Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KortezProPlayer » ndz lut 10, 2019 7:38 pm

1,5/3
SAOP wezmę na pewno, nad artbookiem się zastanowię, gdyż rysunki Abeca, raczej nie są najładniejszymi jakie widziałem w light novelach. BL... eh... gatunek nie dla mnie...

Mam jeszcze takie pytanie:
Jak wygląda sprawa z głównym SAO i SAOP. To jakby dwie alternatywne wersje tej samej historii? Słyszałem, że SAOP sporo zmienia, więc raczej nie może być zwykłym rozszerzeniem pierwszego arcu, gdyż stwarzałoby to niezgodności fabularne w kolejnych arcach. :?:

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Zugai. » ndz lut 10, 2019 7:54 pm

Em4il pisze:
ndz lut 10, 2019 6:49 pm
Jakbym miał obstawiać te dwa tytuły 2w1 to wskazałbym Punpuna i Biomegę.
Punpun tak, ale cokolwiek Niheia bym wykluczył - Rycerze sprzedawali się słabo, a Kotori z tego co pamiętam samo przyznało, że tego autora zostawiają JPF.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KubciO » ndz lut 10, 2019 8:20 pm

miaka88 pisze:
ndz lut 10, 2019 7:37 pm
Tym razem 0/3 ale i tak mam co brać od Kotori
+1
miaka88 pisze:
ndz lut 10, 2019 7:37 pm
Wersja 2w1... czyżbym wyczuwała Punpuna? :twisted:
I to w twardej oprawie! Byłoby pięknie. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ninna » ndz lut 10, 2019 8:35 pm

Bardzo rozczarowujące zapowiedzi. Głównie dla fanów jednego, konkretnego tytułu. Spodziewałam się dziś czegoś innego, a nie kolejnego dodatku do SAO.

Co do pozostałych zapowiedzi na przyszłość, to wolę na nic się nie nastawiać tylko czekać na konkrety. Też myślę, że wśród nich może się znaleźć "Pun Pun". I fajnie bo to dobry tytuł. Jednak wolałabym coś innego, bo "Pun Puna" już mam. Tyle dobrego, że forma wydania pozwala liczyć na coś dla starszego czytelnika.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » ndz lut 10, 2019 9:24 pm

Ja pomyślałam o Tezuce, o którym Kotori już przebąkiwało.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ociesek » ndz lut 10, 2019 10:15 pm

ninna pisze:
ndz lut 10, 2019 8:35 pm
Bardzo rozczarowujące zapowiedzi. Głównie dla fanów jednego, konkretnego tytułu. Spodziewałam się dziś czegoś innego, a nie kolejnego dodatku do SAO.
Niby racja, ale takie zapowiedzi też są potrzebne.
Dla mnie też nic, ale... Może w przyszłości :)

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ramsey Ka » ndz lut 10, 2019 10:27 pm

Jak poniżej 20 tomów to chętnie przygarnąłbym tego PunPuna. Pani z Kotori ponoć kocha ten tytuł jeśli mnie pamięć nie myli więc szanse są bardzo duże.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Bukafo » ndz lut 10, 2019 11:29 pm

I ostatnia zapowiedź również nie dla mnie. Czekam na tego całego Pun Puna.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Shiki » pn lut 11, 2019 7:53 am

A ja jestem bardzo zadowolona z SAOP, tym bardziej ze premiera jest już na czerwiec. Na więcej nowosci i tak nie byloby mnie stać, skoro cena podskoczyla az do 30zl. Mam nadzieję, ze nie będzie opóźnień !
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Nelinnor » pn lut 11, 2019 12:34 pm

KortezProPlayer pisze:
ndz lut 10, 2019 7:38 pm
Jak wygląda sprawa z głównym SAO i SAOP. To jakby dwie alternatywne wersje tej samej historii? Słyszałem, że SAOP sporo zmienia, więc raczej nie może być zwykłym rozszerzeniem pierwszego arcu, gdyż stwarzałoby to niezgodności fabularne w kolejnych arcach. :?:
W skrócie, Kawahara miał miał dobry pomysł na świat w czasach kiedy Isekai było w tej formie powszechnie znane tylko z Hack//Sign. Chciał zgłosić pracę na konkurs ASCII Media Works, ale przekroczył limit i publikował później SAO jako webnovel. Kilka lat później kiedy wygrał wydanie Accel World został poproszony także o SAO, wziął więc wersję webnovel tylko trochę ją redagując... Kiedy okazało się, że SAO odniosło ogromny sukces było już za późno, bo z dobrego konceptu zrobił jednotomówkę, skończył SAO zanim je w ogóle rozpoczął. Ratował sytuację dorabiając historie poboczne coś tam nawet wspominając o systemie politycznym na dolnych piętrach, ale niezbyt dużo to wniosło. Zamiast wtedy od razu rozpocząć rozszerzenie SAO od początku na kilkanaście tomów, to zabrał się za kontynuowanie fabuły przez historie poboczne oraz wymyślanie kolejnych gier z dolepionym poczuciem zagrożenia na siłę, rozpisanych na dwa tomy.

Gdzieś w okolicach 2012 chyba zrozumiał, że to nie ma sensu i zabrał się za dwa długie projekty. W głównej linii rozpoczął Alicization, w końcu długi arc z lepiej nakreślonym światem, a w tym samym czasie rozpoczął SAOP, próbę opowiedzenia SAO piętro po piętrze. Niestety znowu zabrał się od tego od złej strony, bo tak jak wcześniej SAO skończył za szybko pomijając wszystkie detale, tak teraz rozpisuje je za wolno rozwlekając historię na siłę w tempie jedno piętro na tom, który ukazuje się trochę ponad raz na rok. Po prostu w tej formie nigdy tego nie skończy za swojego życia. SAOP zmienia detale, mniejsze i większe, choćby to kiedy nastąpiło spotkanie z Asuną.

Ciężko powiedzieć co tutaj jest kanoniczne, a co nie, naciąga swoje własne fakty pod to co jest mu akurat wygodne. Tak samo też zrobił z grami, tworząc alternatywną wersję SAO, a potem kombinując wydarzeniami tak żeby wszystkie postacie były grywalne, całe i zdrowe. Nawet w głównej linii zdarzały mu się większe wpadki i rzeczy które przeczyły same sobie, już nie pamiętam konkretów, ale było ich trochę kiedy "siedziałem" chwilę w tej serii. Fani stworzyli linie czasowe próbując to wszystko uporządkować, ale sam Kawahara sytuacji nie ułatwia. Jeżeli kogoś dalej interesuje SAO to najlepiej czytać to po prostu tak jak jest ciesząc się z poszczególnych opowieści, bez zbytniego rozprawiania co i jak. To już dawno z założenia nie jest żaden masterplan zaplanowany od samego początku niczym w Pandora Hearts, wiadomo jak to się skończy, Kawahara po prostu wymyśla kolejne historie tworząc mini arci na każdym piętrze i w sumie tyle.
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2019 12:51 pm przez Nelinnor, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Krzych Ayanami » pn lut 11, 2019 12:50 pm

Fanem SAO nie jestem, ale lubię mieć ładne rzeczy i na artbook bym się skusił - gdyby był w twardej oprawie.
Jednak dziewięć dych za miękką to kiepski interes.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alextasha » pn lut 11, 2019 1:13 pm

Kotori będzie miało moje pieniążki jeżeli wyda coś innego niż BL i SAO.

Punpun mile widziany...

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KortezProPlayer » pn lut 11, 2019 2:58 pm

Nelinnor pisze:
pn lut 11, 2019 12:34 pm
KortezProPlayer pisze:
ndz lut 10, 2019 7:38 pm
Jak wygląda sprawa z głównym SAO i SAOP. To jakby dwie alternatywne wersje tej samej historii? Słyszałem, że SAOP sporo zmienia, więc raczej nie może być zwykłym rozszerzeniem pierwszego arcu, gdyż stwarzałoby to niezgodności fabularne w kolejnych arcach. :?:
W skrócie, Kawahara miał miał dobry pomysł na świat w czasach kiedy Isekai było w tej formie powszechnie znane tylko z Hack//Sign. Chciał zgłosić pracę na konkurs ASCII Media Works, ale przekroczył limit i publikował później SAO jako webnovel. Kilka lat później kiedy wygrał wydanie Accel World został poproszony także o SAO, wziął więc wersję webnovel tylko trochę ją redagując... Kiedy okazało się, że SAO odniosło ogromny sukces było już za późno, bo z dobrego konceptu zrobił jednotomówkę, skończył SAO zanim je w ogóle rozpoczął. Ratował sytuację dorabiając historie poboczne coś tam nawet wspominając o systemie politycznym na dolnych piętrach, ale niezbyt dużo to wniosło. Zamiast wtedy od razu rozpocząć rozszerzenie SAO od początku na kilkanaście tomów, to zabrał się za kontynuowanie fabuły przez historie poboczne oraz wymyślanie kolejnych gier z dolepionym poczuciem zagrożenia na siłę, rozpisanych na dwa tomy.

Gdzieś w okolicach 2012 chyba zrozumiał, że to nie ma sensu i zabrał się za dwa długie projekty. W głównej linii rozpoczął Alicization, w końcu długi arc z lepiej nakreślonym światem, a w tym samym czasie rozpoczął SAOP, próbę opowiedzenia SAO piętro po piętrze. Niestety znowu zabrał się od tego od złej strony, bo tak jak wcześniej SAO skończył za szybko pomijając wszystkie detale, tak teraz rozpisuje je za wolno rozwlekając historię na siłę w tempie jedno piętro na tom, który ukazuje się trochę ponad raz na rok. Po prostu w tej formie nigdy tego nie skończy za swojego życia. SAOP zmienia detale, mniejsze i większe, choćby to kiedy nastąpiło spotkanie z Asuną.

Ciężko powiedzieć co tutaj jest kanoniczne, a co nie, naciąga swoje własne fakty pod to co jest mu akurat wygodne. Tak samo też zrobił z grami, tworząc alternatywną wersję SAO, a potem kombinując wydarzeniami tak żeby wszystkie postacie były grywalne, całe i zdrowe. Nawet w głównej linii zdarzały mu się większe wpadki i rzeczy które przeczyły same sobie, już nie pamiętam konkretów, ale było ich trochę kiedy "siedziałem" chwilę w tej serii. Fani stworzyli linie czasowe próbując to wszystko uporządkować, ale sam Kawahara sytuacji nie ułatwia. Jeżeli kogoś dalej interesuje SAO to najlepiej czytać to po prostu tak jak jest ciesząc się z poszczególnych opowieści, bez zbytniego rozprawiania co i jak. To już dawno z założenia nie jest żaden masterplan zaplanowany od samego początku niczym w Pandora Hearts, wiadomo jak to się skończy, Kawahara po prostu wymyśla kolejne historie tworząc mini arci na każdym piętrze i w sumie tyle.
Wielkie dzięki za wyjaśnienie :)

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Thoreline » pn lut 11, 2019 4:38 pm

maczek pisze:
ndz lut 10, 2019 7:18 pm
Ramsey Ka pisze:
ndz lut 10, 2019 6:56 pm
Kotori dalej pozostanie w tym roku przy krótszych seriach czy wśród tych nowości można liczyć na coś 20+?
Nie, nic tak długiego nie planujemy.
Szkoda, bo 2w1 to bym Yugioh widziała chętnie.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pn lut 11, 2019 4:46 pm

SAOP kiedyś kupię. Choć przyznaję, że nastąpiłoby to szybciej jakby faktycznie była to seria siedmiotomowa i zakończona, tak jak to było podane w pierwotnej zapowiedzi.Wtedy od progresiva rozpocząbym przygodę z uniwersum i potem nadganiał tomy głównej serii. A skoro to seria wciąż powstająca to wyląduje w kolejce zakupowej pogłównym SAO.

Cholernie nie mogę się doczekać kolejnych zapowiedzi. Te wydania 2w1 w twardej brzmią świetnie. Kotori polubiło twarde okładki choć ich pierwszy tytuł w takim wydaniu jeszcze przed nami.

Swoją drogą - zauwarzyłem że na Mangastore już pojawiła się prenumerata Atelie w twardej. Trzeba było na nią czekać, bo licencja, a Kotori miało poinformować jak uruchomią. I chyba zapomnieli, albo ja przegapiłem. Dobrze że co jakiś czas sprawdzałem.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gotenks » pn lut 11, 2019 5:49 pm

Nową nowelkę z SAO chętnie przygarnę. Na artbook może i bym się skusił, gdyby w tej cenie był w twardej oprawie. A że nie jest, to raczej się nie skuszę :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ginny » pn lut 11, 2019 7:51 pm

Obecne zapowiedzi nie dla mnie, ale czekam na "Tongari Boushi no Atelier"
maczek pisze:
ndz lut 10, 2019 4:59 pm
Na razie nie będziemy zdradzać szczegółów naszego zupełnie nowego projektu.
Ciekawa jestem :) Może cd z muzyką z anime, ale cd jakiegoś artysty? Może powieść, taka tradycyjna, nie light novel. A może gra, na podstawie których powstają anime? Visual novel? :) Może anime na dvd?

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn lut 11, 2019 10:50 pm

Ginny, a visual novel to bym była zainteresowana, te BL może i fabuły głębokiej nie mają, ale grafiki dość cieszą oko by wydać kasę.

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: mammawhy » wt lut 12, 2019 12:58 pm

Meliona pisze:
ndz lut 10, 2019 9:24 pm
Ja pomyślałam o Tezuce, o którym Kotori już przebąkiwało.
Kotori mówiło że sprawa jest w powijakach więc od Tezuki coś dostaniemy prędzej od Waneko lub JPF

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » wt lut 12, 2019 1:00 pm

Przez rok mogło się coś zmienić.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości