Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alzea » wt lut 05, 2019 11:17 pm

Byłam we Wro - w nowych horyzontach osobne seanse z dubbingiem i z napisami polskimi, bez wpadek ;) Swoją drogą polecam, bardzo dobry film :>>

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Cavaliere » pt lut 08, 2019 5:16 pm

Kotori ogłosiło nowy tytuł a tam
Przy okazji informujemy, że zdecydowaliśmy się podnieść cenę naszych standardowych wydań z 22,90 na 24,90. Od siedmiu lat utrzymywaliśmy jedną cenę ale w tym czasie znacząco wzrosły koszty produkcji. Serie, które są kontynuowane będą wydawane po starej cenie.
Ceny mang znowu ida w góre ;/

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Angu » pt lut 08, 2019 5:24 pm

Przecież napisali, że od 7 lat nie podnosili cen, kiedy inni wydawcy już tak (Dango, Waneko), więc jak dla mnie żadne zdziwienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » pt lut 08, 2019 11:53 pm

Myślę, że nie ma co porównywać do innych wydawnictw które są starsze niż kotori. Bardziej obawia mnie fakt, że cała reszta wydawnictw pójdzie za ciosem i w tym momencie zacznę naprawdę bardzo dobrze przykładać uwagę na to co kupuję i daruje sobie eksperymenty. Zwłaszcza, że chyba bardziej wole kupować książki, bo zapewnią mi dłuższą rozrywkę niż mangi.
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: deffik » pt lut 08, 2019 11:55 pm

Cavaliere pisze:
pt lut 08, 2019 5:16 pm
Ceny mang znowu ida w góre ;/
Najlepiej niech w wydawnictwach za darmo pracują, wtedy będzie ok! :v

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » sob lut 09, 2019 12:30 am

deffik pisze:
pt lut 08, 2019 11:55 pm
Cavaliere pisze: ↑08 lut 2019, 17:16
Ceny mang znowu ida w góre ;/
Najlepiej niech w wydawnictwach za darmo pracują, wtedy będzie ok! :v
Nie wiem po co ta ironiczna odpowiedź. Każdego czytelnika zawsze dotyka podwyższa cen, zwłaszcza kupując po kilka serii, gdzie faktycznie różnica w cenie zaczyna być odczuwalna w kieszeni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Cavaliere » sob lut 09, 2019 9:35 am

Akiho pisze:
sob lut 09, 2019 12:30 am
Nie wiem po co ta ironiczna odpowiedź
Tez nie rozumiem, jakbym coś zrobiła tej osobie...

Akiho, zawsze mozesz poczytać niektóre tytuł po ang, chociaz zapewne to robisz i tak :)

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lunatyczka » sob lut 09, 2019 10:46 am

Czyli dobrze podejrzewałam, jak przy ostatniej ich zapowiedzi przy wydaniu standardowym była już ta wyższa cena. :(

Co do podwyższania cen, to rozumiem, że jest to konieczne przy zwiększanych kosztach produkcji, żeby jakiś tam zysk był. Ale jednocześnie uważam, że gdy wszystkie wydawnictwa tak postąpią, będą mieli niewiele więcej zysku(a może i bardziej stratni?), ponieważ nie tylko obecnie czytelnicy zmagają się z przesytem tytułów, przez co już muszą uważać na ilość kupowanych serii, tak przy zwiększonych kosztach, zaczną wręcz selekcjonować wydawane nowości, żeby było ich stać na ich dalsze zbieranie... No i nie zapominajmy, że fanami M&A są głównie nastolatki, którzy nie jeszcze nie zarabiają, a większość z nich kupuje w empiku po cenach okładkowych przez co dla nich te podwyżki mocno zmniejszą ich zakupy.

Jeśli chodzi tylko o mnie to ja i tak zamierzam zmniejszyć swój mangowy zakupoholizm, bo już teraz bardzo dużo wydaję, więc... mam kolejny powód konkretniejszego weryfikowania zapowiadanych nowości. ^^

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob lut 09, 2019 12:09 pm

Akiho, Cavaliere, dla mnie ironia stąd, że to nie 'mango drożeje', a 'druk, papier, paliwo, etc' drożeje. To jak narzekanie, że 'restauracje podrożały' bo homar nie jest dziś posiłkiem więziennym tylko delikatesem. :wink:

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Cavaliere » sob lut 09, 2019 2:12 pm

Pajęcza_Lilia, okej, ale czy to powód by być niemiłym?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Itachi Uchiha » sob lut 09, 2019 2:21 pm

Cavaliere pisze:
sob lut 09, 2019 2:12 pm
Pajęcza_Lilia, okej, ale czy to powód by być niemiłym?
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale bycie nie miłym czy też podłym, to tu ostatnio powszechny widok :P

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » sob lut 09, 2019 3:22 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
sob lut 09, 2019 12:09 pm
Akiho, Cavaliere, dla mnie ironia stąd, że to nie 'mango drożeje', a 'druk, papier, paliwo, etc' drożeje. To jak narzekanie, że 'restauracje podrożały' bo homar nie jest dziś posiłkiem więziennym tylko delikatesem.
Ja tak w zasadzie nie rozumiem, co Ty tu wypisałaś... To też chyba powszechne ostatnio :P

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: zandam » sob lut 09, 2019 5:26 pm

Itachi Uchiha pisze:
sob lut 09, 2019 2:21 pm
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale bycie nie miłym czy też podłym, to tu ostatnio powszechny widok :P
Hiperbolizujesz... przeglądam w miarę możliwości wszystkie tematy i nie przypominam sobie czegoś takiego. >D

A co do wzrostu cen to cieszcie się, że większość polskich wydawców jeszcze o tym informuje. W Niemczech potrafią zmieniać ceny w każdym kolejnym tomie bez uprzedzenia. :P

Mnie podwyżka nie robi różnicy. Zbieram tylko 4. (wychodzące co dwa miesiące) serie w Polsce i zainteresowały mnie tylko dwie-trzy polskie zapowiedzi (w czym jedną już wykupiłam w prenumeracie), więc jakakolwiek zmiana będzie dla mnie niezauważalna.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » ndz lut 10, 2019 2:16 pm

Kolejny raz nic nie rozumiem, czy to ze mną coś się dzieje, czy faktycznie jest jakiś problem? :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ninna » ndz lut 10, 2019 3:17 pm

ociesek pisze:
ndz lut 10, 2019 2:16 pm
Kolejny raz nic nie rozumiem, czy to ze mną coś się dzieje, czy faktycznie jest jakiś problem? :D
Dołączam się :D. Też nie ruszają mnie podwyżki cen. Ale może chodzić też o to, o czym wspomniała zandam - kupuję zbyt mało serii by to odczuć. Chociaż ceny importów też jakoś specjalnie mnie nie bolą więc nie wiem.

Jak dla mnie takie podwyżki będą odczuwalne głównie dla nastolatków/studentów którzy nie pracują. Wtedy faktycznie może się to wiązać z koniecznością ograniczania zakupów.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Bukafo » ndz lut 10, 2019 4:05 pm

Na szczęście ja również nie zbieram wiele serii, prędzej szukam na siłę co bym mógł jeszcze kupować. Jeśli wzrosną ceny mang/komiksów, trudno. I tak nie kupuję ich po cenach okładkowych.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: TheMrEmperror » ndz lut 10, 2019 5:23 pm

Mnie tam ruszą. Nie mam źródła zarobków więc dla mnie nawet ten poprzedni wzrost trochę już zabolał. A po tym to faktycznie będę musiał ograniczyć zakupy.

P.S. W tym miesiącu raczej będzie walentynkowa wyprzedaż? Chciałem się upewnić bo wtedy planuję kupować zamówienie z przypinką.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Nelinnor » pn lut 11, 2019 1:58 pm

Podwyżka to zawsze podwyżka, nie jest powodem do radości (chyba że w pracy :P), ale z dwojga złego zdecydowanie preferuję większą cenę niż spadek jakości wydań. Mimo wszystko jakość druku jest u nas naprawdę na wysokim poziomie, a ten poziom ciągle się tylko zwiększa, nasze wydania są często lepsze niż w samej Japonii i na zachodzie. Dobry papier, obwoluty, powiększone formaty, ostatnio coraz więcej twardych opraw, wydań specjalnych, dodatków itd. Kiedy trzymam w rękach pożółkłe i lekkie wydanie Love Hina z 2007 z którego wypadają mi strony, a dzisiejszą dowolną mangę to jest jak niebo i ziemia. Nie mówiąc już o takim wydaniu jak np. Oko Horusa.

Taka manga zostaje w kolekcji z człowiekiem na lata, jak nie do końca życia, wolę więc mieć coś solidnego, ładnego i trwałego niż zaoszczędzić 4 PLN i mieć paździerz który zamieni się w papier toaletowy za kilka lat. Świetnym przykładem są tutaj Cykady, miło że wydanie 2w1 jest bardzo tanie, ale idzie to kosztem jakości wydania, już w dniu otrzymania tomu grzbiety są połamane i mangi praktycznie nie da się czytać bez jej uszkodzenia. W drugim tomie trochę się poprawili, ale potem jakość znowu dramatycznie spadła. To jedyna taka seria, w mojej długiej już przygodzie z polskimi wydaniami, w której mógłbym się bawić w reklamację ze sklepem tygodniami i odsyłać raz za razem. Takie wydanie nadaje się tylko do introligatora żeby oprawił jak trzeba, ale taka zabawa to są już niemałe pieniądze. Oby nigdy więcej nikt już tak nie wydawał, niech cena będzie adekwatnie wyższa, ale jakość odpowiednio dobra.

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: KortezProPlayer » pn lut 11, 2019 3:03 pm

Zgadzam się z powyższym, także wolę dopłacić, niż kupić taniej, ale wątpliwej jakości wykonania.

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: mammawhy » pn lut 11, 2019 6:28 pm

Nelinnor pisze:
pn lut 11, 2019 1:58 pm
Świetnym przykładem są tutaj Cykady, miło że wydanie 2w1 jest bardzo tanie, ale idzie to kosztem jakości wydania, już w dniu otrzymania tomu grzbiety są połamane i mangi praktycznie nie da się czytać bez jej uszkodzenia.
Takie uszkodzenia miała pierwsza partia, i to pierwszego tomu. Teraz czytam 9 tom i jakoś nic mi takiego się nie przydarzyło : )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości