Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt lut 08, 2019 6:46 pm

Straciłam już zainteresowanie mangami na podstawie LN, a i samo uniwersum mam kompletnie gdzieś, więc nic dla mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » pt lut 08, 2019 7:31 pm

Duchopowieść? Gdyby to była LN, to bym brał. Ale za mangę podziękuję. :|

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 08, 2019 7:35 pm

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak "działa" seria Monogatari? Nie znam serii jakoś dobrze i nie rozumiem dlaczego jest ponad 20 tomów nowelki, a co 2-3 tomy jest inne-monogatari.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » pt lut 08, 2019 7:41 pm

Mam novelki, to więc mangi mi nie trzeba ^^

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kilgore Trout » pt lut 08, 2019 7:58 pm

No to ładnie Yanek uradował fanów Monogatari - mangowa adaptacja części serii (ongoing). Manga na którą mało kto czekał, do tego wydana jako exclusive, żeby trochę więcej kasy wyciągnąć. A novelka zabita. Słabo. :/
BTW. To nie jest "limitowane wydanie tylko w preorder" - po prostu będzie dostępne tylko w sieci sklepów Yatta i wysyłkowo na yatta.pl.
Nie kupuję mangowych adaptacji LN i coraz bardziej nie podoba mi się jak SJG traktuje wydania ekskluzywne.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lut 08, 2019 8:04 pm

Kilgore Trout pisze:
pt lut 08, 2019 7:58 pm
BTW. To nie jest "limitowane wydanie tylko w preorder" - po prostu będzie dostępne tylko w sieci sklepów Yatta i wysyłkowo na yatta.pl
Ja już się nastawiłem na preorder, a faktycznie nic o nim nie napisali :P więc na razie zrezygnuje jednak z mangi. Jej wysoka sprzedaż zwiększyła by szansę na nowelkę, ale musiała by być ona naprawdę rewelacyjna co jest raczej mało prawdopodobne.
SJG to akurat od dawna było pierwsze do podnoszenia cen. Ok. 24,9zł za standardowy tom to chyba oni jako pierwsi mieli, poprawcie mnie jeśli się mylę
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt lut 08, 2019 8:08 pm

Nie jestem zainteresowana tym uniwersum, więc nie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ogi » pt lut 08, 2019 8:10 pm

Yuriko pisze:
pt lut 08, 2019 7:35 pm
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak "działa" seria Monogatari? Nie znam serii jakoś dobrze i nie rozumiem dlaczego jest ponad 20 tomów nowelki, a co 2-3 tomy jest inne-monogatari.
Każde gatari to inna opowieść, skupiona na innej osobliwości.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 08, 2019 8:15 pm

Ogi pisze:
pt lut 08, 2019 8:10 pm
Yuriko pisze:
pt lut 08, 2019 7:35 pm
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak "działa" seria Monogatari? Nie znam serii jakoś dobrze i nie rozumiem dlaczego jest ponad 20 tomów nowelki, a co 2-3 tomy jest inne-monogatari.
Każde gatari to inna opowieść, skupiona na innej osobliwości.
Rozmiem. Dziękuję za pomoc! :D

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KortezProPlayer » pt lut 08, 2019 8:15 pm

Serię znam tylko ze słyszenia, więc nie mam zdania. Jednakże słyszałem o niej wiele dobrego(praktycznie same zalety), dlatego szkoda, że wydają mangę, a nie LN-kę. Premiera dopiero w maju, obejrzę animę i zastanowię się czy kupić.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ogi » pt lut 08, 2019 8:41 pm

Nie wiem czy podejmowanie decyzji na podstawie anime w tym wypadku będzie dobrym pomysłem. Shaft zekranizował te opowieści w dość specyficzny sposób. Rzuciłem okiem na pierwsze rozdziały i komiks w ogóle nie oddaje tego co anime. Jest to całkowicie inny sposób narracji. No chyba że komuś właśnie Shaftowy sposób opowiadania historii nie podszedł. W takim wypadku można spróbować z mangą.

Choć serię bardzo lubię i swego czasu gdy ją hajpowałem pewnie brałbym wszystko bez mrugnięcia okiem, tak teraz odpadam. Gust i preferencje trochę się zmieniły. O ile nad LN bym się jeszcze zastanowił, tak manga jest dla mnie nijaka.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lut 08, 2019 8:50 pm

O Monogatari tylko słyszałam ale nie oglądałam. Zobacze anime a potem się zastanowię czy będę brać.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: vishaad » pt lut 08, 2019 8:52 pm

Z dumą prezentujemy długo wyczekiwaną mangę z uniwersum Monogatari!
SJG, gurl, ludzie czekają na nowelkę, nie mangę. Nawet nie wiedziałem, że takowa istnieje. Dzięki SJG mam możliwość dowiedzenia się. Cool.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 08, 2019 8:53 pm

Seria mnie nie interesuje, ale bardzo podoba mi się pomysł z boxem i kartami. Oby więcej takich wydań.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Asumuel » pt lut 08, 2019 10:42 pm

Seria jest absolutnie genialna i gdyby to była LN, to bym brał bez zastanowienia. Jednak mangą nie jestem zainteresowany.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » sob lut 09, 2019 12:08 am

Świetna zapowiedź. Zaskoczony jestem jedynie tak negatywnym odzewem tutaj na forum, spodziewałem się że więcej osób słyszało o tej mandze.

Sam jestem wielkim przeciwnikiem adaptacji mangowych, tym bardziej takich które nic nie wnoszą i są typowo zlecane do promowania materiału źródłowego ukazując się w tym samym czasie i nic nie wnosząc od siebie np. zapowiedziane ostatnio Little Witch Academia czy Danganronpa. Zajmują dumnie 5000+ miejsca na MAL, bez żadnej recenzji.

Tutaj mamy trochę inną sytuację. Mangowe Bakemonogatari ukazuje się dopiero od 2018 roku, czyli długo po tym kiedy ukazały się light novel i anime, mimo to szybko zyskuje na popularności za sprawą fenomenalnej kreski i tym że autor nie kopiuje ślepo stylu studia Shaft. Temat jest mocno świeży, przykład choćby tutaj. Mimo że wiele osób zna historię na pamięć, to są powody aby sięgnąć po tę mangę. Wierzcie lub nie, ale dużo osób czekało na wydanie tego u nas i to wcale nie jako zastępstwo za LN. Sądziłem że licencję dostało jednak Waneko, ale teraz widzę, że Studio JG odpowiednio zaopiekuje się tą mangą, powiększony format i limitowany box to dobra decyzja.

Dlatego jeżeli ktoś od razu odrzucił tą zapowiedź jako kolejną niepotrzebną nikomu adaptację to szczerze polecam zapoznać się z tą wersją. Jeżeli ktoś nie przepada za uniwersum Monogatari to pewnie zdania nie zmieni, ale jak wyżej, jeżeli ktoś jest niezdecydowany albo odrzucił z marszu za tag "adaptacja" to warto dać drugą szansę i sprawdzić, ja takową dałem dowiadując się o tej mandze całkiem niedawno i teraz wiem że chcę to mieć na półce. ;)
Asumuel pisze:
pt lut 08, 2019 10:42 pm
Seria jest absolutnie genialna i gdyby to była LN, to bym brał bez zastanowienia. Jednak mangą nie jestem zainteresowany.
Jak wyżej. Poza tym, nie jest powiedziane wprost czym jest Booklet w edycji specjalnej, ale jeżeli będą to krótkie opowieści LN autora jak w oryginale to byłoby miło. Kolejny powód żeby zainteresować się tą mangą.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » sob lut 09, 2019 1:23 am

Ja też nie znam tego. Nie mówię nie, ale obecnie nie jestem zainteresowany tym tytułem. może kiedyś jak nie będę mieć innych priorytetów i opinie będą pozytywne.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » sob lut 09, 2019 2:05 am

Świeżo z Aska:
Czy zapowiadany booklet w edycji specjalnej Bakemonogatari to będą te krótkie opowieści autora serii, tak jak w oryginalnym japońskim wydaniu?

SJG: Booklet zawiera dodatkowe strony które były zawarte w tomiku edycji specjalnej w oryginale, więc jeśli tam były krótkie opowieści/dodatkowe strony komiksu - wszystko będzie też u nas. :)
Czyli jednak, kolejna świetna wiadomość, wygląda na to że dostaniemy specjalną edycję tak samo jak w Japonii. :)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob lut 09, 2019 2:37 pm

Nelinnor pisze:
sob lut 09, 2019 12:08 am
Mimo że wiele osób zna historię na pamięć, to są powody aby sięgnąć po tę mangę.
Niby jakie?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » sob lut 09, 2019 3:22 pm

A mi się wydawało, że wszyscy tutaj będą piać z zachwytu, że to taki mały pewniak, a tu proszę... Forum nigdy nie zawodzi :P
Ja pewnie kupię limitkę, bo straszliwie mnie ciągnie do takich wydań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości