Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: vishaad » czw lut 14, 2019 1:05 pm

Przez chwilę myślałem, że to zapowiedź Waneko, ale szybko ogarnąłem, że nie mam ich polajkowanych na FB (za dużo spamują okładkami i pierdołami).
No cóż, powiedzmy, że takie mangi też można zapowiadać...

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Nowości

Post autor: Asumuel » czw lut 14, 2019 1:11 pm

Ja podziękuję. Slime stał się jednym z moich ulubionych isekai, ale kupiłbym, gdyby to była nowelka. Za mangę podziękuję, pieniądze zostają ze mną.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » czw lut 14, 2019 1:14 pm

Nie uważam, że jest to słaba zapowiedź. Czasami też trzeba wydać coś popularnego.
Może jak kiedyś wezmę się za anime i mi się spodoba to kupię, na chwilę obecną jednak nie.
Kolejne mangopolo? Już teraz mogę napisać, że podziękuję.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » czw lut 14, 2019 1:19 pm

A ja się wybiję i napiszę, że jestem bardzo zadowolona z zapowiedzi. Nie miałam żadnych oczekiwań, co do dzisiejszej zapowiedzi, a dostałam bardzo sympatyczną serię. Oglądam właśnie anime i bardzo mi się podoba. Lubię takie zwariowane komedie fantasy, a Rimuru jest genialny.
I tak uważam, że nie było szansy na LN, więc cieszę się z mangi. I cieszę się również z powiększonego formatu. Wystarczy, że ubolewam, że One Piece ma tak malutkie tomiki.

JPF bardzo mile mnie zaskoczyło. Ja tam uważam, że to udana zapowiedź :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: TheMrEmperror » czw lut 14, 2019 1:22 pm

miaka88 pisze:
czw lut 14, 2019 1:00 pm
Kompletnie nie znałam tego tytułu. Obejrzę anime i wtedy pomyśle. Ale po co duży format? Ma dobrą kreskę? Jest dla starszych odbiorców?
Kreskę ma moim zdaniem bardzo ładną. Czy dla starszych to raczej nie chociaż są odświętnie mocne sceny np.
► Pokaż Spoiler
Głównie to jednak w miarę luźna komedia. Krew jednak się leje i to mocniej niż w anime.

P.S. Podobne do Overlorda pod względem głównego bohatera tylko że idzie w przeciwną moralnie stronę.

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: mammawhy » czw lut 14, 2019 1:48 pm

Fani pisze:
czw lut 14, 2019 12:41 pm
No nie, nawet jpf zaraził się tymi słabymi zapowiedziami od waneko :( .
Nie dla mnie = słabe. No ciekawa logika, nie powiem, pomijając to że komiks na podstawie LN

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: TheMrEmperror » czw lut 14, 2019 1:52 pm

mammawhy pisze:
czw lut 14, 2019 1:48 pm
Fani pisze:
czw lut 14, 2019 12:41 pm
No nie, nawet jpf zaraził się tymi słabymi zapowiedziami od waneko :( .
Nie dla mnie = słabe. No ciekawa logika, nie powiem, pomijając to że komiks na podstawie LN
Oryginałem jest nawet WN a nie LN ;)
Ale paradoksalnie jest to jedna z tych nielicznych mang które wychodzą równie dobrze co oryginał.
Ale z tym "Nie dla mnie = słabe." to się zgadzam że to głupie ^^
Każdy ma inne gusta. Jedni mogą uważać że taki Berserk czy One piece jest słaby a przecież mają mnóstwo fanów ^^

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » czw lut 14, 2019 2:02 pm

Wie osób narzeka pewnie pod kątem długości, bo 10 tomów i nadal wychodzi więc plan będzie dłużej zapchany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Maur » czw lut 14, 2019 2:09 pm

Zapowiedź raczej nie dla mnie. Nie miałem żadnych oczekiwań (nie pamiętam, kiedy ostatni raz brałem coś od JPF), więc nie czuję zawodu.
Natomiast to:
Meliona pisze:
czw lut 14, 2019 12:36 pm
że ta manga to Anihilacja* w wersji komiksowej
mnie zaciekawiło. Przyjrzę się bardziej wcześniejszej zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » czw lut 14, 2019 2:17 pm

Faktycznie ciekawe, że nie mogę mieć własnej opinii. Nigdy nie przepadałem za mangowymi adaptacjami LN. Zazwyczaj nie mają one zakończenia tylko urywają się gdy wydawca japoński się rozmyśli, bo tytuł stracił popularność. Równie dobrze można wydać HxH, który prawdopodobnie nigdy się nie skończy. Poza tym śluz to klasyczny przykład sezonówki. Równie dobrze można było zapowiedzieć w swoim czasie takie Danmachi czy innego isekaia.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » czw lut 14, 2019 2:47 pm

Pierwsze słyszę o tym tytule, nie dla mnie. Jakoś się utarło że JPF z reguły na MFKIG rzuca coś dla starszego czytelnika, więc trzeba czekać.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw lut 14, 2019 3:03 pm

Forum psioczy czytaj dobrze się sprzeda. :lol: A na fejsie no nic tylko popcorn łapać, bo znów łolaboha, tłumaczom cool dżapoński na debilne polska języka'. :roll:
A bardziej poważnie to akurat Glut jest naprawdę przyjemny jak na 'kolejny isekai bo fala trwa', więc jak ktoś szuka lekkiej rozrywki to polecam.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Nelinnor » czw lut 14, 2019 4:22 pm

Przecież ta zapowiedź idealnie do nich pasuje, w końcu to kolejny długi i popularny shounen, oprócz poważniejszych seinenów i kilku josei to co niby JPF wydaje? Właśnie takie rzeczy. Tytuł jednak nie dla mnie.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: gg gonia » czw lut 14, 2019 4:25 pm

TheMrEmperror pisze:
czw lut 14, 2019 1:52 pm
Ale z tym "Nie dla mnie = słabe." to się zgadzam że to głupie ^^
Każdy ma inne gusta. Jedni mogą uważać że taki Berserk czy One piece jest słaby a przecież mają mnóstwo fanów ^^
Nie, to nie jest głupie. Jeśli komuś dany tytuł się nie podoba to DLA NIEGO jest słaby, niezależnie od tego czy ma dużo fanów, albo łatkę "kultowego" którą nadali mu po prostu ludzie którym się dana pozycja podobała, ew. samozwańczy eksperci od jedynego słusznego kontentu.

A co do mangi to jak znajdę trochę wolnego czasu to może obczaję anime, bo słyszę dużo pozytywnych opinii i wtedy zdecyduję.
Ja osobiście nie rozumiem parcia na novelki, zazwyczaj są naprawdę koszmarnie napisane i to jeszcze tak jakby ktoś opisywał mangę a to co w komiksie działa w formie pisanej jest często żenujące a nie śmieszne.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » czw lut 14, 2019 4:29 pm

gg gonia pisze:
czw lut 14, 2019 4:25 pm
TheMrEmperror pisze:
czw lut 14, 2019 1:52 pm
Ale z tym "Nie dla mnie = słabe." to się zgadzam że to głupie ^^
Każdy ma inne gusta. Jedni mogą uważać że taki Berserk czy One piece jest słaby a przecież mają mnóstwo fanów ^^
Nie, to nie jest głupie. Jeśli komuś dany tytuł się nie podoba to DLA NIEGO jest słaby, niezależnie od tego czy ma dużo fanów, albo łatkę "kultowego" którą nadali mu po prostu ludzie którym się dana pozycja podobała, ew. samozwańczy eksperci od jedynego słusznego kontentu.
No... nie? Nie muszę kupować tylko tytułów które uważam za dobre ani nie muszę odrzucać tytułów które uważam, za słabe. Jest sporo tytułów, które lubię i czytam mimo, że wiem, że są słabe, oraz jest wiele mang, których nie kupuję mimo, że wiem, że są genialne. I jestem pewna, że nie jestem jedyną osobą, która tak uważa.
Nasze gusta nie muszą się pokrywać z tym, czy uznajemy dany tytuł za dobry/słaby i to, czy coś jest dobre/słabe nie musi wpływać na nasze decyzje zakupowe.

Chociaż nie wątpię, że są osoby, które tak myślą...
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KortezProPlayer » czw lut 14, 2019 4:38 pm

Osobiście uważam Slime-a za przyjemną luźną serię. Chociaż mangi raczej nie będę kupował, jednakże gdyby to była LN prawdopodobnie kupiłbym chociaż pierwszy tom. Podsumowując wolałbym w miejsce Slime-a jakiegoś innego isekaia w wersji mangowej np. Tate no Yuusha lub Danmachi.

Edit: Po przejrzeniu paru stron mangi wydaje się dobrze adaptować LN, więc może jednak się skuszę, choćby na pierwszy tom :o
Ostatnio zmieniony czw lut 14, 2019 4:49 pm przez KortezProPlayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kuroneko » czw lut 14, 2019 4:40 pm

Ja spróbuję pierwszy tom, żeby zobaczyć czy mi się spodoba. Adaptacje LN nie zawsze są udane, ale może tu będzie wyjątek :) Dobrze, że będzie powiększony format, bo nie przepadam za tymi małymi tomikami od JPF :roll:
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » czw lut 14, 2019 4:47 pm

Hmm... zastanawiam się czy nie wziąć pierwszego tomu na spróbowanie. Myślałem, że to jakaś mało znana seria, ale na MALu ma naprawdę porządną ocenę, zarówno manga jak i anime. :o
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » czw lut 14, 2019 4:52 pm

Moją pierwszą reakcją było "WTF? Co to ma być?". Pierwsze słyszę o tej serii ale w ogóle nie jestem nią zainteresowana. Długie, opis nieciekawy no i nie lubię komedii. Szkoda, bo wiązałam z dzisiejszą zapowiedzią jakieś tam nadzieje...

I też niepokoi mnie to co dzieje się z Mega Mangą. Tylko Ito i Alita (ona jest w MM?) i nic poza tym :(.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Luchael » czw lut 14, 2019 5:16 pm

Mam trochę mieszane uczucia do tej zapowiedzi. Z jednej strony animowany Slime to jeden z najfajniejszych i najprzyjemniejszych isekaiów z jakimi miałem do czynienia. Jednak anime postawiło poprzeczkę bardzo wysoko już samym tempem adaptacji,
reżyserią i animacją, więc nie wiem czy wersja mangowa by mu dorównała. Koniec końców pewnie wezmę na próbę pierwszy tom, bo duży format jednak kusi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości