Dodruki - temat ogólny

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hakou
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 07, 2019 12:43 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: hakou » pn sty 07, 2019 1:22 pm

Będzie jeszcze dodruk Deadman Wonderland 7?

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Kuroneko » pn sty 07, 2019 2:05 pm

Do Deadman Wonderland nie będzie już dodruków.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: KubciO » pn sty 07, 2019 2:10 pm

A Waneko w ogóle cokolwiek dodrukowuje?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: mammawhy » pn sty 07, 2019 7:57 pm

KubciO pisze:
pn sty 07, 2019 2:10 pm
A Waneko w ogóle cokolwiek dodrukowuje?
Zauważyłem, że jeśli sprzedaż jest na tyle wysoka, by było to warte zachodu, to cały czas dodrukowują wybraną mangę. A jeśli jakieś serie wpadają do działu wyprzedaż, to na 100% nie dostaną już dodruku

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » śr sty 23, 2019 1:16 am

Ja powiem tak. Obecnie z wydawnictw najbardziej cenię JPF dlaczego? Bo u nich właściwie każdą serię można kupić obojętnie kiedy zaczęły być wydawane, stale są dodruki, jest nakład do sprzedaży. Był okres kiedy Ghost in the Shell nie był drukowany i trudno było go nabyć ale z czasem zrobili dodruki. W tej kwestii budzi zaufanie. Nie jest tak, że zacząłeś kupować mangę, mija pół roku i nagle nie możesz jej uzupełnić.

Szczerze, mam w domu kilka tomów Deadman Wonderland i chciałbym serię uzupełnić ale nie ma jak i albo zostaje sprzedać albo przeznaczyć na papier toaletowy lub trzymać, by... trzymać. Podobna sytuacja z Battle Royale które też chciałem uzupełnić i nie ma jak bo nie ma dodruków. Z resztą nie tylko Waneko, bo Yumegari również nie robi dodruków. Ok. Parę miesięcy temu dodrukowali tomy 1-6 The Breaker ale 7-10 to już nie. Momentami takie podejście zaczyna mnie zniechęcać do zbierania serii czy kupowania ze sklepów wydawnictw a bardziej zaczynam się ukierunkowywać na to by kupować pełne serie na aukcjach od ludzi jacy zwyczajnie przeczytali i sprzedają komplety z różnych powodów. Nie jestem wtedy stratny, że zacząłem zbierać serię, przerwałem zakupy na rok czasu i się okazuje, że później nie mogę jej uzupełnić.

Rozumiem, że wydawnictwo Waneko wydaje bardzo dużą ilość mang i gdzieś tutaj trzeba jednak z czegoś rezygnować by wprowadzić coś nowego, tym bardziej jeśli sprzedaż danej serii wcale nie spełnia oczekiwań. Jednak mimo wszystko porzucanie serii, nagłe braki dodruków odbijają się na zaufaniu do wydawnictwa.

Dlatego obecnie na rynku najbardziej cenię Japonica Polonica Fantastica i jedyny minus do nich, aby w końcu zrobili swoją stronę.

Reszta wydawnictw niech bierze JPF za wzór, zwłaszcza w kwestii dodruków i gwarancji tego, że jak zacznę coś od nich kupować, to w pewnym momencie nie zostanę na lodzie. Nawet nie ma szans zakupić 10 tomu Black Lagoon mimo, że ile minęło od premiery 10 tomu w Polsce? rok?

Ja np. po tym jak Egmont nagle porzucił wydawanie mang i zostawił m.in serię Miecz Nieśmiertelnego zdecydowałem, że nigdy od nich już nic nie kupię i tak też czynię do dziś.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Wojciech » śr sty 23, 2019 12:47 pm

Mam podobnie. Rozumiem, ze dodruki serii mniej popularnych są nieopłacalne, ale hej jest wiele starych tytulow od Waneko, które chętnie bym kupił. Kiedyś rozwiązaniem były aukcje, dziś używane tomy starych mang maja bardzo zawyżone ceny.

Z tego co wiem JPF zainwestował kiedyś w super-drukarkę i robi na niej dodruki + megamangi. Jak rozumiem odchodzi wtedy koszt dla drukarni. Z drugiej strony ciekawi mnie jak wyglada kwestia licencji, bo chyba maja swój okres ważności, po którym trzeba zapłacić za odnowienie.

patrykszalanski
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: patrykszalanski » czw sty 24, 2019 6:10 pm

Tak samo szukam 10 tomu Black Lagoon. Udało mi się jeszcze zamówić 6,7,8,9, ale 10 nigdzie nie mogę znaleźć

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » czw sty 24, 2019 11:53 pm

Mam nadzieję, że Waneko zmieni podejście. Sam osobiście na chwilę obecną kupuje sporo serii... m.in Dragon Ball Super, Boruto, One Piece, Fairy Tail, One Punch Man, Berserk, Atak Tytanów ale też inwestuje w inne serie jak ostatnio komplet Kuroko no Basket czy Monster. Dajmy na to od JPF zaprzestałem kupowania Bleacha na 28 tomie ale wiem, że kiedyś będę chciał serię uzupełnić i JPF daje mi tą pewność, że będę mógł to zrobić. Tak samo było z One Piece, mangę przestałem kupować na 24 tomie a ostatnio uzupełniłem wszystkie pozostałe tomy. Są serie od Waneko których na tą chwilę nie mogę pozwolić sobie kupić, bo priorytety są inne a na pewno chciałbym Akame ga Kill czy Kulinarne pojedynki liczyłem, że uda mi się uzupełnić takie serie jak Battle Royale, Deadman Wonderland, mam też bodaj 2 tomy Pamiętnika Przyszłości, gdzieś po głowie chodzi Tokyo Ghoul - Ale nikt tego hurtem nie kupi, wszystko trzeba jakoś rozsądnie rozkładać mając na uwadze, że są też inne potrzeby i mówię to jako dorosła osoba jaka sama na siebie zarabia a co mają powiedzieć osoby młodsze jakie się uczą i nie pracują i ich budżet tu jest jeszcze bardziej ograniczony.

Jeżeli jedyna szansa zakupienia kompletnej serii ma się wiązać z systematycznym jej kupowaniem, to coś tu jest zdecydowanie nie tak... Obecnie może być tak, że chcę kiedyś kupić Akame ga Kill ale okaże się, że nagle nie będzie dodruków i tyle... Nie mówimy tu o jednotomowych książkach ale seriach tomików jakie stanowią ciągłość pewnej historii, kupisz część a się okaże, że później nie będziesz w stanie tego uzupełnić.

Waneko wydaje fakt faktem sporo mang, ale JPF przykładowo wcale nie wydaje mniej, zwłaszcza, że sporo z tego to są serię jakie mają ponad 50 czy 70 tomów. Waneko wydaje na ogół mniejsze serie mieszczące się max w nieco ponad 30 tomach ale na ogół jest tego mniej. Szczerze nie rozumiem tego.

Przykładem niestety jest Yumegari ale tym negatywnym. Wydawnictwo naprawdę rozbudziło nadzieje wydawaniem manhw w Polsce i nawet jak zobaczyłem The Breaker w ich planach wydawniczych to się ucieszyłem, bo to świetna seria ale co się obecnie dzieje? brak dodruków już nawet nie tylko The Breaker ale kontynuwacji New Waves, do tego wielomiesięczne czekanie na kolejny tom... Tu pojawia się niestety pytanie, czy ludzie widząc jak serie nie mają dodruków czy wychodzą bardzo wolno będą chcieli zaufać wydawnictwu i kupować? Ja osobiście trzymam te 7 tomów Breakera licząć, że jednak jakimś cudem pojawią się dodruki i będę w stanie serię uzupełnić.

Co do Black Lagoon to z tego co widzę, to tom 10 wydany został w 2014 roku czyli aktualnie nie całe 5 lat temu więc jest to trochę czasu jednak i tak to niczego nie tłumaczy patrząc, że JPF przykładowo ma w swojej sprzedaży takiego dr.Slumpa (który wątpię by się wielce dobrze sprzedawał) ale komplet spokojnie można u nich kupić. Seria już ma u nich wiele lat tak samo jak Dragon Ball ale nie ma czegoś takiego, że jest skreślona. Chyba przez te wszystkie lata jedyną serią z jakiej zrezygnował JPF było Pokemon Adventure.

Szkoda, że tak się dzieje. Wolałbym żeby wydawnictwa rzadziej wyskakiwały z nowymi tytułami a zadbały o możliwość zakupu starszych serii. Obecnie i tak mamy na rodzimym rynku coraz więcej wydawnictw, coraz więcej ciekawych tytułów i trzeba wziąć pod uwagę, że nie najlepsza sprzedaż niekoniecznie musi wynikać z braku zainteresowania co zwyczajnie z nadmiarem tytułów na rynku a zarazem ograniczonym budżecie klientów.

Ja sam średnio miesięcznie wydaje na mangi w ok. 200 zł a i tak muszę na tą chwilę odstawić na bok część serii i poczekać na odpowiedni czas by je zakupić. Ale przy takiej polityce jeśli chodzi o dodruki, to może być tak, że nie zdążę tego zrobić ale nie poddam się żadnej presji, bo wydawnictwo sobie odgórnie nałożyło określony nakład i tyle, nie będę na gwałt kupował - po prostu zasilę konto wydawnictwa jakie ma lepsze podejście w tym względzie i np. nadrobię serię Bleach.

Aczkolwiek jak mówię, wierzę, że coś się w tej kwestii jednak zmieni.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: mammawhy » pt sty 25, 2019 10:28 am

Wojciech pisze:
śr sty 23, 2019 12:47 pm
Mam podobnie. Rozumiem, ze dodruki serii mniej popularnych są nieopłacalne, ale hej jest wiele starych tytulow od Waneko, które chętnie bym kupił. Kiedyś rozwiązaniem były aukcje, dziś używane tomy starych mang maja bardzo zawyżone ceny.

Z tego co wiem JPF zainwestował kiedyś w super-drukarkę i robi na niej dodruki + megamangi. Jak rozumiem odchodzi wtedy koszt dla drukarni. Z drugiej strony ciekawi mnie jak wyglada kwestia licencji, bo chyba maja swój okres ważności, po którym trzeba zapłacić za odnowienie.
No właśnie w tym problem, że Waneko nie wyszłoby z tym nawet na 0. Nie dziwię się że nie robią dodruków Black Lagoon, gdy resztę nakładu musieli sprzedawać po 10 zł od tomu, co spotkało w te wakacje sporo tytułów :/ Mam nadzieję że kiedyś dojdziemy do takiego momentu, że ponowne wydanie starego tytułu nie będzie aż takim ryzykiem i wróci do nas takie np GTO :(

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: eNeS » pt sty 25, 2019 12:36 pm

No ja z 10 tomem Black Lagoon miałem taki problem, że początkowo odpuściłem bo stwierdziłem, że manga i tak nie zostanie dokończona, więc po co mi początek nowego arcu, gdy tom 9 miał jako takie zakończenie. A tu wychodzi 11 tom i error :v
Conajwyżej może można byłoby liczyć, że Waneko drukując 11 tom tylko na życzenie mogłoby stworzyć także pakiety z 10 tomem, ale to chyba naprawdę dużo osób musiałoby im truć żeby im się chciało w to bawić.
Zostaje angielskie wydanie, albo przeczytanie polskiej wersji e-booka, choć tu też jeszcze trochę czasu minie, aż wpadnie całość.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt sty 25, 2019 3:27 pm

Mnie zastanawia czemu w wersji elektronicznej nie dają tego, co już nie jest dostępne w druku. :roll: Mam dziwne wrażenie, że więcej osób kupi choć jedną wersje niż zdubluje coś co już ma, o tym ile młodzieży ma wolny dostęp do konta nie wspominając.
PS. 2 tomy Hiroshimy i cisza to kiepski żart, zwłaszcza, kiedy na własnej stronie kłamiecie o jego cenie... :?

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: mammawhy » pt sty 25, 2019 3:51 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
pt sty 25, 2019 3:27 pm
Mnie zastanawia czemu w wersji elektronicznej nie dają tego, co już nie jest dostępne w druku. :roll: Mam dziwne wrażenie, że więcej osób kupi choć jedną wersje niż zdubluje coś co już ma, o tym ile młodzieży ma wolny dostęp do konta nie wspominając.
PS. 2 tomy Hiroshimy i cisza to kiepski żart, zwłaszcza, kiedy na własnej stronie kłamiecie o jego cenie... :?
Co do wydań elektronicznych tego co nie ma w druku, robią tak z Black Lagoon, więc jakiś początek jest. Do innych serii pewnie musieliby się starać od nowa na licencję, a że na asku było że emangi schodzą w ilościach śladowych to można się domyśleć czemu nie znajdziemy tam np Love Hina czy GTO :(

Tylko dwa? Opublikowali 3, choć nie wiem czy na Google play. Co do ceny to pewnie zapomnieli zaktualizować, niewiele ma to wspólnego z klamaniem.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kuras » pt sty 25, 2019 4:21 pm

Wydania elektroniczne wiąże się z dodatkowymi kosztami licencyjnymi (i nie tylko), a sprzedaż jak do tej pory wskazuje póki co na marginalne zainteresowanie taką formą dystrybucji.
Pociąga to też za sobą brak możliwości (chęci, czy jak byście to inaczej nazwali) wydania starszych tytułów, poza tym część materiałów wymaga dużego nakładu pracy (inny format niż obecnie używamy, brakujące materiały i pewnie cała masa mniejszych/większych rzeczy).
Hiroshime już poprawiłem, bo faktycznie nie zaktualizowaliśmy na stronie.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » pn sty 28, 2019 9:29 pm

Wydania elektroniczne mają jeszcze jeden problem, czyli skanlacje w internecie.

Ogólnie jednak wierzę, że coś w polityce zw. z dodrukami się zmieni.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Angu » czw sie 29, 2019 1:37 pm

Odpowiem za Waneko bo temat i tak się powtarza
OVERKILL, dodrukow tych serii nie będzie. Musisz szukać używek albo zagranicznych wydań.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Ame » czw sie 29, 2019 1:46 pm

OVERKILL, jeśli interesuję się Nasz Cud to się śpiesz. Ta seria też nie będzie mieć dodruków.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Mormicc » ndz wrz 08, 2019 8:50 pm

OVERKILL pisze:
ndz wrz 08, 2019 8:48 pm
czy pamiętnik przyszłości będzie miał dodruk? dokładnie tomiki od 1-4?
Nie będzie. Gdy jakaś manga Waneko zaczyna być w ich sklepie wyprzedawana po 5-10zł to znaczy, że z dodrukami jest już definitywny koniec.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Kakaladze » ndz wrz 08, 2019 8:55 pm

OVERKILL, Mam tomiki od 1-7, które mogę sprzedać, ale w całym pakiecie.
Obrazek

Zest170
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 14, 2019 7:07 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Zest170 » czw paź 03, 2019 5:02 pm

wiadomo coś na temat 10 tomu Black Lagoon ?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 03, 2019 5:23 pm

Tak, można go będzie kupić tylko z 2 ręki. Obecna cena na allegro to ~50-100zł, jednak tylko zagraniczne wydania. Za to na olx można kupić po polsku ale tylko w pakiecie 1-10 za pół tysiaka :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości