o Somali i One Room też słyszałem wcześniej więc część osób na pewno czekało i nie jest to nic z kapelusza wyciągnięte, sam zainteresuję się teraz bardziej tymi dwoma.

Zabawne że praktycznie wszystkie tytuły, które były typowane przy zapowiedziach Waneko ostatecznie wydaje Studio JG. To oni mają Bakemonogatari, mają Nanatsu, mają Wotakoi, mają Yagate, Yonę dostali wcześniej, plus dwie inne długie i konkretnie shoujo no i parę innych. Dla mnie rok 2019 to zdecydowanie będzie Studio JG i trochę Dango z Kotori, 3gatsu no Lion to pewniak. Od Waneko zostaje mi praktycznie tylko Shokugeki i może coś z urodzinowych zapowiedzi wezmę, oprócz tego to bieda straszna od jakiegoś czasu u nich.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » pt lut 15, 2019 6:36 pm

Mnie też zaskoczyli i to bardzo pozytywnie :D

Biorę Sachi-iro oraz Somali. Bardzo cieszy mnie powiększony format ostatniego :D Hetalia jakoś nigdy mnie nie zainteresowała, a Nanatsu jest mi na razie za długie. Wotaku może spróbuję jak wyjdzie. Dla mnie więc 2,5/5
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » pt lut 15, 2019 6:37 pm

Tego się nie spodziewałam ;o Nad Nanatsu muszę się poważnie zastanowić, Wotakoi biorę z miejsca, nad Somali pomyślę, ale nie jest to priorytet, Hetalie kiedyś lubiłam, ale dzisiaj absolutnie mnie nie interesuje, swoje tomy dawno odsprzedałam, darmacik nastolatki i stalkera również mnie nie interesuje ;P Jednak muszę przyznać, dla każdego coś miłego, SJG pozamiatało ;)

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lunatyczka » pt lut 15, 2019 6:42 pm

Studio zmiażdżyło konkurencję po raz kolejny. :D Choć dopiero pierwszy raz w tym roku coś od nich wezmę, czyli Somali i zapewne też Sachi-iro, czyli 2/5 :P. I ta różnica w informowaniu o zapowiedziach gdzie tu wszyscy się spodziewali jednego tytułu i to od chyba 2 dni, a np. takie Waneko, co robi długi hajp na... kontynuację wydawanej już przez nich mangi. xD

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Zugai. » pt lut 15, 2019 7:01 pm

Skoro drzwi do Shueishy wyważone, to na jesień Haikyuu w trybie 6-tygodniowym? :P Niepopularny gatunek, długie, niezakończone - idealnie się wpasowuje.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » pt lut 15, 2019 7:05 pm

Nieźle :D Pięć zapowiedzi. Na pewno wezmę Wotaki ni koi wa muzukashii. I spróbuję Somali.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości