Usagi Yojimbo

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: Ten który myśli » wt mar 15, 2016 1:50 am

Temat poświęcony Usagi Yojimbo.

Czyta ktoś i może się podzielić wrażeniami, bo zastanawiam się nad zakupem tego tytułem.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt mar 15, 2016 8:52 am

Mam za sobą kilka tomików przygód Usagiego (kilka wciąż czeka na półce na swoją kolej). Szczerze polecam. Akcja podąża za tytułowym roninem, jego przygody to czasem ochrona niewinnych obywateli, czasem walka z upiorami, czasem wmieszanie się w polityczną intrygę. Historie są w dużej mierze od siebie niezależne, jedna trwa cały tom lub dwa, czasem w jednym tomiku jest kilka opowieści. Liczne intrygi, świat samurajów, ninja, yokai i legend.

Nie jest to manga, choć akcja rozgrywa się w Kraju Samurajów. Jest to miks komiksu z różnych kontynentów. Możesz zacząć od dowolnego tomu, moim pierwszym był "Powrót czarnej duszy" (24 tomik), pochłonąłem go momentalnie.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt mar 15, 2016 7:44 pm

Polecam! Komiksy o Usagim zdecydowanie należą do grona moich ulubionych. Mądre, pouczające, zabawne, nieraz wzruszające. Bardzo przystępnie opowiadają o codziennym życiu mieszkańców Japonii feudalnej - można dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawostek. Jeśli szukasz interesującej lektury, która nie będzie przypominać typowego tasiemca, to nie mogłeś lepiej trafić, serio.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr mar 16, 2016 6:56 am

Uwielbiam. Jak kupowałem trzeba było nieźle zapłacić za niektóre tomy, ale warto było.
Stan Sakai (urodzony w Japonii, mieszka w Stanach) zawiera w historiach tyle nawiązań do różnych legend, stworów, motywów sztuki Japonii, że głowa mała. A robi to bardzo subtelnie, nie zapominając że przede wszystkim jest to samurajska opowieść przygodowa z ludźmi jako zwierzętami, a zwierzętami jako... dinozaurami :D Czyta się jak tak dobrze, jak dobrze ogląda się dobry, historyczny film Kurosawy. A tom Ostrze Bogów to w ogóle mistrzostwo świata, zasłużony Eisner.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr mar 16, 2016 10:19 am

Gdyby wszystkie tomy były dostępne, to może nawet bym spróbowała z tą serią. W chwili obecnej dostępne jest całe 7 tomów z ~29. Ale widzę, że są dwa pierwsze tomy, może kupię jeden na spróbowanie po jakieś promocji, jeśli jeszcze wtedy będzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr mar 16, 2016 11:56 am

Ja też chętnie bym sprawdziła, ale ta dostępność... Jak to jest z dodrukami u Egmontu? Niechętnie je robią?
Spojrzałam na allegro i całkiem sporo tomów tu można dostać. Niektóre już osiągnęły sporą wartość - tom trzeci, który oryginalnie można było kupić za 17zł, ma allegro jest po 50zł. Albo tom jedenasty - oryginał za 20, aukcja za 68,30.
Pierwsze 7 tomów wyszło od Mandragory, Egmont zrobił dodruk tylko dwóch pierwszych :/ Informacje biorę z tanuki, chociaż widzę, że tam też seria nie jest aktualizowana bo na chwilę obecną chyba wyszło już u nas 29 tomów, a nie jak podają, 26.
W oryginale komiks dalej powstaje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr mar 16, 2016 12:16 pm

Tak, przygody Usagiego trwają, komiks dalej wychodzi. Sakai nawet nie chce zdradzić czy ma zaplanowane jakieś zakończenie (podobno nie). Ale jak pisałem wyżej, tomiki są w dużej mierze od siebie niezależne. Można śmiało kupować i czytać poza kolejnością.
Co prawda ominie nas kilka smaczków, ale nawet w momencie gdy nagle pojawiają się postacie przedstawione we wcześniejszych tomach, nie ma się problemu z ogarnięciem co się dzieje. Relacje między bohaterami są wyraźnie przedstawione.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr mar 16, 2016 12:29 pm

Zgadzam się z przedmówcą. Swoją przygodę z Usagim możecie rozpocząć od praktycznie dowolnego tomu. Nie trzeba czytać po kolei.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr mar 16, 2016 7:14 pm

Angu pisze:Informacje biorę z tanuki, chociaż widzę, że tam też seria nie jest aktualizowana bo na chwilę obecną chyba wyszło już u nas 29 tomów, a nie jak podają, 26.
Akurat w tym przypadku najlepszym źródłem informacji jest wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Usagi_Yojimbo .

Paradoksalnie tomy od Mandragory nie nastręczają aż takiej trudności. Najgorsze są niektóre tomiki Egmontowe, które były wyprzedane lata temu. Takie Wędrówki z Yotaro, czy Ojcowie i Synowie obrosły legendą równą Edenowi 11, sam kupiłem gdzieś po 80-90zł. Ale jak się jest cierpliwym, czeka na dobre oferty, zerka to tu to tam to wszystko jest spokojnie do dostania.

Bo sam Egmont robi dodruki jak mu się podoba. Jak kupowałem, to tom 23 był niedostępny, za to tomiki 24-26 w normalnej sprzedaży. Teraz widzę, że Matka Gór jest, a pozostałych niet. Z drugiej strony pewnego razu wykosztowałem się na Umowę z Bogiem Eisnera i już byłem zdecydowany przepłacić za Indiańskie Lato Pratta z Manarą, kiedy nagle Egmont wyskoczył jak Filip z konopii i wrzucił oba do nowej serii pół-reedycyjnej.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: KubciO » śr sty 16, 2019 8:05 am

Usagi Yojimbo powraca!
"Nowej edycji doczeka się z kolei tytuł „Usagi Yojimbo”, który otrzyma wydania w integralach w miękkiej okładce, z których każdy będzie zawierał 3 oryginalne tomy. Ich premiery możemy spodziewać się w kwietniu na Pyrkonie, gdzie być może pojawi się nawet sam Stan Sakai"

Sam nie miałem przyjemności czytać Usagiego. Cieszę się, bo wiele tomików było już niedostępnych, a używane na portalach aukcyjnych potrafiły osiągać zawrotne ceny.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 16, 2019 10:03 am

Też zawsze chciałem przeczytać Usagiego,ale nie miałem siły i kasy by przekopywać allegro i olxa. A wydanie zbiorcze dodatkowo kusi. Może tak znowu zaczną wydawać mangi jak się sprzeda? :pray:

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: mammawhy » śr sty 16, 2019 10:50 am

Nie zaczną, Egmont powiedział że ten dział już nie powróci :/ I też nie liczę, że próbowali by wejść ponownie, za dużo mamy już mangowych wydawnictw, a plan Egmontu i tak jest dość napięty :O

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: Atom » śr sty 16, 2019 11:24 am

No wreszcie, świetna wiadomość z rana.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: Alextasha » śr sty 16, 2019 6:25 pm

Świetnie, będę mogła kupić serię od początku XD

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: MrocznyCzajnik » śr sty 16, 2019 6:59 pm

O fajnie, myślę że sobie na kupowanie usagiego pozwolę. I może to przenieść do działu w stylu 'Inne'? Do muzeum mało kto zagląda.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: Matii » śr sty 16, 2019 7:17 pm

Już kiedyś dawno temu chciałem zebrać tą serię ale ceny i dostępność mnie odstraszały. Cieszy mnie ta wiadomosć ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: mammawhy » ndz sty 27, 2019 4:46 pm

Alextasha pisze:
śr sty 16, 2019 6:25 pm
Świetnie, będę mogła kupić serię od początku XD
No właśnie nie bardzo, bo to Usagi od Dark Horse, przez co pierwsze siedem tomów znika nam sprzed nosa :) Były wydane przez Phantasgraphics

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: Alextasha » ndz sty 27, 2019 6:36 pm

mammawhy pisze:
ndz sty 27, 2019 4:46 pm
Alextasha pisze:
śr sty 16, 2019 6:25 pm
Świetnie, będę mogła kupić serię od początku XD
No właśnie nie bardzo, bo to Usagi od Dark Horse, przez co pierwsze siedem tomów znika nam sprzed nosa :) Były wydane przez Phantasgraphics
Wait whaaaat? To co z pierwszą siódemką? xD Kiedyś widziałam że Egmont robił wznowienia Samuraja itp. To mają w planie dodrukować pierwsze 7 tomów i potem tę nową edycję czy jednak muszę wydać miliony monet na allegro?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: KubciO » ndz sty 27, 2019 8:03 pm

Alextasha pisze:
ndz sty 27, 2019 6:36 pm
To mają w planie dodrukować pierwsze 7 tomów i potem tę nową edycję czy jednak muszę wydać miliony monet na allegro?
Dodruku raczej nie będzie. Myślę, że w późniejszym czasie dostaniemy i te 7 tomów w nowym wydaniu. Taką mam przynajmniej nadzieję.
Zastanawiam się też, co będzie, kiedy nowe wydanie dogoni oryginalną serię. Czy Egmont będzie równolegle wydawać pojedyncze tomy, jak dotychczas, i nowe wydanie?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Usagi Yojimbo

Post autor: mammawhy » ndz sty 27, 2019 8:25 pm

KubciO pisze:
ndz sty 27, 2019 8:03 pm
Alextasha pisze:
ndz sty 27, 2019 6:36 pm
To mają w planie dodrukować pierwsze 7 tomów i potem tę nową edycję czy jednak muszę wydać miliony monet na allegro?
Dodruku raczej nie będzie. Myślę, że w późniejszym czasie dostaniemy i te 7 tomów w nowym wydaniu. Taką mam przynajmniej nadzieję.
Zastanawiam się też, co będzie, kiedy nowe wydanie dogoni oryginalną serię. Czy Egmont będzie równolegle wydawać pojedyncze tomy, jak dotychczas, i nowe wydanie?
Z tego co ostatnio widzę, Egmont nie wychodzi przed szereg i będziemy raczej dostawać tylko to, co wyda Dark Horse. Czyli jak dogonimy wydanie amerykańskie, będziemy czekać na kolejne
KubciO pisze:
ndz sty 27, 2019 8:03 pm
Myślę, że w późniejszym czasie dostaniemy i te 7 tomów w nowym wydaniu. Taką mam przynajmniej nadzieję.
To prawdopodobnie będzie zależeć od tego jak będzie schodzić wydanie DH :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości