Kingdom

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
49
56%
Nie
27
31%
Może
12
14%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Dembol » pn sty 28, 2019 8:36 pm

Mnie się podoba i chętnie przeczytałbym, ale prędzej się nauczysz japońskiego niż u nas ktoś wyda średnio znaną w fandomie ponad pięćdziesięciotomową serię seinen.

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Em4il » pn sty 28, 2019 8:50 pm

Bardzo na tak, ale jak powyżej - chyba nie ma szans... Może kiedyś doczekamy takiej ofensywy długich seinenów, jak ostatnio studio zrobiło z shojkami

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Bukafo » pn sty 28, 2019 8:51 pm

Raczej szanse są nikłe. .w.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: DarkNighty » pn sty 28, 2019 11:24 pm

Oj uwielbiam tę mangę. Czytałam ją dwa razy (w całości!) i chętnie przeczytałabym po raz trzeci. Marzą mi się tomiki na półce, ale cóż... Dobrze to ujęłam. To niestety marzenie nie do spełnienia. Najprędzej JPF sięgnie po ten tytuł, ale to i tak szanse mniejsze niż 1%, więc nawet staram się nie marzyć.
Pomijając już kwestie wydania, to polecam tę mangę wszystkim, którzy lubią seineny z dobrą fabułą, taktyką, dworskimi intrygami, widowiskowymi walkami i przepiękną, szczegółową kreską. Uważam, że to jedna z najlepiej narysowanych mang spośród tych, które znam. A trochę czytałam :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Łukasz.T » pn sty 28, 2019 11:53 pm

Manga jest świetna, ale szanse są cholernie małe na wydanie tego u nas.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Ogi » wt sty 29, 2019 9:28 am

Tak bardzo bym chciał i również zdaje sobie sprawę, że dla wielu seria 50+ tomów jest barierą nie do przeskoczenia. Ja wiem, naprawdę, ale dajcie pomarzyć. :lol:

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: dehirak » wt lut 12, 2019 3:55 pm

Zachęcona wspominkami o tej mandze w innym temacie zapoznałam się z kilkoma pierwszymi tomami i .... jestem zachwycona. To coś dla mnie :)
Od zera do bohatera - czyli to co lubię, zakręcona fabuła, mnóstwo ciekawych bohaterów (mam nadzieję, że w dalszej części jest duuużo generała Ouki :) ). Seria jest długa, co dla mnie jest zaletą nie wadą.
Uważam też, że to rodzaj historii, który nie nudzi się po jednokrotnym przeczytaniu i warto go mieć na półce.
Chętnie kupię jeśli ktoś postanowi wydać.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Koichi » wt mar 12, 2019 11:13 pm

Jeśli ktoś jest fanem tego tytułu, to teraz jeszcze można obejrzeć film :)

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: dehirak » sob paź 19, 2019 7:12 pm

Dzieje się w Kingdomie, oj dzieje. Warto śledzić :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 08, 2019 8:21 pm

News roku. Kingdom doczeka się 3 sezonu anime, który zekranizuje Alliance Arc😍
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... il/.153068

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Akiho » pt lis 08, 2019 8:53 pm

Hmm osoby które oglądały i czytały, jak bardzo anime pokrywa się z manga? Są duże różnice?
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: DarkNighty » pt lis 08, 2019 10:56 pm

Tak się dzisiaj ucieszyłam, jak dowiedziałam się o trzecim sezonie anime Kingdom. Szczególnie, że teraz czas na najlepszy arc. :D Jest tam tyle epickich momentów. <3
Akiho pisze:
pt lis 08, 2019 8:53 pm
Hmm osoby które oglądały i czytały, jak bardzo anime pokrywa się z manga? Są duże różnice?
Ogólnie anime oglądałam dawno temu i raczej trudno będzie mi powiedzieć, czy są jakieś rażące różnice w porównaniu z mangą. Wydaje mi się, że fabularnie idzie raczej podobnie, ale jest duża różnica w samym odbiorze. Pierwszy sezon anime jest zrobiony fatalnie, drugi już znacznie lepiej. Ale jakoś sam przebieg wydarzeń też wypada lepiej w mandze - głównie za sprawą kreski. Anime jest trochę ocenzurowane.
Jakieś różnice w fabule były na pewno, ale ogólnie wydaje mi się, że da się zacząć czytając mangę na przykład po drugim sezonie anime i wszystko się zrozumie.
I do tej pory anime pokryło jakieś 260 rozdziałów mangi, a obecnie jest ponad 600.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Bukafo » sob lis 09, 2019 10:38 am

To ma już 55 tomów? No, ciekawe kto to u Nas wyda. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Ame » pn lut 17, 2020 1:47 pm

Obejrzałam film. Spodobał mi się i chętnie bym się dowiedziała co dalej. Na kontynuację raczej nie ma co liczyć. O ile film skończył się otwartym zakończeniem tak cel głównych pewnie będzie trwał latami w mandze. :P Dam na "może". Nie sprawdzałam jeszcze m&a. Kingdom musiałby mi się spodobać bardzo jak OP, żebym się wpakowała w takiego tasiemca. :P

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: dehirak » wt lut 18, 2020 4:54 pm

Ame > Bohaterowie Kingdoma i One Piece mają podobny wytrzeszcz, więc jest szansa ;D

A tak na serio to kocham tą mangę, bardzo bym chciała ją zobaczyć wydaną w Polsce, ale nie wierzę w jej pojawienie się u nas jeszcze bardziej, niż nie wierzyłam w JoJo. W ogóle jeśli kiedykolwiek zostanie wydane cokolwiek, co umieszczam każdego roku w "rankingu na najbardziej wyczekiwane mangi" to najpierw zejdę z wrażenia a potem wyślę wydawnictwu torta dziękczynnego :D
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Xenonn123 » śr mar 10, 2021 2:23 am

dehirak pisze:
wt lut 18, 2020 4:54 pm
Ame > Bohaterowie Kingdoma i One Piece mają podobny wytrzeszcz, więc jest szansa ;D

A tak na serio to kocham tą mangę, bardzo bym chciała ją zobaczyć wydaną w Polsce, ale nie wierzę w jej pojawienie się u nas jeszcze bardziej, niż nie wierzyłam w JoJo. W ogóle jeśli kiedykolwiek zostanie wydane cokolwiek, co umieszczam każdego roku w "rankingu na najbardziej wyczekiwane mangi" to najpierw zejdę z wrażenia a potem wyślę wydawnictwu torta dziękczynnego :D
Ja również nie wierzę totalnie, zwłaszcza że nawet VIZ tego nie wydaje i chyba tylko Francuzi to wydają, a tak to generalnie nikt, anime też na pewno odepchnęło ludzi po 1 sezonie który był full CGI :P

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: dehirak » pn lis 29, 2021 5:04 pm

Dzięki za wklejenie okładki :) Piękna, kolorowa, aż się chce nadrobić zaległości.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

GhostRest
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 04, 2022 9:09 pm
Status: Offline

Kingdom

Post autor: GhostRest » sob lis 05, 2022 1:41 pm

Fajnie jakby została u nas wydana. Fabuła jest świetna i rozbudowana. Długie serie o ile są dobrze zrobione to naprawdę ilość tomów nie zraża a jedynie zachęca.
Na pewno zagościłaby u mnie na półce ^^
Sądzę że skoro anime ma już 4 sezony i tytuł zyskuje popularność to są coraz bardziej realne szanse na wydanie tego tytułu

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Yuriko » śr mar 29, 2023 7:38 pm

Okładka tomu 68
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Yuriko » śr cze 28, 2023 8:50 pm

okładka tomu 69
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości